• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
 • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
 • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234

Paříž

Jedno z nejkrásnějších měst Evropy, které zkrátka nemůžete vynechat. Ať vás lákají památky, muzea, romantická zákoutí nebo Disneyland, Paříž nezklame. Vyberte si dovolenou nebo poznávací zájezd do Paříže.

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Bazilika Sacré-Cœur

Bazilika Sacré-Cœur

Bazilika Sacré-Cœur se nachází v Paříži, ve Francii.

Na vrcholu kopce Montmart stojí bazilika, která se začala stavět v roce 1875 a dokončena byla v roce 1914. Jedná se o římskokatolickou budovu v kombinaci byzantského a románského slohu, s prvky renesance a maorského stylu. Ve zvonici baziliky se nachází známý zvon "Savoyarde", který patří mezi nejkrásnější a se svou váhou 19 tun k nejtěžším zvonům na světě. Kolem stavby se nachází zahrady s fontánou. 

Církevní stavby
Katedrála Notre Dame

Katedrála Notre Dame

Katedrála Notre Dame se nachází v Paříži, ve Francii.

Jedná se o římskokatolickou katedrálu, postavenou v raně gotickém stylu. Stavba byla zahájena v roce 1163 na požádání biskupa Maurice de Sully, dokončena byla až roku 1345. Katedrála má dvě, 69 m vysoké věže, ze kterých je krásný výhled. V severní věži se nachází známý zvon Emmanuel, který váží 13 tun.

 

Církevní stavby
Lucemburské zahrady

Lucemburské zahrady

Lucemburské zahrady se nachází v Paříži, ve Francii.

Jedná se o veřejný park v Paříži, který leží na levém břehu řeky Seiny, okolo Lucemburského paláce - sídla senátu. Zahrada je 224 500 m2 velká. V parku se nachází velký, osmiboký bazén se širokými terasami, dále pak Fontaine de Médicics, dětské hřiště, loutkové divadlo a včelařská škola.

Parky / zahrady / rezervace
Ostrov La Cité

Ostrov La Cité

Ostrov La Cité se nachází v centru Paříže, ve Francii.

Jedná se o největší ostrov, který leží na řece Seině. Na tomto ostrově se nachází jedna z nejznámějšíéch staveb v Paříži - katedrála Notre Dame. Dále je zde k vidění například Justiční palác nebo Svatá kaple (Sainte Chapelle) a mnoho dalšího. K dispozici je několik bister a mnoho obchodů se suvenýry.

Ostrovy

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín