• Od 01.06.2022 již není potřeba předkládat potvrzení o očkování/prodělání nemoci Covid-19, ani není vyžadován negativní test na Covid-19.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat do ČR je zcela bez omezení

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/turecko/cestovani/covid_19.html

Střední Anatolie dovolená

Střední Anatolie je oblast v Turecku, jejímž největším městem je Ankara. Region známý coby kolébka civilizace představuje domov mnoha muzeí, slavných skal v Kappadokii a Mevlanova mauzolea ve městě Konya. Spousta koberců, na něž narazíte po celé zemi, bylo utkáno právě v malých vesnicích tohoto regionu.

 

O Střední Anatolii se dá říci, že je srdcem moderního Turecka. Náhorní plošinu zdobí několik hor a zdejší malebné krásy každoročně lákají množství turistů. V rušné Ankaře najdete starobylou pevnost na kopci, nádherné Atatürkovo mauzoleum či muzeum malby a sochařství. Atraktivní zastávkou na Hedvábné stezce je Aksaray.

 

Konya, jedno z nejstarších nepřetržitě obývaných měst v zemi, se řadí mezi velká kulturní centra. K nejzajímavějším atrakcím Konye patří Katarayská medresa (dnes muzeum), mešita Alaeddina Keykubada, pozůstatky seldžuckého císařského paláce či archeologické muzeum.

 

Letiště Esenboga leží cca 30 km severně od Ankary. Přímé spojení z Prahy neexistuje, z Vídně se dá do Ankary doletět s přestupem v Istanbulu od 3500 Kč. Do měst jako Aksaray, Karapınar nebo Niğde se snadno dostanete autobusy. Autobusová doprava po Turecku je relativně rychlá a pohodlná.

Střední Anatolie - Nejlépe hodnocené hotely

Střední Anatolie - Nejprodávanější hotely

Střední Anatolie - Poslední prodané hotely

Mapa

Počasí Střední Anatolie

Střední Anatolie má polosuché kontinentální klima s horkými, suchými léty a chladnými, zasněženými zimami. Většina regionu má po celý rok obvykle nízké srážky. V zimě teplota často klesá až na -20 °C. Kvůli úplné absenci námořních vlivů zde téměř chybí vlhkost. Pro léto jsou charakteristické slunečné dny a studené noci. Jaro se pokládá za nejdeštivější, množství srážek je nicméně zanedbatelné.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín