Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Dominika Dominika

Oficiální název: Dominické společenství
Hlavní město: Roseau
Státní zřízení: pluralitní republika, jednokomorový parlament
Náboženství: 68% představuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: angličtina
Časový posun: GMT - 4 hod.

Lokality na Dominice

Dominika - zájezdy od 11 300 Kč

O DOMINICE

Dominika, kterou si turisté k nelibosti místních obyvatel často pletou s Dominikánskou republikou, je ostrovní zemí s rozlohou 787 km2. Nachází se mezi Martinikem a Guadeloupem. Nezávislou republikou se stala 3. listopadu 1978, kromě francouzštiny se zde dohovoříte i anglicky. Místní měnou je karibský dolar s drobnými nazývanými pibi.

S hnízdišti vzácných papoušků Sisserou, výskytem hroznýšů, delfíny a velrybami v okolních vodách a desítkami jedinečných druhů orchidejí je tato země rájem pro vyznavače pokladů přírody a hor. Díky každodenním mírným srážkám je stále nádherně zelená, narazíte tu na řadu vodopádů a řek tolik, kolik je dnů v roce.

Na ostrově se nachází poslední rezervace karibských indiánů, východní pobřeží je charakteristické několika původními chatrčemi, které obývají indiáni, zbytek populace karibů, potomků divokých bojovníků, lidožroutů. Obdivujte jejich mistrovství v pletení košíků či čehokoliv jiného z palmových listů. Živí je především zmíněná rukodělná výroba, zemědělství a rybolov - lodě vyrábí z jediného kusu kmene a to díky jednoduchým nástrojům.

Dominika je jedním z mála karibských ostrovů, který se od dob Kryštofa Kolumba změnil opravdu jen nepatrně.

Dominika - zájezdy od 11 300 Kč

Nejnovější recenze Dominika

Všechny recenze Dominika

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622