Ghana Ghana

  • Jak trávit čas

    Pobřeží Atlantiku vybízí k odpočinku i k aktivní dovolené. Vyhlášená surfařská pláž se táhne u města Busua na západním pobřeží. Silnější vítr z oceánu s sebou přináší vlny zdolávané borci na prknech. Další pláž, tentokrát s přírodním unikátem, se jmenuje Winneba. Panenská příroda a čistota je nevídaná. Navštívit můžete oblast výskytu obřích želv.

    Adrenalinový zážitek si odnesete z návštěvy Národního parku Kakum. Visuté lávky ve výšce 40 metrů nad zemí přinášejí krásný rozhled na okolí, ale mohou vyvolat závratě. Za safari se vydejte do národních parků Mole, Bia, Bui, Kyabobo, a Nini-Suhien.

    Chamtivost Evropanů a utrpení afrických obyvatel si připomenete v jedné z 20 zachovalých pobřežních pevností, které sloužily k obchodu s otroky a rozmařilosti britských guvernérů. Místní obyvatele lépe poznáte díky expozici v Národním muzeu, prohlídce ve Filmovém institutu a představení v Národním divadle. Tradiční život původních kmenů uvidíte v některé z vesnic otevřených pro turisty. Pohřební rituály moderní doby vám mohou připadat komické. Ghaňané ukládají nebožtíka do rakve ve tvaru povolání, kterým se živil. Rakev může mít tvar letadla, automobilu, nástrojů nebo zvířat.

    Bary a restaurace připravují pro turisty pestrý program. Uvidíte představení taneční, hudební a pěvecké. Bubeníci rozvíří ospalou atmosféru každé místnosti. Ženy v tradičních oblecích předvedou národní tance a hudebníci se ponoří do afrických rytmů a oblíbeného reggae.