Kanárské ostrovy - La Gomera Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  La Gomera je magický ostrov kruhovitého tvaru. La Gomera byla poslední zastávkou Kryštofa Kolumba před cestou, která slavného mořeplavce a jeho muže přivedla až do Ameriky. Kolumbus si zde v přístavu San Sebastián, který je současně hlavním městem ostrova nabral zásoby jídla a vody než opustil tehdy známý svět. Dominantou tohoto nádherného ostrova jsou skalnaté útesy. Vnitrozemí tvoří vysoké hory a hluboká údolí. Zemědělci musejí pěstovat víno, ovoce, zeleninu i ostatní plodiny na terasových polích, která stoupají vysoko do výše po svazích hor.

  Původní obyvatelé ostrova se kdysi dorozumívali pískáním. Dodnes tak také někteří lidé komunikují. Tento jazyk má dlouhou tradici a vznikl z potřeby dorozumět se na větší vzdálenost. Ti dobří se dokáží dorozumívat na vzdálenosti až tří nebo čtyř kilometrů.

  La Gomera je vskutku jedinečný ostrov. Všechno je zde velmi působivé. Jeho rokle, impozantní příkré svahy, strmé vulkanické útesy a pevnosti. Objevujte jeho impozantní pevninu a vřelost zdejšího lidu, který umí přivítat návštěvníky. V národním parku Garajonay, jež je chráněný organizací UNESCO, je povrch mírný a krajina je tvořena hustým tisíciletým vavřínovým lesem, který ohraničuje obzor. Světlo, odstíněné listy, kapradí a šumění bystřin, které volně utíkají, dokud neskončí v nádherných kaskádách. To je ideální místo plné míru a klidu.

  K nejzajímavějším místům ostrova dále patří cedrový prales, starobylé vesnice jako Chipude a Arure nebo pláž Playa de Santiago. Na mnoha místech se lze setkat s tradičním vývozním artiklem La Gomery - medem získávaným ze zdejších palem, kterých je tu ve srovnání s ostatními Kanárskými ostrovy nejvíce. Další specialitou ostrova je dorozumívání pomocí pískání na velké vzdálenosti (až 4 km), které někteří stále ovládají. Nejznámější historické vesničky, které zde najdete, jsou např. Valle Gran Rey, Chipude, Agulo, Arure.

  Valle Gran Rey

  Valle Gran Rey neboli Údolí velkého krále, je největší turistické středisko La Gomery. Valle Gran Rey tvoří komplex několika přímořských vesniček (La Calera ,La Playa, Pa Puntilla a Vueltas).
  Toto letovisko nabízí zázemí surfařům, můžete si zde dát něco dobrého k snědku ve vyhlášených restauracích. Je to místo pro krásnou dovolenou.

  Playa de Santiago

  Playa de Santiago je nejvýraznějším a nejživějším centrem na ostrově. Turisté sem přicházejí hlavně za sluníčkem. Jde o nejteplejší oblast na ostrově. Přitáhnou vás sem i lákavé kluby, hotely a další atrakce, jako tobogány, restaurace a život!

  Pláže jsou v této lokalitě převážně kamenité, což ocení milovníci křišťálové vody i u pobřeží.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - La Gomera

Celkem: 8,4 La Gomera je krásný drsný ostrov - ale cesta zabere letadlem a lodí strašně moc času.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
La Gomera je krásný drsný ostrov - ale cesta zabere letadlem a lodí strašně moc času. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádhera - Jardin Tecina je opravdu nádherná zahrada a ubytování nemělo chybu.

Strava
Polopenze s bohatým výběrem - rozhodně doporučuji.

Služby hotelu
Výborné .

Pláž
La Gomera má pláže pokryté velkými černými kameny, obrovské vlny a hodně větru, moc na koupání to nebylo, jenom ve Vale Grande Rey byl písek, ale Atlantik hodně studený ( 9. - 16. 1. 2020 )

Pavel Ťoukálek, 20.01.2020, Datum pobytu: 9.1. - 16.1.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, La Gomera, Hotel: Jardin Tecina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Výborné

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Strava
Strava dobrá, celkový dojem z nádherné dovolené nám pokazil zpáteční let a to z důvodu neukázněných dětí na palubě letadla, rodiče je nezvládali. Chápu, že děti jsou děti, ale musí mít své mantinely, Cestování s malými dětmi je trend a cestovky dávají na ně značné slevy. Pak by měli mít i svůj "let".

Služby hotelu
Služby hotelu dobré

Pláž
nevyužívali jsme, bylo na koupání chladněji

Alena N., 22.03.2018, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, La Gomera, Hotel: Torre del Conde

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 10 skvělé

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
luxusní

Strava
výborná

Služby hotelu
profesionalita, vstřícnost, ochota

Pláž
odpovídající charakteru lokality. Vylepšeno přístupem výtahem.

Michaela Polidarová, 12.03.2018, Datum pobytu: 2.3. - 9.3.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, La Gomera, Hotel: Jardin Tecina

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7 klid a pohoda

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
klid a pohoda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
až na poruchové Wi-Fi velmi dobré

Strava
jedině paella se moc nepovedla

Služby hotelu
jedna recepční byla skoro na ..., ale jinak personál velmi vstřícný

Pláž
pláž oblázková, přístup horší, skoro nikdo tam nechodil, protože se všichni máchali jen v hotelovém bazénu, ale my jsme byli spokojeni

Pavel, 03.10.2017, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, La Gomera, Hotel: Jardin Tecina

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolená na Gomeře je skvělá volba pro toho, kdo chce relaxovat aktivně i pasivně. Hotel nabízí velkou řadu aktivit (jóga, tenis, golf,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Gomeře je skvělá volba pro toho, kdo chce relaxovat aktivně i pasivně. Hotel nabízí velkou řadu aktivit (jóga, tenis, golf, výlety, půjčovna aut,..). Mimo to se nabízí výlety do nádherného prastarého vavřínového pralesa v parku Garajonay, potápění, výlety lodí atp. V mězičasech se můžete válet u bazénu v klidnějších i rušnějších částech hotelu. Samotné městečko Santiago není to nejmalebnější na světě, ale bývají tam příjemné slavnosti s místní hudbou. Zatímco na Tenerife bylo oblačno, na Gomeře bylo stále slunce a nádherné počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Jardin Tecina nabízí luxus, kvalitní a vynikající jídlo, každý den je výběr z mnoha a mnoha lahůdek, kterým nejde odolat. Pokoje jsou nádherné, k nim je koupelna s vanou i bidetem a každý den je vše perfektně uklizené. Hotel pojme mnoho lidí, ale je tak členitý, že si můžete najít místa, kde odpočíváte zcela nerušeni (např. u bazénu s postelemi s nebesy) nebo naopak, kde si užijete společnosti (např. jiný bazén, kde si zaskáčete na nafukovací atrakci).

Strava
Jídlo je v hotelu jedna báseň. Vybere si opravdu každý a jde o nejvyšší kvalitu. Např. k snídani vždy 4 druhy čerstvě vymačkaných fresh džusů, čerstvé koláčky všeho druhu, slané i sladké varianty, spousta čerstvého místního ovoce, výborná káva a tak to jde i přes oběd až k večeři. Zkrátka víc si asi ani neumím představit..

Služby hotelu
Profesionální a velmi milý personál vám zodpoví všechny otázky a zařídí pro vás prakticky cokoli. Nabídka vyžití v hotelu je obrovská, nudit se tu nebudete.

Pláž
Na plážích v Santiagu je černý sopečný písek nebo oblázky, přístup do vody je bezproblémový. Nejsou to ty nejkrásnější pláže světa, ale voda je čistá s příjemnou teplotou k osvěžení (žádné kafe - je to Atlantik), není zde moc lidu, jsou zde sprchy a něco k zakousnutí také seženete. Hezčí pláž je např. ve městečku Valle Gran Rey. Šnorchlovat můžete okolo pavementu u přístavu, je tam docela dost ryb, krabů a hlouběji také rejnoci, ale ty uvidíte spíše, když se půjdete potápět s bombou. I když jiné vody nabídnou určitě podmořského života více.

Martina V., 24.07.2017, Datum pobytu: 10.7. - 21.7.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, La Gomera, Hotel: Jardin Tecina

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - La Gomera