Francouzská Guyana Francouzská Guyana

Oficiální název: Francouzská Guayana
Hlavní město: Cayenne
Státní zřízení: zámořský departement Francie
Náboženství: Katolíci: 80%, Protestanti: 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: GMT - 3

Lokality ve Francouzské Guyaně

O FRANCOUZSKÉ GUYANĚ

Francouzská Guyana je skutečným rájem ekoturistiky, královstvím lesů, řek a zvířectva, v němž se všichni milovníci přírody mohou oddávat svým vášním.

Toto jediné francouzské území ležící na jihoamerickém kontinentu hraničí se Surinamem a Brazílií a je nejrozsáhlejším francouzským departementem. Navzdory velmi nízké hustotě obyvatel obývá Francouzskou Guyanu pestrá směsice etnik, jež jsou vzácným příkladem tolerance a pohostinnosti. Většina obyvatel žije na pobřeží a ve městech Cayenne, Kourou a Saint-Laurent.

Nejlepším obdobím k návštěvě je období od července do poloviny dubna, počasí bývá zvláště příjemné od srpna do listopadu a v březnu. Příjemné teploty tu však vládnou po celý rok (průměrná teplota 26 °C). Od listopadu do února a od dubna do června tu však panují období dešťů.

Francouzská Guyana odhalí svá kouzla a tajemství především těm, kteří si vyhradí dostatek času a procestují ji jediným tradičním způsobem: po říčních tocích. Tuto destinaci křižuje nespočet řek a říček.

Guyana je nejen příroda, ale také historie, připomínka existence trestanecké kolonie, jejíž ruiny zařazené mezi kulturní památky můžete navštívit v Saint-Laurent nebo na Ostrovech spásy ležících na otevřeném moři nedaleko Kourou.

Nejnovější recenze Francouzská Guyana

Všechny recenze Francouzská Guyana