Kanárské ostrovy - Gran Canaria Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi nejnavštěvovanější ostrov celého souostroví. Nachází se zde velké množství krásných pláží a komfortních hotelů, ale neztrácejte čas povalováním u bazénu! Je zde mnoho k vidění! Můžete si vypůjčit automobil a poznat krásy ostrovy dle svého uvážení, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skála Roque Nublo je nejznámější symbol ostrova. Tyčí se do výšky 1813 metrů nad mořem a naleznete ji přímo ve středu ostrova. V překladu znamená Roque Nublo "mračné skalisko", což Vám bude ihned jasné po jeho shlédnutí. Po vystoupání na náhorní plošinu začnete pociťovat příjemný vánek čerstvého vzduchu, který je velice příjemný zejména v letních měsících, kdy je na Gran Canaria nejtepleji. Z této rozlehlé plošiny se nabízejí nádherné výhledy zejména západním směrem do obrovského kaňonu, který je občas nazýván malý evropský Grand Canyon a na další čedičový monument Roque Bentaiga. V brzkých ranních hodinách kdy ještě není opar, je pak možno spatřit i sedmdesát kilometrů vzdálený ostrov Tenerife. Kdo chce získat typickou fotku s pohledem na kaňon s vlastní osobou v záběru, pak nesmí mít problémy s pobytem ve velké výšce na malém prostoru.

  Pico de las Nieves

  Nejvyšším bodem na ostrově Gran Canaria je vrchol Pico de las Nieves, jenž dosahuje výšky 1949 metrů nad mořem. Oproti ostatním vrcholům v okolí je to místo, kde je umístěná vojenská základna a tak až na samotný vrchol vede asfaltová silnice zakončená malým parkovištěm.

  Z vrcholu Pico de las Nieves jsou nejkrásnější pohledy zejména severním směrem, kdy se za určitých klimatických podmínek přelévají mraky přes hranu pohoří a padají hluboko do údolí jižním směrem. Je to fantastická podívaná v případě, že je obloha na jihu vymetená a nad severní částí ostrova se kupí oblačnost, kterou unáší jižní vítr.

  Arucas

  Třetí největší město ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateli je domovem kanárského rumu, jenž je pojmenován dle původní osady, která se na dnešním místě kdysi nacházela. Z tohoto důvodu přijíždějí zdejší město navštěvovat turisté zejména kvůli místní velkopalírně rumu. V Arucas naleznete dále kostel svatého Jana Křtitele, který je na místní rozměry uliček natolik veliký, že jen těžko ho budete umísťovat do svého hledáčku ve fotoaparátu.

  Jih ostrova


  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas se nachází na všech předních stránkách průvodců ostrova Gran Canaria. Najdete zde záběr přesypávajících se písečných dun, jenž se nacházejí na jihu ostrova v rozlehlém letovisku Maspalomas. Díky relativně malé vzdálenosti Afriky a příznivému směru větru vznikly duny v Maspalomas postupným navátím písku ze Sahary. Jelikož jsou písečné duny atraktivní zejména pro společnosti stavějící hotely až na samotném okraji dun, jsou od roku 1987 chráněné, čímž je tak zabráněno dalšímu zmenšování plochy.

  Z východní strany jsou duny připomínající kousek Sahary obleženy hotely, které volně navazují na rozlehlé letovisko Playa del Inglés. Ve střední části pláže se pak nachází jediná oficiální nudistická pláž. Při chůzi na západ je letovisko Maspalomas zakončeno vysokým majákem, za nímž se rozkládá nejluxusnější pětihvězdičkový hotel v Maspalomas. Ve směru od pláže do vnitrozemí je pak chráněná zóna s palmovými háji obklopena golfovým hřištěm.

  Puerto de Mogán

  Velice pěkně architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám při procházce mezi uličkami bude připomínat italské Benátky, avšak více živější a barevně probarvené s mnoha květinami. Oproti jiným letoviskům na Gran Canaria je svou rozlohou malé, zato velmi příjemné na posezení v restauraci kolem hlavního mola. Jen pár metrů od přístaviště rybářských člunů najdete uměle vybudovanou písečnou pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Největší zábavní vodní park na Kanárských ostrovech se nachází nedaleko letoviska Maspalomas. Díky slunečnému jihu a příjemné celoroční teplotě je aquapark otevřen po celý rok mimo extrémně nepříznivého počasí v některých zimních měsících. Aquapark se rozléhá na poměrně veliké ploše, a tak nabízí mnoho atrakcí včetně skluzavky Tornádo, jenž je z celého parku nezajímavější a stojí se na ní proto největší fronty.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Celkem: 9.8 Nás celkový dojem z dovolené byl jedním slovem úžasný a doufám, že se opět vrátíme. Jednoznačně můžeme tento hotel doporučit. Nebylo nic...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nás celkový dojem z dovolené byl jedním slovem úžasný a doufám, že se opět vrátíme. Jednoznačně můžeme tento hotel doporučit. Nebylo nic co bychom tomuto hotelu mohli vytknout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsme měli dva, standard 2 lůžka. Pokoje byly útulné, krásně čisté, úklid probíhal každý den. V pokojích a v hotelu, všude jsme cítili příjemnou vůni, která byla zároveň i ve sprchovým gelu a šamponu, zkrátka vše bylo sladěno do nejmenších detailů. Při vstupu do hotelu si člověk opravdu připadá jako v jiném světě, Nádherná zahrada plná květin, stromů, keřů, palem. Není co bychom vytkli. Doslova jsme byli okouzleni.

Strava
Jídlo bylo fantastické, nebylo možné vše ochutnat, s takovým výběrem jsme se ještě nesetkali. Všeho bylo dostatek, Personál vždy příjemný, s úsměvem na tváři. Restaurace byly součástí zahrady, tedy posezení, které si člověk zamiluje.

Služby hotelu
Vše bylo perfektní. Restaurace Akara působí exoticky a je skvěle zakomponována do v podstatě botanické zahrady. Restaurace Píli Píli, další příjemné posezení. Po skončení pobytu, jsme si mohli ponechat zavazadla v místnosti k tomu určené.

Pláž
Dostupnost pláže naprosto vyhovující, snad jen pláž pro nás působila obyčejně. Promenádu lemují spoustu příjemných restaurací. Poblíž je také plno obchodů.

Jana M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 06.06.2023, Datum pobytu: 26.5. - 2.6.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Baobab

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Vyborne

 • 7.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vyborne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trosku staromodny nabytok ale inak super

Strava
Raňajky vynikajúce velky vyber

Pláž
Krasna pláž blizko hotela

Viktoria A., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 05.06.2023, Datum pobytu: 23.5. - 31.5.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Corona Roja

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Spokojenost. Hotel jsme v minulosti navštívili cca 14x, takže můžeme srovnávat a zaznamenat změny. Viz dále.

 • 9.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost. Hotel jsme v minulosti navštívili cca 14x, takže můžeme srovnávat a zaznamenat změny. Viz dále. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprostá spokojenost, klidný a útulný pokoj s fantastickým výhledem na oceán - za příznivých podmínek až na panorama Tenerife s jeho nevyšší horou Teide. Velká lodžie s lehátky a posezením. Koupelna a WC po renovaci.

Strava
Plně vyhovující strava podávaná formou bufetu. Snídaně velmí bohaté, bez připomínek. Večeře ve srovnání s minulostí trochu ve stylu " kvantita na úkor kvality ". Velký výběr ale bez výraznějších obměn a širší nabídky specialit jednotlivých národních kuchyní - večeře jsou vždy deklarovány pod hlavičkou některé národní kuchyně - od španělské, přes italskou, islandskou až po kanárskou. Výborný nápad, ale protože můžeme srovnávat s minulostí, úroveň trochu slabší. Polevilo se i v kultuře večerního stolování ( od dress codu až po velkou hlučnost - nejen hostů, ale i personálu ).

Služby hotelu
Úklid pokoje naprosto v pořádku a včas, úklid okolí bazénu trochu pokulhával ve stylu "co je mokré, to je čisté". Služby recepce dobré s výjímkou naprosté neinformovanosti o pracích na pobřežní kolonádě a jejím uzavření - viz "Pláž".

Pláž
V době našeho pobytu probíhaly zdlouhavé úpravy na pobřežní kolonádě, která za normálních okolností spojuje hotel s krásnou pláží Amadores. Kolonáda byla v důsledku prací uzavřena a možnost dostat se na pláž velmi zkomplikována - v podstatě buď cestou autem se značnou objížďkou přes Puerto Rico nebo krkolomně přes velký kopec podél frekventované silnice. Pláž jsme v důsledku toho navštívili méně než minulá léta, což je velká škoda.

Alena K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 05.06.2023, Datum pobytu: 19.5. - 31.5.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Gloria Palace Amadores Thalasso & Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Velká spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel čistý, personál příjemný a ochotný, strava výborná. Jediné malé negativum byl prostor před hotelem, kde se shromažďovali kuřáci a občas byl skoro problém tím smradem projít na jedno nadechnutí (a to kouřili prakticky na otevřeném prostranství). Ještě malá připomínka - k čemu je na pokoji kávovar, když k němu není voda (ve vodovodní síti je odsolovaná), stejně ale nebyl potřeba neboť v hotelu je 24 hodinový samoobslužný bar.

Strava
Výborná, bohatá nabídka, hodně ryb a mořských plodů, libové maso, výborné ovoce a zelenina. Bez chyby.

Služby hotelu
Spokojenost.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 02.06.2023, Datum pobytu: 12.5. - 26.5.2023
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Abora Continental (ex. IFA Coninental)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria