Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 667 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 9 667 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 9,6 Celkový dojem dobrý, v hotelu nám nic nechybělo, byl na náš vkus až moc velký, ale to se nedá nic dělat :)

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem dobrý, v hotelu nám nic nechybělo, byl na náš vkus až moc velký, ale to se nedá nic dělat :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Možná až moc luxusní :)

Strava
Strava byla pestrá, mohly by se obměňovat snídaně, ale dalo se každý den vybrat něco jiného, takže to problém nebyl.

Služby hotelu
Služeb nespočet, prakticky jsme žádnou nevyužili, nepotřebujeme to.

Pláž
Pláž byla pěkná, čistá.

Anonym, 18.01.2017, Datum pobytu: 5.1. - 15.1.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel:Jacaranda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Jacaranda, Tenerife, Kanárské ostrovy Anonym 2017-01-18 9.6 1 10 Jacaranda

Celkem: 8 Velmi spokojeni s ubytováním i stravováním. Na pláž 5 min

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Velmi spokojeni s ubytováním i stravováním. Na pláž 5 min Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi spokojeni s ubytováním (apartmá)

Strava
výborná

Služby hotelu
Žádné nepotřebovali, nehodnoceno

Pláž
hotel 5 min od pláže, pěkná poloprázdná (studený vítr, koupalo se málo lidí)

Petr Janata, 17.01.2017, Datum pobytu: 4.1. - 11.1.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:Relaxia Jandia Luz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Relaxia Jandia Luz, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Petr Janata 2017-01-17 8 1 10 Relaxia Jandía Luz

Celkem: 9,4 Zprostředkování zájezdu s cestovní kanceláří Invia bylo naprosto bez problému. Cesta letadlem se službami byla vynikající s Travel...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zprostředkování zájezdu s cestovní kanceláří Invia bylo naprosto bez problému.

Cesta letadlem se službami byla vynikající s Travel Servisem-vysoká úroveň. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu ubytováni nad kuchyní, kde byl hluk a šváb, ale společně s delegátkou a s českou recepční velká ochota pokoj vyměnit za méně hlučný a čistý. Je lepší si připlatit pokoj s výhledem k moři, kde je klid a nedostanete se nad kuchyň. Úklid pokojů každý den.

Strava
Strava neměla chybu. Velký výběr, čistota a péče personálu. Jen rozdělení do tří skupin na večeře a snídaně, aby nebyla restaurace přeplněna, ale vše se dalo v pohodě zvládnout. Vždy potřebovali katu od pokoje, ale ani to nebyl pro nás problém.

Služby hotelu
Úklid pokojů každý den. Personál sympatický, vstřícný. Možné se domluvit německy, anglicky, česky s českou ochotnou recepční. Hotel se stále postupně renovuje.

Pláž
Pláž neměla chybu: dlouhá, jemný písek, velká krása. Jen jsme měli v prosinci trochu chladnější počasí a vítr, ale i tak jsme se vykoupali. Voda nebyla až tolik chladná, vadil spíš chladnější vítr. Ale zase byla pláž i moře jen naše a pár odvážlivců. To by se nám v létě nepovedlo.

Helena S., 16.01.2017, Datum pobytu: 20.12. - 27.12.2016
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel:Beverly Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beverly Park, Gran Canaria, Kanárské ostrovy Helena S. 2017-01-16 9.4 1 10 BEVERLY PARK

Celkem: 9,6 Krásná dovolená, všude čisto, jídlo dobré - vybere si každý, spousta ryb, mořských plodů, krevety, hovězí a skopové maso, rýže, brambory,...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, všude čisto, jídlo dobré - vybere si každý, spousta ryb, mořských plodů, krevety, hovězí a skopové maso, rýže, brambory, hranolky, hamburgery, Pizza, saláty , výborné zákusky atd., all inklusive i na veškeré alkoholické nápoje a koktejly, po celém Lanzarote se dá jezdit na výlety, takže jsme se nenudili. Ideální dovolená i pro děti. Děti mohou využít dětského klubu a večer mají mini diskotéku, pak jsou programy pro ostatní, hudba, vystoupení artistů a kouzelniků. Dva bazény, posilovna, masáže za poplatek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo moderní, prostorné, čisté, TV, lednička, trezor, velký balkón s výhledem na oceán i hotel a bazény, ručníky nám měnili každý den, jediné co vytknu, že ve sprše se odlouply kachličky, které byly jen tak položené a tím pádem zatikalo pod ně a pak ta voda vytikala po celé koupelně. To jsme na recepci reklamovali a za dva dny nám ty kachličky opravili.

Strava
All inklusive bohaté i veškeré alkoholické nápoje a koktejly. Snídaně byla od 7:30 - 10:30 , oběd od 13:00-15:00 , od cca 16:00-18:00 byl otevřen plážový bufet kde byly hranolky, hovězí nebo kuřecí maso, hamburgery, Hotdogs, saláty, zmrzlina, alko i nealko nápoje, káva čokoláda. Od 18:30 večeře. Hodně ryb, krevet, mořských plodů, různě maso, zeleniny , zákusky atd.

Služby hotelu
Personál ochotný, milý, usměvavý. Domluvíte se anglicky, německy, španělsky.

Pláž
Kamenitá, vhodná obuv, oceán studený 19 stupňů, ale na Lanzarote se dá i pěšky dojít na krásnou pisečnou pláž.

Petra B., 16.01.2017, Datum pobytu: 6.1. - 13.1.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel:Occidental Lanzarote Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

6 fotografií

Occidental Lanzarote Playa, Lanzarote, Kanárské ostrovy Petra B. 2017-01-16 9.6 1 10 Hotel OCCIDENTAL LANZAROTE (ex BARCELO)

Celkem: 8,2 Byli jsme na tomto místě podruhé, právě proto, že jsme byli před třemi lety s dovolenou na tomto místě spokojeni, a spokojeni jsme...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme na tomto místě podruhé, právě proto, že jsme byli před třemi lety s dovolenou na tomto místě spokojeni, a spokojeni jsme odjížděli i tentokrát. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V nedávné době došlo k rekonstrukci hotelu, a v souvislosti s tím hotel obdržel čtvrtou hvězdičku. Podle mého osobního názoru, působil hotel dříve útulnějším dojmem a svou původní koncepcí byl promyšlenější. Například, vstupní hala byla mnohem menší, ale autobusy mohly najet přímo před ní a druhou stranou pohodlně vyjet. Nyní je díky pompéznímu vestibulu parkoviště mimo, a je méně operativní. Vodovod na umytí nohou při příchodu z pláže byl k dispozici hned při vstupu. Nyní je sice pěkně okachličkován, doplněn o sprchu, ale musí se to k němu složitě obcházet přes venkovní bar Afrika. Vybavení pokoje zůstalo přibližně stejné, plně vyhovující. Pouze zámek dveří na kartu s magnetickým páskem neustále zlobil a vyžadovalo značnou trpělivost dostat se do pokoje.

Strava
Snažil jsem se ochutnat co nejvíce jídel ze zdejší nabídky, ale všechno jsem nestihl. Většina jídel je mezinárodního charakteru doplněná o některé místní speciality. Pokud nějaké jídlo zrovna nevyhovovalo mé chuti, byla tam spousta jiných která mé požadavky splnila či dokonce předčila.

Pláž
SBH Mónica bezprostředně sousedí s veřejnou pláží, z pokoje jsme to měli na pláž několik kroků. Oblast Jandia je vyhlášena zejména svými plážemi, komu nevyhovuje ta u hotelu může si vybrat z množství dalších, pokud si půjčí auto může vybírat pláž i mnoho kilometrů od hotelu. V lednu je na koupání trochu zima, ale možné to je.

Petr Jašek, 15.01.2017, Datum pobytu: 4.1. - 10.1.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel:SBH Monica Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

SBH Monica Beach Resort, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Petr Jašek 2017-01-15 8.2 1 10 SBH Mónica Beach

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622