Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Kanárské ostrovy - Lanzarote Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Lanzaroze je mystický a okouzlující ostrov Kanárských ostrovů. Písčité pláže a čistě modré moře tvoří fascinující kontrast s vulkanickou krajinou, jejími krátery a černými lávovými proudy. Příroda a člověk zde vytvořili v ojedinělé harmonii mnoho a mnoho pozoruhodností. Překrásné jeskyně, pestrobarevné zahrady, zelené palmy, rozlehlé kaktusové pole a klidné bílé vesnice činí Lanzarote neobyčejným ostrovem.

  Celý ostrov Lanzarote, jehož rozloha činí 803 km2, byl prohlášen za biosferickou rezervaci UNESCO. Nachází se zde na 300 sopek. Poslední sopka zde bouřila v roce 1824, ale dodnes jsou v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) místa, kde lze naměřit v hloubce pouhých 10 m pod povrchem 600 °C a na povrchu až 120 °C. Před lety byla celá oblast kolem Ohnivých hor prohlášena za státem chráněný národní park Timanfaya (200 km2), který rozhodně stojí za návštěvu. Většinu ostrova pokrývá tmavá vulkanická půda, která je velmi úrodná a obyvatelé ostrova ji využívají k pěstování především vinné révy a rajčat.

  Ostrov Lanzarote vyniká také produkcí červeného barviva - karmínu, který se získává z drobounkého tvora - červce nopálového, který se nachází na všudypřítomných lánech opuncií. Největším letoviskem ostrova je Puerto del Carmen s přilehlou pláží se zlatým pískem, která je dlouhá 5 km. Při této dlouhé procházce můžete navštívit množství barů, restaurací, butiků a obchodů s nepřeberným množstvím suvenýrů. Nebo si udělejte ještě delší, do 12km vzdáleného hlavního města Arrecife, kam několikrát denně jezdí linkový autobus.

  Dalšími významnými letovisky jsou Playa Blanca nebo Costa Teguise, kde má svou rezidenci i španělský královský pár. Playa Blanca jako dřívější rybářská vesnice se nachází na jihu ostrova Lanzarote. V minulých letech se stala oblíbenou prázdninovou destinací, aniž by ztratila svůj původní charakter. Velká pláž Playa Dorada ve středu je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou. Mnoho kaváren a barů zvou jak přes den, tak večer ke snění a tanci. Nejkrásnější pláže ostrova leží v chráněné oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov velice poznamenalo působení světoznámého umělce a architekta Césara Manriqueho, který ostrov Lanzarote velmi miloval a zasloužil se o jeho současnou tvář. Najdete zde množství jeho děl a tvůrčích nápadů - např. jeho dům v Tahiche (momentálně zde sídlí Nadace Césara Manriqua) stojící přímo v proudu zkamenělé lávy, krásnou kaktusovou zahradu Jardín de Cactus s větrným mlýnem, jeskyni Jameos del Agua nebo nádhernou vyhlídku na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Dále také Hotelový komplex Costa Tequise s nádherně upravenými zahradami, dlouhými plážovými promenádami, obchody a přepychovými restauracemi a bary. Toto moderní prázdninové centrum má množství zátok ke koupání, které jsou jak přírodní, tak i uměle vytvořené.
  Lanzarote je perfektní místo jak pro pohodovou dovolenou, tak pro poznávání krás, kterých je zde požehnaně.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Lanzarote

Celkem: 8,2 Dovolená splňovala očekávání.Nabídnutý zájezd okružní jízdy bych uvítal již ve čtrvrtek(příjezd v úterý) a na až v pátek.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splňovala očekávání.Nabídnutý zájezd okružní jízdy bych uvítal již ve čtrvrtek(příjezd v úterý) a na až v pátek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Stejné jako cca před 15 lety.Tehdy to bylo ubytování vyšší třídy,dnes obvyklé a tak jsme nebyli ani nadšeni ,ani zklamáni

Strava
Každý si určitě najde,co s chutí sníst.

Služby hotelu
Škoda,že mě neumožnili k zapůjčenému autu ,parkovat na parkovišti hotelu.Rád bych zaplatil,ale bylo mě řečeno,že půjčovnou nemají smlouvu.Patrně povolují parkování aut pronajatých přímo v hotelu.

Pláž
Pláž je velmi dobrá,přesto by přístup na pláž mohl být upraven(musí se přes vyvřelou zem s kameny.

Miloslav T., 03.08.2018, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Be Live Grand Teguise Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,6 Dovolená tak trochu nesplnila naše představy.Ale to bylo spíš tím že jme se málo informovali o lokalitě. Atlantik je podstatně...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená tak trochu nesplnila naše představy.Ale to bylo spíš tím že jme se málo informovali o lokalitě.

Atlantik je podstatně chladnější než jsme čekali.Plavání v moři je pro otužilce.Je zde dost větrno a při výstupu z bazénu když fouká je docela zima hlavně pro děti.Jinak příroda pěkná ,čisté moře.V tomto ohledu spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo standartní dobré a čisté.Vybavení pokoje dobré až na ty postele.

Strava
Strava výborná.Pestrá a chutná.Všeho dostatek.

Služby hotelu
Co se týče služeb spousta možností her,golf,pingpong,kulečník vše zdarma.Pokud mám počítat do služeb bazén tak čistý ale prý také studený.Nehorší je situace s lehátky u bazénu.Je zde žalostný nedostatek počtu lehátek k množství klientů na pokojích.Nelze si položit zde osušky a vklidu jít na snídani.Protože po návratu ze snídaně k bazénu vámi zabraná lehátka kde jste měli osušky normálně položené sproště sezbírá plavčík a odloží na hromadu kde mění osušky .Přesto že se jedná o vaše osobní věci tak vám je seberou a odloží na sběrné místo kde si je můžete vyzvednout.Každý den se řešily tyto situace s klienty a stížností na tento postup hotelu přibývalo.

Pláž
Pláž byla čistá a v některých místech kamenitá lavové kameny.Ale našly se i místa kde byl vstup do moře pohodlný.

Stanislav Vacek, 03.08.2018, Datum pobytu: 17.7. - 31.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Spokojenost

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost

Strava
O. K.

Služby hotelu
O. K.

Pláž
Studená voda, větrno

Jan Jordán, 03.08.2018, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Be Live Experience Lanzarote Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,6 Tento hotel rozhodně neodpovídá 4*, spíše slabší 3*. Ocenil bych práci delegátky CK, ta byla super, ochotná a vstřícná.

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel rozhodně neodpovídá 4*, spíše slabší 3*. Ocenil bych práci delegátky CK, ta byla super, ochotná a vstřícná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl celkem OK, starší ale funkční nábytek. Denní úklid a výměna ručníků. Hotel na první pohled vypadá krásně, ale je to jen pozlátko, opravdový stav odpovídá 3*.

Strava
Bohužel ne příliš pestrá a asi nejhorší co jsem zatím na Kanárech jedl. Chyběla pestrost, malá rozmanitost zeleniny i zeleninových jídel. Grilovaná masa (vepřové, kuřecí) bez chuti a tuhé. Když se k tomuto přidá ještě neochotný a arogantní personál tak fakt nic moc zážitek.

Služby hotelu
+ animátoři perfektní, bylo vidět, že to baví i je samotné. Super.

+ úklidové služby

- recepce - arogantní chování, neochota

- číšníci a servírky - občas až vulgární chování, neochotní, arogantní (kdo si nad rámec all in kupoval drahý alkohol, tak to bylo OK)

- bazén(y) - poměrně malé s ohledem na velikost hotelu. Tudíž přeplněné. Získat lehátko bylo téměř bez šance - určitá šance by byla přijít k bazénu na 7 ráno ... .

Pláž
Pěkná, písčitá (místy kameny), čistá a dobře přístupná. Bez jakýchkoliv služeb - WC, občerstvení.

Anonym, 02.08.2018, Datum pobytu: 10.7. - 24.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7,6 Hotel a jeho služby byly vynikajicí.Delegátka velice prijemna a jeji služby skvele.Horší to bylo s mořem,vstup byl takřka nemožný v...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a jeho služby byly vynikajicí.Delegátka velice prijemna a jeji služby skvele.Horší to bylo s mořem,vstup byl takřka nemožný v dopoledních hodinách,kde moře bylo daleko a cekali jsme tak zhruba na 5h než se zvedla hladina a dalo se tam i přes všechny ty lávovité kameny vstoupit.Takže to nas zklamalo.a počasí se také nepovedlo,nevedeli jsme,že na Lanzarote je normálnim jevem zatažené počasí zhruba do poledne...a hrozný vitr.Bylo by dobře na to klienty upozornit...Jinak bylo ale vše v pořádku.Dekuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše ok.Pokoje čisté,personál skvelý.

Strava
strava vynikajici a všude čisto.

Služby hotelu
služby fungovaly bez problému,milý personal.ochotný..

Pláž
Pláž tedy hruza...jakjsem se zminila ve shrnuti

Irena Horka, 27.07.2018, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: HD Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Lanzarote

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622