Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/kanada/cestovani/covid_19.html

Dovolená Montreal

Montreal na řece sv. Vavřince je druhé největší kanadské město, největší město provincie Quebec a také druhé největší francouzsky mluvící město na světě. Hlavní muzea a umělecká místa se nacházejí v oblasti Centre-Ville (v centru), kde najdete Rue Sherbrooke, pravděpodobně nejelegantnější třídu města. 

Na dovolenou do kanadského velkoměsta!

Rue Ste-Cathérine je hlavní nákupní tepnou Montrealu, rušnou ulicí lemovanou obchodními domy a restauracemi. Většinu historických atrakcí a oblíbenou nábřežní promenádu podél Vieux-Port najdete v malebné čtvrti Vieux-Montreal. Při procházce ulicí Rue St. Denis s elegantními butiky, restauracemi a kavárnami si budete připadat jako v Paříži. 

Rozhodně neprojdete bez povšimnutí kolem baziliky Notre-Dame, nejstarší sakrální stavby v Montrealu, se složitým a zářivým interiérem. Co se týče přírodních zákoutí, může se Montreal pochlubit například krásným parkem Mont Royal poblíž centra. Kanaďané také zajistili nový účel pro známé místo vysoko nad městem - v areálu, kde se v roce 1976 konaly letní olympijské hry, se teď rozkládá nádherná a rozmanitá botanická zahrada. 

Jak se dostat do Montrealu?

Letiště Pierra Eliotta Trudeaua leží 20 km západně od centra Montrealu. Přímý let z Prahy trvá asi 8 hodin, s přestupem pak poletíte od 11 do 18 hodin. Do centra města se následně přesunete autobusem.

Proč Dovolená Montreal

rušná oblast bary památky žádná pláž vhodné pro páry cestování autem

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Montrealu

Počasí a klima v Montrealu

Klima Montrealu vykazuje charakteristiky mírného kontinentálního i subarktického klimatu. Léta jsou teplá s teplotami 16 až 26 °C. Zimy bývají chladné, větrné, někdy ledové a zasněžené. Kvůli větru zde může být opravdu chladno. Na jaře pak teploty zase pozvolna stoupají, nicméně i podzim může být překvapivě teplý. Tento jev je také označován jako indiánské léto s teplými dny a chladnými nocemi. 

Cestovatelský magazín