Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rumunsko/cestovani/covid_19.html

Rumunsko last minute

Rumunsko, tajemná země Drákuly, vás zve na vzrušující last minute dovolenou, při níž budete moci navštívit slavný hrad Bran nebo si dopřát ochutnávku šumivého vína. Projdete se uličkami staré Bukurešti a prohlédnete si třeba národní muzeum. Chcete zažít opravdové dobrodružství? Jeďte na last minute do záhadné Transylvánie!

Nejlépe hodnocené hotely v Rumunsku

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Proč last minute Rumunsko?

Hlavním důvodem, proč lidé jezdí do Rumunska, jsou hory nabízející spoustu turistických stezek, jezírek a tajuplných jeskyní. Téměř kdekoliv lze stanovat a rozdělávat oheň, takže si dovolenou užijete opravdu svobodně. V zimě na vás bude čekat kvalitní lyžařské centrum. Dalšími lákadly jsou historické památky a hrady.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Rumunsko mapa

Počasí a klima a Rumunsko

Počasí v Rumunsku se podobá tomu v České republice. Klima je kontinentální. Období od prosince do března přeje zimním sportům. Jaro a podzim se hodí pro návštěvu rumunských měst a pamětihodností. Období od června do srpna je ideální k rekreaci u Černého moře, které mívá teplotu okolo 23 °C.

Cestovatelský magazín