Kanárské ostrovy - Tenerife Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2 034 km2 a po obvodu měří 269 km (650 000 obyvatel). Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

  O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

  Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3 718 m n.m. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvěstě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 - 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas se stala vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, provozovatele vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší zřídkakdy. Z přilehlého přístavu v Los Cristianos je dobré lodní spojení na Gomeru - zelenou perlu Kanárských ostrovů.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je se sousedícím letoviskem propojeno nábřežní kolonádou, a tak nepoznáte v které oblasti se právě nacházíte, přesto působí klidnější atmosférou. Centrum Los Cristianos s malými uličkami se nachází kolem přístaviště, odkud odplouvá trajekt na další Kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro a La Psalma.

  Pro mnohé návštěvníky se stává proto ostrov Tenerife neopakovatelným zážitkem a rádi a často se velká většina návštěvníků opět vrací zpět.

  Navštívite také: Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Celkem: 8,2 Dovolená hodnocena celkově velmi pozitivně i s dcerou na vozíku jsme nebyli nijak omezeni. Pokud jedete s dětmi tak je návštěva blízkého...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená hodnocena celkově velmi pozitivně i s dcerou na vozíku jsme nebyli nijak omezeni. Pokud jedete s dětmi tak je návštěva blízkého Loro parku nezbytností (vláček staví cca 300 m od hotelu) i dospělí si užijou především show s kosatkami, medúzy atd.. Pro zdatnější doporučuji i výstup na Pico del Teide, ideálně na východ slunce, stín sopky je třeba vidět na vlastní oči. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pohodě, vybírali jsme z hlediska dcery na vozíku, aby byl bezbarierový přístup. Uklízečky uklízely denně, animáci se věnovali denně dětem.

Strava
Strava super, podle mě si vybere každý. Jedině co mi chybělo byla kachnička nebo husička :-))). Jako rybář bych ocenil lepší popis připravených ryb, abych věděl co přesně jím.

Služby hotelu
Služby v pohodě, když ztratíte nebo někde zapomenete kartu bez řečí vystaví novou. Měli jsme all inclusive,barmani v pohodě, akorát někteří neví jak se míchá aperol spritz (davali malo aperolu a šampusu a hodně sody :-))).

Pláž
Pláže jsou kamenité, černý písek, prostě sopečný ostrov. Záleží na rozbouřenosti moře, pokud jsou velké vlny je především návrat z moře docela problematický.

Radovan Kopp, 15.08.2019, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Tenerife Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Dovolená v tomto hotelu byla super, jídlo, pití, pokoje velká spokojenost. Na srpen úžasné klima, takže žádná velká horka, prostě akorát....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v tomto hotelu byla super, jídlo, pití, pokoje velká spokojenost. Na srpen úžasné klima, takže žádná velká horka, prostě akorát. Na pokoji nebylo treba zapínat klimatizaci. Přístup na pláž trošku horší, oceán byl čtyři dny klidný, zbytek velké vlny. Okolí plné možnosti výletu. Navštívili jsme Loro park, půjčili si auto a projeli ostrov. Někteří se zúčastnili nočního výstupu na Teide a byli nadšení...za mě vše báječné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super, měli jsme výhled na oceán

Strava
Strava pestrá, bohatá, výborná... k snídani jste si mohli dát i šampaňské.. ????

Služby hotelu
Vše na 1*

Pláž
Pláž je z černého hrubšího písku, bez lehátek, ale tohle nám nevadilo. Oceán byl čtyři dny klidný, takže krásné koupání, další dny už to bylo jen na stání na kraji...

Ilona T., 15.08.2019, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Tenerife Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Dovolená byla skvělá...rozhodně doporučuji

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá...rozhodně doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel byl hezkej, čistej... s možností několika restaurací, barů a jiných aktivit

Strava
strava byla skvělá...pestrá, vždy si člověk vybral, jídlo bylo neustále doplňováno

Služby hotelu
restaurace, bary, posilovna, pinec, bazény

Pláž
černá, hezká, blízko hotelu, někdy větší vlny

Denisa J., 15.08.2019, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live Playa La Arena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Krásná dovolená plna zážitků nejen válení u vody

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená plna zážitků nejen válení u vody Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovida i 5 hvezdam

Strava
Každý si vybere, na hotelu jidlo formou bufetu pro každého něco

Služby hotelu
Absolutně perfektní

Pláž
Pláž přímo před hotelem absolutně bez problému

Hana G., 12.08.2019, Datum pobytu: 29.7. - 9.8.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live Playa La Arena

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Skvělý relax.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý relax. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Strava
Rozmanitá strava

Služby hotelu
Na vysoké úrovni

Pláž
Pláž byla čistá, dobře přístupná

Věra S., 12.08.2019, Datum pobytu: 2.8. - 9.8.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Iberostar Sábila

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Tenerife