Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/jizni_amerika/ekvador/cestovani/covid_19.html

Ekvádor dovolená

Ekvádor je pro turisty velmi atraktivní. K prozkoumání i odpočinku nabízí památky z různých období, žijící kulturu původních indiánských etnik, věčným sněhem pokryté vrcholy v Andách s mnoha činnými i vyhaslými sopkami, lázně s horkými prameny, nádherné pláže s palmami a v neposlední řadě zelené deštné pralesy Amazonie.

Proč navštívit Ekvádor?

Přestože je Ekvádor malý, je to různorodá země, která má vše. Může se pochlubit bohatým kulturním dědictvím, dobrým jídlem, amazonskou džunglí i andskými vrcholy. Díky tropickým plážím, ohromující krajině, domácím trhům a historickým městům představuje ideální destinaci pro každého, kdo chce ochutnat to nejlepší z Jižní Ameriky. Objevujte zdejší památky UNESCO nebo relaxujte v horkých bazénech.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Ekvádor mapa

Počasí a klima v Ekvádoru

Se svou polohou přímo na rovníku má většina Ekvádoru teplé a tropické počasí po celý rok. Pokud vám nebude příjemné horko u pobřeží a v nížinách (26 °C a v období dešťů i více), vydejte se jednoduše do vnitrozemí směrem k horám, kde teploty začínají klesat. Období dešťů trvá v Ekvádoru od ledna do dubna.

Cestovatelský magazín