Kanárské ostrovy - Lanzarote Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Lanzaroze je mystický a okouzlující ostrov Kanárských ostrovů. Písčité pláže a čistě modré moře tvoří fascinující kontrast s vulkanickou krajinou, jejími krátery a černými lávovými proudy. Příroda a člověk zde vytvořili v ojedinělé harmonii mnoho a mnoho pozoruhodností. Překrásné jeskyně, pestrobarevné zahrady, zelené palmy, rozlehlé kaktusové pole a klidné bílé vesnice činí Lanzarote neobyčejným ostrovem.

  Celý ostrov Lanzarote, jehož rozloha činí 803 km2, byl prohlášen za biosferickou rezervaci UNESCO. Nachází se zde na 300 sopek. Poslední sopka zde bouřila v roce 1824, ale dodnes jsou v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) místa, kde lze naměřit v hloubce pouhých 10 m pod povrchem 600 °C a na povrchu až 120 °C. Před lety byla celá oblast kolem Ohnivých hor prohlášena za státem chráněný národní park Timanfaya (200 km2), který rozhodně stojí za návštěvu. Většinu ostrova pokrývá tmavá vulkanická půda, která je velmi úrodná a obyvatelé ostrova ji využívají k pěstování především vinné révy a rajčat.

  Ostrov Lanzarote vyniká také produkcí červeného barviva - karmínu, který se získává z drobounkého tvora - červce nopálového, který se nachází na všudypřítomných lánech opuncií. Největším letoviskem ostrova je Puerto del Carmen s přilehlou pláží se zlatým pískem, která je dlouhá 5 km. Při této dlouhé procházce můžete navštívit množství barů, restaurací, butiků a obchodů s nepřeberným množstvím suvenýrů. Nebo si udělejte ještě delší, do 12km vzdáleného hlavního města Arrecife, kam několikrát denně jezdí linkový autobus.

  Dalšími významnými letovisky jsou Playa Blanca nebo Costa Teguise, kde má svou rezidenci i španělský královský pár. Playa Blanca jako dřívější rybářská vesnice se nachází na jihu ostrova Lanzarote. V minulých letech se stala oblíbenou prázdninovou destinací, aniž by ztratila svůj původní charakter. Velká pláž Playa Dorada ve středu je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou. Mnoho kaváren a barů zvou jak přes den, tak večer ke snění a tanci. Nejkrásnější pláže ostrova leží v chráněné oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov velice poznamenalo působení světoznámého umělce a architekta Césara Manriqueho, který ostrov Lanzarote velmi miloval a zasloužil se o jeho současnou tvář. Najdete zde množství jeho děl a tvůrčích nápadů - např. jeho dům v Tahiche (momentálně zde sídlí Nadace Césara Manriqua) stojící přímo v proudu zkamenělé lávy, krásnou kaktusovou zahradu Jardín de Cactus s větrným mlýnem, jeskyni Jameos del Agua nebo nádhernou vyhlídku na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Dále také Hotelový komplex Costa Tequise s nádherně upravenými zahradami, dlouhými plážovými promenádami, obchody a přepychovými restauracemi a bary. Toto moderní prázdninové centrum má množství zátok ke koupání, které jsou jak přírodní, tak i uměle vytvořené.
  Lanzarote je perfektní místo jak pro pohodovou dovolenou, tak pro poznávání krás, kterých je zde požehnaně.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Lanzarote

Celkem: 8 super oddychova dovolenka, ak si veymete auto mate co vidiet , rozne plaze a pre nas netradicnu sopecnatu krajinu

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
super oddychova dovolenka, ak si veymete auto mate co vidiet , rozne plaze a pre nas netradicnu sopecnatu krajinu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v ramci ceny ok

Strava
dalo sa v ybrat

Služby hotelu
v pohode

Pláž
plaz je dalej peso asi cca 30 minut rychlkej chodze

Ingrid Kovalova, 17.01.2023, Datum pobytu: 6.1. - 13.1.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Costa & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9.8 Ubytování bylo v pořádku (ještě aby nebylo za ty peníze). Určitě jsme ale byli nespokojeni s dopravou, která byla v ceně zájezdu....

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo v pořádku (ještě aby nebylo za ty peníze).

Určitě jsme ale byli nespokojeni s dopravou, která byla v ceně zájezdu. Naplánovat přestup s časem 60 minut v Mnichově - kde se z jednoho terminálu na druhý přejíždí vlakem a autobusem a pak při zpáteční cestě 55 minut na přestup v Frankfurtu - tak to Vám každý, kdo jen trochu cestuje a na velkých letištích přestupuje řekne, že to se nedá stihnout.

Při cestě tam jsme v Mnichově neskutečně běželi a jeli vlakem a autobusem (značení, odkud to letí bylo výborné - není to o naší orientaci, je to o vzdálenosti, čase, než se vystoupí z letadla a pak samozřejmě 15 minut před odletem již zavřený gate. My jsme tam doběhli asi 10 minut před časem odletu, ale už nás prostě nepustili. Lufthansa nám pak bez řečí natrasovala nový let a jednoznačně říkali, že to není naše chyba. Letěli jsme ovšem přes Madrid a ztratili jsme skoro celý den dovolené. Zavazadla přišla samozřejmě o 2 dny později.

Při zpátečním přestupu jsem se v letadle ptala, jestli budeme mít zpoždění, že máme přestup na Vídeň a asi nám to zařídili - protože jsme opět neskutečně běželi a když jsme přiběhli - extra na nás čekali, jinak by byl gate opět již zavřený.

Namáhám se s tímto popisem jen proto, aby se příště někdo zamyslel nad dopravou,. Zobrazit celou recenzi

Alena Votoupalová, 13.01.2023, Datum pobytu: 27.12.2022 - 2.1.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Costa & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5.8 Hotel pěkný, ale strašný hluk z vedlejších pokojů!!!

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Hotel pěkný, ale strašný hluk z vedlejších pokojů!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné velké pokoje i příslušenství

Strava
Ucházející ale chyběla rozmanitost a chut jidla byla mdlá

Služby hotelu
Dobré

Pláž
Pláž čistá, jen se tam nedalo dostat dveřmi, které byly zamčené a nefungovaly karty!!! okolo to bylo na pláž 300m

Jiří Vršinský, 10.01.2023, Datum pobytu: 27.12.2022 - 3.1.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Sol Lanzarote

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Fajn hotel pro rodiny s detmi. Personal mily a ochotny se vsim pomoci.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Fajn hotel pro rodiny s detmi. Personal mily a ochotny se vsim pomoci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pekne bungalovi. Vybaveni dostacujici. Chodili jsme tam jen spat????

Strava
Jidlo pestre a chutne. Dezerty vynikajici.

Lenka C., 10.01.2023, Datum pobytu: 17.12.2022 - 6.1.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Relaxia Lanzasur Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Lanzarote