Rhodos dovolená

Mezi nejvýznamnější památky ostrova Rhodos patří akropole v Lindosu (druhá nejvýznamnější v Řecku), středověké město Rhodos s palácem velmistrů, hrad Feraklos v Charaki ad. Z přírodních pokladů jmenujme Údolí motýlů, Sedm pramenů a horu Atavyros nabízející skvělé turistické stezky a výhledy.

Proč Rhodos dovolená

rušná oblast nákupy památky písčitá pláž vhodné pro děti cestování autem

Rhodos - Nejlépe hodnocené hotely

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Rhodos - Nejprodávanější hotely

Rhodos – hotely s nejlepšími recenzemi

Tadeusz S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 16.10. - 23.10.2023 Hodnoceno: Říjen 2023

Studio Anika Řecko, Rhodos

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (1) (2)

Monika B.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 11.9. - 14.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

The Ixian Grand Hodnocení: 5/5 Řecko, Rhodos

Vše fungovalo jak má, krásná dovolená, byť jen na 3 noci. Počasí v půlce září je úžasné, moře velmi teplé (teplejší než bazény). A ráda bych upozornila na nepřítomnost dětí - opravdu po této stránce velmi klidný hotel, doporučuji lidem, kteří si chtějí jen povídat, číst si či odpočívat v klidu a při šumění moře. Takový "silence" hotel, vzhledem k obrovskému počtu hostů, jsem nezažila.

Vše fungovalo jak má, krásná dovolená, byť jen na 3 noci. Počasí v půlce září je úžasné, moře velmi teplé (teplejší než bazény). A ráda bych upozornila na nepřítomnost dětí - opravdu po této stránce velmi klidný hotel, doporučuji lidem, kteří si chtějí jen povídat, číst si či odpočívat v klidu a při šumění moře. Takový "silence" hotel, vzhledem k obrovskému počtu hostů, jsem nezažila.

Ubytování 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Krásný hotel, byť na zařízení je vidět, že už má lecos za sebou (protékající sprchový kout, odlupující se dýha ze dveří, chybějící háčky na župan či ručníky ...). Ale pokoj s vlastním bazénem vše vynahradil :-) - večer byl krásně nasvětlený. Jinak vše čisté, pravidelně uklizený pokoj. Úžasný hotelový komplex s pokoji, které mají bazény i v patře nebo na střeše. Zvláštností jsou vany na balkónech s výhledem - ty na moře mohou být velmi romantické :-). Krásná vzrostlá zahrada kolem hotelu poskytuje stín a nasvětlení večer je kouzelné. Milovníci koček (tak jako my) si přijdou na své. Všude jich je spousta - malé, velké, koťátka ...

Strava
Jídlo výborné, chutné ryby na oběd i večeři, podávala se i pečená žebra či krevety. Vzhledem k našemu krátkému pobytu jsme ochutnali vše, nemohu posoudit, zda by se jídlo při delším pobytu neopakovalo. Co se týče dezertů - nejsme na jejich opravdu "sweet" zákusky zvyklí, tak to jsme si moc nepochutnali. Ale v nabídce je samozřejmě i ovoce a zmrzlina. Na snídani mají opravdu skvělou opečenou slaninu a vejce na mnoho způsobů od míchaných vajíček, volských ok, vaječných placek až po zůzné frittaty. Velmi nás zklamaly míchané drinky. Ne všechny byly chutné - mojito nemělo s klasickým mojitem nic společné (když číšník vytáhl z poza baru svazek nahnilé máty a hledal horkotěžko nějaký lísteček, co nebyl hnědý a dal se použít, odmítla jsem, což ho popudilo a drink s nahnilou mátou mi hodil na bar ...) - ostatní chutnaly tak nějak stejně a všechny měly příchuť levné vodky ... v takovém hotelu bych to nečekala :-(. Číšníci u baru nebyli moc příjemní (asi už po sezóně měli hostů plné zuby :-) ). Ale obsluhující při jídle, kteří nosili pití, byli naopak velmi milí, rádi prohodili pár slov a stále se usmívali.

Služby hotelu
Služby hotelu jsme neměli čas využít (wellness, masáže nebo půjčovny). Všeobecně všude milý usměvavý personál (až na číšníky u baru). Překvapil nás bezbariérový bazén. Náš pobyt začínal ranním příjezdem na hotel (v 9 hod. místního času) a slečna delegátka nám při odjezdu z letiště sdělila, že nemáme nárok na čerpání all inclusive dříve, než od oběda. Což při příjezdu na letiště před odletem o půl třetí ráno je opravdu neuvěřitelné. V propozicích se toto nikde neuvádí až v pokynech, které dostanete při příletu (takže šup zpátky do letištní haly pro bagetu, byť si platíte drahé all inclusive). Naštěstí na recepci nám bylo sděleno, že není problém, že můžeme klidně na snídani, která byla do půl 11. Pokoj jsme rovněž dosali o dvě hodiny dříve, než bylo sděleno v pokynech a ještě si na recepci vzali náš telefon, kdyby byl pokoj ještě dříve, ať nemusíme čekat. Takže toto za nás má 10 hvězdiček.

Pláž
Pláž oblázkovo písčitá je vhodná pro boty do vody. U pláže je pohyblivé molo, ze kterého můžete do vody po schůdkách, což je výhoda. Lehátka jsou velmi pohodlná, s měkkou poduškou a podhlavníkem (některá byla sice již polámaná, ale přičítali jsme to už končící sezoně). V hotelu (či na pokoji) jsou neomezeně k dispozici plážové osušky. Lehátka na pláži jsou jen ve dvou řadách, další jsou umístěna na trávníku mezi palmami. Všude velmi čisto (možná díky nepřítomnosti dětí? :-) ). U bazénu jsou i sedací soupravy se sedacími vaky. Persovál stále uklízí kelímky po pití, či nedopalky cigaret (ale viděli jsme málo kuřáků). Trochu nás zarazila skutečnost, že pláž nemá ohraničení bójkami, kam se smí a nesmí plavat - asi předpokládají, že dospělí mají rozum a děti tam nejsou :-). Moře v půlce září velmi teplé, když foukal vítr, trochu se naplavovaly rostliny, ale pár metrů od břehu krásná čistá voda. V pohodě se dalo koupat až do setmění. Bazény tak teplé nebyly.

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Rhodos – Více recenzí ubytování

Rhodos - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00-22:00; So-Ne 8:00-22:00.

226 000 290

Ostrov Rhodos a jeho mapa

Rhodos počasí a klima

Rhodos má mírné zimy s dostatečným množstvím srážek a horká suchá léta. Vhodný čas pro návštěvu představují měsíce duben a květen, kdy se ostrov zelená a rozkvétá. V červenci a srpnu stoupají teploty při pobřeží až ke 40 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 14 °C v noci 13 °C

 • Teplota vody 16 °C

Předpověď na několik dní

 • Čtvrtek 16 °C v noci 14 °C

 • Pátek 16 °C v noci 14 °C

 • Sobota 17 °C v noci 15 °C

 • Neděle 20 °C v noci 16 °C

Počasí

 • Leden Led 15 °C voda 17 °C

 • Únor Úno 15 °C voda 16 °C

 • Březen Bře 17 °C voda 16 °C

 • Duben Dub 20 °C voda 17 °C

 • Květen Kvě 23 °C voda 20 °C

 • Červen Čer 27 °C voda 23 °C

 • Červenec Čer 29 °C voda 25 °C

 • Srpen Srp 29 °C voda 26 °C

 • Září Zář 27 °C voda 25 °C

 • Říjen Říj 24 °C voda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C voda 21 °C

 • Prosinec Pro 16 °C voda 18 °C

Cestovatelský magazín