Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/island/cestovani/covid_19.html

Island dovolená a zájezdy

Členité islandské pobřeží zdobí zejména na severu působivé fjordy (=úzký mořský záliv,). Také jsou tu činné sopky, horké prameny a jezera. Desetinu plochy pokrývají ledovce, pročež se Islandu přezdívá země ledu a ohně. Láká na spoustu unikátních přírodních krás jako jsou slavné černé pláže na jihu. K nejhezčím patří Reynisfjara známá ze Hry o trůny. Mezi další zajímavou filmovou lokaci patří lávová jeskyně Grjótagjá, kde spolu byli Jon Snow a Ygritte.

Základní info o Islandu

Ostrov leží mezi Grónskem a Norskem. Hlavním městem Islandu je Reykjavík. Rozkládá se na ploše 103 125 km² a má populaci kolem 370 000 obyvatel. Oficiálním jazykem je islandština, která vychází ze staroseverštiny a staré angličtiny a od 9. století se příliš neproměnila. Vzdělávání zahrnuje výuku angličtiny a dánštiny, což souvisí s historickým spojením Islandu s Dánským královstvím (až do roku 1918). Pro místní platby slouží Islandská koruna. Počasí je dost proměnlivé, připravte se na výrazné změny. Ideální období pro návštěvu je léto, ale milovníci polárních září spíše ocení listopad až únor.

Co vidět na Islandu?

Vaše dovolená na Islandu bude s největší pravděpodobností dobrodružnou poznávací cestou, protože kontrasty a lákadla ostrova vás zkrátka nenechají posedět. Z tohoto neuvěřitelně rozmanitého ostrova byste měli vidět:

 • Reykjavík - hlavní město Islandu
 • Zlatý trojúhelník – národní park Dingvellir, Gullfoss a Velký Gejsír
 • Landmannalaugar – takzvané Duhové hory s barevnými vrcholky
 • Blue Lagoon – termální koupaliště v Grindaviku
 • Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě
 • Skjálfandi – pro milovníky pozorování velryb
 • Polární záři – poštěstí-li se vám, zažijete pohled, na který nikdy nezapomenete.

Více míst najdete v Atlasu.

Nejlepší lokality na Islandu

Nejlépe hodnocené hotely na Islandu

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Nejlépe hodnocené hotely na Islandu

Ostrov typický termálními prameny, vodopády či gejzíry vzbuzuje úžas za každého počasí. Toužíte-li po dovolené na vskutku neobyčejném místě, vydejte se do říše ledových jeskyní, aktivních sopek, vznešených fjordů a bohaté mytologie. Island vybízí k aktivnímu trávení času – cyklistice, pěší turistice a sjíždění divokých řek. Ale můžete klidně jen užívat nočního života nebo pozorovat polární záři

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Islandu

Počasí a klima na Islandu

Dá-li se počasí na Islandu charakterizovat jediným slovem, je to proměnlivost. Situace se zde může změnit během několika minut. Na severu lze očekávat sušší chladnější vzduch, zatímco na jihu panuje vlhké mořské klima.

Průměrná teplota v Reykjavíku činí v lednu přibližně -0,5 °C a v červnu 11 °C. Zřejmě nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, kdy mohou teploty přesáhnout 20 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Reykjavík

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Cestovatelský magazín