Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 858 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 858 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 7,6 Pěkná dovolená, užili jsme si jí.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená, užili jsme si jí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel i pokoj čistý, s pravidelným úklidem. Na dovolenouterou jsme měli my, typu, po snídani ven a na večeři zpátky, mnohem více než dostačující.

Strava
Samoobslužlužný pult, s drobnými změnami každý den. Každý den si vyberete a každý den můžete ochutnat něco jiného. Jídlo dobré. Dražší nápoje k večeři, při polopenzi.

Pláž
Pláž asi 500 metrů od hotelu. Pěkná velká.

Na sever po promenádě a zčásti i městem se dá dojít do přístavu Loc Gigantes, asi 5 kilometrů. Tam odtud výlety lodí za delfíny, možno i s občerstvením na lodi a s koupáním z lodi v zátoce. Moc pěkné.

Po cestě do Los Gigantes pár plážiček a jedno přírodní koupaliště a jedna velká pláž u přístavu.

Na jih promenáda až do vedlejšího městečka,asi 3 kilometry , tam tři malé pláže a dvě přírodní koupaliště. Pokračovat se dá po pěšině podél pobřeží až do dalšího městečka, další asi 4 kilometry.

Stanislav R., 16.07.2019, Datum pobytu: 14.6. - 21.6.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Bahia Flamingo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Celkem dibré,nefungoval hotelový bar,vše jen u bazénu -málo mist k sezení.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkem dibré,nefungoval hotelový bar,vše jen u bazénu -málo mist k sezení. Zobrazit celou recenzi

Jaroslava Chlupáčová Filipová, 16.07.2019, Datum pobytu: 6.7. - 13.7.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Meliá Tamarindos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Týden bez starostí v dokonalém prostředí

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Týden bez starostí v dokonalém prostředí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nejlepší na tom hotely jsou bazény. Jsou velké a vyhřívané takže hodně jsme toho užili i přes to, že celková teplota nebyla až tak vysoká.

Strava
Dobrá.

Služby hotelu
Celkem dostačující.

Pláž
Hotel má tak skvěle bazény, že jsme žádnou pláž nepotřebovali.

Anonym, 15.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Costa Meloneras Resort Spa & Casino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Dovolená se velmi líbila a nechtělo se nam odjizdet. Rada se sem opět vrátím.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se velmi líbila a nechtělo se nam odjizdet. Rada se sem opět vrátím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týká konkrétně pokojů, byly čisté, koupelna předčila očekávání. Byla čistá, prostorná, s vanou i sprchovým koutem. Každý den byl pokoj i balkon uklizen, nebyl žádný problém. Trezor nebyl za poplatek, což nás potěšilo. Jedina nevýhoda byla, ze není Wi-Fi na pokoji, ale to se da pochopí vzhledem k rozlehlosti hotelu. Celkove hotel byl obrovský, rozdělen do 6 bloků, než jsme se dostali do pokoje, museli jsme použit 3 výtahy, byli jsme celkem vysoko. Na začátku trochu bludiště, ale nam to nevadilo. Ale věřím, ze starším lidem do vadit muže. Jinak bez problému.

Strava
Strava rozmanitá, nevěděli jsme co dřív. Snídaně byly stejné, ale jinak se jidlo měnilo a bylo výborné. Obsluha vynikající, bez chyby, velmi ochotni a vsimavi.

Služby hotelu
Služby hotelu byly bez problému, na recepci mluví anglicky i německy, jsou tam 24 hodin denně. Jinak obsluha v barech nebo restauraci vynikající. A uklízeci četa byla také dobra ????

Pláž
Na pláž se udělí buď pěšky 10 minut chůze nebo jezdil 5x denně autobus. Ty časy bysme trochu změnili, protože ráno jezdil na pláž až v půl 11, což pro někoho byt pozdě nemusí, ale vzhledem k času oběda to nebylo nejlepší. Ale to je můj problém. Bus čistý, klimatizovaný, přesný. Pláž prostorná, čistá, funguje zde plavčík a výhoda je bar, kde se můžete občerstvit a posedět. Občerstvení není bohaté jako u bazénu, ale postačující. Na to, ze je pláž veřejná a jezdi na ni dost lidi z hotelu, nebyla přeplněná a najde se místo i odpoledne. Za set se platí 10,50 euro, muže se půjčit i jen slunecnik. Když jsme odjížděl na oběd, nebyl problém si nechat ručník na lehátku a vrátit se. Voda čistá, tepla, odpoledne větší vlny.

Anonym, 15.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Mogan Princess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Celkově velice příjemná dovolená. Všichni jsme spokojeni (1 dospělý a 2 děti, 12 a 14 let). Žádné výtky, vše odpovídá podle prezentace a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově velice příjemná dovolená. Všichni jsme spokojeni (1 dospělý a 2 děti, 12 a 14 let). Žádné výtky, vše odpovídá podle prezentace a nabídky CK. Splnilo naše očekávání. Skvělé ubytování, vynikající strava, wifi po celou dobu zdarma v celém objektu - fungovalo v pořádku. Příjemné prostředí, krásná zahrada, úžasné okolí, u moře za minutu, pláž čistá, poblíž aquapark, minigolf a obchody se vším možným. Možnost zapůjčení auta. Možnost organizovaných i individuálních výletů. Ponorka, výlet lodí, padákem nad mořem, vodní skútr, a spousta dalšího. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, velký, přímý výhled na moře, každodenní úklid a výměna ručníků. Vybaven tv, lednicí, trezorem. Postel kvalitní, pohodlná, prostorné skříně se zrcadlem, stůl, židle, pohovka, křeslo, na balkoně stůl a židle. Vše čisté a v pořádku.

Strava
Strava pestrá, bohatá, kvalitní, spousta zeleniny, ovoce, několik druhů masa i pokrmy pro vegetariány, přílohy, mořské plody, moučníky, několik druhů nápojů nealko + alko pivo a víno. Každý si sám nandá co chce a kolik chce, možnost si přidat. Vybere si opravdu každý a nabídka je každý den jiná. Tématické večeře (francouzská kuchyně, asijská, italská, španělská, mexická, atd.)

Služby hotelu
Služba na recepci je k dispozici nonstop 24 h. U vchodu je navíc bezpečnostní služba. Personál je velmi milý, vstřícný, na dotazy ochotně reagují a odpovídají. Hotel pořádá zábavné večery, akce pro děti, herna pro děti, kulečník, je možnost využít wellnes a saunu, cvičení v bazénu, barman show s přípravou nápojů. V hotelu je fotograf, v případě zájmu je možné se domluvit na focení u moře, v zahradě, případně jinde - máme moc krásné fotky. Přímo v hotelu je obchod a možnost zakoupení suvenýrů nebo občerstvení. Několik bazénů pro dospělé i oddělené pro děti.

Pláž
Pláž je čistá, dostatečně prostorná, možnost ležet na placených lehátkách nebo na své osušce, místa bylo dost. Pozvolný sestup do vody, žádná hloubka, plavčík do 18 hodin. Moře čisté, teplé.

Jana Adamcová, 15.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Taurito Princess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Všechny recenze Kanárské ostrovy