Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/norsko/cestovani/covid_19.html

Norsko dovolená a zájezdy

Norsko je unikátní kraj s nádhernou divokou přírodou, říše pohádkových trollů a strmých vodopádů, romantických jezer i slavných fjordů zařezávajících se hluboko do pevniny. Země zasněžených vrcholků láká všechny dobrodruhy a milovníky přírody na dlouhé treky, rybolov a kempování. Zájemci o kulturu a historii by neměli opomenout návštěvu muzeí a památek v Oslu.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Sloupový kostel v Borgundu

Sloupový kostel v Borgundu

Unikátní sloupový kostel v Borgundu se nachází v obci Lærdal v kraji Sogn og Fjordane v Norsku. Jedná se o třípatrový kostel tzv. Sogonova typu. Byl postaven mezi lety 1180 a 1250. Jeho stěny jsou tvořeny svislými dřevěnými lištami či dlaždicemi. Špičaté střechy zdobí dřevěné kříže a čtyři vyřezávané dračí hlavy. Strop je podepřen unikátními nůžkovými nosníky, které jsou typické pro stavby tohoto typu. Většina vnitřního vybavení byla odstraněna. Můžeme obdivovat dřevěné sloupy, svaté obrazy i barevný oltář. Sloupový kostel v Borgundu je nejlépe dochovaným exemplářem z 28 norských kostelů stejného typu. Je součástí farnosti Borgund i když již neplní církevní funkce. Je využíván již jen jako muzeum. Architektura Církevní stavby
Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga je unikátní skalní útvar, vyčnívající vodorovně z pohoří ve výšce 700 metrů nad hladinou jezera Ringedalsvatnet. Je situován v blízkosti norské obce Odda, v kraji Hordaland. Místo je oblíbeným cílem milovníků extrémních sportů i mnoha fotografů. Aby byla zachován originální vzhled místa není zde instalováno bezpečnostní zábrana, jen několik menších kovových háků. Nedaleko výčnělku se nachází soustava vodopádů Tyssestrengene.


Příroda Jezera Přírodní zajímavosti Hory Treking

Norsko a jeho přírodní zázraky

Turisté jezdí do Norska hlavně za nezapomenutelným zimním dobrodružstvím v kraji půlnočního slunce, chladných teplot a sněhem pokrytých hor. K nejoblíbenějším zdejším výletům patří plavba podél Nærøyfjordu (fjord na seznamu UNESCO), výprava se sněžnicemi na vyhlídkovou plošinu Stegastein, výstup na skalní blok Preikestolen či kouzelná návštěva modrých ledových jeskyní pod ledovcem Jostedalsbreen.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Norska

Počasí v Norsku

Vzhledem k působení Golfského proudu je podnebí v Norsku nečekaně mírné, na severu subarktické a na jihu přímořské. Mrazy nebývají nijak extrémní. Průměrné teploty např. v červenci, kdy nastává hlavní turistická sezóna, se pohybují okolo 16 °C na jihu a kolem 11 °C na severu. Norské počasí je obecně značně proměnlivé. Kvůli své nestálosti se někdy přirovnává k počasí Velké Británie.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín