• Nejpozději 1 den před vstupem do Řecka je nutné vyplnit elektronický formulář
 • Pro vstup do země je potřeba ukončené očkování (min. 14 dní po ukončení) NEBO test (podrobnosti níže) NEBO potvrzení o prodělání COVID-19
 • Uznávané testy: PCR test max. 72 hodin starý nebo antigenní test max. 48 hod starý. Děti do 11,99 let mohou do Řecka bez testu.
Cesta zpět do ČR
 • Nutný příjezdový formulář pro všechny
 • Očkované osoby (min. 14 dní po 2. dávce) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 bez testů a samoizolace
 • Děti do 5,99 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře
 • Děti od 6 do 11,99 let mohou podstoupit PCR test až v ČR ihned po příjezdu, bez nutnosti samoizolace
 • Ostatní osoby nutný negativní test před cestou zpět a další test v rozmezí 5. - 14. den po návratu, do té doby samoizolace

Ostrov Limnos dovolená

Osamělý ostrov v dalekém severním cípu Egejského moře, odmění ty, kteří navštíví jeho scenérie nedotčené masovou turistikou, nádherné pláže s bílým i červeným pískem, slavnou vinařskou kulturu a malebné hlavní město ve stínu velkého benátského hradu. 

Čím zaujme ostrov Limnos?

Turisté nejvíce míří k archeologickému nalezišti známé jako Poliochni, kde v minulosti stála neolitická osada, toto místo je považováno za nejstarší obydlené území v Řecku. Pozůstatky zde však pocházejí i z doby bronzové, železné či středověku, za dob antiky prý přesáhla osada svou velikostí i slavnou Tróju. 

Ostrov se pyšní i přírodními zajímavostmi, jako jsou například sladkovodní jezera Alyki a Hortarolimni, která jsou domovem různých druhů ptactva, které jinde v Řecku neuvidíte. Pokud byste se sem vydali v zimně, uvidíte zde i plameňáky, kteří zde mají zimoviště. 

Roste zde i pro některé neznámé ovoce, moruše, ze kterých místní vyrábí čaj a léčivé sirupy. Ostrov je zároveň proslulý i výrobou hedvábí, i proto je tu velmi rozšířen chov bource morušového (noční motýl), který produkuje vlákna, ze kterého se vyrábí. Z Limnosu také pocházejí nejlepší řecké sýry Kalathaki, označeny ochrannou známkou původu.

Proč Ostrov Limnos dovolená

klidná oblast restaurace památky oblázková pláž vhodné pro děti válení u moře

Limnos - Nejlépe hodnocené hotely

Limnos - Nejprodávanější hotely

Poslední recenze k hotelům

František Kulhánek Srpen 2021

Datum pobytu: 30.7. - 10.8.2021

Hodnocení 5,0/5
Pěkné ubytování splniklo očekávání....
Celkové hodnocení

Pěkné ubytování splniklo očekávání....

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Na jedničku

Strava
V pohodě

Služby hotelu
spokojen

Pláž
Pěkná jezdili jsme na vzdálenější...

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Jarmila S. Srpen 2021

Datum pobytu: 20.7. - 30.7.2021

Hodnocení 5,0/5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Ilona V. Září 2021

Datum pobytu: 10.9. - 21.9.2021

Hodnocení 3,8/5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,0/5

Strava 4,0/5

Okolí 3,5/5

Cena 3,5/5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Lenka Kostohryzová Září 2021

Datum pobytu: 20.8. - 31.8.2021

Hodnocení 4,6/5
Naprosto skvělá dovolená pro ty, kteří mají rádi klidnou a turisty ne tak vyhledávanou dovolenou. Limnos si stále zachovává svůj typický řecký ráz - milí lidé, žádný shon, nekonečná pohoda a jako bonus hezké počasí. Hromadná doprava zde neexistuje, takže je nejlepší půjčit si auto a projet ostrov. Za nás TOP je pláž ZEMATAS vzdálená 42 km od ubytování. Cestou tam jedete okolo solného jezera Aliki,
Celkové hodnocení

Naprosto skvělá dovolená pro ty, kteří mají rádi klidnou a turisty ne tak vyhledávanou dovolenou. Limnos si stále zachovává svůj typický řecký ráz - milí lidé, žádný shon, nekonečná pohoda a jako bonus hezké počasí. Hromadná doprava zde neexistuje, takže je nejlepší půjčit si auto a projet ostrov. Za nás TOP je pláž ZEMATAS vzdálená 42 km od ubytování. Cestou tam jedete okolo solného jezera Aliki, které stojí za vidění. Auto je k zapůjčení v sezóně od 55 do 100 euro. Od září jsou ceny nižší. My měli automat Hyundai i10 za 65 euro na den.

Do 8 km vzdálené Myriny (hlavní město) cena taxíkem stojí 15 euro. Myrina je malé městečko s moc hezkým přístavem a hradbami, které každý večer rozsvítí. Určitě doporučujeme zažít její večerní atmosféru.

Majitelé jsou velice milí a přátelští lidé. Jedná se o rodinný podnik a na výsledku je to znát.

A aby byla tato recenze úplná, nesmím zapomenout na úžasného delegáta pana Václava. Je to člověk na pravém místě. Ostrov velmi dobře zná, takže vždy ochotně a rád poradí, kam se vydat, co navštívit, apod. Samozřejmě také zařídí případná testování před odletem domů i s odvozem na testovací místo. Je to velmi vstřícný a pohodový muž. Tímto mu za vše velice děkujeme!

Ubytování 4,8/5

Strava 3,5/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Ubytování je moc pěkné a dostačující. Měli jsme studio č. 1 s manželskou postelí a 2 přistýlkami s přímým výhledem na moře.

V oknech a ve dveřích jsou sítě proti hmyzu, což je nezbytné a ojedinělé, oproti jiným řeckým ostrovům.

Kuchyňka je vybavena nejnutnějšími věcmi, my měli 1 velký hrnec, pánev, sítko, prkýnko, džezvu, 1 hrnek, 2 skleněné hrnky, 3 skleničky, mělké a hluboké talíře, vč. příborů a otvíráku na víno. Chybí tam však vařečka a nějaký nůž ke krájení. My jsme měli svůj, protože jsme zde byli už podruhé.

Okolí je udržované a obklopené zelení. Nemusíte se bát jít bosí třeba až na pokoj.

Strava
Měli jsme ubytování bez stravy takže nemůžu napsat víc. Je možné si v místě pobytu zaplatit snídaně, což je příjemné. Během dne Vám udělají i něco malého na zub, omeletu, tousty, apod. Nově mají jídelní lístek i v češtině. Naproti přes silnici (asi 20 m) je malý obchůdek, kde si můžete nakoupit všechno potřebné, navíc si na další den objednat čerstvé pečivo. Otevírací doba je každý den od 8-14.30 a 17.30-22 h. V neděli potom od 9-14.30 a 17.30-22 h.

Najíst se dá v nejbližší tavernách. Byli jsme v taverně Akrogiali, ale jídlo nebylo vůbec dobré, na zaplacení jsme čekali hodně dlouho, jako kdyby měli plno. Minule jsme sem chodili každý večer, ale po tomto zklamání jsme tam už nešli. Další dvě taverny jsou vpravo od Para Thin Alos. Doporučují tavernu Barbounaki, která je umístěna ve skále, takže i díky této zajímavé a originální poloze je návštěvníky hodně fotografována. Nebyli jsme tam, občas jsme se zastavili na jídlo někde během výletů...

Více taveren, barů a obchodních domů jsou v Myrině, nově je tam Lidl.

Služby hotelu
Denně, kromě neděle, byly vynášeny odpadky, jednou za 3 dny byla výměna ručníků a 2x během pobytu nám vyměnili prádlo. Na pokoji je trezor a klimatizace. V koupelně je sprchový kout, avšak bez závěsu.

