Kanárské ostrovy - Lanzarote Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Lanzaroze je mystický a okouzlující ostrov Kanárských ostrovů. Písčité pláže a čistě modré moře tvoří fascinující kontrast s vulkanickou krajinou, jejími krátery a černými lávovými proudy. Příroda a člověk zde vytvořili v ojedinělé harmonii mnoho a mnoho pozoruhodností. Překrásné jeskyně, pestrobarevné zahrady, zelené palmy, rozlehlé kaktusové pole a klidné bílé vesnice činí Lanzarote neobyčejným ostrovem.

  Celý ostrov Lanzarote, jehož rozloha činí 803 km2, byl prohlášen za biosferickou rezervaci UNESCO. Nachází se zde na 300 sopek. Poslední sopka zde bouřila v roce 1824, ale dodnes jsou v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) místa, kde lze naměřit v hloubce pouhých 10 m pod povrchem 600 °C a na povrchu až 120 °C. Před lety byla celá oblast kolem Ohnivých hor prohlášena za státem chráněný národní park Timanfaya (200 km2), který rozhodně stojí za návštěvu. Většinu ostrova pokrývá tmavá vulkanická půda, která je velmi úrodná a obyvatelé ostrova ji využívají k pěstování především vinné révy a rajčat.

  Ostrov Lanzarote vyniká také produkcí červeného barviva - karmínu, který se získává z drobounkého tvora - červce nopálového, který se nachází na všudypřítomných lánech opuncií. Největším letoviskem ostrova je Puerto del Carmen s přilehlou pláží se zlatým pískem, která je dlouhá 5 km. Při této dlouhé procházce můžete navštívit množství barů, restaurací, butiků a obchodů s nepřeberným množstvím suvenýrů. Nebo si udělejte ještě delší, do 12km vzdáleného hlavního města Arrecife, kam několikrát denně jezdí linkový autobus.

  Dalšími významnými letovisky jsou Playa Blanca nebo Costa Teguise, kde má svou rezidenci i španělský královský pár. Playa Blanca jako dřívější rybářská vesnice se nachází na jihu ostrova Lanzarote. V minulých letech se stala oblíbenou prázdninovou destinací, aniž by ztratila svůj původní charakter. Velká pláž Playa Dorada ve středu je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou. Mnoho kaváren a barů zvou jak přes den, tak večer ke snění a tanci. Nejkrásnější pláže ostrova leží v chráněné oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov velice poznamenalo působení světoznámého umělce a architekta Césara Manriqueho, který ostrov Lanzarote velmi miloval a zasloužil se o jeho současnou tvář. Najdete zde množství jeho děl a tvůrčích nápadů - např. jeho dům v Tahiche (momentálně zde sídlí Nadace Césara Manriqua) stojící přímo v proudu zkamenělé lávy, krásnou kaktusovou zahradu Jardín de Cactus s větrným mlýnem, jeskyni Jameos del Agua nebo nádhernou vyhlídku na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Dále také Hotelový komplex Costa Tequise s nádherně upravenými zahradami, dlouhými plážovými promenádami, obchody a přepychovými restauracemi a bary. Toto moderní prázdninové centrum má množství zátok ke koupání, které jsou jak přírodní, tak i uměle vytvořené.
  Lanzarote je perfektní místo jak pro pohodovou dovolenou, tak pro poznávání krás, kterých je zde požehnaně.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Lanzarote

Celkem: 10 Hotel doporučuji, vybavení sice starší, ale pokoj byl čistý. Co se personálu týče, všichni byli milí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel doporučuji, vybavení sice starší, ale pokoj byl čistý. Co se personálu týče, všichni byli milí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, krásný výhled na moře. Uklízelo se každý den. Internet nám na pokoji šel.

Strava
Strava byla dobrá, velký výběr, nějaká jídla se opakovala, ale vždy se dalo vybrat něco nového. Drinky u bazénu moc dobré nebyly.

Služby hotelu
Personál hotelu byl vstřícný ,kdykoliv jsme něco potřebovali, poradili nám-.

Pláž
Pláž byla písčitá, moře čisté. Někde byly ze začátku trochu kameny ,ale stačilo kousek popojít a bylo to v pohodě.

Dagmar M., 13.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Dobré, standardni dovolená, bohužel letos dražší, než neuskutečněná loni.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dobré, standardni dovolená, bohužel letos dražší, než neuskutečněná loni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný pokoj s terasou , všechno slibované vybavení obsahoval. Když se něco porouchalo (v našem případě fén a splachováni zachodu)bylo rychle opraveno ( jediné, co nás zlobilo celou dobu., bylo otvírání nefungující kartou).

Strava
Standardní all inclusiv, všeho dost a dobré, až na víno večer u baru, to se nedalo pít (Ochutnali jsme bílé, nechali jsme po prvním doušku). Také z koktejlů v baru u bazénu mám smíšené pocity: nejvíc ze všeho bylo ve sklenici ledu, ostatních ingrediencí pomálu ( ale aspoň to mohla pít i moje nezletilá vnučka- 18 jí bylo až za měsíc).

Služby hotelu
Nemám žádné připomínky.

Pláž
Pláž byla u hotelu, písek, přístup do vody raději v botách, bosky po kamenech to bylo docela náročné. Kupodivu tam nebylo moc lidí, ale sem tam nějaké odpadky nebo nedopalky se našly. Na pláži jenom s vlastní osuškou nebo i se slunečnikem, tam žádné služby nejsou. Voda byla krásná, čistá, příjemná teplota.

Jaroslava Kahabková, 06.09.2021, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Relaxia Olivina

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Ostrov Lanzarote nás velmi příjemně překvapil, jak svojí přírodou, tak architekturou, čistotou, ale i pohostinností obyvatel. Na každém...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ostrov Lanzarote nás velmi příjemně překvapil, jak svojí přírodou, tak architekturou, čistotou, ale i pohostinností obyvatel.

Na každém kroku je zde vidět vliv výtvarníka Césara Manrique, který vdechl ostrovu nezapomenutelný ráz.

Určitě bychom se na tento ostrov rádi podívali znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi příjemný hotelový komplex s dostatkem prostoru pro odpočinek a relaxaci. Velmi dobrý animační team, který se staral o zábavu nejen přes den, ale i večer, kdy animátoři předváděli velmi profesionální představení.

Pokoj jsme měli velmi vkusně zařízený a až nadstandardní.

Celkově jsme byli velmi spokojeni

Strava
Velký výběr kvalitních jídel. Pokrmy byly dobře dochucené. V nabídce byla i nabídka z lokálních potravin.

Pokaždé jsme se dobře najedli a napili.

Služby hotelu
Velmi příjemný a ochotný personál. Možnost využít oddělené prostory pro rodiny z dětmi a pro dospělé.

Bohaté animační programy. Sportovní zázemí.

Pláž
Krásná velká písečná pláž s pozvolným vstupem do vody. Na krajích pláže čisté toalety. Dostatečný počet sprch.

Anna Pourová, 05.09.2021, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Aequora Lanzarote Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Uz se určitě nevrátíme.

 • 9 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Uz se určitě nevrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkný, prostorný, skoro všechny pokoje mají vyhled na moře.

Strava
Strava celý týden skoro stejná, velice malý výběr tepleho jídla -na hotel 4* jsme cekali víc, jelikoz za ty roky co jezdime do 4*hotelů to bylo poprve co jsme 3 den nevěděli co jíst. Všechno strašně mastné, každý den hranolky ( i ty byly úplně nasáklé neumi smazit), pizza, brambory ve slupce a palea mix zeleninová.... hotel se rovna 3*...na 4 * byl ocenen v roce 2000 a jde to vidět. Na all inclusive sem nejezdite.

Služby hotelu
Jinak vše vpořádku, hotel je velký, spíš takové katakomby. Personál milý a ochotný. Úklid pokojů každý den.

Lenka D., 28.08.2021, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Lanzarote