Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Nastává doba postcovidová a celý svět se postupně vrací k normálnímu životu. Pečlivě sledujeme situaci ve všech letních destinacích, ať už se vydáte na cestu autem nebo letecky. Čtěte kam a kdy můžete vyrazit a jaký je aktuální stav v nejoblíbenějších lokalitách. 

Aktuální info o cestování

Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dovolená Bergen – zájezdy a průvodce

Norsko je unikátní kraj s nádhernou divokou přírodou, říše pohádkových trollů a strmých vodopádů, romantických jezer i slavných fjordů zařezávajících se hluboko do pevniny. Země zasněžených vrcholků láká všechny dobrodruhy a milovníky přírody. Zájemci o kulturu a historii by neměli opomenout návštěvu muzeí a památek v Oslu.

Proč vybrat Bergen

Bergen

Město s nábřežím Bryggen na seznamu UNESCO a s komplexem pevnosti Bergenhus.

Počasí tento měsíc: Teplota vzduchu: 14 °C Teplota moře: 9 °C

rušná oblast restaurace památky žádná pláž vhodné pro páry cestování taxíkem

zájezdy od 21 990 Kč

Bergen - nejlepší hotely v destinaci

Zobrazit další hotely

Podle čeho vybrat ideální hotel?

Turisté jezdí do Norska hlavně za nezapomenutelným zimním dobrodružstvím v kraji půlnočního slunce, chladných teplot a sněhem pokrytých hor. K nejoblíbenějším zdejším výletům patří plavba podél Nærøyfjordu (fjord na seznamu UNESCO), výprava se sněžnicemi na vyhlídkovou plošinu Stegastein, výstup na skalní blok Preikestolen či kouzelná návštěva modrých ledových jeskyní pod ledovcem Jostedalsbreen.

Mapa Norska

Mapa Norska Prohlédnout na mapě

Počasí v Norsku

Vzhledem k působení Golfského proudu je podnebí v Norsku nečekaně mírné, na severu subarktické a na jihu přímořské. Mrazy nebývají nijak extrémní. Průměrné teploty např. v červenci, kdy nastává hlavní turistická sezóna, se pohybují okolo 16 °C na jihu a kolem 11 °C na severu. Norské počasí je obecně značně proměnlivé. Kvůli své nestálosti se někdy přirovnává k počasí Velké Británie.

Bergen

Vzduch Moře

Získejte inspiraci na našem blogu