Kanárské ostrovy - Tenerife Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2 034 km2 a po obvodu měří 269 km (650 000 obyvatel). Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

  O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

  Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3 718 m n.m. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvěstě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 - 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas se stala vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, provozovatele vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší zřídkakdy. Z přilehlého přístavu v Los Cristianos je dobré lodní spojení na Gomeru - zelenou perlu Kanárských ostrovů.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je se sousedícím letoviskem propojeno nábřežní kolonádou, a tak nepoznáte v které oblasti se právě nacházíte, přesto působí klidnější atmosférou. Centrum Los Cristianos s malými uličkami se nachází kolem přístaviště, odkud odplouvá trajekt na další Kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro a La Psalma.

  Pro mnohé návštěvníky se stává proto ostrov Tenerife neopakovatelným zážitkem a rádi a často se velká většina návštěvníků opět vrací zpět.

  Navštívite také: Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Celkem: 7,8 Dobrý

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké

Strava
Výborná

Služby hotelu
Průměrné, někdy nepříjemný personál.

Pláž
Nelze použít, velké vlny, nebezpečné, a studená voda

Marie Dvořáková, 03.06.2021, Datum pobytu: 24.5. - 31.5.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Costa Adeje Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Dovolená byla skvělá, ubytování bylo moc hezké. Jídlo bylo moc dobře a každý si vybere. Doporučuji půjčit si auto a ostrov procestovat.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá, ubytování bylo moc hezké. Jídlo bylo moc dobře a každý si vybere. Doporučuji půjčit si auto a ostrov procestovat. Zobrazit celou recenzi

Kamila Peštová, 03.06.2021, Datum pobytu: 24.5. - 31.5.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Parque Cristobal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Naprostá spokojenost a nadšení z hotelu, umístění v blízkosti pláže a tenisových kurtů, nabídky jídel, služeb, přístupu personálu atd. Za...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost a nadšení z hotelu, umístění v blízkosti pláže a tenisových kurtů, nabídky jídel, služeb, přístupu personálu atd. Za nabízenou cenu je to spíše nadstandard. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme Prime Suite apartman vypadal přesně jako na propagačních fotkách. Opět jsme byli velice spokojeni. Pokoje jsou praktické, hezká ložnice (dva noční stolky dvě noční lampičky, velké světlo, zrdcadlo, vestavěná skříň), koupelna s prostorným sprchovým koutem, obývák s kuchyni (rychlovarná konev, kávovar, toustovač, plotýnka, nádobí pro 4 osoby) jídelní stůl se 4 židlemi, gauč, velká moderní televize včetně HDMI kabelu pro připojení vlastního NTB, balkon se sušakem a terasa se 2 lehátky stolem a 4 židlemi...

Strava
Měli jsme all inclusive. Obecně široká nabídka jídel, chuťově dobré, zdá se že i z kvalitních surovin, v rámci týdne obědy a večeře vždy drobná obměna ale další týden již podobne jaké předchozí. Ovoce bylo v celku a sladké dezerty v porovnání s ostatními jídly spíše slabší. Nicméně snídaně perfektní :-) a jidlo celkové také. Pití do 11 hodin večer zdarma (voda, sladké limonády, pivo, víno, drinky). Pivo točené, Plzeň to sice nebyla ale překvapivě dobré, letní lehčí, a za mě lepší než lahvový San Miguel.

Služby hotelu
Úklid každý den kromě neděle, dokonce nám i umyli nádobí :-) Bazény 2 sekce jedna pro rodiny s dětmi (větší a menší bazén, skluzavky) a pro dospělé také 2 bazény menší a větší a venkovní vyrivky. Pro děti i hřiště s umělou trávou odpoledne animační program pro děti a vecer animace pro dospělé (disco, živá hudba atd. celkem příjemné). Personál milí a nápomocný.

Pláž
Nejbližší plaž vhodná spíše pro surfování, trochu vzdálenější vhodná pro koupání, voda průzračná, pláž čistá (černý písek), v tydnu velice málo lidí o vikendu plno. Možnost užít si i větší vlny (ne každý den). Velké množství pláži i s žlutým pískem a lehátky když člověku nevadi projít se po promenádě.

Jakub M., 31.05.2021, Datum pobytu: 21.5. - 28.5.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Parque Cristobal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Všechno bylo krásné, nejlepší a skvělé. Jediný mínus byly roušky, za které hotel ani cestovní kancelář nemohou.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všechno bylo krásné, nejlepší a skvělé. Jediný mínus byly roušky, za které hotel ani cestovní kancelář nemohou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo příjemné. Personál velmi ochotný.

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Bez chyby.

Pláž
Čistá a bez lidí.

Blanka N., 28.05.2021, Datum pobytu: 14.5. - 21.5.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Parque Cristobal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Zájezd splnil očekávání, chtěli jsme do místa, kde se provozuje windsurfing, zde byly na výběr 2 hotely, tento odpovídal popisu. Městečko...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd splnil očekávání, chtěli jsme do místa, kde se provozuje windsurfing, zde byly na výběr 2 hotely, tento odpovídal popisu. Městečko El Médano je příjemné se spoustou bister, restaurací a kaváren. Supermarkety nabízejí vše, co může člověk v supermarketu hledat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pořádku, čisté, jedinou vadou byla naprostá absence jakýchkoliv háčků, věšáků, sušáků. Mokré plavky a osušky jsme nakonec sušili na ramínkách zavěšených na garnyži,takže jsme měli v pokoji permanentní přítmí ????. V koupelně nebyl ani ml nějakého šamponu či sprchového gelu, jen 2 malá mýdelka. Je tedy třeba buď vzít s sebou nebo dokoupit na místě. Taky jsme trochu postrádali alespoň maličkou ledničku. Ale jinak jsme byli spokojeni, personál vstřícný a příjemný, úklid vždy perfektní.

Strava
Díky COVIDu byl bufet při snídani i večeřích s obsluhou, za sklem, takže si člověk musel ukázat a říct co chce, aby mu naložili. Ale veškeré jídlo bylo výborné. Od pondělí do čtvrtka byly večeře servírované, výběr z několika jídel, predkrmů, dezertů, vždy vynikající.

Služby hotelu
Veškerý personál vstřícný, skvělá možnost využít vstup s terasy přímo do moře, škoda jen, že jí nebylo možné využít před snídaní.

Pláž
Pláž je přímo u hotelu, každé ráno ji "rolbují" a uklízejí odpadky, od 9 do 18 je na každé pláži plavčík, který rozhodně nezahálí, což je dobře, protože v průběhu celého našeho pobytu byly poměrně velké vlny.

Milena, 27.05.2021, Datum pobytu: 14.5. - 21.5.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: El Medano

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Tenerife