Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

Oficiální název: Islas Canarias, Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Las Palmas
Státní zřízení: španělská konstituční monarchie
Náboženství: Místní obyvatelstvo vyznává především katolickou víru; stejně jako ve Španělsku tu však žádné nábožeství nemá státní charakter, proto jsou akceptovány všechny formy vyznání.
Úřední jazyk: španělština se znaky jihoamerických vlivů
Časový posun: - 1 hodina

Kanárské ostrovy - zájezdy od 10 126 Kč

O KANÁRSKÝCH OSTROVECH

Kanárské ostrovy, původem sopečného původu a asi 100 km vzdálené od pobřeží Maroka, náleží od roku 1495 pod správu Španělského království. Název území pochází pravděpodobně z latinského slova "canis", pes. Legenda praví, že sedm hlavních ostrovů -Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura- a šest malých ostrůvků hlídali v minulosti obrovští psi. Statut hlavního města se střídavě přemisťuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Ideální poloha na Kanárských ostrovech

Díky poloze v subtropickém podnebném pásu se teploty pohybují mezi příjemnými 20° a 30°C, proto jsou písčité pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca nebo Costa Calma vyhledávanými turistickými destinacemi po celý rok.

Země cestovního ruchu

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se na Kanárských ostrovech nudy bát rozhodně nemusíte. Čemu se budete věnovat, to už je čistě jen na vašem rozhodnutí. Jestliže dáváte přednost pasivní relaxaci, klidně si dopřejte slastné nicnedělání.

Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to

S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází na Kanárských ostrovech přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Není totiž nic lepšího, než vychutnat si o dovolené ten pocit propastné vzdálenosti od každodenních povinností, nepříjemného ranního vstávání a pracovního stresu. Zajděte třeba na diskotéku, do karaoke baru, kasina nebo útulné hospůdky.

Kanárské ostrovy - zájezdy od 10 126 Kč

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy

Celkem: 7,4 H10 Costa Palace je na 4 hvězdičkový hotel super. Tenerife je krásný ostrov a celý pobyt bylo nádherné počasí. Na Pico de Teide je...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
H10 Costa Palace je na 4 hvězdičkový hotel super. Tenerife je krásný ostrov a celý pobyt bylo nádherné počasí. Na Pico de Teide je potřeba si udělat dopředu rezervaci na lanovku, v případě že chcete udělat trek, žádá se o povolení cca 2 měsíce dopředu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
4 hvězdičky - v ořádku

Strava
v pořádku

Služby hotelu
v pořádku

Anonym, 20.04.2017, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Abama Golf & Spa Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Abama Golf & Spa Resort, Tenerife, Kanárské ostrovy Anonym 2017-04-20 7.4 1 10 Abama Golf & Spa Resort

Celkem: 8,8 Dobré ubytování, bezvadné úklidové služby, klid, usměvavý a profesionální personál

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dobré ubytování, bezvadné úklidové služby, klid, usměvavý a profesionální personál Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré ubytování, bezvadné úklidové služby, klid, usměvavý a profesionální personál

Strava
Strava byla výborná, rozmanitá, včetně čerstvých ryb a masa, množství naprosto dostačující

Služby hotelu
výborné služby včetně uklízeček, péče o zahradu atd..

Matěj Strnadel, 20.04.2017, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Sol Parque San Antonio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy Matěj Strnadel 2017-04-20 8.8 1 10 PARQUE SAN ANTONIO

Celkem: 4,6 Dovolenka bola super a nedostatky hotela mne osobne až tak nevadili. Som veľmi rád, že sa nám podarilo vybrať a rezervovať zájazd na...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola super a nedostatky hotela mne osobne až tak nevadili. Som veľmi rád, že sa nám podarilo vybrať a rezervovať zájazd na poslednú chvíľu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaný som bol v 4-hviezdičkovom hotely. Preto boli moje očakávania trošku vyššie. Po prvej noci som menil izbu, lebo som bol najprv ubytovaný nad kuchyňou, kde celú noc hučalo nejaké zariadenie. Potom to už bolo fajn. Ale zariadenie hotela je očividne staré a vyžaduje výmenu a možno lepšiu starostlivosť. Narazil som napríklad na deravé závesy, lacný plastový záhradný nábytok na balkóne izby, večne zafúľané ležadlá na terase. To všetko sú veci, ktoré by mal mať 4-hviezdičkový hotel podľa môjho názoru lepšie. Ale čo sa týka priestrannosti izby, bolo to super.

Strava
Strava v hoteli bola priemerná. Výber a množstvo jedál boli primerané počtu hostí. Jedlá sa často opakovali. Po troch dňoch už som mal pocit, že to všetko poznám a nie je toho až tak veľa. Niektoré jedlá vyzerali a aj chutili ako z polotovarov. Dobrá vec je, že ponúkali aj niektoré miestne špeciality na ochutnanie. V reštauráciách mimo hotel varia podľa mojej skúsenosti lepšie. Ale to je určite dané aj tým, že v hoteli je stravovanie na štýl bufetu. Mojou obľúbenou špecialitou sa stala zeleninová polievka. Nedoporučujem ľuďom s rovnátkami dávať si kozie mäso (jedna z miestnych špecialít). Inak je tu rozšírená tradičná stredomorská kuchyňa.

Služby hotelu
Personál hotela bol veľmi milý a ústretový. Na hotely bol každý deň nejaký program (joga, cvičenie, streľba zo vzduchovky pre deti, večer rôzne vystúpenia, diskotéka, filmový kvíz, bingo pre starších). Pár krát som sa zúčastnil večerného programu a musím povedať, že to bolo super. Mimo to je na hotely dobrý plavecký bazén a aj jeden malý pre deti. Trocha zamrzí, že sú otvorené len medzi 10:00 a 18:00. Sú tam ešte dve terasy na opaľovanie, tiež s obmedzenou otváračkou. Inak bar pri bazéne a aj večerný bar majú pre all-inclusive hostí veľmi dobrú ponuku.

Pláž
V lokalite Puerto de Santiago sú vlastne len dve oficiálne pláže. Je to pochopiteľné, keďže sa jedná o skalnaté pobrežie s veľkými vlnami a plávanie je tam vo všeobecnosti riskantné. Z hotela na pobrežie je to na skok a na pobreží je vybudovaný pekný park s ihriskom a posilovacími zariadeniami a námestie. Kúsok ďalej pozdĺž pobrežia sa jedným aj druhým smerom nachádzajú dve pláže. Jedna malinká a druhá väčšia, aj s lepšou infraštruktúrou. Sú netradičné čiernym, asi sopečným, pieskom. Ako som už písal, kúpanie tam nie je veľmi doporučované a často sú aj vyvesené červené vlajky. Za dobrými veľkými plážami treba zájsť do Las Americas, Los Cristianos alebo aspoň do blízkeho mestečka Alcalá. Hromadná autobusová doprava je celkom v pohode.

Michal Ziman, 19.04.2017, Datum pobytu: 4.4. - 11.4.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Blue Sea Lagos de Cesar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Blue Sea Lagos de Cesar, Tenerife, Kanárské ostrovy Michal Ziman 2017-04-19 4.6 1 10 Blue Sea Lagos De Cesar

Celkem: 10 celkova spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
celkova spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vyborne, cisty hotel, sluzby 100%

Strava
polopenze plne splnovala nase ocekavani

Služby hotelu
maximalni spokojenost

Pláž
cista a klidna

Jana Smoldasova, 19.04.2017, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Don Manolito

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Don Manolito, Tenerife, Kanárské ostrovy Jana Smoldasova 2017-04-19 10 1 10 Don Manolito

Celkem: 9,6 Krásná odpočinková dovolená. ....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná odpočinková dovolená. .... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skromná,ale čistá ...

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Asi tak jako v každém hotelu... Jen asi hnědé ručníky nepůsobí čistotou,ale je to jen věc názoru ....

Renáta P., 18.04.2017, Datum pobytu: 8.4. - 15.4.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Fuerteventura Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fuerteventura Playa, Fuerteventura, Kanárské ostrovy Renáta P. 2017-04-18 9.6 1 10 SBH FUERTEVENTURA PLAYA

Všechny recenze Kanárské ostrovy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622