Keňa Keňa

Oficiální název: Keňská republika
Hlavní město: Nairobi
Státní zřízení: republika
Náboženství: vyznání katolické, protestantské, islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem Keňské republiky je svahilština, využít však můžete angličtinu, částečně také němčinu.
Časový posun: + 2 hodiny vůči středoevropskému času

Keňa - zájezdy od 20 000 Kč

O KENI

Keňa, jedna z nejvyspělejších zemí východní Afriky, protnutá samotným rovníkem, bezesporu patří k turisticky nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším zemím "černého" kontinentu, který oplývá nekonečnými savanami, mořem tyrkysové barvy s poetickými písečnými plážemi, bujnou tropickou vegetací, ale i sněhem pokrytými vrcholky původem vulkanického masivu Kilimandžáro.

Lákadlem turistů jsou přírodní rezervace a parky, nabízející populární safari, které vám zaručí nezapomenutelné zážitky bezprostřední blízkosti divokých zvířat v jejich vlastním teritoriu.

Pozorování stád žiraf, zeber, slonů, buvolů, dovádějících mláďat lvů a leopardů, odpočívajících po lovu, či švitoření ptactva specifického pro tuto oblast umocní setkání s místními domorodci. Využijte teplého příjemného podnebí a nechte se podobně jako Ernest Hemingway uchvátit kouzlem Keni a koupáním v Indickém oceánu s překrásnými korálovými útesy.

Keňa - zájezdy od 20 000 Kč

Nejnovější recenze Keňa

Celkem: 7,6 Zájezd odpovídal ceně. Úmorná cesta z letiště do hotelu. Resort starší, potřebuje opravit, ale je faktem, že když se nahlásí závada , do...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd odpovídal ceně. Úmorná cesta z letiště do hotelu. Resort starší, potřebuje opravit, ale je faktem, že když se nahlásí závada , do dvaceti minut e odstraněná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké, kársné pokoje, čisto, sem tam nějaký šváb, ale to je v těchto zemích normální.

Strava
Sice poněkud jednotvárná, , převažuje italský styl, ale vybere si každý.

Služby hotelu
Obsluha bez chyby, milí, usměvaví lidé.

Pláž
Na pláži jme moc nebyli. Moře bylo pořád pryč a když dorazilo k pevnině tak hodně řas a různých travin. Ale jinak krásné.

Helena Musilová, 11.12.2018, Datum pobytu: 22.11. - 5.12.2018
Oblast: Keňa Keňa, Watamu, Hotel: Jacaranda Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Kromě služeb ck potažmo delegátů vše ostatní moc dobré. Vzhledem k tomu že neovládáme řeč (angličtinu) vybíráme zájezdy s českými...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kromě služeb ck potažmo delegátů vše ostatní moc dobré. Vzhledem k tomu že neovládáme řeč (angličtinu) vybíráme zájezdy s českými delegáty. Po několikerém ujištění že český delegát je denně k dispozici jsme zájezd zakoupili. Na čtyřdenní safari jsme odjeli s anglicky mluvícím průvodcem. Na takovém místě očekáváme mnoho informací které opravdu průvodce chrlil (anglicky). Na dotaz proč s námi nepojede alespoň jeden delegát nám sdělil že se český delegát poskytuje od 15 osob (nás bylo 13). Na dvoudenní safari které se konalo po nás odjeli oba. Co dodat? Toto není stížnost je to jen konstatování a pro nás ponaučení že s touto ck už nikdy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté příjemné vše fungovalo

Strava
Strava výborná hodně ovoce a zeleniny, vždy jsme si vybrali

Služby hotelu
Není si na co stěžovat, čisto a velice příjemný personální

Pláž
Čistá pláž a velice teplá voda na kterou si musíte chvíli počkat (delší čas mezi přílivem a odlivem) Člověk si na tak čistou a teplou vodu rád počká.

Jaroslav S., 27.11.2018, Datum pobytu: 13.11. - 23.11.2018
Oblast: Keňa Keňa, Watamu, Hotel: Jumbo Club Watamu Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Celkově se nám dovolená velmi líbila, mohu jen doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se nám dovolená velmi líbila, mohu jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dopláceli jsme si ubytování v zahradě a rozhodně se to vyplatí. Krásné domky s výhledem do zahrady jsou nezaměnitelné s touto lokalitou. Denně čistě uklizeno, denně čisté ručníky a osušky, občas pro zkrášlení zdobí postele kytičkami - nádhera.

Strava
Strava pestrá, rozmanitá, vždy bylo z čeho vybírat.

Služby hotelu
Služby hotelu v pohodě, jen jsme byli nespokojeni s animátorem-místo, aby pracoval a bylo třeba cvičení v bazénu tak jak bylo napsáno, tak tam běhal za slečnou z Polska. Budíž mu omluvou, že v hotelu bylo hodně málo lidí a on byl zamilovaný.

Pláž
Pláž je nepopsatelná, nádherná, písek jemný-prostě paráda.

Naděžda, 26.11.2018, Datum pobytu: 13.11. - 23.11.2018
Oblast: Keňa Keňa, Hotel: Kilifi Bay Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

východ slunce 5 fotografií

Celkem: 10 Dovolená nádherná. Naprostá spokojenost se vším. Delegáti fajn. Výlet na safari jedinečný. To se musi zažít. Doporučujeme...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená nádherná. Naprostá spokojenost se vším. Delegáti fajn. Výlet na safari jedinečný. To se musi zažít. Doporučujeme... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování naprosto vyhovující. Pokoje moc hezké. Není co vytknout.

Strava
Strava výborná. Hodně zeleniny, různé saláty, každý si vybere. Obsluha bezchybná.

Služby hotelu
Služby hotelu dobré. Není si nač stěžovat. Snad jen časté výpadky wifi, která je dostupná hlavně v oblasti jídelny. Ale občas se povedly i videohovory.

Pláž
Pláže v pohodě. Oceán teplý. Lehátek dost. Co bylo otravné, tak místní, kteří celý den čekali na pláži, kdo z hostů překročí plůtek a okamžitě se na něj vrhali, aby mu vnutili své zboží. Dokonce tam byl zaměstnanec s klackem a odháněl je. Ale člověk si po čase zvykl.

Radim Šťastný, 06.11.2018, Datum pobytu: 23.10. - 3.11.2018
Oblast: Keňa Keňa, Watamu, Hotel: Jacaranda Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (9) Ne (0)

Všechny recenze Keňa