Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rumunsko/cestovani/covid_19.html

Rumunsko dovolená

Rumunsko je mezi turisty stále trochu opomíjené, takže se tu nesetkáte s žádnými davy návštěvníků. Země má přitom rozhodně co nabídnout. Dovolená v Rumunsku znamená obdivování krás Transylvánie, tajuplných hradů, romantických horských salaší i pěkných písečných pláží. Procestujte ho celé nebo odpočívejte u Černého moře.

Nejlépe hodnocené hotely v Rumunsku

Iloha -13%

Rumunsko

od 46 557 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Hrad Bran

Hrad Bran

V malebné přírodě, na dávné hranici mezi Transylvánií a Valašskem se nachází tajemný hrad Bran, který inspiroval spisovatele Brama Stokera k sepsání světoznámého románu Dracula. Na místě dnešního hradu se nacházela na počátku 13. století malá pevnost, kterou Řád německých rytířů přebudoval v dřevěnou pevnost, sloužící k ochraně údolí (transport zboží z Valašska do Transylvánie). Pevnůstka byla v roce 1242 zničena mongolskými bojovníky. V listopadu 137 povolil král Ludvík I. saským obyvatelům stavbu kamenné pevnosti, která dala vzniknout přilehlé obci Bran. Pevnost sloužila uherským králům jako obrana před nájezdy Osmanské říše. V roce 1948 donutila komunistická vláda královskou rodinu odejít a hrad byl znárodněn. V současné době je hrad využíván knížetem Mirecou I. a láká návštěvníky svými unikátními interiéry, zdobenými dobovými obrazy, malbami i předměty denní potřeby (žezlo, dýka krále Ferdinanda I., nádobí, královská koruna). Majestátně působí také samotná stavba, která hrdě ční nad údolím a nabízí neopakovatelné výhledy na okolní panenskou přírodu i pohoří. Návštěvníci si mohou zvolit několik prohlídkových tras a k dispozici je také luxusní apartmá ve věži. Hrady / zámky
Hrad Peleš

Hrad Peleš

Na rozhraní středověkých obchodních cest, spojujících Sedmihradsko a Valašsko byl postaven v letech 1873 - 1913 romantický novorenesanční hrad Peleš. Hrad dal postavit král Carol I., kterému učarovala místní malebná příroda. Dal tak vzniknout půvabné budově, inspirující se v zámečku Neuschwanstein (Bavorsko). Pro návštěvníky je připraveno několik zajímavých prohlídkových okruhů, zahrnujících prohlídky komnat (velmi bohatě zařízené), zbrojnice, umělecké galerie i sbírku umění (sochy, porcelán, zlato, ručně malované vitráže, stříbro, gobelíny). Zajímavá je i bohatá sbírka brnění a zbraní. Vchod do zámku zdobí monumentální socha krále Carola I. Udržované zámecké zahrady jsou rozděleny do několika tématických celků a zdobí je fontány, sochy, mramoroví lvi a lavičky přímo vybízející k příjemnému odpočinku s krásným výhledem na okolní krajinu. 
Hrady / zámky
Hrad Corvin

Hrad Corvin

Majestátní hrad Corvin, jako vystřižený z pohádkové knihy, je situován v obci Hunedoara. Hrad je se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčku nejkrásnějších světových památek. Jedná se o největší rumunskou středověkou stavbu s duální funkčností (civilní i vojenskou). Hradbyl postaven v 15. století Johnem Hunyadi v místě starého opevnění na skále. Impozantní stavba zaujme celou řadou věží, basionů i vybavená čtvercovými věžemi i bastiony. Na nádvoří zámku, vedle kaple postavené během Jana z Hunedory, je 30 metrů hluboká studna. Podle legendy by tato studna vykopána třemi tureckými vězni, jimž byla slíbena svoboda, pokud se dostanou do vodní vrstvy.  Ale po 15 letech práce, když pánové nedostáli svému slibu. Říká se, že nápis na stěně fontány znamená "máte vodu, nemáte srdce". Zajímavá je také prohlídka kaple, dokončené v roce 1446. Skládá se z lodi, galerii, bohatě zdobeného oltáře a sakristie. Socha Jana Nepomuckého je chráněna malým výklenkem ve vnějším nádvoří zámku. Socha byla vytvořena v 17. století a představuje patrona mostů a přechodů nad vodou.K hradu vede dlouhý kamenný most, ze kterého je nádherný panoramatický výhled na budovu i do okolí. V současné době je zde provozováno muzeum, mapující historii hradu. V areálu hradu se konají pravidelné kulturní akce a ukázky rytířských soubojů. 

Architektura Hrady / zámky
Letovisko Neptun

Letovisko Neptun

Letovisko Neptun leží na pobřeží Černého moře nedaleko města Constanta. Nachází se zde nádherná písčitá pláž a více než 20 velkých hotelů s mnoha restauracemi, bary, kavárnami a terasami. Turisté zde mohou vyzkoušet velké množství vodních sportů, mohou navštívit zdejší venkovní kino nebo mohou zhlédnout představení v letním divadle. Milovníci sportů ocení hřiště pro sporty jako fotbal, volejbal nebo tenis. 

Díky široké nabídce možností je Neptun ideální destinací jak pro mladé, tak pro rodiny s dětmi.

Pláže Města / Náměstí / Ulice

Proč si vybrat Rumunsko?

Hledáte pro svou dovolenou místo s panenskou přírodou, horskými vrcholy kontrastujícími s pobřežím a s malebnými plážemi v populárních střediscích? Vsaďte na neokoukané Rumunsko, kde nepotkáte davy turistů. Milovníci vody a písku by měli zamířit k letoviskům na pobřeží Černého moře. Zájemci o horskou turistiku ocení krásu rumunských vrcholů a fanoušci tajemna budou potěšeni zdejšími hrady.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Rumunska

Rumunsko počasí

Rumunské počasí se podobá tomu českému. Vládne zde kontinentální klima. Období od prosince do března je ideální pro zimní sporty. Jaro a podzim pak představují nejlepší dobu pro návštěvu rumunských měst a památek. Období od června do srpna přeje rekreaci u Černého moře, které mívá průměrnou sezónní teplotu kolem 23 °C.

Cestovatelský magazín