Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Bádensko-Württembersko

Bádensko-Württembersko, jedna ze spolkových zemí Německa, leží v jihozápadní části státního území a hraničí se Švýcarskem a Francií. Navštívit můžete luxusní lázeňská města, středověká hradní města i krásnou přírodu s ohromujícími jezery. Hlavní město Stuttgart se chlubí rozlehlými náměstími, nádhernou architekturou, muzei a galeriemi. 

Keltská osada vedle muzea Porsche a lázní 

Každý, kdo se jen trochu zajímá o automobily, si zamiluje muzea Porsche a Mercedes-Benz ve Stuttgartu. Dalším atraktivním městem je romantický Heidelberg s majestátními ruinami hradu. Energii můžete načerpat ve světoznámém lázeňském městě Baden Baden, zasazeném do pohádkového Schwarzwaldu. 

Mladé univerzitní město Freiburg im Breisgau hýří životem, nachází se v nejslunnějším regionu země a má dechberoucí architekturu. Ulm je nejlépe známý pro nejvyšší kostelní věž světa a proto, že je rodištěm Alberta Einsteina. V Karlsruhe na vás čekají rušné nákupní ulice a přes 50 muzeí a galerií. Vyhledávané je i město Kostnice, stojící na historické keltské osadě, které se později přeměnilo na římské opevnění. 

Jak se dostat do Bádensko-Württemberska?

Nejpoužívanější letiště pro cestu do Bádenska-Württemberska je Stuttgart 13 km jižně od centra, poblíž dálnice směrem na Mnichov. Nejrychlejší přesun z letiště do města umožňuje železnice. Druhým největším letištěm je Karlsruhe/Baden-Baden. 

Proč Dovolená Bádensko-Württembersko

klidná oblast restaurace turistika žádná pláž vhodné pro děti cestování autem

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Bádensko-Württemberska

Počasí a klima v Bádensko-Württembersku

Mírné podnebí Bádenska-Württemberska je mimořádně příznivé pro pěstování ovoce. Jedna z nejteplejších oblastí Německa má průměrnou denní vysokou teplotu 15 °C. Klima je poměrně proměnlivé a nabízí pestrá období s chladnými zimami a teplými léty. Vzhledem k vyšším teplotám vzduchu nastává nejvhodnější čas pro cestování mezi červnem a zářím. Zimní sportovci si v lednu jistě najdou vyhovující povětrnostní podmínky. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín