Kanárské ostrovy - Gran Canaria Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi nejnavštěvovanější ostrov celého souostroví. Nachází se zde velké množství krásných pláží a komfortních hotelů, ale neztrácejte čas povalováním u bazénu! Je zde mnoho k vidění! Můžete si vypůjčit automobil a poznat krásy ostrovy dle svého uvážení, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skála Roque Nublo je nejznámější symbol ostrova. Tyčí se do výšky 1813 metrů nad mořem a naleznete ji přímo ve středu ostrova. V překladu znamená Roque Nublo "mračné skalisko", což Vám bude ihned jasné po jeho shlédnutí. Po vystoupání na náhorní plošinu začnete pociťovat příjemný vánek čerstvého vzduchu, který je velice příjemný zejména v letních měsících, kdy je na Gran Canaria nejtepleji. Z této rozlehlé plošiny se nabízejí nádherné výhledy zejména západním směrem do obrovského kaňonu, který je občas nazýván malý evropský Grand Canyon a na další čedičový monument Roque Bentaiga. V brzkých ranních hodinách kdy ještě není opar, je pak možno spatřit i sedmdesát kilometrů vzdálený ostrov Tenerife. Kdo chce získat typickou fotku s pohledem na kaňon s vlastní osobou v záběru, pak nesmí mít problémy s pobytem ve velké výšce na malém prostoru.

  Pico de las Nieves

  Nejvyšším bodem na ostrově Gran Canaria je vrchol Pico de las Nieves, jenž dosahuje výšky 1949 metrů nad mořem. Oproti ostatním vrcholům v okolí je to místo, kde je umístěná vojenská základna a tak až na samotný vrchol vede asfaltová silnice zakončená malým parkovištěm.

  Z vrcholu Pico de las Nieves jsou nejkrásnější pohledy zejména severním směrem, kdy se za určitých klimatických podmínek přelévají mraky přes hranu pohoří a padají hluboko do údolí jižním směrem. Je to fantastická podívaná v případě, že je obloha na jihu vymetená a nad severní částí ostrova se kupí oblačnost, kterou unáší jižní vítr.

  Arucas

  Třetí největší město ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateli je domovem kanárského rumu, jenž je pojmenován dle původní osady, která se na dnešním místě kdysi nacházela. Z tohoto důvodu přijíždějí zdejší město navštěvovat turisté zejména kvůli místní velkopalírně rumu. V Arucas naleznete dále kostel svatého Jana Křtitele, který je na místní rozměry uliček natolik veliký, že jen těžko ho budete umísťovat do svého hledáčku ve fotoaparátu.

  Jih ostrova


  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas se nachází na všech předních stránkách průvodců ostrova Gran Canaria. Najdete zde záběr přesypávajících se písečných dun, jenž se nacházejí na jihu ostrova v rozlehlém letovisku Maspalomas. Díky relativně malé vzdálenosti Afriky a příznivému směru větru vznikly duny v Maspalomas postupným navátím písku ze Sahary. Jelikož jsou písečné duny atraktivní zejména pro společnosti stavějící hotely až na samotném okraji dun, jsou od roku 1987 chráněné, čímž je tak zabráněno dalšímu zmenšování plochy.

  Z východní strany jsou duny připomínající kousek Sahary obleženy hotely, které volně navazují na rozlehlé letovisko Playa del Inglés. Ve střední části pláže se pak nachází jediná oficiální nudistická pláž. Při chůzi na západ je letovisko Maspalomas zakončeno vysokým majákem, za nímž se rozkládá nejluxusnější pětihvězdičkový hotel v Maspalomas. Ve směru od pláže do vnitrozemí je pak chráněná zóna s palmovými háji obklopena golfovým hřištěm.

  Puerto de Mogán

  Velice pěkně architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám při procházce mezi uličkami bude připomínat italské Benátky, avšak více živější a barevně probarvené s mnoha květinami. Oproti jiným letoviskům na Gran Canaria je svou rozlohou malé, zato velmi příjemné na posezení v restauraci kolem hlavního mola. Jen pár metrů od přístaviště rybářských člunů najdete uměle vybudovanou písečnou pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Největší zábavní vodní park na Kanárských ostrovech se nachází nedaleko letoviska Maspalomas. Díky slunečnému jihu a příjemné celoroční teplotě je aquapark otevřen po celý rok mimo extrémně nepříznivého počasí v některých zimních měsících. Aquapark se rozléhá na poměrně veliké ploše, a tak nabízí mnoho atrakcí včetně skluzavky Tornádo, jenž je z celého parku nezajímavější a stojí se na ní proto největší fronty.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Celkem: 9,4 V době pandemie koronaviru byl hotel obsazen asi z jedné třetiny. Řada okolních hotelů byla zcela zavřená. Tento hotel má výhodu, že z...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V době pandemie koronaviru byl hotel obsazen asi z jedné třetiny. Řada okolních hotelů byla zcela zavřená. Tento hotel má výhodu, že z pokojů od 3. patra výše je vždy krásný výhled na bazén a na moře. Ubytování proběhlo velice rychle a během několika minut jsme byli na pokoji. Ubytování, stravování, úklid pokoje a ochotu personálu hodnotím velice kladně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl dostatečně prostorný s balkonem a výhledem na moře. Pokoj má samostatnou, dostatečně velkou šatnu.

Strava
Strava byla výborná, zaměřená na ryby, ale vždy bylo k dispozici i maso vepřové, hovězí, kuřecí atd. Kuchař připravoval maso každému dle jeho přání. Vždy množství ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
K dispozici byl bar u bazénu a v jídelně. Obsluha byla velice ochotná a bylo možné vybírat pití z velkého množství nápojů, ne pouze španělských. Víno se podávalo lahvové a netočilo se za sudů, jak bývá obvyklé. Bylo velice chutné.

Pláž
Pláž se nachází asi 5 minut od hotelu. Je dlouhá několik kilometrů a je zde krásný a jemný bílý písek. Ideální ke koupání i dlouhým procházkám.

Václav P., 15.09.2020, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Seaside Sandy Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Nejezděte sem!

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Nejezděte sem! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherné místo plný zeleně na to že hotel má 2* kdyby mně někdo řekl že jsem ve 4* věřil bych. Ale pozor!!! Když nastane večer vylezou a je jich hodně lezou všude i do posteli k vám jmenuji se šváby. Každou noc jsem jich viděl do slova desítky. Šíleně smrdí mastnotu už nikdy bych na to samé místo nejel ani zadarmo!

Strava
Stravu jsem si zajišťovali sami. V marcadoně nebo cerfuru si nakoupíte vše ryby hovězí kuřecí různé dobroty které ani neznáte a za daleko menší cenu jak u nás. V bungalovů jsou celkem dobře vybavené kuchyně takže uvařit jaké koliv jídlo není problém.

Služby hotelu
Nic jsme nevyužívali . Ráno jsem většinou na celý den odjeli vypůjčeným vozem buď na pláž nebo na výlety.

Pláž
Pláž je daleko. Půjčte si auto a odjíždějte pláže po celém ostrově. Ke jich mraky ale ty nejkrásnější jsou stejné na fuerteventure

Pavel Kratochvíl, 18.08.2020, Datum pobytu: 1.8. - 15.8.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Cordial Green Golf

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Jedná se o pravdu LUXUSNÍ hotel , vše naprostá bomba , personál , hotel samotný , bazény vše top ! Pláž byla kvůli koroně bohužel...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedná se o pravdu LUXUSNÍ hotel , vše naprostá bomba , personál , hotel samotný , bazény vše top ! Pláž byla kvůli koroně bohužel zanedbanější , nemohli jsme si půjčit lehátka . Nám to nevadilo, protože jsme se několikrát za pobyt vydali na opravdu luxusní pláž Amadores (nádherná pláž jako v Karibiku!) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj super , čistota super

Strava
co se stravy týče , jste tu v sedmém nebi , opravdu luxusní zážitky a doslova delikatesy :)

Služby hotelu
super

Pláž
pláž byla v pořádku , jen kvůli korona viru nefungovala služba na vypůjčení lehátek , v moři kameny

Filip H., 06.08.2020, Datum pobytu: 25.7. - 1.8.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: H10 Playa Meloneras Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Skvělá dovolená načasovaná tak, tak vzhledem k následným událostem s koronavirem. Vše proběhlo hladce a rádi bychom se sem vrátili.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená načasovaná tak, tak vzhledem k následným událostem s koronavirem. Vše proběhlo hladce a rádi bychom se sem vrátili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování s výhledem na moře, nemělo to chybu.

Strava
Strava dokonalá, rozmanitá, 2 kila navíc za týden to jen dokreslují.

Služby hotelu
Služby hotelu - nedá se nic vytknout, jen slova chvály.

Pláž
Pláž je pro některé hosty hůře dostupná než hotelové bazény. Hotelový komplex je ve svažitém terénu vzdálený cca 20 minut chůze, často jezdí do hotelu na pláž autobus zdarma. Lidí na pláži přijatelné množství, lehátka a slunečníky volné ( 5 EURo /den), plážový bar s WC až do večera k plné spokojenosti. Voda příjemně osvěžující, čistá, skvělé koupání.

Lubor Šnajdr, 14.04.2020, Datum pobytu: 26.2. - 5.3.2020
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Mogan Princess

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria