Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Kanárské ostrovy - Gran Canaria Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi nejnavštěvovanější ostrov celého souostroví. Nachází se zde velké množství krásných pláží a komfortních hotelů, ale neztrácejte čas povalováním u bazénu! Je zde mnoho k vidění! Můžete si vypůjčit automobil a poznat krásy ostrovy dle svého uvážení, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skála Roque Nublo je nejznámější symbol ostrova. Tyčí se do výšky 1813 metrů nad mořem a naleznete ji přímo ve středu ostrova. V překladu znamená Roque Nublo "mračné skalisko", což Vám bude ihned jasné po jeho shlédnutí. Po vystoupání na náhorní plošinu začnete pociťovat příjemný vánek čerstvého vzduchu, který je velice příjemný zejména v letních měsících, kdy je na Gran Canaria nejtepleji. Z této rozlehlé plošiny se nabízejí nádherné výhledy zejména západním směrem do obrovského kaňonu, který je občas nazýván malý evropský Grand Canyon a na další čedičový monument Roque Bentaiga. V brzkých ranních hodinách kdy ještě není opar, je pak možno spatřit i sedmdesát kilometrů vzdálený ostrov Tenerife. Kdo chce získat typickou fotku s pohledem na kaňon s vlastní osobou v záběru, pak nesmí mít problémy s pobytem ve velké výšce na malém prostoru.

  Pico de las Nieves

  Nejvyšším bodem na ostrově Gran Canaria je vrchol Pico de las Nieves, jenž dosahuje výšky 1949 metrů nad mořem. Oproti ostatním vrcholům v okolí je to místo, kde je umístěná vojenská základna a tak až na samotný vrchol vede asfaltová silnice zakončená malým parkovištěm.

  Z vrcholu Pico de las Nieves jsou nejkrásnější pohledy zejména severním směrem, kdy se za určitých klimatických podmínek přelévají mraky přes hranu pohoří a padají hluboko do údolí jižním směrem. Je to fantastická podívaná v případě, že je obloha na jihu vymetená a nad severní částí ostrova se kupí oblačnost, kterou unáší jižní vítr.

  Arucas

  Třetí největší město ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateli je domovem kanárského rumu, jenž je pojmenován dle původní osady, která se na dnešním místě kdysi nacházela. Z tohoto důvodu přijíždějí zdejší město navštěvovat turisté zejména kvůli místní velkopalírně rumu. V Arucas naleznete dále kostel svatého Jana Křtitele, který je na místní rozměry uliček natolik veliký, že jen těžko ho budete umísťovat do svého hledáčku ve fotoaparátu.

  Jih ostrova


  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas se nachází na všech předních stránkách průvodců ostrova Gran Canaria. Najdete zde záběr přesypávajících se písečných dun, jenž se nacházejí na jihu ostrova v rozlehlém letovisku Maspalomas. Díky relativně malé vzdálenosti Afriky a příznivému směru větru vznikly duny v Maspalomas postupným navátím písku ze Sahary. Jelikož jsou písečné duny atraktivní zejména pro společnosti stavějící hotely až na samotném okraji dun, jsou od roku 1987 chráněné, čímž je tak zabráněno dalšímu zmenšování plochy.

  Z východní strany jsou duny připomínající kousek Sahary obleženy hotely, které volně navazují na rozlehlé letovisko Playa del Inglés. Ve střední části pláže se pak nachází jediná oficiální nudistická pláž. Při chůzi na západ je letovisko Maspalomas zakončeno vysokým majákem, za nímž se rozkládá nejluxusnější pětihvězdičkový hotel v Maspalomas. Ve směru od pláže do vnitrozemí je pak chráněná zóna s palmovými háji obklopena golfovým hřištěm.

