Malta last minute dovolená

Příznivá nabídka last minute na Maltu přináší zájezdy do letovisek s krásnými plážemi, obdivuhodnými památkami, rušným nočním životem i pěknými obchody. Největším lákadlem jsou kvalitní možnosti potápěnípodmořské jeskyně. Protože je Malta součástí EU, není třeba se obávat zdlouhavých formalit. Vydejte se na dovolenou už zítra.

Nejlépe hodnocené hotely na Maltě

Sea View

Sea View

Hodnocení: 2/5

Malta, Bugibba a Qawra, Qawra

Hodnocení 4,7 / 5

od 7 434 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Mnajdra

Mnajdra

Mnajdra je unikátní komplex výjimečně zachovalých megalitických chrámů, který se nachází na jižním pobřeží středomořského ostrova Malta . Mnajdra je přibližně 500 metrů od dalšího megalitického komplexu Ħaġar Qim . Mnajdra byla postavena kolem čtvrtého tisíciletí př. n.l. a patří k nejstarším starověkým náboženským místům na Zemi. Skládá se ze tří budov, které stojí před společným oválným nádvořím. První a nejstarší stavba pochází z fáze gangantija (3600 - 3200 př.nl). Druhý je jižní chrám, postavený v rané Tarxienské fázi (3150 - 2500 př.nl). Centrální chrám, vložený mezi další dva, byl poslední postavený. Jižní chrám je postaven způsobem, který označuje pozici východu slunce v první den každé sezóny a jarní či podzimní rovnodennosti.Díky své jedinečnosti je komplex zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Roku 2009 byly dokončeny práce na ochranném stanu, který má zajistit uchování památky na další staletí. Součástí komplexu je také návštěvnické centrum s interaktivními prvky. 

Historické stavby
Modré okno

Modré okno

8.3.2017 se bohužel tento přírodní skvost zřítil do moře :(

Unikátní přírodní skalní oblouk, který hrdě ční nad mořem v oblasti Dwejra Bay (ostrov Gozo) byl vytvořen před tisíci lety jako následek zhroucení dvou vápencových jeskyní (prohlídka je možná ze břehu nebo z lodi). Pilíře oblouku jejichž šířka je 23 m a výška 28 m obsahují pozůstatky dávno vyhynulých mořských živočichů. Oblast v okolí Modrého okna je díky bohatému podmořskému životu vyhledávaným cílem milovníků potápění a šnorchlování. Oblouk je narušován působením eroze a dle průzkumů hrozí v následujících letech jeho zhroucení. Záběry Modrého okna byly použity ve filmu Hrabě Monte Cristo nebo v populárním seriálu Hra o trůny. 
Přírodní zajímavosti
Přístav pro trajekty na ostrov Gozo

Přístav pro trajekty na ostrov Gozo

Rušný trajektový přístav je situován v nejsevernějším bodě ostrova Malta - Cirkewwa a jedná se o nejdůležitější přístav v zemi. Pracovníci terminálů zde odbavují trajekty směřující na ostrov Gozo, do přístavu Mgarr i výletní lodě na ostrovy Comino či Cominetto. Pro návštěvníky jsou k dispozici jízdenkové terminály, restaurace či sociální zařízení. V současné době je ve výstavbě nový moderní terminál (stavba zahájena v roce 2010).


Města / Náměstí / Ulice
Citadela

Citadela

Citadela je považována za historický poklad ostrova Gozo. První zmínky pochází už z roku 1241, ale archeologové jí odhadují ještě vyšší věk. Citadela vždy chránila obyvatele před nájezdy pirátů. Nejvíc se osvědčila při nájezdech Turků, kdy se v ní schovávali všichni lidé z ostrova po dobu 3 dnů. V roce 1600 byla zrenovována a tato podoba se zachovala dodnes. Uvnitř pevnosti najdete muzea, vězení, sila na obilí, katedrálu - to vše je propojeno množstvím uliček. Prohlédnout si můžete i expozici věnovanou 2. sv. válce, obyvatelé se tehdy ukrývali před bombardováním ve skalním masivu. Z Citadely je nádherný výhled jak na město tak na ostrov, jelikož zaujímá strategickou pozici na vyvýšenině ve středu ostrova. Nejedno oko dohlédne z jejích stěn přes moře až na pobřeží Malty.


Historické stavby

Malta last minute dovolená

Ostrovní země Malta oplývá řadou historických zajímavostí. Pozůstatky chrámů na jižním pobřeží jsou pokládány za nejstarší na světě. Působivé jsou však i zdejší zátoky a pláže, z nichž nejkrásnější je Golden Bay. Na Maltě není problém dorozumět se anglicky. Britské osídlení tu po sobě zanechalo červené telefonní budky a jízdu vlevo.

Malta – hotely s nejlepšími recenzemi

Patrik M.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 9.3. - 14.3.2024 Hodnoceno: Březen 2024

Sea View Hodnocení: 2.5/5 Malta, Bugibba a Qawra

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 3.2. - 9.2.2024 Hodnoceno: Únor 2024

Mayflower (St. Paul's Bay) Hodnocení: 3/5 Malta, Bugibba a Qawra

Malta je nádherná země, kam se vyplatí mnohokrát vracet. Pro mě možnost aktivního odpočinku. Má výborné dopravní spojení a po zakoupení jízdenky na celý týden můžeme cestovat, kolik potřebujeme a kam chceme ;-). Ne každý o tom ví a proto o tom píšu.

Malta je nádherná země, kam se vyplatí mnohokrát vracet. Pro mě možnost aktivního odpočinku. Má výborné dopravní spojení a po zakoupení jízdenky na celý týden můžeme cestovat, kolik potřebujeme a kam chceme ;-). Ne každý o tom ví a proto o tom píšu.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hotel je perfektně umístěn. V blízkosti je autobusová zastávka, odkud se dostanete téměř všude. Pokoje podle popisu, výhled na moře možný ve vyšších patrech. Denní úklid a co je fajn, každý den doplňován čaj, káva, cukr, mléko.

Strava
Hotel nabízí snídaně. Bohaté, chutné, jednotvárné jako snídaně v resortech, i když tady se je snažili trochu zpestřit. Rychlá obsluha a bdělé oko, aby se na místě nasnídala ;-) . V případě potřeby hotel zajistil externí stravování ve večerních hodinách a následně zajistil kantýnu.

Služby hotelu
V hotelu je bezplatný trezor a to je velké překvapení ve srovnání s mými předchozími pobyty. V koupelně je fén a gel na mytí těla, šampon a mýdlo jsou v případě potřeby doplněny. Na střeše budovy je venkovní bazén a posilovna. Bazén je docela malý, na rozdíl od toho na fotkách (optický klam) má nevyhřívanou vodu.

Pláž
Vzhledem k termínu jsem to nevyužil.

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (4) (0)

Malta – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Malta mapa

Počasí a klima na Maltě

I v nejteplejších letních dnech bývá na Maltě příjemně díky stálému vánku a vlivu okolního moře. Slunce tu svítí průměrně asi šest hodin denně. Teploty vzduchu i vody se v zimě drží okolo 15 °C, během léta stoupají i nad 30 °C. Letní měsíce bývají slunečné a téměř bez dešťů. Teplota moře je nejvyšší v srpnu (26 °C).

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín