Ekvádor Ekvádor

Oficiální název: Ekvádorská republika
Hlavní město: Quito
Státní zřízení: republika
Náboženství: římští katolíci
Úřední jazyk: španělština, kečuánština
Časový posun: v letním období mínus 7 hodin, v zimním období mínus 6 hodin

Lokality v Ekvádoru

Ekvádor - zájezdy od 35 840 Kč

O EKVÁDORU

Ekvádor je nejmenší z jihoamerických států ležících v Andách a prochází jím rovník, který dal jméno této zemi rovnodennosti. Je to turisticky zaslíbená země.
K prozkoumání i odpočinku se tu nabízí památky z různých dějinných období, žijící kultura původních indiánských etnik, věčným sněhem pokryté horské velikány v Andách s mnoha činnými i vyhaslými sopkami, lázně s horkými prameny, nádherné pláže s palmami, zelené deštné pralesy Amazonie.
Historie tu zanechala mnoho stop a důkazů o tom, že právě na území Ekvádoru se psaly poslední stránky historie říše mocných Inků.
Přírodu Ekvádoru výstižně definoval velký německý přírodovědec Alexander von Humboldt, který prohlásil "Horské oblasti poblíž rovníku jsou tou částí naší planety, kde na nejmenším prostoru dosáhla rozmanitost přírody svého maxima". Krajinu vytváří tři charakteristické oblasti, kterými jsou západní pobřeží Pacifiku, zvané costa, horský hřeben And se svými úchvatnými sopkami, tzv. sierra a oblast tropických deštných pralesů, zvaná oriente. Ekvádor proslul svojí různorodostí vegetace a živočichů, podmíněnou právě zmíněnými rozdílnými klimatickými pásmy. Panamericana prochází zemí podél hřebene And, kde je dominujícím prvkem krajiny na 30 sopek, mezi nimi i nejvyšší činná sopka světa Cotopaxi, ležící na území stejnojmenného národního parku. Těchto je na území Ekvádoru několik a lze v nich pozorovat lamy, divoké koně, kondory, ojediněle i pumy atd. Při cestě do oblastí Amazonie lze uvidět mnoho rozličných druhů opic, velké plazy anakondy, vzácně i tapíry a jaguáry.

Ekvádor - zájezdy od 35 840 Kč

Nejnovější recenze Ekvádor

Všechny recenze Ekvádor