Jihoafrická republika - Durban Jihoafrická republika

 • Doprava letecky

  12:00 h

 • Popis

  Durban je velké město se subtropickým podnebím a dlouhými plážemi. Je také jediným velkoměstem v JAR kde ani nepostřehnete, že je oficiálně zima. Počasí je opravdu nádherné, zimy jsou mírné, s teplotami které většinou ani v noci neklesnou pod 10 stupňů, ve dne býva kolem 22-26 stupňů. Celou zimu skoro neprší. V létě teploty většinou nepřekročí 30 stupňů. V létě prší hodně, ovšem většinou jen v krátkých letních bouřkách, které se z ničeho nic přihrnou a zase rychle zmizí. V Durbanu svítí slunce v průměru 230 dní v roce. Opravdu ráj pro ty kteří milují teplo a pláže

  Durban má alespoň 2 miliony obyvatel, z toho 800 000 Indů, kteří byli před skoro 200 lety přivezeni Angličany z Indie jako levná pracovní síla, zvláště na budování železnice. Indi v Durbanu úplně zdomácněli a většina už umí jen Anglicky a ani by nesnila o návratu do Indie. S Indy se do Durbanu dostalo i kari. Bunny chow je nyní opravdová Jihoafrická specialita. Můžete si ho koupit ve většině snack barů a je velmi levné (od R 3.50, podle druhu)

  Centrum města se nachází nedaleko pláže a tak pokud se ubytujete v centru, budete mít vše blízko. Další výborná čtvrť kde se ubytovat je Berea nebo Morning side, odkud jezdějí do centra každou chvíli autobusy. Autobusy ovšem přestávají jezdit po 6 hodině. Jízdní řády na zastávkách nejsou. Všechny jízdní řády městkých autobusů seženete na autobusovém nádraží u The Workshop, jednoho z mnoha obchodních středisek

  Centrum města je opravdu zajímavé a stojí za to projít se zejména do Indické čtvrtě. Zde se nachází také největší mešita na jižní polokouli. Najdete ji na rohu Queen a Gray Street. Nedaleko mešity se nachází Victoria Street Market, budova s mnoha malými obchůdky kde můžete nakoupit vše od levného Afrického umění po indické koření.Indická čtvrť je plná levných zajímavých obchůdků a na druhé straně chodníku prodávají trhovci všechno možné.

  Před cestou ale odložte všechno co má nějakou cenu jako mobilní telefon a zlato, protože tyto chaotické čtvrtě nejsou právě nejbezpečnější. Další ulice která není právě bezpečná se nachází nedaleko pláže, Point road, která je svou kriminalitou známá a měli by jste se ji pro jistotu vyhnout.

  Na pláži u centra je plno atrakcí které vás určitě zaujmou. Kromě koupání a opalování si můžete také půjčit surfovací prkno a jít si zajezdit na vlnách. Surfy pronajímá Al’s Bike Shop na South Beach.Na této pláži můžete také velmi levně nakoupit Africké umění.

  Amusement Park se nachází na North Beach a najdete na něm mnoho kolotočových atrakcí, mezi nimi také lanovku s nádherným výhledem na moře.

  Seaworld najdete také na pláži, vedle West Street. Vynikající mořská akvaria a delfinarium. Určitě to stojí za to. Pokud nemáte tolik peněz a spokojíte se jen se shlednutím žraloků, vedle Seaworld je restaurace McBite, něco jako McDonald. Mají s akváriem společnou jednu rohovou stěnu a také akvárium se žraloky.

  Na pláži najdete také Minitown, tedy museum s replikami Durbanských domů. Snake Park se nachází na North Beach, najdete v něm mnoho druhů hadů.

  Každou neděli jsou v Durbanu tři bleší trhy. Jeden se nachází na North Beach, druhý u přístaviště a třetí u The Work Shopu. Trh začíná okolo 9 hodiny a končí v 5 večer.

  Durban je městem surfařské kultury a každý rok hostuje několik surfařských soutěží. Další pláže které jistě stojí za návštěvu jsou Umhlanga Rocks a pláže ve čtvrti Bluff, které jsou v některých částech kamenité a v malých jezírkách můžete při odlivu při trošce štěstí zahlédnout různé barevné korálové rybky.

  V Durbanu ve čtvrti Berea, která se nachází nedaleko centra a jezdí tam často městký autobus, najdete nádhernou botanickou zahradu plnou subtropických rostlin a ohromných stromů. V Michell Parku můžete za malý poplatek navštívit malou zoologickou zahradu.

  Nedaleko Botanické zahrady, ale do kopce, najdete Musgrave Centre, poměrně velký obchodní complex se supermarketem, mnoha obchody a restauracemi, místo kam se večer lidi chodějí bavit. Toto obchodní centrum je malou verzí Pavillionu, velkého obchodního střediska které se nachází na okraji města nedaleko Westville. O víkendech do něj jede z centra autobus, během týdne se tam ale bez auta těžko dostanete.

  Pine Town je okrajní čtvrť Durbanu. Pine Town je ale také samostatné město s průmyslem a obchody, třetí nejvíce obývaná oblast Kwazulu-Natal a druhá největší průmyslová oblast. Pine Town je typický obrazek života Jihoafričanů.

  Každou cestou, pokud se do Jihoafrické republiky vypravíte, návštěvu Durbanu a okolí si určitě nenechte ujít !!!

Nejnovější recenze Jihoafrická republika - Durban

Všechny recenze Jihoafrická republika - Durban