Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 7 602 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 7 602 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 8 Celkově velká spokojenost, příjemné ubytování, personál moc milý, skvělé jídlo ????

 • 8.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkově velká spokojenost, příjemné ubytování, personál moc milý, skvělé jídlo ???? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán akorát, útulný, příjemný, denně úklid a čisté ručníky, balkon byl velmi příjemný - s výhledem na moře (balkony s výhledem na bazény dost rušné).

Strava
Strava široká, pestrá, ryby, maso, zelenina, ovoce, sladké, slané, některé večery tematicky laděné (Mexiko, Asie, Itálie...) celkově hodnotím stravu velmi kladně, fakt jsme si pochutnali a na své si přišly i malé děti. Jen škoda, že džus byl jen u snídaně, k obědu a večeři pro děti buď voda nebo sycené sladké nápoje.

Služby hotelu
Na hotelové recepci všichni milí, půjčení osušek k bazénu za vratnou kauci, jinak jsme jiné služby nevyužili (sauna, fitness, welness...)

Pláž
Pláž menší, ale nepřeplněná (polovina září), příjemná, s černým pískem a dozorujícím plavčíkem, ale poměrně dost velké vlny (za nás v pohodě, akorát ty malé děti prostě z ruky nepustíte)

Tereza, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Allegro Isora (ex. Barceló Varadero)

Celkem: 10 Naše zatím nejlepší dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naše zatím nejlepší dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, voňavý

Strava
Strava pestrá byli jsme spokojeni

Služby hotelu
Personál příjemný

Pláž
Pláž naprosto úžasná

Jiří H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 16.8. - 31.8.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Riu Oliva Beach Resort

Celkem: 9.8 Hotel splnil očekávání. Klidně místo ve skvěle lokalitě s kvalitními službami a vstřícný personálem. Krásný bazén s velkým množstvím...

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel splnil očekávání. Klidně místo ve skvěle lokalitě s kvalitními službami a vstřícný personálem. Krásný bazén s velkým množstvím lehátek, kde bylo vždy volné místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou velké a dobře vybavené. Jen dveře do koupelny nedoléhaly úplně dobře. Některé pokoje nemají vnitřní dveře oddělující spací část od předsíně a koupelny a takové pokoje jsou pak hlučnější a je slyšet ruch z venkovní chodby.

Strava
Jídlo je v tomto hotelu opravdu top. Bufetové snídaně a večeře poskytují obrovský výběr čerstvých a kvalitních potravin. Jídlo bylo vždy ve vynikající kvalitě a velmi chutné. Dále je možné si

Služby hotelu
Pokoje byly uklizeny denně a ručníky bylo možné měnit i dvakrát za den. Každý den byla na pokoji nová láhev vody. U bazénu je možné si objednat drobné občerstvení a nápoje. Z hotelu je možné samostatným vchodem sejít přímo k pláži.

Pláž
Pláž je přístupná z hotelu samostatným vchodem a přes promenádu se dá sejít přímo na písečnou pláž Fañabé. Pláž je čistá s pozvolným vstupem. Možnost pronajmu lehátka.

Romana B., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Jardines De Nivaria

Celkem: 9.8 Umístění, kvalita jídla, dostupnost na pláž, čistota byla v pořádku jen po hotelu občas přeběhl šváb, ale s tím bojují celé Kanárské...

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Umístění, kvalita jídla, dostupnost na pláž, čistota byla v pořádku jen po hotelu občas přeběhl šváb, ale s tím bojují celé Kanárské ostrovy. Zobrazit celou recenzi

Simona B., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 4.9. - 18.9.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: GF Isabel

Celkem: 10 Největší dovolená mého života na nejúžasnějším místě na Zemi!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Největší dovolená mého života na nejúžasnějším místě na Zemi! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez výhrad, velmi milá obsluha a skvělá poloha hotelu.

Strava
Velmi chutné!

Služby hotelu
Velmi příjemný personál, skvělý úklid.

Pláž
Černá, krásná a žhavá! :)

Małgorzata F., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 21.09.2023, Datum pobytu: 10.9. - 18.9.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Sol Puerto de la Cruz Tenerife

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Všechny recenze Kanárské ostrovy