Kanárské ostrovy - Tenerife Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2 034 km2 a po obvodu měří 269 km (650 000 obyvatel). Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

  O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

  Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3 718 m n.m. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvěstě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 - 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas se stala vyhledávaným místem dovolené pro milovníky slunce, provozovatele vodních sportů a milovníky nočního života a zábavy. V největším prázdninovém středisku na jihu ostrova můžete vést nerušený plážový život, neboť slunce tu svítí celý rok a prší zřídkakdy. Z přilehlého přístavu v Los Cristianos je dobré lodní spojení na Gomeru - zelenou perlu Kanárských ostrovů.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je se sousedícím letoviskem propojeno nábřežní kolonádou, a tak nepoznáte v které oblasti se právě nacházíte, přesto působí klidnější atmosférou. Centrum Los Cristianos s malými uličkami se nachází kolem přístaviště, odkud odplouvá trajekt na další Kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro a La Psalma.

  Pro mnohé návštěvníky se stává proto ostrov Tenerife neopakovatelným zážitkem a rádi a často se velká většina návštěvníků opět vrací zpět.

  Navštívite také: Národní park Caňadas del Teide, zoologické zahrady Loro Parque a Parque las Águilas, Parque de Drágo nebo velbloudí safari a ponorku Yellow Submarine.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Tenerife

Celkem: 10 Dovolená se nám líbila

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo ceně

Strava
Jídlo bylo skvělé po celou dobu dovolené velký výběr

Pláž
Na pláž jsme se chodili jen projít... Zatím byl oceán studený

Radka Pešková, 14.06.2019, Datum pobytu: 26.5. - 2.6.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Gran Hotel Turquesa Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Pěkná dovolená, která splnila všechny očekávání. Vybavení pokojů bylo sice lehce starší, ale vše ostatní bylo super.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená, která splnila všechny očekávání. Vybavení pokojů bylo sice lehce starší, ale vše ostatní bylo super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel jako takový byl fajn. Vybavení samotného pokoje trochu zastaralé. Ale nic hrozného.

Strava
Jídlo výborné. Velký a různorodý výběr. Všeho dostatek.

Služby hotelu
Hotel nabízí hodně doprovodného programu. Různé cvičení, koncerty a podobně. Mile překvapilo.

Pláž
Maličká pláž pod hotelem. Stačila nám.

Pavel H., 13.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Club Hotel Riu Buena Vista

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Dovolená se nám líbila, městečko Calleo Salvaje je malé a klidné, podle našich představ, resort taký klidný, ubytování příjemné.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, městečko Calleo Salvaje je malé a klidné, podle našich představ, resort taký klidný, ubytování příjemné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Resort je už starší, ale příjemné je soukromí, které poskytují různá zákoutí. Ložní prádlo a ručníky se mění každý druhý den. Klimatizace je nahrazena stropním větrákem.

Strava
Nabídka jídel rozmanitá, každý své chutě uspokojí.

Pláž
Pláž je vzdálená asi 400 m, přístup na pláž po schodech, k dispozici jsou lehátka se slunečníky, někdy jsme platili 4 eura někdy se neplatilo.

Věra, 13.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Blue Sea Callao Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 S přítelkyní jsme byli naprosto spokojení.Moc si to užili.Ubytování velmi dobré,personál ochotný,rád se vším pomohli. Strava...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S přítelkyní jsme byli naprosto spokojení.Moc si to užili.Ubytování velmi dobré,personál ochotný,rád se vším pomohli.

Strava rozmanitá,bylo z čeho vybírat a bylo toho dost.Pláž vynikající,jen ten vstup do oceánu byl na pro nás neobvyklí.Hold sopečné kameny.Ale překonali jsme je :) .Naše nejlepší společná dovolená.Když to bude možné.Moc rádi se tam vrátíme.PS:doporučejeme LOLO PARK a výlet katamaránem na delfíny. Zobrazit celou recenzi

Karel Frühauf, 10.06.2019, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Noelia Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Nádherná dovolená hlavně kvůli překrásné rozmanité přírodě v okolí a na celém ostrově.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená hlavně kvůli překrásné rozmanité přírodě v okolí a na celém ostrově. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel zvenčí vypadá oproti fotografiím z katalogu dosti omšele a vybydleně. Na 4 * docela šok. Uvnitř je však pěkný. Hotel je z větší části bezbariérový ( včetně některých pokojů) a zřejmě proto byla většina klientely senioři ( tak 75%), zbytek byli rodiny s menšími dětmi. Nic mezi tím. V přízemí hotelu se nacházela fyzioterapie. Dále pak menší obchody, kadeřnictví, bankomat a další služby. My bydleli v apartmánu, který byl vybaven starším nábytkem. Nic pro náročnější klientelu. Dále je vybaven menší kuchyňkou, lednicí, kávovarem a mikrovl. troubou. Koupelna s vanou, bidetem a fénem. Výhled na hodně omšelou budovu hotelu.

Strava
Strava byla výborná (my měli polopenzi), rozmanitá, všeho dostatek. Největší překvapení pro mne jakožto celiaka na bezlepkové dietě bylo perfektní tabulkové označení alergenů u každého pokrmu. Názvy jídel byly navíc minimálně ve 4 jazycích. Byl zde i koutek pro vegany a lidi s nesnášenlivostí laktózy.

Služby hotelu
V přízemí hotelu fyzioterapie, vnitřní bazén, masáže, fitko, kadeřnictví, bankomat, několik obchodů, prostor na uložení kufrů (poslední den) i s váhou na zavazadla atd.

Pěkný bazén s lehátky zdarma a barem. Nahoře dětský bazén.

V apartmánové části velké pěkné zázemí pro děti (herny, prolézačky apod.)

Pláž
Pláž Playa Jardin asi 200 m od hotelu s černým pískem, který hlavně na slunci mega pálí (nutná plážová obuv). Lehátka, slunečníky za poplatek cca 3 eura za kus. Sprchy. V oceánu velké vlny. Na blbnutí a skákání dobré, avšak plavat se nedá. Teplota vody překvapivě docela přijatelná, chladnější, ale dalo se. Ve vodě docela hodně řas a chaluh, které vlny vyhazovaly na pláž.

Pavlína Bělehrádková, 07.06.2019, Datum pobytu: 26.5. - 3.6.2019
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Tenerife, Hotel: Apartmány Turquesa Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Tenerife