Kanárské ostrovy - Tenerife Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2 034 km2 a po obvodu měří 269 km (650 000 obyvatel). Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

  O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

  Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3 718 m n.m. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvěstě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 - 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas se stala vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, provozovatele vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší zřídkakdy. Z přilehlého přístavu v Los Cristianos je dobré lodní spojení na Gomeru - zelenou perlu Kanárských ostrovů.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je se sousedícím letoviskem propojeno nábřežní kolonádou, a tak nepoznáte v které oblasti se právě nacházíte, přesto působí klidnější atmosférou. Centrum Los Cristianos s malými uličkami se nachází kolem přístaviště, odkud odplouvá trajekt na další Kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro a La Psalma.

  Pro mnohé návštěvníky se stává proto ostrov Tenerife neopakovatelným zážitkem a rádi a často se velká většina návštěvníků opět vrací zpět.

  Navštívite také: Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Celkem: 8,2 Milujeme Tenerife,věděli jsme proč a za čím jedeme.Loro park 35E,Pico de Teide lanovka 25E,moc lidí,pyramidy Guímar 18E, zajímavé,určitě...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Milujeme Tenerife,věděli jsme proč a za čím jedeme.Loro park 35E,Pico de Teide lanovka 25E,moc lidí,pyramidy Guímar 18E, zajímavé,určitě projet ze Santiaga do Buonavisty přez MASCU,dámy náhradní kalhotky s sebou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
klasika,čisto

Strava
na Kanáry se mi zdála slabší,ale stále vysoký standart

Služby hotelu
nevyužito,hodně jsme cestovali

Pláž
Playa Jardin,10 minut od hotelu doporučuji,paráda,i když jsou někdy vlny,chodit doleva,tam to není tak divoké.Asi hodinu a půl krásnou procházkou na druhý konec města,nahoru po schodech,okolo hotelu Semiramis, mezi banánovými plantážemi a super výhledy na pláž Bolulo,je na každé mapě,pohoda a je tam i bar.

Jirka P., 15.10.2017, Datum pobytu: 5.10. - 13.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Apartmány Turquesa Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Dovolená dobrá , pouze nespokojenost s delegátkou . Viděli jsme ji jenom den po příjezdu a potom už se neukázala , ani vzkaz .Mohli jsme...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená dobrá , pouze nespokojenost s delegátkou . Viděli jsme ji jenom den po příjezdu a potom už se neukázala , ani vzkaz .Mohli jsme mít z dovolené více zážitků . Pochvala pro p.Borise . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré , čisto a příjemný personál

Strava
Nadprůměrně dobrá .

Služby hotelu
Velmi dobré služby hotelu, spokojen. Malá kapacita plážových leháte u bazénu , jako jediná výtka

Jan D., 15.10.2017, Datum pobytu: 5.10. - 12.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Club Hotel Riu Buena Vista

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Hotel a jeho služby byly perfektní. Chtěl bych pochválit především kvalitu a rozmanitost kuchyně a zmrzlinu u bazénového baru. U vstupu...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a jeho služby byly perfektní. Chtěl bych pochválit především kvalitu a rozmanitost kuchyně a zmrzlinu u bazénového baru. U vstupu do hotelu (směrem k pláži) je nádherná zahrada s vodopádem. Služby CK a delegáta byly chabé. U transferů chyběl delegát. Byli jsme svědkem stížnosti dalších klientů ubytovaných v hotelu, že při check-inu byli bezradní, protože neumí cizí jazyky a delegát jim s ubytováním nepomohl. (Nám osobně cizí jazyky nedělají problém). Delegátka se objevila druhý den, když už se všichni stačili zorientovat. Informační schůzka by měla být hned večer. Na první schůzce nám delegátka oznámila, že výlet č. 1 už je vyprodaný, další takový výlet byl až den před odletem. V autobuse jsme nemohli sedět vedle sebe. Velice nepříjemná situace, když jedete s někým na výlet a nemůžete s ním sedět. To ukazuje na neschopnost, anebo přinejmenším na neprofesionalitu průvodce. Když jsme výlet zaplatili, tak si průvodce pokaždé stvrzenku vzal, takže nám nezbyl žádný doklad o zaplacení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní, v koupelně byla nejen sprcha, ale i vana. Pokoj byl prostorný. Drobné nedostatky (dveře sprchy nedovíraly, nefungovalo odvětrávání v koupelně) pobyt zásadně nenarušily. Balkon je řešený tak, že tam má člověk soukromí.

Strava
Perfektní. Velký výběr, dobrá jakost, každý večer jinak orientován (italská, španělská, mexická, japonská kuchyně včetně sushi). Jídlo nás nadchlo.

Služby hotelu
V komplexu jsou dva pěkné bazény. K dispozici je i posilovna. Bohužel doprovodný animační program u bazénu je příliš hlučný. Každý večer probíhal zábavný program - akrobaté, kouzelníci. Zároveň byla v lobby živá hudba. Minus: přestože vedoucí animátorů byl Čech, nikdy večer neřekli česky ani "dobrý večer".

Pláž
Pláž s černým pískem je pár minut od hotelu, celkem malá. Pokud jsou vlny, hrozí náraz na skálu, která začíná po pár metrech po vstupu do moře. Pokud jsou vlny a stojíte v moři po kolena nebo do půli těla, naráží do vás kameny, které vlny přinášejí. Pokud je moře klidné, je plavání bez problému. Na výletě jsme viděli mnohem atraktivnější pláže.

Ladislav A., 15.10.2017, Datum pobytu: 1.10. - 12.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live Playa La Arena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,3 Až na naprosto scestné uvedení polohy bylo vše v pořádku

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Až na naprosto scestné uvedení polohy bylo vše v pořádku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo nabídce, hotel byl výslovně čistý

Strava
Skvělá

Služby hotelu
Velice ochotný personál

Pláž
Pláž je prakticky velice špatně dostupná, od hotelu vzdálená více než půl kilometru a zpět do opravdu náročného svahu, kterému jsme říkali krpál ( to nejvíc vystihuje skutečnost), tedy žádných 300 metrů do mírného svahu, jak uvádí cestovní kancelář. V tomto případě lže a hodně.

Věra Ečerová, 11.10.2017, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Diamante Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Spokojenost

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Málo míst k parkování a zmatek kolem autobusu do centra.

Strava
Spokojenost

Služby hotelu
Spokojenost

Pláž
Spokojenost

Roman Szarowski, 11.10.2017, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Taoro Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622