Kanárské ostrovy - Tenerife Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2 034 km2 a po obvodu měří 269 km (650 000 obyvatel). Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

  O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

  Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3 718 m n.m. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvěstě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 - 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas se stala vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, provozovatele vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší zřídkakdy. Z přilehlého přístavu v Los Cristianos je dobré lodní spojení na Gomeru - zelenou perlu Kanárských ostrovů.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je se sousedícím letoviskem propojeno nábřežní kolonádou, a tak nepoznáte v které oblasti se právě nacházíte, přesto působí klidnější atmosférou. Centrum Los Cristianos s malými uličkami se nachází kolem přístaviště, odkud odplouvá trajekt na další Kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro a La Psalma.

  Pro mnohé návštěvníky se stává proto ostrov Tenerife neopakovatelným zážitkem a rádi a často se velká většina návštěvníků opět vrací zpět.

  Navštívite také: Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Celkem: 8 Dovolená byla moc pěkná. Půjčili jsme si auto a projezdili celý ostrov včetně přírodního parku, bylo to spíše o pěší turistice než o...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla moc pěkná. Půjčili jsme si auto a projezdili celý ostrov včetně přírodního parku, bylo to spíše o pěší turistice než o moři, ale ostrov Tenerife je mimořádně spektakulární. Na severu ostrova bylo na začátku dubna chladno a zataženo, pršelo, inverze, sopka Pico del Teide byla nad úrovní mraků. Moře bylo studené, koupání jen pro skalní otužilce. V jižních letoviscích Christianos a Americas bylo slunečno, ale moře také studené, pláže byly plné, ale někteří se koupali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán byl pohodlný. Možná potřeboval menší opravy, ale funkční bylo všechno. Doporučuji vlastní hadřík do kuchyně a jar. Služba uklízela každý den, stlaní postelí, čisté ručníky.

Strava
Nabídka jídla byla překypující, bylo výborné, více, než bylo možné využít, škoda plýtvání.

Služby hotelu
Zájezd neměl vlastní průvodce, ale služba na recepci v hotelu i přeprava z letiště měla zaběhnuté fungující postupy. Vše se podařilo.

Pláž
Pláž v Puerto de la Cruz je lávová s kameny asi i na dně. Doporučuji vyhledat foto předem. V dubnu bylo moře velmi studené, ocenili by pouze odolnější jedinci. Koupat se opravdu nedalo. Velké vlny, plavání za vlnolamy absolutně nepřipadalo v úvahu.

Anonym, 15.04.2019, Datum pobytu: 1.4. - 8.4.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Apartmány Turquesa Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Pohodové ubytování pro nenáročné. Pokoj čistý, koupelna ušla, chodby a celkový prostor budovy jako by byl 15 let zpět. Je tam hodně...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pohodové ubytování pro nenáročné. Pokoj čistý, koupelna ušla, chodby a celkový prostor budovy jako by byl 15 let zpět. Je tam hodně apartmánu, kde bydlí trvale obyvatelé, ale zase bazén velký, 1 týdně se čistí a napouští oceánem, takže super. Pláž je mini a dostupná venkovním přístupem, navíc vstup do oceánu je s kameny. Venkovní prostředí v hotelu je moc pěkný, papoušci, palmy, zeleň. U hotelu starý rozbitý komplex Ten Bel z dob před "ekonomickou krizí". Autobus má zastávku cca 100 m, pohoda, obchody jsou taky kousek, plno restaurací, prodejny se suvenýry a cca 500 m je přístav. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj OK, měkčí postel.

Strava
Vynikající, velký výběr, velmi chutné, pití také velký výběr, domácí dezerty, ovoce, prostě super!

Služby hotelu
Kulečník, bazén, lehátka zdarma, úklid pokoje cca 3x za týden.

Pláž
Malá, hůře dostupná, vstup do oceánu je plný velkých kamenů, byl jsem tam jen 1x, bazén byl lepší.

Anonym, 14.04.2019, Datum pobytu: 16.11. - 23.11.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Annapurna Tenerife (ex. Alborada Beach Club)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

12 fotografií

Celkem: 7 Byl sem synem do 12,99 roku,takže cena za něj měla být nižší(12,5 roku),ale protože to bylo narychlo,tak sem se nechtěl "moc"...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byl sem synem do 12,99 roku,takže cena za něj měla být nižší(12,5 roku),ale protože to bylo narychlo,tak sem se nechtěl "moc" hádat.Jinak super cestování pro kolo-moto-auto-bus-lod.Sever Tenerife doporučuji,botanická téměř všude.Příjemní lidé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přespat a pryč,krásné výhledy z okolí.

Strava
Spokojeni.

Služby hotelu
O.K

Pláž
V tomto období vše v pořádku.

Ivan Dvořák, 08.04.2019, Datum pobytu: 29.3. - 5.4.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Globales Acuario

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

ivan dvorak 4 fotografie

Celkem: 7,4 dovolená splnila očekávání

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
dovolená splnila očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídá ceně, čisto, úklid každý den. Pokoj odpovídal katalogové nabídce.

Strava
výborná

Služby hotelu
příjemný personál

Pláž
Krásná, čistá. Pozor cesta z pláže do hotelu je do poměrně slušného svahu. Pro osoby s horší fyzickou kondicí to může být překážka.

Andrea U., 02.04.2019, Datum pobytu: 18.3. - 25.3.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Diamante Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Hotel čistý, vynikající ubytování a služby. Bazény super, čisté, dostatek míst okolo, plavčíci na svém místě. Každodenní hotelový...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel čistý, vynikající ubytování a služby. Bazény super, čisté, dostatek míst okolo, plavčíci na svém místě. Každodenní hotelový program, včetně večerních představení. Slabším místem byla pouze večeře, nelze hodnotit zda šlo o chybu personálu nebo hostů, výdej některých jídel byl slabší z důvodu velkého zájmu hostů o dané jídlo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikající, čistota hotelu, okolí vysoce nadprůměrná práce pokojských i číšníků. Horší přístup k moři a centru ( 154 schodů ) o to větší klid na hotelu a v okolí.

Strava
Forma rautu, nabídka a servis paráda. Slabina jen hosté, kteří si brali abnormální porce naprosto nesourodých jídel na jeden talíř, které poté ani nedojedli.

Služby hotelu
Služby vynikající, co bych dal za personál, který nás obsluhoval v porovnání s mým vlastním hotelem a s personálem v ČR bomba.

Pláž
Pláže jsou všeobecně hůře přípustné jako na ostatních kanárských ostrovech, moře je zpravidla bouřlivější a studenější než jsou lidé zvyklí ze středomoří. Když pobřeží pláž umoňuje, vždy je čistá, udržovaná a má sociální zázemí.

Miroslav Fuka, 25.03.2019, Datum pobytu: 15.3. - 22.3.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Puerto De La Cruz

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Tenerife