Kanárské ostrovy - Tenerife Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2 034 km2 a po obvodu měří 269 km (650 000 obyvatel). Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

  O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

  Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3 718 m n.m. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvěstě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 - 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas se stala vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, provozovatele vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší zřídkakdy. Z přilehlého přístavu v Los Cristianos je dobré lodní spojení na Gomeru - zelenou perlu Kanárských ostrovů.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je se sousedícím letoviskem propojeno nábřežní kolonádou, a tak nepoznáte v které oblasti se právě nacházíte, přesto působí klidnější atmosférou. Centrum Los Cristianos s malými uličkami se nachází kolem přístaviště, odkud odplouvá trajekt na další Kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro a La Psalma.

  Pro mnohé návštěvníky se stává proto ostrov Tenerife neopakovatelným zážitkem a rádi a často se velká většina návštěvníků opět vrací zpět.

  Navštívite také: Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Celkem: 6,2 Dovolená se nám líbila, měli jsme jen potíže s elektronickým podpisem smlouvy, což jsme řešili vytisknutím smlouvy, podpisem perem, jejím...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, měli jsme jen potíže s elektronickým podpisem smlouvy, což jsme řešili vytisknutím smlouvy, podpisem perem, jejím naskenováním a odesláním, což nás stálo dost času i nervů, protože jsme byli v časové tísni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Náš pokoj byl velmi tmavý, muselo se tam svítit i přes den, protože hotel je ve svahu. Stejně na tom byla polovina všech pokojů v hotelu. Jinak bez výtek.

Strava
strava formou polopenze vyhovovala, přes den jsme cestovali. Jídlo výborné v kvalitě, sortimentu i množství

Služby hotelu
služby perfektní, zajistili nám odvoz na letiště během pár minut, stejně tak bez problémů proběhlo zapůjčení automobilu na dobu pobytu.

Pláž
začátkem února jsme se koupali hlavně v hotelovém bazénu, s jeho velikostí i teplotou jsme byli spokojeni. Během cestování autem po ostrově jsme se 2x koupali na jižních plážích, líbilo se nám to, i když v této roční době je to pro otužilé plavce.

Pavel Navrátil, 14.03.2018, Datum pobytu: 2.2. - 9.2.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Perla Tenerife

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Dojem byl dobrý. Upozorňuji, že dole v hotelu hrají diskotéku do cca 4 hodin do rána (i přes zavřené dveře a 8 patro byla diskotéka...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dojem byl dobrý. Upozorňuji, že dole v hotelu hrají diskotéku do cca 4 hodin do rána (i přes zavřené dveře a 8 patro byla diskotéka slyšet). V 6 hodin ráno začnou řádit zahradníci. Zobrazit celou recenzi

Strava
Jídlo dobré, dostatek výběru.

Pláž
Na pláž vhodnou pro 2 leté dítě jsme chodili cca 2 km na jih od hotelu

Anna M., 13.03.2018, Datum pobytu: 2.10. - 9.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Sol Tenerife

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Super dovolená na ostrově nabízejícím spoustu krásných výletů .. počasí na začátku března krásné, celý týden teplo a slunečno a krásná...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená na ostrově nabízejícím spoustu krásných výletů .. počasí na začátku března krásné, celý týden teplo a slunečno a krásná viditelnost i na horách .. jen na exponovaných místech spousta turistů a problém zaparkovat Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemně překvapilo, pro 3 dospělé a 1 dítě jsme dostali 2 velmi prostorné rodinné pokoje č. 217 a 218 (dle plánku úplně největší) s dvoulůžkovou ložnicí, velkým obývákem, balkonem a koupelnou s vanou, hodně různých úložných prostor. Výhled je čelně na bazén, moře a ostrov Gomera. Hotel je v klidném místě, okolí upravené, benzinka co se stavěla loni, už je hotová.

Strava
Naprosto úžasná, co si jen můžete představit, měli jsme polopenzi a naprosto stačila. K snídani od několika druhů druhů salámů, sýry, mufiny, crosainty, palačinky, vejce vařená, míchaná, volská oka, fazole, pečená rajčata, párky, paštiky, dva druhy jogurtů, různé druhy zeleniny a ovoce kompotované i živé, mléko i sojové, různé druhy džusů, hodně druhů pečiva, dokonce i česnek na toasty .. Večeře obměňovaná, dva druhy polévek, denně pokaždé jinak upravená ryba a maso, těstoviny s různými omáčkami, lasagne, tortilly, pizza, krokety, zelenina i různé zeleninové saláty a dresinky, ovoce a dezerty a zmrzliny i rýžová kaše ..vybrat si musí každý

Služby hotelu
Nabízí denní animační programy (nebyli jsme), bazén (i když nevyhřívaný, tak byl teplý a v pohodě se v něm plavalo), 2 kulečníky a cvrnkačka pro děti, je možné i praní prádla a možná i víc, my jsme byli většinu dní na cestách ..

Pláž
Trochu kámen úrazu, vizuelně pěkná, ale po celou dobu červená vlajka a do vody se mohlo max. po kolena. Nemít auto, tak se nevykoupeme. Stejná situace byla i na severu, v oblasti Los Cristianos a Americas jsou pláže s vlnolamy a tam se koupat dalo .. na SV na Terezitas úplný rybník, moře na březen docela teplé, koupali jsme se.

Petr H., 11.03.2018, Datum pobytu: 2.3. - 9.3.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Bahia Flamingo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,4 Umístění hotelu na útesu s výhledem na moře. Vybavení hotelu a personál v pohodě.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Umístění hotelu na útesu s výhledem na moře. Vybavení hotelu a personál v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice rozdílná kvalita ubytování. Junior suite v 1. resp. 2 podlaží jsou ve skutečnosti v přízemí nebo dokonce v suterénu s velice omezeným výhledem a postrádají soukromí (veřejná promenáda). Původně přidělený pokoj dokonce páchl zatuchlinou! Po výměně za 4. patro v pořádku. Vybavení pokojů potřebuje renovaci, zábradlí na balkonech zrezivělé, popraskané obklady.

Strava
Snídaně dobré, včetně čerstvé pomerančové šťávy.

Večeře z hlediska kvality i sortimentu nedosahují standartní úrovně hotelů stejné kategorie.

Hlavní restaurace vzhledem k tmavému nábytku a nedostatečnému osvětlení působí poněkud pochmurně.

Služby hotelu
Wellnes příjemný, večerní programy podprůměrné, nicméně neruši. Bazény na střeše s krásným výhledem na moře, okolní útesy a ostrov La Gomera. Lehátek a slunečníků dostatek.

Personál ochotný, až na jedinou výjimku na recepci. Úklid v pohodě, denně láhev vody na osobu, kávovar na pokoji. V případě zapůjčení auta problém s parkováním. Hotel nemá žádné vlastní parkoviště.

Pláž
Vzhledem k poloze hotelu je pláž vzdálená cca 10 minut chůze. S ohledem na roční dobu jsme nevyuživali.

Michal, 09.03.2018, Datum pobytu: 26.2. - 5.3.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Barceló Santiago

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Přesně ta dovolená, kterou jsme potřebovali - "ostrov věčného jara" sedí. Pryč ze zimy a přitom žádný velký šok a žádná daleká cesta.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Přesně ta dovolená, kterou jsme potřebovali - "ostrov věčného jara" sedí. Pryč ze zimy a přitom žádný velký šok a žádná daleká cesta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moc hezký apartmán, výborné bazény. Společné prostory by mohly být stylovější a posilovna lepší.

Strava
All inclusive nabídlo super škálu dobrého jídla, bylo těžké se "nepřecpat". Nápoje byly slabší, obzvlášť víno.

Služby hotelu
Velmi milý a ochotný personál a to včetně animačního týmu. Mají v něm skutečné tanečníky, kteří překvapili krásným večerním vystoupením a i přes den dělali dobrou zábavu těm, kteří o to stáli.

Pláž
Pobřeží je spíše skalnaté a pláží není moc, navíc bylo celou dobu větrno a velké vlny. Na procházku hezké, na koupání byli všichni radši u bazénu.

Jitka N., 08.03.2018, Datum pobytu: 26.2. - 5.3.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Club Hotel Riu Buena Vista

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622