Katalánsko dovolená

Pro mnohé vyvolává Katalánsko obrazy Barcelony a slavného chrámu Sagrada Família od Gaudího. Město rozhodně stojí za vidění, při návštěvě jedinečné oblasti severovýchodního Španělska byste se však neměli zastavit pouze u něj. Nalézá se tu románské umění, středověké horské kláštery, secesní mistrovská díla i římské ruiny.

Dobroty Katalánska

Kuchyně Katalánska je stejně rozmanitá jako krajina a místní tradice sahají hluboko. V jednom dni můžete vyrazit na procházku přes Pyreneje, v dalším ochutnávat mořské plody v přímořském městečku. Katalánsko je také dějištěm festivalů. Při události castell, zapsané na seznamu UNESCO, tvoří umělci lidské věže zahrnující až deset osob.

Kam na výlet?

K jednodennímu výletu z Barcelony se skvěle hodí klášter v oblacích Montserrat s úchvatným výhledem na provincii. Přírodní park a duchovní destinace jsou přístupné lanovkou či železnicí. Poznejte také římské časy v Tarragoně, židovskou čtvrť v Gironě a báječnou chuť zdejších vín. Katalánsko je domovem více než 300 vinařství. 

Katalánsko má velice dobré dopravní spojení s vnějším světem a fungující vnitřní infrastrukturu. Stěžejní je letecká a námořní doprava. Má 5 mezinárodních letišť, z nichž nejrušnější je barcelonské El Prat.

Proč Katalánsko dovolená

rušná oblast restaurace památky písčitá pláž vhodné pro páry cestování autem

Katalánsko - Nejlépe hodnocené hotely

Katalánsko - Nejprodávanější hotely

Katalánsko - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Katalánska

Katalánsko počasí

Klima v Katalánsku je značně rozmanité a obecně ho lze prohlásit za mírnější, pestřejší a ne tak horké jako na území iberského Španělska. V úzkém pobřežním pásu panuje čisté středomořské podnebí.

Horské masivy (nejvyšší polohy Pyrenejí) mají subpolární podnebí. Průměrné roční teploty činí 18,5 °C v Barceloně, 14,7 °C v Gironě a -2 °C v Pyrenejích (zimní).

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín