Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 6 534 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 6 534 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 8,4 Velký hotel, velká dobře větraná jídelna, poměrně malý prostor ke slunění kolem bazénů a dále nádherný plavecký bazén (za příplatek),...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velký hotel, velká dobře větraná jídelna, poměrně malý prostor ke slunění kolem bazénů a dále nádherný plavecký bazén (za příplatek), který je umístěný mimo hlavní prostory. Malá pláž nedaleko je s velkými kameny, obtížný přístup do moře. Výhled na moře je omezený, protože naproti je veliký hotel Occidental Lanzarote Playa. Ze strany hotelu je vidět průmyslový areál na okraji Areciffe, především dieslová elektrárna. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování odpovídalo fotkám, náš pokoj byl umístěn tak, že byl slyšet hluk z jídelny

Strava
velký pestrý výběr, hodně ryb,

Služby hotelu
vše v pořádku

Pláž
Nejbližší pláž je malá, kamenitá, přes kluzké kameny se špatně vstupuje do vody

Anonym, 17.09.2021, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Occidental Lanzarote Mar (Barceló Lanzarote Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hotel je hned u krasné pláže. Je bezbarierový. Ubytování je prostorné. Má verandičky s lehátky u každého bungalovu. Postele jsou velmi...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je hned u krasné pláže. Je bezbarierový. Ubytování je prostorné. Má verandičky s lehátky u každého bungalovu. Postele jsou velmi kvalitní a každá místnost má svou klimatizace. Bazény jsou jen s mořskou vodou. U bazénu jsou sprchy, na pláži ne. Resort je rozsáhlý a pro méně pohyblivé klienty to může být komplikace. Zobrazit celou recenzi

Strava
Bohatá nabídka všech možných jídel, zeleniny, pečiva, sýrů, dezertů, pití......

Bezvadný přístup personálu. Velice ochotní.

Služby hotelu
Čistota, ochota, dostupnost barů, vše na jedničku.

Pláž
Krásná, velká pláž z bílého písku. Lidí tím pádem tak akorát. Voda neskutečně průzračná. Byli jsme v zálivu, tak nebyly vlny.

Denisa V., 15.09.2021, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Barceló Castillo Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Celkem dobré

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkem dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkem dobré

Strava
Celkem dobré

Služby hotelu
Celkem dobré

Pláž
Neskutečně čisté moře. Naprostá spokojenost.

Štěpánka Hendrychová, 15.09.2021, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Oasis Dunas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Všechny recenze Kanárské ostrovy