Dovolená v Neapoli

Neapol (původně Neapolské království) je město s bohatou historii sahající až do starověku. Leží na pobřeží Tyrhénského moře a jako největší město jižní Itálie je bránou do Národního parku Vesuv s nechvalně známou sopkou Vesuv. Proč navštívit Neapol? Nejenom, že na vás čekají naprosto jedinečné památky, také ochutnáte výbornou kuchyni a nečerpáte energii a radost do života. 

Kam v Neapoli

Pláže

Přestože město leží na pobřeží, za nádhernou pláží se vydejte jinam. Přímo v Neapoli se nachází malé pláže Lido Fortuna Beach Park, Bagno Elena, Spiaggia della Gaiola a Mappatella Beach, ale mnohem lepší koupání je v Lido do Licola a Lago Patria. Místní pláže vám nenabídnou tolik, co ty okolní. Případně jsou skvělou destinací ostrovy Ischia, Capri a Procida.  

Pompeje

Kdo by neznal smutnou historii starověkého města Pompeje. V roce 79 vybuchl Vesuv a celé město zavalil popelem a lávou. Protože byl výbuch rychlý a nečekaný, umřelo zde mnoho lidí. Dodnes není přesný počet znám, našlo se asi 1500 těl, ale odhaduje se, že zde zemřelo okolo 16 000 osob. Mnoho obětí bylo zakonzervováno v pracovních pozicích, což vedlo k zajímavým objevům. Připravte se, že zde strávíte i několik hodin a stejně bude pořád co objevovat. Do Pompejí jede autobus do zastávky Pompeii-Scavi.

Proč Dovolená v Neapoli

rušná oblast nákupy památky písčitá pláž vhodné pro páry cestování autobusem

Neapol - Nejlépe hodnocené hotely

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Neapol - Nejprodávanější hotely

Neapol - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Neapole

Počasí a klima v Neapoli

Město leží na pobřeží a na předělu Středomořského a subtropického klimatu. Velmi teplá a suchá léta jsou ochlazována vánkem z moře a zimy bývají vlhké, ale mírné. Do Neapole na procházení města a prohlídků Pompejí se tak vydejte ideálně na jaře, ale pokud se chcete koupat na některých z pláží, případně míříte i na ostrovy, vyrazte během léta.  

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín