• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)

Dovolená v Káhiře

Objevte raně křesťanskou historii v koptské Káhiře, největší sbírku faraónských starožitností, mešitu Al-Azhar a popíjejte kávu v egyptském stylu na rušném tržišti Khan El-Khalili souk. Město se pyšní skutečnou rozmanitostí, kostely jsou zde postaveny na římských ruinách a za středověkými památkami se tyčí moderní mrakodrapy. 

Hlavní město Egypta je však nejznámější pro dochování posledního ze sedmi divů starověkého světa a tím jsou pyramidy v Gíze. Necelé 2 km od pyramid bude brzy dokončeno největší muzeum na světě, které se věnuje jediné civilizaci - Velké egyptské muzeum (předpokládaný rok otevření 2021), kde můžete poznat starodávnou i novodobou egyptskou historii. 

Každá část Káhiry má svou vlastní atmosféru a kulturu. Potkáte lidi prodávající chléb z košů na hlavách, oslí povozy, tisíce aut a tuk tuků v ulicích a moderní i staré budovy. Směsice toho všeho je kouzlem a zázrakem města, které toto všechno dokázalo na jednom místě udržet.

Proč Dovolená v Káhiře

rušná oblast nákupy památky žádná pláž vhodné pro páry cestování autobusem

Káhira - Nejlépe hodnocené hotely

Havana

Hodnocení: 3/5

Egypt, Káhira

od 17 314 za os.

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Bazar Chán al-Chalílí

Bazar Chán al-Chalílí

Bazar Chán al-Chalílí je jedním z největších tržišť v Káhiře. V minulosti se na tomto tržišti obchodovalo především s hedvábím a drahými kameny. V současnosti zde můžete zakoupit různé suvenýry pro turisty, koření, sošky, látky a další. Bazar patří k místům, kde okusíte pravou egypskou atmosféru. Je jen na vás jestli to bude při smlouvání ceny za zboží, nebo u šálku mátového čaje a vodní dýmky v nedalekých kavárnách. 

Nákupy
Mešita Muhammada Alího (Alabastrová mešita)

Mešita Muhammada Alího (Alabastrová mešita)

Mešita Muhammada Alího patří k jedné z nejstarších mešit v Káhiře, pro její majestátnost si jí nemůžete při návštěvě tohoto města nevšimnout, je nejvíce viditelnou mešitou ve městě. Často se také setkáte s názvem Alabastrová mešita, toto pojmenování mešita dostala podle alabastru, který byl použit na pokrytí vnějších stran zdí a dalších povrchů. Dle přání Muhammada Alího je mešita postavena v osmanském architektonickém stylu, vojenský velitel byl zde po své smrti pochován. V dnešní době je měšita nejnavštěvovanější měšitou v Egyptě. 

Církevní stavby
Al Azhar Park

Al Azhar Park

Al Azhar Park je oázou s výhledem na Citadelu, kde si během návštěvy v hlučné a uspěchané Káhiře můžete odpočinout. Park je strategicky umístěn v centru Káhiry, je plný různých druhů květin, stromů a keřů. Místní obyvatelé zde rádi tráví volný čas. Při návštěvě parku můžete vidět spoustu rodin, které si užívají odpolední piknik nebo popíjí kávu v nedalekých kavárnách a restauracích. Pokud si na svých cestách po Káhiře potřebujete vydechnout, Al Azhar Park bude tím pravým místem. 

Parky / zahrady / rezervace
Egyptské muzeum v Káhiře

Egyptské muzeum v Káhiře

Egypské muzeum v Káhiře se pyšní nejrozsáhlejší sbírkou egypských památek z období starověku až do příchodu islámu. V muzeu najdete více než sto tisíc artefaktů, které jsou chronologicky seřazeny do sálů, které mapují různá období starověkého Egypta. Velmi zajímavou expozicí jsou dřevěné modely, které přibližují každodenní život ve starověkém Egyptě, nebo Tutanchamonovy poklady. Pokud se rozhodnete navštívit Káhiru, toto muzeum by nemělo chybět na seznamu míst, které se chystáte navštívit. Rozsáhlé sbírky vás přiblíží do doby starověkého Egypta a odhalí vám alespoň část pokladů, které tato doba skrývá. 

Všechny popisky u vystavených exponátů jsou v anglickém a arabském jazyce. 

V muzeu není dovoleno pořizovat fotografie ani videozáznamy. 

Muzea / galerie

Káhira - Nejprodávanější hotely

Havana

Hodnocení: 3/5

Egypt, Káhira

od 17 314 za os.

Káhira - Poslední prodané hotely

Kanzy

Hodnocení: 3/5

Egypt, Káhira

od 16 602 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Káhiry

Počasí v Káhiře

Od května do října neklesají teploty pod 30 °C spíše naopak, jedná se část roku, kdy je opravdu sucho a teploty šplhají až ke 40 °C. Pro poznávání historie města bude tak vhodnější zima a jaro, kdy se teploty pohybují v průměru kolem 22- 25 °C. Kocem března a v dubnu bývá oblast zasažena silnými větry a může docházet i k písečným bouřím. Od května do srpna zahaluje Káhiru smog a znemožňuje krásné pohledy na město z výše položených míst.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 31 °C v noci 17 °C

 • Teplota vody °C

Předpověď na několik dní

 • Pondělí 34 °C v noci 19 °C

 • Úterý 40 °C v noci 22 °C

 • Středa 42 °C v noci 25 °C

 • Čtvrtek 35 °C v noci 22 °C

Počasí

 • Leden Led 19 °C

 • Únor Úno 20 °C

 • Březen Bře 23 °C

 • Duben Dub 28 °C

 • Květen Kvě 32 °C

 • Červen Čer 34 °C

 • Červenec Čer 35 °C

 • Srpen Srp 35 °C

 • Září Zář 33 °C

 • Říjen Říj 30 °C

 • Listopad Lis 25 °C

 • Prosinec Pro 20 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín