Sands At Chale Island Hodnocení: 4/5 Keňa, Mombasa, Chale Island
Anonym
Ověřená recenze Datum pobytu: Listopad 2017 Recenze vytvořená před 3 a více lety
od 51 480 Kč za os.
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu
Anonym
Ověřená recenze Datum pobytu: Listopad 2017 Recenze vytvořená před 3 a více lety
od 51 480 Kč za os.
Lenka M.
Ověřená recenze Datum pobytu: Listopad 2016 Recenze vytvořená před 3 a více lety
od 39 386 Kč za os.
Anonym
Ověřená recenze Datum pobytu: Prosinec 2014 Recenze vytvořená před 3 a více lety
celkově dovolená a služby v pořádku. Jediné, co se nám nelíbilo, byly služby delegátky, která neměla na prvotní schůzce připravené podklady, vše jsme si zjištovali sami. Až den před odletem jsme se od ní dozvěděli, že se např. výlet do Mombasy z hlediska bezpečnosti vůbec nedoporučuje, ovšem to už je docela pozdě. Navíc jsme po ní chtěli zjistit, zda je možné jet přes cestovní kancelář hromadně do Mombasy, na to nám vůbec nezareagovala.
celkově dovolená a služby v pořádku. Jediné, co se nám nelíbilo, byly služby delegátky, která neměla na prvotní schůzce připravené podklady, vše jsme si zjištovali sami. Až den před odletem jsme se od ní dozvěděli, že se např. výlet do Mombasy z hlediska bezpečnosti vůbec nedoporučuje, ovšem to už je docela pozdě. Navíc jsme po ní chtěli zjistit, zda je možné jet přes cestovní kancelář hromadně do Mombasy, na to nám vůbec nezareagovala.
pláž hned hotelu, na potápění to příliš nebylo (přes den odliv, muselo by se hodně daleko). voda ok, čistá. hodně Beach boys, ale to je asi všude.
StravaRozmanitá strava, která uspokojí všechny v hotelu.
Ubytováníano, v pořádku. vše čisté, příjemné. Ochota vše řešit (např, rozbité balkonové dveře - hned řešili)
Službyano, v pořádku, vše čisté, ochota personálu
Lukáš V.
Ověřená recenze Datum pobytu: Leden 2014 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Věra J.
Ověřená recenze Datum pobytu: Únor 2015 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Hotel krásný a klidný (v našem termínu pouze cca 30 hostů), strava dle očekávání a rozhodně chutná. Personál naprosto úžasný!!
Hotel vlastní Italové a těm je také vše přizpůsobeno (strava, program).
Na výlety jsme jezdili zásadně s Alešem a Luciou a tolik chvály se sem ani nevejde. Individuální přístup (zorganizovali výlet jen pro nás dva) a ochota i možnost zařídit téměř cokoliv jsou obdivuhodné.
Hotel krásný a klidný (v našem termínu pouze cca 30 hostů), strava dle očekávání a rozhodně chutná. Personál naprosto úžasný!!
Hotel vlastní Italové a těm je také vše přizpůsobeno (strava, program).
Na výlety jsme jezdili zásadně s Alešem a Luciou a tolik chvály se sem ani nevejde. Individuální přístup (zorganizovali výlet jen pro nás dva) a ochota i možnost zařídit téměř cokoliv jsou obdivuhodné.
Pláž krásná, pozvolný přístup do moře, možnost dlouhých procházek. Ovšem na koupání sem nejezděte. Odliv a příliv udělají s hladinou zázraky a koupání je možné jen ráno a pozdě odpoledne (moře doslova uteče od břehu).
Na druhou stranu lze pozorovat velké množství uvězněných tvorečků. Pokud se tedy obrníte proti všudypřítomným a leckdy neodbytným beachboyům.
Nečekejte all-inclusive typu Egypta nebo Španělska. Obědy a večeře se skládají z ryby, dalšího masa a italských těstovin. Přílohy jsou brambory na nějaký způsob a rýže. K tomu je vždy několik druhů zeleniny a ovoce, plus zákusek. Nám moc chutnalo.
Jedinou nevýhodu vidíme ve snídani. Denně teplé croissanty, palačinky, vejce a párky, toasty s marmeládou nebo medem. Bohužel žádný salám nebo sýr...
Co se týká nápojů, veškerý alkohol a také nealko v lahvích se platí. Stejně tak kafe mimo čas vyhrazený hotelem. Rozlévané nealko je k dispozici bezplatně.
Pokoj čistý a prostorný, denně stříkali proti hmyzu. Pouze vybavení úplně neodpovídalo popisu od CK (minibar za poplatek), plážový bar a rybí restaurace byly vzhledem k počtu hostů zavřeny. Rozptýlením jsou všudypřítomné opičky.
Jinak vše odpovídalo předchozím recenzím a byli jsme spokojeni.
Personál naprosto úžasný, všichni velice ochotní (i bez bakšiše) a ve všem vyšli vstříc. Myslím, ze většina z nich uvítala neitalské hosty, a rádi i rychle se učili česky. Animační program zajímavý, přestože cílený vyloženě na Italy.
Jana M.
Ověřená recenze Datum pobytu: Únor 2015 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Nezapomenutelná dovolená, případnou drobnou kritiku vnímejte pouze jako mé srovnání s jinými destinacemi. Je třeba vnímat, že Keňa je jedinečná a nabízí nám naprosto odlišný pohled na život, který nemusíme úplně chápat. Obyvatelé jsou zde velmi přátelští, díky zaměstnancům v hotelu se budete cítit jako v bavlnce, i když vás to nejspíš bude stát nějaký ten dolar navíc :-). To je ale celkem obvyklé i jinde. Určitě stojí za to, domluvit se např. se zaměstnanci hotelu na soukromém výletu. Ukáží vám život v tradiční vesnici, citlivější jedinci to nemusejí snášet dobře, ale i o tom Keňa je. Pokud se pro dovolenou zde rozhodnete, přeji mnoho krásných a silných zážitků.
Nezapomenutelná dovolená, případnou drobnou kritiku vnímejte pouze jako mé srovnání s jinými destinacemi. Je třeba vnímat, že Keňa je jedinečná a nabízí nám naprosto odlišný pohled na život, který nemusíme úplně chápat. Obyvatelé jsou zde velmi přátelští, díky zaměstnancům v hotelu se budete cítit jako v bavlnce, i když vás to nejspíš bude stát nějaký ten dolar navíc :-). To je ale celkem obvyklé i jinde. Určitě stojí za to, domluvit se např. se zaměstnanci hotelu na soukromém výletu. Ukáží vám život v tradiční vesnici, citlivější jedinci to nemusejí snášet dobře, ale i o tom Keňa je. Pokud se pro dovolenou zde rozhodnete, přeji mnoho krásných a silných zážitků.
V oblasti Watamu jsou z celé Keni nejhezčí pláže s velmi jemným pískem. Pro hosty hotelu je pláž přímo v areálu, ta odděluje přístup k moři. Bohužel zde nečekejte jako v jiných destinacích stroje, které by při odlivu stahovaly řasy. Nicméně moře je krásně čisté.
StravaStrava v hotelu je kvalitní, někteří návštěvníci ji však považovali za jednotvárnou. Sýr a šunku ke snídani neočekávejte, ryby jsou většinou dušené nebo na grilu bez výraznějších chuťových úprav. Naopak zelenina je výborná, stejně tak čerstvé džusy a dezerty. Prostředí hotelové restaurace je velmi příjemné. Doporučuji navštívit restauraci přímo na pláži, která sice na první pohled nepůsobí na Středoevropana úplně důvěryhodně, ale připraví vám tam úžasný gril mix z čerstvých surovin. Jídlo je třeba objednat předem, nebo si tak tři hodinky počkáte. Jedna porce stačí pro dva lidi, cena cca 20 Euro.
UbytováníVelmi příjemné ubytování v dvoupodlažních domcích s terasou zajišťuje pocit soukromí, velký rozdíl oproti (z mého pohledu) neosobnímu ubytování v hotelu. Pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí je lepší ubytovat se v přízemí, schody do 1. patra jsou dost příkré. Celý areál je zasazen v udržované zahradě a působí velmi poklidným dojmem.
SlužbyHotel poskytuje soft all inclusive, tedy bez alkoholických nápojů. Ty lze zakoupit v hotelovém baru, ceny se přibližují dovolené v Itálii. Pokoj lze za poplatek dovybavit ledničkou, v okolí recepce se za poplatek připojíte na Wi-Fi. Večerní program probíhá v italském a anglickém jazyce, v těchto řečech s vámi bude komunikovat každý ze zaměstnanců (po naší návštěvě nejspíš uslyšíte také ahoj, dobrou chuť a jak se máš :-)). Kolem 11 h si můžete zacvičit aqua aerobic, po 17 h se hraje plážový volejbal. Ten doporučuji, protože má pro něj slabost místní Masaj a hraje dost obstojně :-). Mezi služby hotelu patří i osobní asistentka, což je skvělé v případě, že se obáváte kvůli zdravotnímu stavu cestovat sami.
Michaela P.
Ověřená recenze Datum pobytu: Leden 2019 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Doporucuji pokud vam nestaci se valet u bazenu a na plazi.
Doporucuji pokud vam nestaci se valet u bazenu a na plazi.
Nadherny bily pisek, nedostatek lehatek, ochotny personal prinese matracku. Dost řas. Pri vstupu do more pokazde potreba se probojovat pres hordy mistnich prodejcu.
StravaPodprumerna, opakujici se a vzdalene pripominajici predevsim italske bufety.
UbytováníNadherne pokoje, ciste, terasky, zeleny vyhled, klid.
SlužbyRecepce pomala ale ochotna, radi rozmeni na drobne, prani v poradku. Jake dalsi sluzby?!
Vesna P.
Ověřená recenze Datum pobytu: Leden 2018 Recenze vytvořená před 3 a více lety
It was amazing holiday, amazing hotel, stuff was very kind and polite. Everyone was very helpful and smiling all the time. Beach was clean, white sand, crystal water. All in all very good holiday in this hotel. I will be going back there for sure :)
It was amazing holiday, amazing hotel, stuff was very kind and polite. Everyone was very helpful and smiling all the time. Beach was clean, white sand, crystal water. All in all very good holiday in this hotel. I will be going back there for sure :)
Lokality v této zemi