Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

Hotel Avicenna

Turecko-Istanbul-Istanbul

Více o ubytování

od 11 590 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 46 946

Poloha

Nedávno zrekonstruovaný hotel Avicenna, jehož historická budova pochází z 19. Století, se nachází v samém centru historického Istanbulu, 5 minut pěší chůze od Modré mešity a mešity Hagia Sofia – je výchozím bodem pro poznávání památek. Tramvajová a autobusová zastávka jsou v docházkové vzdálenosti.

Vybavení

Hotel disponuje vstupní halou s recepcí (možnost pronájmu trezorů či úschovy zavazadel), směnárnou, výtahy, barem, snídaňovou místností, společenskou místností s TV, zahradou s posezením, internetovým koutkem - bezdrátové internetové připojení je dostupné v celém hotelu zdarma. Hotel zajišťuje služby praní prádla, čištění a žehlení – za poplatek. Veřejné parkování je možné zdarma v areálu hotelu (rezervace nutná). Pokojová služba je hostům k dispozici 24 hodin denně.

Ubytování

V hotelu je celkem 48 komfortně zařízených pokojů s kapacitou 106 lůžek – konkrétně je v nabídce 19 dvoulůžkových pokojů, 25 dvoulůžkových pokojů s oddělenými lůžky, 1 třílůžkový pokoj a 3 jednolůžkové. Standardní pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou (sprcha či vana, WC, fén), klimatizací, telefonem, sat TV, trezorem, bezdrátovým připojením k internetu, minibarem, varnou konvicí. Elegance pokoje jsou na vyžádání, jsou velmi vkusně zařízené, v koupelně mají navíc župan, mají balkón a umožňují výhled na mešitu či moře.

Strava

Snídaně nebo polopenze. Snídaně se podávají formou bufetu. Ve večerních hodinách budete jíst a la carte – výběr z menu.

Služby

Hotel je velmi citlivě zrekonstruován a hosty nadchne nádherný výhled na Marmarské moře a ostrovy. Hosté mohou využívat služeb recepce, mohou se posadit v zahradě či vychutnat drink v baru. Hotelové restaurace nabízí hostům lahodnou tureckou a mezinárodní kuchyni. V zahradě si můžete ráno objednat snídani, v odpoledních hodinách můžete ochutnat tureckou kávu nebo bylinkový čaj se sušenkami či tradičními tureckými sladkostmi. Hotel je ideální volbou pro objevování historických a kulturních krás Istanbulu , protože se nachází jen v centru čtvrti Sultanahmet - staré město. Nachází ve vedlejší ulici, nebudete tedy rušeni hlukem z hlavní ulice. Tramvaje a veřejné městské autobusy poskytují pohodlnou dopravu do kterékoliv části města. V blízkosti hotelu je mnoho nákupních a zábavných možností.

Služby za poplatek

minibar, individuální hlídaní dětí, prádelna, čistírna, pronájem aut

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 0 m
 • Klimatizace ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Bezbariérový přístup ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano
 • Nonstop recepce ano

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

03:00 h

Popis

Mnozí ho znají jako Konstantinopol, Byzantion či Cařihrad. Istanbul je město dvou kontinentů, které rozděluje a zároveň spojuje Bosporská úžina. Většina historických památek se však nachází v evropské části města. K nejvýznamnějším památkám patří bezesporu Konstantinův sloup známý také pod názvem Čemberlitaš z roku 330. Dobře viditelnou dominantou města je Sulejmanova mešita, která se k výšinám města vyhoupla v nejslavnějších dobách Osmanské říše- za vlády Sülejmana Nádherného. Palác Topkapi byl sultánovou rezidencí a je i dodnes ozdobou Istanbulu. Palác Dolmabahce je reprezentační empírový palác na břehu Bosporu. Obrovský komplex zaujímá plochu asi 700 metrů čtverečných. Jeho nákladná stavba prý přispěla ke státnímu bankrotu v devatenáctém století. Modrá mešita je nejznámějším symbolem Istanbulu hned po Hagii Sofii. Největší mešita ve městě je zároveň vrcholem byzantského umění. Typickým příkladem osmanského baroka je Tulipánová mešita z osmnáctého století. Téměř 400 krámků, jeden vedle druhého, představuje tzv. Velký bazar. K zhlédnutí je toho v Istanbulu zkrátka dost.


 • Vzdálenost od centra města 0 m
 • Doba letu Doba letu z Prahy 03:00

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 26 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 23 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 27 °C v noci 21 °C

 • Středa 30 °C v noci 19 °C

 • Čtvrtek 30 °C v noci 20 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec