Kanárské ostrovy - Gran Canaria Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi nejnavštěvovanější ostrov celého souostroví. Nachází se zde velké množství krásných pláží a komfortních hotelů, ale neztrácejte čas povalováním u bazénu! Je zde mnoho k vidění! Můžete si vypůjčit automobil a poznat krásy ostrovy dle svého uvážení, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skála Roque Nublo je nejznámější symbol ostrova. Tyčí se do výšky 1813 metrů nad mořem a naleznete ji přímo ve středu ostrova. V překladu znamená Roque Nublo "mračné skalisko", což Vám bude ihned jasné po jeho shlédnutí. Po vystoupání na náhorní plošinu začnete pociťovat příjemný vánek čerstvého vzduchu, který je velice příjemný zejména v letních měsících, kdy je na Gran Canaria nejtepleji. Z této rozlehlé plošiny se nabízejí nádherné výhledy zejména západním směrem do obrovského kaňonu, který je občas nazýván malý evropský Grand Canyon a na další čedičový monument Roque Bentaiga. V brzkých ranních hodinách kdy ještě není opar, je pak možno spatřit i sedmdesát kilometrů vzdálený ostrov Tenerife. Kdo chce získat typickou fotku s pohledem na kaňon s vlastní osobou v záběru, pak nesmí mít problémy s pobytem ve velké výšce na malém prostoru.

  Pico de las Nieves

  Nejvyšším bodem na ostrově Gran Canaria je vrchol Pico de las Nieves, jenž dosahuje výšky 1949 metrů nad mořem. Oproti ostatním vrcholům v okolí je to místo, kde je umístěná vojenská základna a tak až na samotný vrchol vede asfaltová silnice zakončená malým parkovištěm.

  Z vrcholu Pico de las Nieves jsou nejkrásnější pohledy zejména severním směrem, kdy se za určitých klimatických podmínek přelévají mraky přes hranu pohoří a padají hluboko do údolí jižním směrem. Je to fantastická podívaná v případě, že je obloha na jihu vymetená a nad severní částí ostrova se kupí oblačnost, kterou unáší jižní vítr.

  Arucas

  Třetí největší město ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateli je domovem kanárského rumu, jenž je pojmenován dle původní osady, která se na dnešním místě kdysi nacházela. Z tohoto důvodu přijíždějí zdejší město navštěvovat turisté zejména kvůli místní velkopalírně rumu. V Arucas naleznete dále kostel svatého Jana Křtitele, který je na místní rozměry uliček natolik veliký, že jen těžko ho budete umísťovat do svého hledáčku ve fotoaparátu.

  Jih ostrova


  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas se nachází na všech předních stránkách průvodců ostrova Gran Canaria. Najdete zde záběr přesypávajících se písečných dun, jenž se nacházejí na jihu ostrova v rozlehlém letovisku Maspalomas. Díky relativně malé vzdálenosti Afriky a příznivému směru větru vznikly duny v Maspalomas postupným navátím písku ze Sahary. Jelikož jsou písečné duny atraktivní zejména pro společnosti stavějící hotely až na samotném okraji dun, jsou od roku 1987 chráněné, čímž je tak zabráněno dalšímu zmenšování plochy.

  Z východní strany jsou duny připomínající kousek Sahary obleženy hotely, které volně navazují na rozlehlé letovisko Playa del Inglés. Ve střední části pláže se pak nachází jediná oficiální nudistická pláž. Při chůzi na západ je letovisko Maspalomas zakončeno vysokým majákem, za nímž se rozkládá nejluxusnější pětihvězdičkový hotel v Maspalomas. Ve směru od pláže do vnitrozemí je pak chráněná zóna s palmovými háji obklopena golfovým hřištěm.

  Puerto de Mogán

  Velice pěkně architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám při procházce mezi uličkami bude připomínat italské Benátky, avšak více živější a barevně probarvené s mnoha květinami. Oproti jiným letoviskům na Gran Canaria je svou rozlohou malé, zato velmi příjemné na posezení v restauraci kolem hlavního mola. Jen pár metrů od přístaviště rybářských člunů najdete uměle vybudovanou písečnou pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Největší zábavní vodní park na Kanárských ostrovech se nachází nedaleko letoviska Maspalomas. Díky slunečnému jihu a příjemné celoroční teplotě je aquapark otevřen po celý rok mimo extrémně nepříznivého počasí v některých zimních měsících. Aquapark se rozléhá na poměrně veliké ploše, a tak nabízí mnoho atrakcí včetně skluzavky Tornádo, jenž je z celého parku nezajímavější a stojí se na ní proto největší fronty.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Celkem: 8,6 příjemné prostředí, celkově jsme s pobytem velmi spokojeni, příjemná dostupnost od letiště, delegát na úrovni, dostatek možností vyžití a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
příjemné prostředí, celkově jsme s pobytem velmi spokojeni, příjemná dostupnost od letiště, delegát na úrovni, dostatek možností vyžití a výletů, lze doporučit i pro rodiny s dětmi. Složitější dostupnost pláže Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje čisté, denně stlané a výměna osušek a ručníků bezchybná

Strava
Dostatek výborné regionální stravy, místo v jídelně uspokojovaly všechny ubytované, personál na velmi vysoké úrovni, vždy připraven reagovat na potřeby hostů

Služby hotelu
denně animační programy, vstup do hotelového bazénu, výpůjčka osušek k bazénu, vše bezplatně, u bazénu celý den lobby bar

Pláž
vzhledem k mnoha ubytovacím komplexům velmi mnoho lidí, vzdálenost větší, doprava možná od hotelu bezplatně autobusem

Jiří Vejmělek, 15.10.2017, Datum pobytu: 3.10. - 10.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Abora Catarina ex. Ifa Catarina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Dovolená se mi vemlmi líbyla.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se mi vemlmi líbyla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní

Strava
Výborná

Služby hotelu
Perfektní

Pláž
V pohodě

Karol Mrázek, 10.10.2017, Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Krásně jsme si odpočinuli.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásně jsme si odpočinuli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bez chyb, odpovídalo ceně.

