Keňa Keňa

Oficiální název: Keňská republika
Hlavní město: Nairobi
Státní zřízení: republika
Náboženství: vyznání katolické, protestantské, islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem Keňské republiky je svahilština, využít však můžete angličtinu, částečně také němčinu.
Časový posun: + 2 hodiny vůči středoevropskému času

Keňa - zájezdy od 30 623 Kč

O KENI

Keňa, jedna z nejvyspělejších zemí východní Afriky, protnutá samotným rovníkem, bezesporu patří k turisticky nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším zemím "černého" kontinentu, který oplývá nekonečnými savanami, mořem tyrkysové barvy s poetickými písečnými plážemi, bujnou tropickou vegetací, ale i sněhem pokrytými vrcholky původem vulkanického masivu Kilimandžáro.

Lákadlem turistů jsou přírodní rezervace a parky, nabízející populární safari, které vám zaručí nezapomenutelné zážitky bezprostřední blízkosti divokých zvířat v jejich vlastním teritoriu.

Pozorování stád žiraf, zeber, slonů, buvolů, dovádějících mláďat lvů a leopardů, odpočívajících po lovu, či švitoření ptactva specifického pro tuto oblast umocní setkání s místními domorodci. Využijte teplého příjemného podnebí a nechte se podobně jako Ernest Hemingway uchvátit kouzlem Keni a koupáním v Indickém oceánu s překrásnými korálovými útesy.

Keňa - zájezdy od 30 623 Kč

Nejnovější recenze Keňa

Celkem: 8,8 Kromě zoho, že o nás nikdo nevěděl zo bylo super.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Kromě zoho, že o nás nikdo nevěděl zo bylo super. Zobrazit celou recenzi

Denisa Šindelková, 16.04.2017, Datum pobytu: 3.4. - 13.4.2017
Oblast: Keňa Keňa, Diani Beach, Hotel: Neptune Paradise Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Neptune Paradise Beach Resort & Spa, Diani Beach, Keňa Denisa Šindelková 2017-04-16 8.8 1 10 Neptune Paradise Beach Resort & Spa

Celkem: 7,8 Cestovní kancelář by měla mít přehled o aktuální situaci v resortech, které nabízí. V hotelu nás bylo cekem 6 hostů. Od toho se odvíjelo...

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Cestovní kancelář by měla mít přehled o aktuální situaci v resortech, které nabízí. V hotelu nás bylo cekem 6 hostů. Od toho se odvíjelo vše. Situace nás velmi překvapila, neboť resort patří mezi ty luxusnější. Pro nás pozitivum, že jsme měli bazén a pláž jen pro sebe a zažili jsme dokonalý klid. Mimochodem odlivy jsou nádherné a dojdete díky nim do dalšího resortu, popřípadě k místním prodejcům všeho možného :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v naprostém pořádku, klimatizace, lednice, vše denně uklizeno, doplněno. Na pokoji káva, čaj, dvě vody denně. Dokonalá terasa s obrovským gaučem.

Strava
Vzhledem k tomu, že v hotelu nebyli téměř žádní hosté, výběr byl značně omezen. Nicméně vše, co bylo navařeno bylo známkou skutečného kuchaře. Jídlo bylo luxusně ochuceno, výběr ze tří mas, ovoce, zelenina, přílohy. Něco sladkého též.

Služby hotelu
Na každého hosta nám vycházelo asi tak 15 osob z personálu, takže všude bylo naklizeno a nikde nic nechybělo. Nicméně žádný program pro nás nebyl možný.

Pláž
Na pláž se musí dojít cca 4 minutky, což není nic tragického. Fotografie uváděné na CK nesouhlasily. Vzhledem k tomu, že návštěvnost hotelu je již více než dva roky velmi nízká, z pláže byly odstraněny slaměné slunečníky a bar. Obsluha hotelu vám však zajistí látkový slunečník a lehátka - zdarma.

Anonym, 04.04.2017, Datum pobytu: 16.3. - 28.3.2017
Oblast: Keňa Keňa, Watamu, Hotel: Temple Point Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Terasa 6 fotografií

Temple Point Resort, Watamu, Keňa Anonym 2017-04-04 7.8 1 10 TEMPLE POINT RESORT

Celkem: 6,8 Dovolená luxusní, počasí skvělé, lidé ochotní a přátelští. Cesta a doprava do hotelu a safari, náročná, ale stálo to za to ;)

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená luxusní, počasí skvělé, lidé ochotní a přátelští. Cesta a doprava do hotelu a safari, náročná, ale stálo to za to ;) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, klima fungovala, při problému technici hotelu byli hned ochotní a přišli závadu opravit, vyřešit. Pokojské každý den za malý bakšiš, krásně ustlali postele s květy, denně čisté ručníky a osušky. Na pokoji minilednice zdarma, což bylo perfektní. Trezor a ručníky za poplatek, ničemu to nevadilo...

Strava
Protože je to hotel téměř pro italské hosty, strava se tomu hodně podřizovala. Mě to ale nevadilo, protože těstoviny, palačinky, maso a rýže byli mým každodenním pokrmem. :) Jídlo bylo dobré, bylo z čeho vybírat a dezerty byly taky výborné.

Služby hotelu
Služby byly velmi obstojné. Každý si tam našel své. Animátoři se turistům věnovali.

Pláž
Pláž byla čistá, hned u hotelu, písek bílý. Lehátek bylo spoustu, takže každý tam měl své. Jednoho dne byla bouřka nad mořem, takže ráno byla pláž plná chaluh a řas, ale místní z hotelu to hned uklízeli a odváželi pryč. Takže o pláž se skutečně starali.

Hana G., 25.03.2017, Datum pobytu: 6.3. - 16.3.2017
Oblast: Keňa Keňa, Watamu, Hotel: Jumbo Club Watamu Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Jumbo Club Watamu Beach, Watamu, Keňa Hana G. 2017-03-25 6.8 1 10 JUMBO CLUB WATAMU BEACH

Celkem: 5,8 Dovolená v Keni byla rozhodně pozitivní zážitek. Problém této zajímavé země je mentalita místního obyvatelstva, které ze cokoliv očekává...

 • 6,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v Keni byla rozhodně pozitivní zážitek. Problém této zajímavé země je mentalita místního obyvatelstva, které ze cokoliv očekává bakšiš a v bílém Evropanovi vidí chodící peněženku. V rámci hotelu se to až tak neprojevuje, ale i tak se očekává, že minimálně za úklid pokoje nějaký ten keňský šilink pustíte. Kapitola sama pro sebe jsou beach boys. V hotelu panuje naprostá hegemonie Italů, což však není nic špatného, prostě se jim tam asi líbí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj slušný, krásná postel s moskytiérou, klimatizace, malá lednička, podlaha z leštěného kamene, ze kterého je v Keni kde co. V koupelně sprcha, záchod, bidet, umyvadlo. Bez televize. Bez fénu. Trezor za 20 E.

Strava
První dojem poměrně negativní, ale zvykli jsme si vybírat to, co stojí za to. Snídaně: smažená vajíčka za poplatek...WTF? All inclusive? Jistil to jogurt a cornflaky. Žádná slanina, sýry, nic. Sladké pečivo, které nemusí každému chutnat. Večeře lepší jak obědy, nicméně až od 20:00 na italský způsob. K večeři dobré polévky. 2 druhy pasty jak obědu tak k večeři. Jinak hovězí - většinou velice dobré, kuřecí - nasekané s kostmi a kůžemi - fuj, nějaká ryba. Přílohy - brambory, hranolky, rýže atd. Občas gril s masem či jednou se špízem s mořskými plody. Pivo a víno jen k obědu a k večeři. Jinak za příplatek 10 E za den a osobu. Italové to mají samozřejmě zdarma. Zřejmě jiné vnímání služeb "all inclusive". Ve vedlejší Jackarandě po celý den zdarma v rámci zaplaceného all inclusive. Voda po celý den k dispozici, ale pokud si ji chce člověk vzít na pokoj, pak 2 E za litrovou láhev... Káva k dispozici po celý den.

Služby hotelu
Uklízeno. Wifi zdarma, ale značně nespolehlivá. Prvních několik dní bylo třeba chodit na recepci, aby bylo možné aspoň poslat zprávu přes WhatsApp.

Pláž
Moře krásné, pláž taky. Lehátka zdarma, palmy, stín. Masivní odliv, který ale odhalí podmořský život..po dvoukilometrové procházce. Beach boys - neskutečně otravná hovada. Často je jich na pláži víc, jak hostů. Nováček tak čelí přesile několika otrapů, co nabízí safari, suvenýry, plavbu na moři apod. Pokud s nimi nechcete žádné holporty, doporučuji odpálit hned na začátku. Nechápu, proč je tam hoteloví manažeři vůbec pouští. Pokud má někdo problém říkat ne, tak každé vykoupání v moři pro něj bude spojené se stresem.

Anonym, 07.03.2017, Datum pobytu: 22.2. - 7.3.2017
Oblast: Keňa Keňa, Watamu, Hotel: Jumbo Club Watamu Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Jumbo Club Watamu Beach, Watamu, Keňa Anonym 2017-03-07 5.8 1 10 Jumbo Club Watamu Beach

Celkem: 8,8 Cestou z Mombasy jsme měli velmi smíšené pocity. Ale hotel a hlavně pláž předčil naše očekávání. První den nás zaskočili vlezlí beach...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Cestou z Mombasy jsme měli velmi smíšené pocity. Ale hotel a hlavně pláž předčil naše očekávání. První den nás zaskočili vlezlí beach boys, ale dá se zvyknout. Dokonce jsme s nimi podnikli několik výletů a byli jsme všichni překvapeni perfektní organizací a super servisem. A hlavně cena výrazně nižší než přes CK. Pokud tam někdo pojede dám sem telefon na 2 fakt výborné a spolehlivé kluky. Na pláži se poptejte na Erwina (ev. tel. +254729173253) nebo Onesmus (trošku rasta ale fajn - tel. +254710165172). Jsou spolehlivý a výlety nám připravili skvěle, lépe než CK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v normě, čisté pokoje, denně úklid, výměna ručníků. Naprostá spokojenost, i když žádný velký luxus, ale postele krásné, prostorné a čisté. Koupelna na evropské poměry nic moc, ale teplá voda tekla, takže pohoda.

...

Strava
Nečekejte salámové mísy a hojnost jako v Egyptě. Vybrat se dá - zejména ti, co mají rádi sladké k snídani - croissanty, med, marmeláda, různé sušenky, mini pizzy. Ze slaného spíš omeleta, vejce atd. A spousta ovoce.

Oběd byl výborný, hlavně ryby, zelenina a jelikož klientela hotelu je převážně italská, samostatný pult s těstovinami.

Večeře to samé. Občas gril, a opět ryby a výborné ovoce. Některé děti v Keni jedí 1x denně a až mi bylo trapně si nabírat.

Služby hotelu
Všichni zaměstnanci vstřícní, usměvaví, bez problémů. Snaží se hodně učit hlavně česky, aby si mohli popovídat.

Všichni mluví dobře italsky, anglicky, německy, teď objevili českou klientelu, tak se snaží mluvit i česky.

Pláž
Okolí hotelu krásné, pláž bělostná, nevýhoda odlivu a přílivu je na jednu stranu výhoda, aspoň se nespálíte na poledním slunci. Každé ráno odklízeli chaluhy vyplavené na břeh, čisťounko. Bordel dělají spíš turisti odhazováním plastových lahví, cigaret. A při odlivu je super si vyrazit pěšky indickým oceánem. Najdete nádherné mušle, různé mořské živočichy... Beach boyů se nebojte, jsou dost dotěrní, ale dají se odpálkovat. Pokud budete chtít poznat Keňu i z trochu jiné strany, domluvte se s Erwinem (taky BB, ale není otravný a je super průvodce.

Jaroslava P., 01.03.2017, Datum pobytu: 13.2. - 23.2.2017
Oblast: Keňa Keňa, Watamu, Hotel: Jumbo Club Watamu Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Jumbo Club Watamu Beach, Watamu, Keňa Jaroslava P. 2017-03-01 8.8 1 10 Jumbo Club Watamu Beach

Všechny recenze Keňa

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622