Kanárské ostrovy - El Hierro Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  El Hierro je mladý a zároveň nejmenší vulkanický ostrov Kanárských ostrovů. Pyšní se rozlohou přibližně 278 km2, je domovem osmi tisíc obyvatel a zaujme především typickými vyprahlými pláněmi s vulkanickými formacemi po severozápadní údolní část pokrytou úrodnou půdou s vinohrady a plantážemi banánovníků a ananasů, mezi kterými se rozprostírají husté háje sosen a jehličnatých lesů. Celé pobřeží ostrova je tvořeno útesy, jejichž výška někdy dosahuje až jednoho kilometru, skrytými zátokami.

  Název ostrova je odvozen z místního nářečí, jež vyjadřuje slovo Hero - hrdina. Postupně byl název změněn na slovo Hierro, což znamená železo.
  El Hierro je krásné místo, to pravé pro milovníky turistiky. Ostrov totiž nabízí rozmanitou přírodu, prostředí a proměnlivou faunu, která každého naprosto uchvátí. Díky pestrosti druhů fauny a flóry byl El Hierro v roce 2000 prohlášen za biosférickou rezervaci. Mezi endemické a zároveň nejvíce ohrožené druhy patří Ještěr Machadův (dorůstá se až 0,6 m délky a jeho populace se celosvětově pohybuje kolem 300 ks). Mezi chráněné zóny patří i jižní část pobřeží s částí příbřežních vod a nazývá se Reserva Marina de La Restinga - Mar de Las Calmas.

  Jaká místa zde navštívit?

  La Restinga
  La Restinga je malá rybářská vesnice, nejoblíbenější místo pro potápění.

  Valverde
  Valvedere je hlavní město ostrova El Hierro. Jde o mimořádně klidné město, které je velmi často celé zahaleno v mlze. Nejvýznačnější památku tu je Iglesia Sana María de la Concepción, což je kostel, který byl vystavěn roku 1767. Pořádně si prohlédněte barokní oltář, je přímo úchvatný! Vedle kostela naleznete radnici, která se stavěla dlouhých 30 let.

  Sabinosa
  Sabinosa je dokonalé místo pro procházky v přírodě. Z toho místa se naskýtá nádherný výhled na záliv El Golfo. Hlavním důvodem pro návštěvu tohoto místa je zdejší léčivá voda. Poze de la Salud neboli studna zdraví má vodu, která se vyznačuje vysokou radioaktivitou a místní tvrdí, že dokáže léčit různé nemoci. Právě díky léčivé vodě byl roku 1996 zřízen hotel pro turisty, kteří chtějí uvolnit a léčit své tělo a mysl v ?zázračné? lázni. Za zmínku také stojí Playa de Arenas, Playa de Verodal, Los Lianillos nebo Charco Azul.

  San Andrés
  San Andrés se totiž nachází ve výšce 1 100 metrů nad mořem, proto Vám dá dost námahy se sem dostat. Ale nebudete litovat! Často bývá zahaleno mlhou, což dodává městu trochu tajemna. Cestou ze San Andrés se vydejte k místu Árbol Santo. Místo, kde se nacházel strom Bimbachos, řečí místních Garoé. Legenda tomuto stromu přisuzuje čarovnou moc. Prý byl schopen nést v sobě tolik vody, kolik ostrov jen potřeboval. Bohužel tento posvátný strom už nenajdete. Před více než padesáti lety ho zničil hurikán. Připomene vám ho jen limeta, která byla zasazená na stejném místě.
  Mezi nejznámější hotely El Hierro patří Hotel Puntagrande a Pension El Sitio.
  El Hierro je to pravé pro milovníky nespoutané přírody, krásných scenérií a mořských rezervací, vhodných pro potápění.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - El Hierro

Všechny recenze Kanárské ostrovy - El Hierro