Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/dominika/cestovani/covid_19.html

Dominika dovolená a zájezdy

Dominika bývá často zaměňována za Dominikánskou republiku. Jedná se ovšem o nejhornatější ostrov Malých Antil s tropickou svěžestí a nádhernými výhledy. K jejím největším přednostem patří Národní park Morne Trois Pitons, Národní park Cabrits, tropické zahrady Papillote, Vařící jezero Boiling, Viktoriiny a Trafalgarské vodopády.

Jak vybrat dovolenou na Dominice?

Dominika je s desítkami druhů orchidejí, hnízdišti vzácných papoušků a bohatým podmořským životem rájem milovníků přírody. Narazíte tu i na četné vodopády a řeky. Oázou pro umělce, botaniky a fotografy jsou tropické zahrady Papillote, které si kladou za cíl zachovat přirozenou biodiverzitu lesů a volně žijící zvířata. Oblíbenou atrakcí je rovněž Vařící jezero, druhý největší horký pramen na světě.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Dominiky

Počasí na Dominice

Na Dominice panuje tropické klima, horké a vlhké po celý rok – s relativně chladným a suchým obdobím od ledna do poloviny dubna. Období mezi červnem a říjnem je charakteristické nejvyššími teplotami, ale i dešti a nebezpečím hurikánů. Díky každodenním mírným srážkám je Dominika stále nádherně zelená. Lijáky či bouřky jsou časté, obvykle však netrvají dlouho a nesnižují tak počet slunečných hodin.

Cestovatelský magazín