Pláž
Moře je od ubytování cca 40 metrů. Vstup do moře je přes velké oblázky, potom už je písek. Koupání je zde velmi příjemné. Za lehátka se neplatí, slušností je objednat si v baru něco k pití. Každé ráno čistí a dezinfikují lehátka.

Para Thin Alos má také malý bazén, ne s mořskou vodou.

Byla tato recenze užitečná? (4) (0)

Petr D. Srpen 2021

Datum pobytu: 10.8. - 20.8.2021

Hodnocení 4,3/5
Pro ty, co hledají pohodu a klid, ideální místo. Turismus se stále rozvíjí, lidé milí, žádný spěch. Veřejná doprava chybí, půjčovné auta v sezóně 60 až 100 eur za den bez množstevní slevy. Taxi do Myriny 15 eur. Na fakultativní zájezd málo zájemců, navíc jen minibus dokáže po prašných, nezpevněných cestách dojet k cíli. Prostě klidný ostrov s báječným delegátem Vaškem, který splní i nemožné...
Celkové hodnocení

Pro ty, co hledají pohodu a klid, ideální místo. Turismus se stále rozvíjí, lidé milí, žádný spěch. Veřejná doprava chybí, půjčovné auta v sezóně 60 až 100 eur za den bez množstevní slevy. Taxi do Myriny 15 eur. Na fakultativní zájezd málo zájemců, navíc jen minibus dokáže po prašných, nezpevněných cestách dojet k cíli. Prostě klidný ostrov s báječným delegátem Vaškem, který splní i nemožné...

Ubytování 5,0/5

Strava 3,5/5

Okolí 4,0/5

Cena 4,0/5

Ubytování
Ubytování ve studiu č. 4 ideální. S výhledem z prostorného rohového balkonu prakticky do všech stran. Přímo u moře. Klimatizace (zdarma) nebyla zapotřebí, kromě velkých dveří na balkon i okno, což zajistí větrání. Díky sítím nehrozí útok komára.

Strava
Snídani jsme využili jen dva pokoje a udělali jsme dobře. Sice servírovaná, ale bohatá, vejce na všechny způsoby, jogurty, ovoce, uzeninka... Taverny v okolí tři. Ta dál po cestě nás zklamala jídlem i přístupem, tak jsme chodili doprava (cca 100 a 800 m). Malá a jediná prodejna hned naproti přes silnici s minimem zboží a s objednávkou pečiva na další den.

Služby hotelu
Naprostá spokojenost. Každý den vynesení košů a po třech dnech výměny ložního prádla a ručníků. Úklid zcela nenápadný.

Pláž
Malá, písečná, vstup přes kameny (k dispozici ulička do moře), dno písčité, dlouho mělko - vhodné pro neplavce. Plážový servis všude bez poplatku, slušnost vyžaduje alespoň konzumaci v místním baru. Moc příjemní majitelé.

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Alena K. Srpen 2021

Datum pobytu: 10.8. - 20.8.2021

Hodnocení 4,2/5
Na tomto místě jsme byli již podruhé. Oproti loňsku se zhoršil přístup do moře, kameny a jedna cestička do moře... ale to nebyla vina pana majitele. Vše vyvážilo vybavení na pláži, lehátka zdarma, bar a obsluha. Tentokrát jsme byli ubytováni ve studiu pro dva, pokoj je dosti maly, postel úzká, kuchyňské vybavení je minimální ( 1 velký hrnec, pánev, džezva, cedník, 2 hrnky, 2 skleničky, příbory). N
Celkové hodnocení