  Puerto de Mogán

  Velice pěkně architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám při procházce mezi uličkami bude připomínat italské Benátky, avšak více živější a barevně probarvené s mnoha květinami. Oproti jiným letoviskům na Gran Canaria je svou rozlohou malé, zato velmi příjemné na posezení v restauraci kolem hlavního mola. Jen pár metrů od přístaviště rybářských člunů najdete uměle vybudovanou písečnou pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Největší zábavní vodní park na Kanárských ostrovech se nachází nedaleko letoviska Maspalomas. Díky slunečnému jihu a příjemné celoroční teplotě je aquapark otevřen po celý rok mimo extrémně nepříznivého počasí v některých zimních měsících. Aquapark se rozléhá na poměrně veliké ploše, a tak nabízí mnoho atrakcí včetně skluzavky Tornádo, jenž je z celého parku nezajímavější a stojí se na ní proto největší fronty.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Celkem: 6 dobré

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Strava
bez stravy

Služby hotelu
dobré

Pláž
krásná

Jindra Šteflová, 08.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Jardin del Atlantico

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Celkově spokojenost, doporučuji hotel Paradise Costa Taurito, kam jsme byli přestěhováni.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově spokojenost, doporučuji hotel Paradise Costa Taurito, kam jsme byli přestěhováni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po přestěhování na jiný hotel výborné

Strava
Spokojenost, saláty, ryby, zmrzlina, zákusky, nápoje

Služby hotelu
Výborné

Pláž
Pláž vyhovovala, voda na Atlantik teplá. Krom jednoho dne, kdy byl příliv a přinesl nečistoty, byla voda čistá.

Anonym, 07.08.2018, Datum pobytu: 25.7. - 4.8.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Paradise Lago Taurito

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4 neurazi nenadchne... az na katastrofalni jidlo vse snesitelne

 • 5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
neurazi nenadchne... az na katastrofalni jidlo vse snesitelne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel ma nejlepsi roky za sebou, ale vse je ciste a funkcni

Strava
neco naprosto desneho! zapomente ze byste pili v hotele neco jineho ne limonady coca cola nebo dzusy z prasku. jidlo obdobne umelohmotne a kuchari vazne neumi varit.

Adam K., 05.08.2018, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Taurito Princess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Naprostá spokojenost, doporučujeme celodenní výlet okolo ostrova - perfektní výklad paní delegátky. A také procházka po pobřeží na...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, doporučujeme celodenní výlet okolo ostrova - perfektní výklad paní delegátky. A také procházka po pobřeží na písečné duny je krásná. ( cca - 3 km) Voda byla průzračně čistá, ale až tak (10-15m) od břehu, musíte počítat s tím, že od kraje (10 - 15m) je voda černá - sopečné vulkány. Na pláž z hotelu jsme to měli necelých 10min., což bylo OK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bylo standartní, televize,klimatizace, prostorný pokoj a koupelna - doporučuji připlatit výhled na moře. Bydleli jsme v 7.patře (hotel má 7.pater) a výhled na písečné duny byl krásný.

Strava
Velký výběr všeho druhu. Od ovoce, zeleniny, sladké - zákusky, palačinky, masa kuřecí, hovězí, vepřové, ryby (dokonce každý večer grilovali), zeleninové saláty, ovocné kompoty, zmrzlina.

Jedinné co neměli byly knedlíky :-) Prostě každý si vybere.

Služby hotelu
Každodenní úklid to je jasné, výměna ručníků každý druhý den a povleční každý třetí den. Čistota uvnitř a v okolí hotelu skvělá. Nikde se nic neválí.

Pláž
Pláže jsou písčité, prostorné, každý si místo v pohodě najde.

Jiří H., 05.08.2018, Datum pobytu: 7.7. - 18.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Beverly Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné. Útulné

Strava
Skvělá. Každý si vybere.

Služby hotelu
Super. Velmi ochotný.

Pláž
Pěkná. Velká.

Robert Hula, 31.07.2018, Datum pobytu: 18.7. - 28.7.2018
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: IFA Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622