Alba Hodnocení: 3/5 Chorvatsko, Severní Dalmácie, Sveti Filip i Jakov
Ján Senčák
Ověřená recenze Datum pobytu: Srpen 2022 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Cena za zájazd zodpovedala kvalite služieb. Ako žena, uvítala by som, keby na izbe bol fén. TV, keďže na izbe bola, aby bola v lepšej kvalite. Inak by mi nevadilo, keby tam vôbec nebola. Bolo by dobré, keby kuchynská časť mala varnú kanvicu, aby si bolo možné uvariť kávu. Veľmi unavujúce bolo čakanie na uvoľnenie izieb a po ukončení pobytu dlhé čakanie na odjazd autobusu.
Prekvapilo nás a aj trochu nahnevalo, že v cene zájazdu bola položka - príplatok za orientáciu na more - 25€, pričom to neznamenalo výhľad na more. Boli to zbytočne vyhodené peniaze.
Cena za zájazd zodpovedala kvalite služieb. Ako žena, uvítala by som, keby na izbe bol fén. TV, keďže na izbe bola, aby bola v lepšej kvalite. Inak by mi nevadilo, keby tam vôbec nebola. Bolo by dobré, keby kuchynská časť mala varnú kanvicu, aby si bolo možné uvariť kávu. Veľmi unavujúce bolo čakanie na uvoľnenie izieb a po ukončení pobytu dlhé čakanie na odjazd autobusu.
Prekvapilo nás a aj trochu nahnevalo, že v cene zájazdu bola položka - príplatok za orientáciu na more - 25€, pričom to neznamenalo výhľad na more. Boli to zbytočne vyhodené peniaze.
Dostupnosť na pláž bola vyhovujúca, pláž bola čistá a možnosť občerstvenia na pláži dostatočná.
StravaStrava bola dobrá a pestrá. Ponuka ovocia mohla byť pestrejšia. V ponuke boli viacmenej iba jablká, zopár banánov a pomarančov, ktoré sa nám za celý pobyt ani neušli a úplne chýbali melóny.
UbytováníUbytovanie bolo okrem horepopísaného vyhovujúce. S ubytovaním sme boli spokojní.
SlužbyNevieme hodnotiť služby hotela, lebo sme žiadne nepotrebovali.
Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate
Tereza Foretová
Ověřená recenze Datum pobytu: Srpen 2022 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Dovolenou jsme si nakonec užili zejména díky krásnému městu Sveti Filip i Jakov. V městu je k dispozici mnoho služeb od stravovacích (restaurace, zmrzlina) až po zábavu (možnost vypůjčení lodě, paddleboardu, windsurfing, šlapadla, skákací hrad na vodě). V blízkosti hotelu Alba je také velký obchod Plodine, kde máte možnost si nakoupit. Zhruba 4km od tohoto města je další velmi pěkné město Biograd na Moru. Z hlediska zábavy se rozhodně nudit nebudete. Do tohoto města se určitě rádi vrátíme, ale rozhodně s jiným ubytováním.
Dovolenou jsme si nakonec užili zejména díky krásnému městu Sveti Filip i Jakov. V městu je k dispozici mnoho služeb od stravovacích (restaurace, zmrzlina) až po zábavu (možnost vypůjčení lodě, paddleboardu, windsurfing, šlapadla, skákací hrad na vodě). V blízkosti hotelu Alba je také velký obchod Plodine, kde máte možnost si nakoupit. Zhruba 4km od tohoto města je další velmi pěkné město Biograd na Moru. Z hlediska zábavy se rozhodně nudit nebudete. Do tohoto města se určitě rádi vrátíme, ale rozhodně s jiným ubytováním.
Pláže byly čisté, široké a máte možnost si vybrat hned z několika pláží. Jedna z nich je dokonce písková.
StravaStrava v hotelu byla velmi dobrá. Měli jsme zakoupenou polopenzi. Snídaně i večeře formou bufetu. K snídani byl dost velký výběr jídla i pití. Lidé ubytovaní v hotelu mají k večeři navíc zdarma jeden nápoj dle jejich výběru další nápoj je za poplatek. Velkým nedostatkem bylo především velké množství lidí, kteří se stravovali v jídelně. Neměli jsme určený svůj vlastní stůl na celý týden, ale museli jsme si opravdu hlídat čas v kolik přijdeme na večeři i na snídani. Jinak čekáte ve frontě před jídelnou a čekáte až někdo dojí a uvolní vám stůl.
UbytováníUbytování v hotelu Alba bylo velkým zklamáním. Propálené koberce, staré vybavení pokoje i koupelny. Postele jsou staré s proleželými matracemi, na televizi naladíte pouze pár chorvatských programů a 1-2 programy v angličtině. Co se týká wi-fi připojení, podařilo se nám k ní připojit pouze první den, následující dny jsme využívali své soukromé připojení k internetu. Na pokojích NENÍ KLIMATIZACE a součástí pokoje je pouze NEFUKČNÍ stropní větrák. Připlatili jsme se za balkon na mořskou stravu....ovšem na moře skutečně NEVIDÍTE, před sebou vidíte pouze tenisové kurty. Nutno dodat, že jsme nakonec tuto 'stranu' ocenili kvůli čerstvému vzduchu, který alespoň trochu ochlazovat vzduch v pokoji. Balkon byl prostorný a zcela stačil. Součástí vybavení pokojů je i lednice s malým námrazníčkem. Co je třeba pochválit je čistota. I přes staré vybavení byl pokoj uklizený a čistý. Měli jsme možnost úklidu pokoje každý den i s výměnou ručníku.
SlužbySlužby v hotelu byly dostačující. Možnost zakoupení pití v baru hotelu i možnost animačních programů. Personál vždy usměvavý a příjemný.


































