Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Náměstí Syntagma

Náměstí Syntagma

Hlavním bodem zájmu většiny návštěvníků Athén je náměstí Syntagma. Nejslavnějším prvkem náměstí je výměna stráží před hrobem neznámého vojáka. Budova parlamentu se nachází právě zde, stejně jako dost autobusových, trolejbusových a tramvajových zastávek.

Fontána, starověké sochy a dvě rozlehlé travnaté plochy nabízí obraz ideálního místa pro fotky a pikniky. Mnoho významných událostí se slaví právě na tomto náměstí.

Města / Náměstí / Ulice
Národní archeologické muzeum

Národní archeologické muzeum

Pro návštěvníky, kteří milují umění, v Athénách není lepší místo než Národní archeologické muzeum. Rozličné kolekce zde najdete jak od současných, tak od starověkých umělců. Muzeum disponuje rozsáhlou sbírkou uměleckých děl z období neolitu. Kolekce obsahuje malé vázy, pracovní nástroje, hliněné vázy a další malé artefakty. K prohlédnutí je připraveno 30 místností se sochami z každého století.

Muzea / galerie
Panathénský stadion

Panathénský stadion

Velký Panathénský stadion leží mezi dvěmi kopci v okolí Mets a Pangrati. Byl vybudován ve 4. stol. př.nl. jako místo pro konání atletických soutěží. Po stovky let byl stadion nepoužívaný, až v roce 1895 byl obnoven bohatým řeckým dobrodincem G. Averofim, aby mohl hostit první moderní olympijské hry. Jedná se o věrnou repliku původního Panathénského stadionu s mramorovými sedadly pro více než 70.000 diváků s běžeckou dráhou a centrálním hřištěm.

V dnešní době se stadion využívá k veřejným akcím a koncertům.

Kultura Historické stavby
Parthenón

Parthenón

Parthenón se nachází na Akropolis na hoře s výhledem na Athény. Stavba byla postavena na počest bohyně Athény, patronky města, aby řekové vyjádřili svoji vděčnost za ochranu Athén před Perskými války. Parthenón byl navržen slavným sochařem Phidiasem, s různými zajímavými prvky, ale největší ozdobou byla obrovská socha Athény ze slonoviny a zlata. Parthenón byl postaven v roce 447 př. nl. na jiném chrámu, označovaném jako pre-Parthenón.

Historické stavby

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín