Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/covid_19.html

Dovolená New York

Stát New York leží na východním pobřeží USA a jeho hlavní město New York je nejvyhledávanější turistickou destinací v zemi. Čtvrť Manhattan láká na populární atrakce, jako je Central Park, Times Square nebo Empire State Building. Socha Svobody je nejikoničtější památkou země, symbol naděje na ostrově Ellis, kam turisty dováží pravidelná lodní doprava. 

New York, jedno z nejaktivnějších a největších měst na světě, nabízí nepřeberné množství aktivit pro milovníky historie i lákadel moderního života. Mnozí sem přijíždějí, aby si užili představení na Broadwayi, jiní touží nakupovat a dobře se najíst, další chtějí spatřit proslulá muzea nebo parky. Láká i nedávno rozšířená atrakce High Line, původně železniční trať, přeměněná ve veřejný park a pěší stezku nad ulicemi.  

Mezinárodní letiště New York J. F. Kennedy je nejrušnější v USA. Leží 20 km jihovýchodně od Manhattanu. Zhruba 18 km odtud je letiště LaGuardia a 27 km od Manhattanu se nalézá letiště Newark Liberty 

Kromě města samotného stojí za návštěvu i severní stát New York, jak místní říkají v podstatě čemukoli severně od města. Podél hranice Kanady a USA můžete navštívit slavné Niagarské vodopády. V létě jsou lákadlem jezera, parky a hory. Za zmínku stojí například Letchworth State Park, který se pyšní kaňonem nazývaným "Grand Canyon východu". V zimě zase můžete navštívit lyžařská střediska a okouzlující městečka s luxusními hotely. 

Proč Dovolená New York

rušná oblast nákupy památky písčitá pláž vhodné pro páry cestování taxíkem

New York - Nejlépe hodnocené hotely

Arlo Nomad

Arlo Nomad

Hodnocení: 4/5

USA, New York

od 24 432 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Náměstí Times Square

Náměstí Times Square

Náměstí Times Square se nachází v New Yorku, v USA.

Jedná se o velikou křižovatku mezi Broadwayí a Sedmou Avenue. Nachází se zde mnoho firem jako například Reuters, Viacom nebo deník New York Times. Times Square je velkým turistickým lákadlem také díky velkému množství světelných reklam, které jsou v dnešní době především na velkoplošných obrazovkách.

Města / Náměstí / Ulice
Brooklynský most

Brooklynský most

Brooklynský most se nachází v New Yorku, v USA.

Jedná se o jeden z nejstarších mostů v USA. Tento visutý most je 486,3 m dlouhý, vede přes řeku East River a spojuje Brooklyn a Manhattan - dvě části New Yorku. Od svého otevření v roce 1883 se stal symbolem New Yorku av roce 1964 byl zařazen mezi národní historické památky.

Historické stavby
Botanická zahrada v New Yorku

Botanická zahrada v New Yorku

Botanická zahrada se nachází v Brnoxu, v New Yorku.

Jedná se o krásnou botanickou zahradu, která byla otevřena v roce 1891. Tato zahrada se rozkládá na ploše okolo 100 ha a za skvost se zde považuje skleník Enid A. Haupt Conservatory, který byl postaven podle Křišťálového paláce v Londýně v roce 1902. Dále se zde nachází více než 50 kolekcí cizokrajných dřevin a rostlin, stoleté stromy. Také se zde nachází část pro děti která se jmenuje Everett Children´s Adventure Garden.

V roce 1967 byla Botanická zahrada v New Yorku zařazena na seznam Národních historických památek.

Parky / zahrady / rezervace
Socha Svobody

Socha Svobody

Socha Svobody se nachází u New Yorku, na Ostrově svobody.

Jedná se o 46 m vysokou sochu, s 47 m vysokým podstavcem. Jde o sochu znázorňující svobodu po boji za nezávislost na Velké Británii. Socha drží desky, které představují vyhlášení nezávislosti. Na deskách je nápis JULY IV MDCCLXXVI, což je 4. července 1776, tedy den vyhlášení Deklarace nezávislosti.

Socha Svobody je jedna z největších atrakcí v New Yorku. Z podstavce sochy se naskýtá krásný výhled. Dále lze vystoupat po schodišti na čelenku sochy, nebo po dalším schodišti až k pochodni.

Na Ostrov svobody jezdí trajekt.

Rozhledny Sochy / památníky

New York - Nejprodávanější hotely

Arlo Nomad

Arlo Nomad

Hodnocení: 4/5

USA, New York

od 24 432 za os.

New York - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa New Yorku

Počasí a klima v New Yorku

Jihovýchodní část státu, kde se nalézá New York City, má teplé přímořské klima. Severní část státu hraničí s Kanadou a panuje v něm mírné kontinentální klima. Léta jsou teplá až horká (až 30 °C), zimy chladné i velmi studené. Samo hlavní město má teplá léta a vcelku příznivé zimy, ale výjimečné není ani extrémní ochlazení. Občas také napadne velké množství sněhu, který může způsobit nepříjemnosti. 

Aktuální počasí

 • Teplota 31 °C v noci 24 °C

 • Teplota vody 22 °C

Předpověď na několik dní

 • Pondělí 30 °C v noci 21 °C

 • Úterý 28 °C v noci 21 °C

 • Středa 26 °C v noci 23 °C

 • Čtvrtek 30 °C v noci 22 °C

Počasí

 • Leden Led 5 °C voda 7 °C

 • Únor Úno 6 °C voda 6 °C

 • Březen Bře 11 °C voda 5 °C

 • Duben Dub 18 °C voda 8 °C

 • Květen Kvě 22 °C voda 12 °C

 • Červen Čer 27 °C voda 17 °C

 • Červenec Čer 29 °C voda 22 °C

 • Srpen Srp 29 °C voda 23 °C

 • Září Zář 25 °C voda 21 °C

 • Říjen Říj 19 °C voda 17 °C

 • Listopad Lis 13 °C voda 14 °C

 • Prosinec Pro 8 °C voda 10 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín