• V destinaci není očkování proti žluté zimnici povinné, ale je vysoce doporučováno, stejně jako očkování proti žloutence A a B, meningitidě a břišnímu tyfu.

Senegal last minute dovolená

Nepříliš rozsáhlý, avšak atraktivní výběr last minute zájezdů do Senegalu zahrnuje okruh po celé zemi, během kterého tak můžete poznat např. hlavní město Dakar, tradiční vesničku Peulh, úchvatnou poušť Lompoul nebo romantické Růžové jezero. Součástí nabídky je také příjemné ubytování s all inclusive. 

Základní informace o Senegalu

Zajímá vás, kde je Senegal? Nachází se na západě Afriky a omývá ho Atlantský oceán. Hlavním městem Senegalu je Dakar. Doba letu do Senegalu se z Prahy obvykle pohybuje mezi 7 a 8 hodinami, což z něj činí relativně snadno dostupnou destinaci pro ty, kteří hledají únik do tepla. Bezpečnost v Senegalu je poměrně dobrá, s výjimkou hranic s Mali a regionu Casamance.

Proč jet last minute do Senegalu?

Senegal je mezi turisty čím dál více oblíbené, a není divu! Láká panenskou přírodou s chráněnými národními parky a unikátním Růžovým jezerem, nádhernými plážemi, jedinečnými památkami, vynikající kuchyní a přátelskou atmosférou. Pro vstup do země je nutný pouze platný cestovní pas a očkování proti žluté zimnici, žloutence typu A i B, meningitidě a břišnímu tyfu.

Proč jet last minute do Senegalu?

Senegal je mezi turisty stále oblíbenější, a není divu! Láká panenskou přírodou s chráněnými národními parky a unikátním Růžovým jezerem, nádhernými plážemi, jedinečnými památkami, vynikající kuchyní a přátelskou atmosférou. Pro vstup do země je nutný pouze platný cestovní pas.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Senegal mapa

Počasí a klima v Senegalu

Podnebí Senegalu je tropické s průměrnými ročními teplotami mezi 22 a 30 °C. Od listopadu do května tu slunce svítí 8 až 10 hodin denně. Sucho provází prašný vítr ze Sahary. Období dešťů přichází od června do října, svého maxima dosahuje v srpnu. Teploty tehdy vystupují až na 38° C. Teplota moře v Senegalu se liší podle ročního období, na začátku roku se připravte na 20-23 °C a ke konci na 28-29 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín