Jihoafrická republika Jihoafrická republika

Oficiální název: Jihoafrická republika
Hlavní město: Pretoria
Státní zřízení: federativní republika
Náboženství: křesťané, katolíci, anglikáni
Úřední jazyk: angličtina, afrikánština, tswanština, svazijština, tonžština
Časový posun: + 2 hodiny

Lokality v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika - zájezdy od 8 620 Kč

O JARU

Na samém jižním cípu Afriky leží její nejvyspělejší země, Jihoafrická republika. Země s bohatou historií, která prošla v posledních desítkách let několika reformami a změnami, je dnes civilizovanou oblastí a všechny zde poskytované služby mohou bez problémů konkurovat evropskému standardu.

Musíte ji spatřit na vlastní oči, abyste uvěřili. Jižní Afrika je opravdu tak krásná, jak se o ní říká, a díky převráceným ročním obdobím nabízí obyvatelům severní polokoule příjemný únik před zimou. Jižní Afrika, která je větší než Kalifornie a Texas dohromady, evokuje podobný pocit širokých otevřených prostor. I některé turistické atrakce jsou podobné: nádherná pobřeží, vinohrady a sady, náladové pouště, města s nejluxusnějšími mrakodrapy, předměstí plná nízkých bílých domků v záplavě květin i ospalá venkovská městečka. Johannesburg. Kromě moderních měst je zde také nádherná příroda, která je svým způsobem jedinečná. Nejznámější je Krugerův národní park, kde se vám otevře brána do světa krajinných krás se vzácnými rostlinami a kde potkáte hned několik druhů africké zvěře a ptactva. Při návštěvě poznáte, že proslulost parku je na místě. Až se kolem vás během safari začnou objevovat taková zvířata jako jsou zebry, leopardi, nosorožci nebo buvoli, až si přivoníte k jednomu z několika druhů vzácné květiny protěže, pak pochopíte krásu a různorodost přírody. Doporučujeme také navštívit Kapské Město na jižním pobřeží země, zasazené do krajiny na úpatí Stolové hory. Zážitkem je i čtvrť Bo Kaap se sympatickými barevnými domky a nedaleký mys Dobré naděje. A pokud si budete chtít na chvilku odpočinout, pak na vás čekají pěkné písečné pláže Kapského Města vybízející ke koupání a relaxaci. Tím pochopitelně nabídka nekončí, zajímavostí je tady mnoho.

Mys Dobré naděje se stal již v minulosti cílem plavby mnoha objevitelů a nejen on čeká na objevení českými turisty. Tato země získala díky své rozmanitosti a rozloze přezdívku "Svět v jedné zemi". Poznejte jednu z nejzajímavějších zemí naší planety, její nádhernou přírodu a pestrobarevné obyvatelstvo.

Jihoafrická republika - zájezdy od 8 620 Kč

Nejnovější recenze Jihoafrická republika

Celkem: 10 Každému lze doporučit návštěvu JAR. Je to krásná země, krásní a vstřícní lidé. Všude čisto, na ulicích i v obchodech. Mohli bychom se od...

  • 10 Ubytování
  • 10 Strava
  • 10 Okolí
  • 10 Cena

Celkové shrnutí
Každému lze doporučit návštěvu JAR. Je to krásná země, krásní a vstřícní lidé. Všude čisto, na ulicích i v obchodech. Mohli bychom se od nich učit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Quayside hotel v Simons town

Strava
Přestože jsme měli jen snídaně, stačily nás nasytit i na oběd. Výběr byl velmi rozmanitý, základ kontinentální a pak cca 20 nabídek z jídelního lístku - teplá jídla - sladká (lívance, omelety), slaná (klobásky, vejce ve všech známých úpravách) a v množství, které se mnohdy nedalo ani sníst. Navíc vše servírováno ihned a usměvavým personálem.

Služby hotelu
Služby hotelu také dobré - zajištění výletů, které jsme si vybrali, včetně dopravy na místo odjezdu.

Pláž
Přístup k moři je po molu, odkud vedou žebříky k vodě. Voda čistá, průzračná, bez přítomnosti jakýchkoliv odpadků. Nic co by odrazovalo ji vyzkoušet.

Milada Fafková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.06.2019, Datum pobytu: 24.5. - 1.6.2019
Oblast: Jihoafrická republika Jihoafrická republika, Kapské Město, Hotel: aha Simon's Town Quayside

Celkem: pěkný hotel, na pěkném místě, v okolí mnoho restauraci, samoobsluha, půjčovna aut, doprava do centra. Při návštěvě Kapského města...

Úvodní shrnutí
pěkný hotel, na pěkném místě, v okolí mnoho restauraci, samoobsluha, půjčovna aut, doprava do centra. Při návštěvě Kapského města doporučuji tento hotel. Snídaně v ceně - kvalitní jako oběd.
V posledním patře otáčivá restaurace. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
na 1

Strava
na 1

Služby hotelu
na 1

Pláž
Pláže jsou za městem - velmi krásné

Celkový dojem
dotazy scalea@seznam.cz

Jana Kovářová, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 27.03.2010, Datum pobytu: 10.3. - 17.3.2010
Oblast: Jihoafrická republika Jihoafrická republika, Kapské Město, Hotel: Ritz

1 fotografie

Celkem: viz v dalším textu a následující reklamaci

Úvodní shrnutí
viz v dalším textu a následující reklamaci Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Viz následující reklamace

Strava
v podstatě bez připomínek až na to, že prakticky v každém hotelu a pod. zařízení se poskytuje ubytování se snídání; od cestovní kanceláře se očekává např. i výběr plné penze, polopenze, nebo "all incluzive"

Služby hotelu
viz násl. reklamace

Pláž
Nejbližší slušná pláž vzdálena 10 km

Celkový dojem
viz násl. reklamace

Arnošt Hofman, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.03.2006, Datum pobytu: 20.2. - 28.2.2006
Oblast: Jihoafrická republika Jihoafrická republika, Kapské Město, Hotel: Tudor

Všechny recenze Jihoafrická republika