Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/dominika/cestovani/covid_19.html

Dominika last minute

Ostrůvek Dominika je pro Čechy vskutku lákavou exotickou destinací, kam není zcela jednoduché se dopravit. Nabídka last minute zájezdů je minimální, zahrnuje nicméně vzrušující plavby výletními loděmi, které přinášejí řadu hezkých zážitků. Samotný ostrov přitahuje pozornost přírodními poklady, např. desítkami druhů orchidejí.

Dominika last minute výhodně

Dominika je nejhornatějším ostrovem Malých Antil a lidé si ji často pletou s Dominikánskou republikou. Oblast hýří přírodním bohatstvím. Vznešené hory, vodopády, horké prameny, jezera i hustou džungli lze obdivovat např. v Národním parku Morne Trois Pitons. Ke kratšímu pobytu potřebujete pas, ale ne vízum.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Dominika mapa

Počasí a klima Dominika

Klima na Dominice je tropické, horké a vlhké po celý rok – s relativně chladným a suchým obdobím od ledna do poloviny dubna. Mezi červnem a říjnem dosahují teploty nejvyšších hodnot. Díky každodenním srážkám je Dominika stále nádherně zelená. Lijáky však netrvají dlouho a nesnižují počet slunečných hodin.

Cestovatelský magazín