Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/kanada/cestovani/covid_19.html

Dovolená v Torontu

Toronto, hlavní město Ontaria, je největším městem Kanady a také jedním z nejrozmanitějších. Je domovem dynamické směsice turistických atrakcí, od muzeí a galerií přes pulzující čtvrť Entertainment District s nejnovějšími muzikály a historickou čtvrť Distillery District až po světoznámou věž CN Tower. Jen kousek odtud najdete Niagarské vodopády.

Toronto nabízí dovolenou se vším všudy

V centru Toronta se zorientujete snadno. Mnohé atrakce jsou v docházkové vzdálenosti od sebe a pro překonání delších vzdáleností můžete využít metro.

Co navštívit jako první? Rozhodně Královské muzeum v Ontariu, známé jako ROM, které je jedním z předních kanadských muzeí. Nenechte si ujít také jednu z nejnovějších atrakcí, kterou je Ripleyovo akvárium s obrovským podvodním tunelem. 

Toronto má vynikající zoologickou zahradu s přibližně 5000 zvířat. Kdo dává přednost kultuře a historii, měl by si prohlédnout Casa Loma, mimořádnou budovu na krásně udržovaném pozemku, jež připomíná středověký hrad. Oblíbeným místem k setkávání je neonově osvětlené náměstí Yonge Dundas, vytvořené podle Times Square. 

Jak se dostat do Toronta?

V okolí Toronta najdete 4 letiště, z nichž největší je Pearsonovo, kam míří většina letů. Doprava do centra je rychlá a efektivní. Malinké letiště Billyho Bishopa je oblíbené pro polohu na ostrově přímo v centru města. 

Proč Dovolená v Torontu

rušná oblast restaurace památky žádná pláž vhodné pro páry cestování autem

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Toronta

Počasí a klima v Torontu

Toronto má vlhké kontinentální klima se čtyřmi různými ročními obdobími. Je zde velký rozdíl v denních a nočních teplotách. Kvůli vysoké hustotě obytné zástavby bývají místní teploty o něco vyšší než v okolní krajině. Srážky jsou rovnoměrně rozložené do celého roku s maximem v létě. Většinou padají ve formě silných bouřek. Vysoké teploty v kombinaci s výraznou vlhkostí mohou být nepříjemné.

Cestovatelský magazín