Strava
Dobrá, byl i výběr. U něčeho chyběly popisky, co to je.

Služby hotelu
Služby hotelu byly dokonalé, personál ochotný.

Pláž
Pláž u hotelu, poměrně čistá, kvalita vody dobrá.

Lubomír P., 08.10.2017, Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Meliá Tamarindos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Dovolená se nám celkem líbila,až na nějaké drobnosti.Výlet busem do hlavního města bylo zklamáním.Oproti Mallorce se to nedá...

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám celkem líbila,až na nějaké drobnosti.Výlet busem do hlavního města bylo zklamáním.Oproti Mallorce se to nedá srovnat.Jinak hezká procházka po promenádě až k písečným dunám.Dále se může pokračovat až k majáku,ale je to pěšky daleko.Za 1,40 euro Vás tam doveze bus nebo taxi za 7 euro.Plno lidí si půjčilo auto a procestovali ostrov a našli i hezká místa.Příště ,ale tento hotel už ne.Jednou to stačilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jednoduché a ty nejlepší doby už má hotel za sebou.Měli jsme výhled na moře.Dali nám boční,ale rámus z klimatizací pod námi se nedal....O výměnu jsme zažádali ihned a vyhověli po dlouhém dohadováni za tři dny.Dali nám přímý výhled na moře ve 4 patře.Takže spokojenost.V hotelu je hodně důchodců,ale nám to nevadilo. Aspon byl klid.

Strava
Strava je výborná a je z čeho vybírat.Až na moučníky.To je jen sladká hmota.Ale ovoce to vynahradilo.

Služby hotelu
Nejhorší je zaveden systém karet.Máte sice pásku na ruce,ale bez karty Vám stejně nic nedají.Začínali jsme večeří a měli končit obědem,což se nestalo.Do 12 hod.musíte opustit pokoj,což chápu,ale vezmou Vám kartu i pásku,aby jste náhodou už nevyužívali inclusive.I když odjezd z hotelu byl až ve 14.30 a oběd je ve 13 hod.Divný systém.Mají na každého jiné měřítko.Na oběd některé ženy pustí v plážovém oblečení a některé ne.Pozor na ručníky.Jakmile ho ušpiníte od barvy na vlasy nebo od líčidel,tak Vám ho dají k úhradě.Nám se to nestalo,ale jiným ano.Večerní program se nám nelíbil.Radši jsme chodili na procházku.

Pláž
Pláž je sice menší,ale dostačující.Lidi se rozprostřeli a bylo to fajn.Písek je tmavší.Vstup do moře pozvolný,ale moře studené i když jsme chytli v tomto období přes den 34 a večer 25 stupnů. Což tam prý nebývá zvykem.

Gabriela P., 06.10.2017, Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Beverly Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Krásná dovolená. Hotel je super, i tak stojí za to půjčit si auto a procestovat ostrov.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená. Hotel je super, i tak stojí za to půjčit si auto a procestovat ostrov. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Určitě jeden z nejlepších hotelů v oblasti Maspalomas. Kultivovaná klientela, výborný servis. Vše superčisté, udržované. Krásná zahrada, velký vyhřívaný bazén. V hotelu je poměrně málo dětí, nejsou zde ani žádné atrakce pro ně. Na večerní minidisko chodilo jen cca 5 capartů.

Strava
V hotelu strava v rámci polopenze vynikající. Máme zkušenosti z pětihvězdičkových hotelů v různých destinacích, ale toto byl opravdu luxus - u snídaně např. výběr z čerstvě lisovaných šťáv, u večeře např. kromě bohatého bufetu vždy možnost nechat si připravit vybraný kus masa/ mořských plodů přímo před očima kuchařem u grilu.

Bohatý výběr, vše čerstvé, vše se stále doplňuje. Bufet v restauraci je rozložený po celém prostoru - nikde se netvoří zácpy a fronty.

Dražší pití (0,5l vody - 2,2EUR, 0,4l vína - 11 EUR).

Služby hotelu
Hotel nabízí i lázeňské centrum, které jsme nevyužili. Recepce ochotná, číšníci mimořádně přívětiví. Úklid pokojů diskrétní a pečlivý. Na terasách / bazénech jsou i sušáky na prádlo, v pokoji župany a plážová taška. Vždy dostatek lehátek a slunečníků kolem bazénů. Super byl venkovní vyhřívaný bazén (tipuju tak 31°C), bylo příjemné jít si zaplavat i před snídaní, když vzduch byl venku ještě chladnější.

Pláž
Nejbližší pláž Meloneras je přístupná pěšky po pobřežní promenádě - cca 10 minut chůze. Pláž je čistá a relativně klidná. V moři semtam kameny, mírný příboj, je potřeba dávat trochu pozor. Čtyřleté dítě jsme do vody vždy přenesli. Přímo za pláží dostatek restaurací i malý supermarket.

Směrem na druhou stranu jsou duny Maspalomas a za nimi slavná Playa del Inglés - obrovská pláž, hromady lidí, hromady obchodů, veliký mumraj.

Anonym, 03.10.2017, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622