Na tomto místě jsme byli již podruhé. Oproti loňsku se zhoršil přístup do moře, kameny a jedna cestička do moře... ale to nebyla vina pana majitele. Vše vyvážilo vybavení na pláži, lehátka zdarma, bar a obsluha. Tentokrát jsme byli ubytováni ve studiu pro dva, pokoj je dosti maly, postel úzká, kuchyňské vybavení je minimální ( 1 velký hrnec, pánev, džezva, cedník, 2 hrnky, 2 skleničky, příbory). Na velké vyvařování to není, ale v blízkosti jsou dvě krásné taverny, další jsme objevili Barbounaki, asi 700 m. Příjemná rybí taverna ve skále. Jinak v době našeho pobytu se otevíral další plážový bar Orizontas, sousední pozemek. Hygiena a čistota se dodržovala, výměna povlečení, ručníků každý třetí den. Koše se vynášely každý den. Personál a pan majitel velice milí, snažili se maximálně vyhovět. Delegát Vašek

je 100% i více... má přehled, věnuje se klientům, kdykoliv k dispozici. I přes malinké výhrady, rádi se vrátíme.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,0/5

Okolí 4,0/5

Cena 4,0/5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

František Kulhánek Srpen 2021

Datum pobytu: 30.7. - 10.8.2021

Hodnocení 5,0/5
Pěkné ubytování splniklo očekávání....
Celkové hodnocení

Pěkné ubytování splniklo očekávání....

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Na jedničku

Strava
V pohodě

Služby hotelu
spokojen

Pláž
Pěkná jezdili jsme na vzdálenější...

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Martin P. Srpen 2021

Datum pobytu: 30.7. - 10.8.2021

Hodnocení 4,7/5
Byli jsme v tomto hotelu podruhé, nejlepší hotel, který nabízí české CK na ostrově.
Celkové hodnocení

Byli jsme v tomto hotelu podruhé, nejlepší hotel, který nabízí české CK na ostrově.

Ubytování 5,0/5

Strava 4,5/5

Okolí 4,5/5

Cena 4,5/5

Ubytování
Ubytování ve vilkách v kopci s výhledem na moře, super...

Strava
Trochu ovlivněno covidem, jídlo za sklem a nandaváno obsluhou.

Služby hotelu
OK, bez problémů...

Pláž
Na místní pláži jen 2 dny, doporučuji pláž dále od hotelu, např. u baru Paraga. Pláže písčité, moře mělké, ideál pro rodiny s dětmi. Co se týče pláží, doporučuji ostrov procestovat a poznat pláže jako Gomati, Kotsinas, Kokina Vrachos, Keros, Zamata, Neftina. Škoda dřepět u hotelu :-). Limnos je pro nás srdcovka...

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Limnos - Poslední prodané hotely

Mapa

Počasí na ostrově Limnos

Nejlepší doba pro poznávání ostrova je v květnu a v prvních červnových dnech, z nebe se ztratí dešťové mraky a průměrná teplota panuje mezi  22 – 25 °C. Obdobně je na tom i konce září a říjen, kdy už se však opět můžeme setkat s dešťovými přeháňkami. 

Léto na Limnosu je horké a suché, není výjimkou, že denní teploty přesahují 30 °C. Během nejteplejších měsíců v červenci a srpnu se moře vyhřeje na krásných 26 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Teď počasí

 • Teplota 4 °C at night 2 °C

 • Teplota vody 15 °C

Teplota za několik dní

 • Středa 4 °C at night 2 °C

 • Čtvrtek 6 °C at night 3 °C

 • Pátek 7 °C at night 5 °C

 • Sobota 11 °C at night 7 °C

Počasí

 • Leden Led 10 °C voda 15 °C

 • Únor Úno 11 °C voda 15 °C

 • Březen Bře 13 °C voda 15 °C

 • Duben Dub 17 °C voda 16 °C

 • Květen Kvě 22 °C voda 18 °C

 • Červen Čer 28 °C voda 22 °C

 • Červenec Čer 30 °C voda 23 °C

 • Srpen Srp 30 °C voda 24 °C

 • Září Zář 25 °C voda 23 °C

 • Říjen Říj 21 °C voda 21 °C

 • Listopad Lis 16 °C voda 18 °C

 • Prosinec Pro 12 °C voda 16 °C

Oblasti a regiony v zemi

Cestovatelský magazín