Kefalonie last minute dovolená

Vyrazte na poslední chvíli na dovolenou na Kefalonii, majestátní ostrov v Jónském moři s doslova epickou historií. Přivítají vás písčité pláže a malebná zákoutí, které zvou k vycházce. A co ještě dělá z Kefalonie super last minute destinaci?

Kefalonie - dovolená plná báječných pláží, epické historie a malebných zákoutí

Severovýchodně od hlavního ostrova leží domovina bájného krále Odyssea, Ithaka. Na mytický ostrov, který zvěčnil v eposu Odysseia starověký básník Homér, jezdí dodnes denně loďky z kefalonského přístavu Sami. Pokud se tam vypravíte podívat, můžete si už za zhruba hodinu na vlastní oči prohlédnout Odysseův palác. Uhodnete, kde kdysi stávala jídelna, v níž se podle pověsti odehrálo svatební krveprolití, za něž by se nestyděli ani ve Hře o trůny?

Nuda nehrozí ani na samotném ostrově Kefalonia. Oblast se může pochlubit překrásnými plážemi se smaragdovou vodou, které přímo zvou k plavání a šnorchlování. Nejoblíbenější je písčitá pláž Myrtos, důmyslně skrytá mezi strmými skalisky, a pláž Petani. Najdete na ní drobné světlé oblázky, ale také nádherně zabarvené moře. 

Kefalonské vnitrozemí je výrazně hornaté, nejvyšší hora Ainos se pne do nadmořské výšky 1 600 metrů. Na last minute se tak už zítra můžete šplhat po skaliskách a vychutnávat jedinečný výhled na Jónské moře. Navíc se Kefalonia pyšní řadou kouzelných jeskyň. Zapálení geologové si tak přijdou na své v Drogarati a Melissani, kde na ně pod zemí vykoukne podvodní jezero se stalaktity a stalagmity na stropě. 

Komu se zachce víc zblízka poznávat místní atmosféru, může se namísto toho vypravit do rybářské vesnice Assos na severozápadním břehu ostrova. Návštěvníky tu čekají úzké, klikaté uličky a staré domky s barevnými střechami jako vystřižené ze středověké pohádky. Na krajinu dodnes pyšně shlíží benátský hrad z 16. století.

Proč Kefalonie last minute dovolená

klidná oblast restaurace šnorchlování písčitá pláž vhodné pro páry cestování autem

Kefalonia - Nejlépe hodnocené hotely

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Kefalonia - Nejprodávanější hotely

Kefalonia – hotely s nejlepšími recenzemi

Jan D.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 10.8. - 24.8.2023 Hodnoceno: Srpen 2023

Phaedra Suites Hodnocení: 3/5 Řecko, Kefalonia

Velmi krásné ubytování v příjemné a klidné části ostrova. Personál hotelu velmi ochotný a příjemný, majitel skvělý a vždy nápomocný. Vždy bylo uklizeno, čisto a hlavně byl všude naprostý klid. Ideální jako místo na odpočinek a na prozkoumání ostrova.

Velmi krásné ubytování v příjemné a klidné části ostrova. Personál hotelu velmi ochotný a příjemný, majitel skvělý a vždy nápomocný. Vždy bylo uklizeno, čisto a hlavně byl všude naprostý klid. Ideální jako místo na odpočinek a na prozkoumání ostrova.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Kateřina K.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 16.8. - 23.8.2023 Hodnoceno: Srpen 2023

Remetzo Village Hodnocení: 3/5 Řecko, Kefalonia

Dovolená podle našich představ - klidná lokalita, čistý a hezky zařízený hotel, vynikající kuchyně a milý personál. Oceňuji také paní delegátky Blue stylu Kláru a Stanku - neuvěřitelně informované a kompetentní.

Dovolená podle našich představ - klidná lokalita, čistý a hezky zařízený hotel, vynikající kuchyně a milý personál. Oceňuji také paní delegátky Blue stylu Kláru a Stanku - neuvěřitelně informované a kompetentní.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hotel je nově zrekonstruovaný, veškeré prostory byly čisté a moderně zařízené. Milým překvapením byla rychlovarná konvice a pytlíčky s čajem/kávou na pokoji. Je nutné počítat s tím, že hotel je na odlehlejším místě - pro cestu do nejbližšího města Lixouri a objevování ostrova je nutné zapůjčit auto nebo využít nabídky výletů od CK. Pěšky se dá dojít do vedlejší zátoky Vatsa kde je další taverna a organizovaná pláž.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu, obědy (v případě polopenze) á la Carte. Mě osobně nabídka vyhovovala - k snídani sladké, slané, müsli, výborný řecký jogurt, ovoce,zelenina. V jídelním lístku pro výběr oběda převažují řecké speciality, což bylo pro mě také plus, na dovolené chci ochutnat především místní kuchyni. Jídlo bylo velmi dobré, jako vařené doma, ne unifikovaná hotelová vývařovna:) Výběr jídel k večeři byl také pestrý - různé druhy mas, saláty, sýry, zelenina, těstovinové pokrmy, ovoce, moučník.

Služby hotelu
Využívali jsme hotelovou tavernu - vše vynikající, jak už jsem zmínila výše, bar u bazénu: v nabídce alko a nealko, káva a snacky - club sandwich, pizza, hranolky, řecký salát aj. U bazénu byl vždy dostatek volných míst, žádná lehátka obsazená ručníkem v 6 ráno:))

Pláž
Pláž přímo u hotelu s nekomplikovaným přístupem, čistá, písčitá. Dno je kamenité, doporučuji boty do vody. Lehátka se slunečníky placená, k dispozici plážový bar.

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Kefalonia – Více recenzí ubytování

Kefalonia - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Kefalonie

Počasí a klima na Kefalonii

Na ostrově Kefalonie panuje středomořské podnebí. Zimy jsou vlídné, sníh se vzácně vyskytuje pouze v hornatějších oblastech. U moře teploty prakticky neklesají pod 12 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Tehdy se můžete těšit na 12 hodin světla denně a nebe bez mráčku. Nejlepším obdobím pro návštěvu jsou letní měsíce, případně září, kdy je ještě příjemně vyhřáté moře.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 17 °C v noci 11 °C

 • Teplota vody 15 °C

Předpověď na několik dní

 • Neděle 18 °C v noci 12 °C

 • Pondělí 17 °C v noci 13 °C

 • Úterý 19 °C v noci 12 °C

 • Středa 18 °C v noci 12 °C

Počasí

 • Leden Led 14 °C voda 16 °C

 • Únor Úno 14 °C voda 15 °C

 • Březen Bře 16 °C voda 15 °C

 • Duben Dub 18 °C voda 16 °C

 • Květen Kvě 23 °C voda 19 °C

 • Červen Čer 27 °C voda 23 °C

 • Červenec Čer 30 °C voda 25 °C

 • Srpen Srp 30 °C voda 26 °C

 • Září Zář 27 °C voda 25 °C

 • Říjen Říj 24 °C voda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C voda 20 °C

 • Prosinec Pro 15 °C voda 17 °C

Cestovatelský magazín