Kanárské ostrovy - Tenerife Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2 034 km2 a po obvodu měří 269 km (650 000 obyvatel). Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

  O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

  Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3 718 m n.m. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvěstě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 - 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas se stala vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, provozovatele vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší zřídkakdy. Z přilehlého přístavu v Los Cristianos je dobré lodní spojení na Gomeru - zelenou perlu Kanárských ostrovů.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je se sousedícím letoviskem propojeno nábřežní kolonádou, a tak nepoznáte v které oblasti se právě nacházíte, přesto působí klidnější atmosférou. Centrum Los Cristianos s malými uličkami se nachází kolem přístaviště, odkud odplouvá trajekt na další Kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro a La Psalma.

  Pro mnohé návštěvníky se stává proto ostrov Tenerife neopakovatelným zážitkem a rádi a často se velká většina návštěvníků opět vrací zpět.

  Navštívite také: Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Celkem: 8,2 Moderní čistý hotel 300 metrů od pláže. Příjemný personál. Kvůli bezpečnostním opatřením jídlo z bufetu servírováno personálem. Služby...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Moderní čistý hotel 300 metrů od pláže. Příjemný personál. Kvůli bezpečnostním opatřením jídlo z bufetu servírováno personálem.

Služby cestovní kanceláře včetně výletů bez problémů. Doporučuji. Zobrazit celou recenzi

David P., 05.10.2020, Datum pobytu: 25.9. - 2.10.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Gala Tenerife

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9,4 Velmi pěkný a čistý hotel. personál ochotný ,usměvavý . Pokoj byl super velký moderně zařízený a hlavně každý den uklizený. Strava je...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkný a čistý hotel. personál ochotný ,usměvavý . Pokoj byl super velký moderně zařízený a hlavně každý den uklizený. Strava je pestrá ,každý si vybere. Nám moc chutnalo! V okolí mnoho krámků . Blízko pěší zona a městská pláž. Moře není moc ke koupání ale doporučuji mořské bazény. Na den to stojí 5,50 eur a stojí to za to!!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
prostorné pokoje , moderně vybavený. Tv ,fén lednice, prostorný balkon

Strava
velmi chutná, každý den něco jiného velký výběr

Pláž
P láže nic moc ,kamenité . Špinavé a zapáchali. Moře teplé ale moc divoké. Moc se nedá koupat. Super jsou městské bazény s mořskou vodou.

Václava Stuchlová, 28.09.2020, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live Orotava

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 líbilo moc,určitě se vrátíme,ale až pomine doba roušková.....bylo to omezující a jediné mínus

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
líbilo moc,určitě se vrátíme,ale až pomine doba roušková.....bylo to omezující a jediné mínus Zobrazit celou recenzi

Ubytování
naprostá spokojenost,hygiena na vysoké úrovni

Strava
Španělská kuchyně je výborná....mám 3 kila nahoře

Služby hotelu
super

Pláž
pláže jsou s kameny a velkými vlnami,ale já to mám ráda.....

Petra R., 14.09.2020, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Tenerife Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,6 Dobré místo, všude to bylo kousek

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dobré místo, všude to bylo kousek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všechno čisté

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Výborné

Pláž
Kamenitá, nejbližší písčitá 25 minut

Jiří K., 07.09.2020, Datum pobytu: 28.8. - 4.9.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Tenerife Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2,8 Uklid je katastrofa, skoro žádný. Obsluha kdekoliv pomalá, všude se čeká dlouho a někdy dělají že vám nerozumí. Na hotelu není klid na...

 • 3,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Uklid je katastrofa, skoro žádný. Obsluha kdekoliv pomalá, všude se čeká dlouho a někdy dělají že vám nerozumí. Na hotelu není klid na spaní, řev v pokojích i na chodbách, recepce je na to laxní. Půjčovně aut je docela levne. Ceny lehatek na pláži jsou docela drahé. Ostrov nemá moc co nabidnout. Srovnání s Fuertaventurou je:na Fuertaventure jsou krásné pláže, okolí,lide, jídlo.

Sem už nikdy,hrozba dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou vybaveny starým a místy i rozbitím nábytkem.

Strava
Jídlo stále dokola, vždy jen jedna ryba, maso, příloha jen hranolky, občas Kanárské brambory. Pro děti jeden den špagety s červenou omackou, druhý den se syrovou, obměna jen v druhu. Snídaně a snack je velmi chudý a ovoce málo a jen to běžné( jablko, banán, meloun).

Služby hotelu
Úklid byl katastrofa: výměna za 14 dní povlečení na polštář žádná!. Ručníky ikdyž hodíte na zem, jak je psáno tak vám vymění jen ty co uvážit že jsou špinavé. Zametou jeden den na balkoně a dal je nic nezajímá. To že je jinde nepořádek tak ho nezametou. Je asi podle rozpisu na jiný den či co. Prostor na chodbách se též moc neuklízí, pohozený cigarety aj.. je tam víc než den. Společenská místnost u bazénu kde jsou večery pro děti a pak pro dospělé je katastrofa: záchody se neuklízí, tudíž chybí papír a je tam bordel jak bůhví kde. Obsluha na baru jen jedna a té je úplně fuk že je fronta na pití až do p.... e., pomalá a pořád chodí pro nic dozadu. Uklid stolu nula

Pláž
Malá pláž u hotelu jak píší je opravdu malá a když přijde příliv tak ještě menší. Dostal se kni musíte obejít hotel.

Eva Šimková, 06.09.2020, Datum pobytu: 14.8. - 28.8.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Annapurna Tenerife (ex. Alborada Beach Club)

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

WC u bazénu 2 fotografie

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Tenerife