Kanárské ostrovy - Gran Canaria Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi nejnavštěvovanější ostrov celého souostroví. Nachází se zde velké množství krásných pláží a komfortních hotelů, ale neztrácejte čas povalováním u bazénu! Je zde mnoho k vidění! Můžete si vypůjčit automobil a poznat krásy ostrovy dle svého uvážení, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skála Roque Nublo je nejznámější symbol ostrova. Tyčí se do výšky 1813 metrů nad mořem a naleznete ji přímo ve středu ostrova. V překladu znamená Roque Nublo "mračné skalisko", což Vám bude ihned jasné po jeho shlédnutí. Po vystoupání na náhorní plošinu začnete pociťovat příjemný vánek čerstvého vzduchu, který je velice příjemný zejména v letních měsících, kdy je na Gran Canaria nejtepleji. Z této rozlehlé plošiny se nabízejí nádherné výhledy zejména západním směrem do obrovského kaňonu, který je občas nazýván malý evropský Grand Canyon a na další čedičový monument Roque Bentaiga. V brzkých ranních hodinách kdy ještě není opar, je pak možno spatřit i sedmdesát kilometrů vzdálený ostrov Tenerife. Kdo chce získat typickou fotku s pohledem na kaňon s vlastní osobou v záběru, pak nesmí mít problémy s pobytem ve velké výšce na malém prostoru.

  Pico de las Nieves

  Nejvyšším bodem na ostrově Gran Canaria je vrchol Pico de las Nieves, jenž dosahuje výšky 1949 metrů nad mořem. Oproti ostatním vrcholům v okolí je to místo, kde je umístěná vojenská základna a tak až na samotný vrchol vede asfaltová silnice zakončená malým parkovištěm.

  Z vrcholu Pico de las Nieves jsou nejkrásnější pohledy zejména severním směrem, kdy se za určitých klimatických podmínek přelévají mraky přes hranu pohoří a padají hluboko do údolí jižním směrem. Je to fantastická podívaná v případě, že je obloha na jihu vymetená a nad severní částí ostrova se kupí oblačnost, kterou unáší jižní vítr.

  Arucas

  Třetí největší město ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateli je domovem kanárského rumu, jenž je pojmenován dle původní osady, která se na dnešním místě kdysi nacházela. Z tohoto důvodu přijíždějí zdejší město navštěvovat turisté zejména kvůli místní velkopalírně rumu. V Arucas naleznete dále kostel svatého Jana Křtitele, který je na místní rozměry uliček natolik veliký, že jen těžko ho budete umísťovat do svého hledáčku ve fotoaparátu.

  Jih ostrova


  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas se nachází na všech předních stránkách průvodců ostrova Gran Canaria. Najdete zde záběr přesypávajících se písečných dun, jenž se nacházejí na jihu ostrova v rozlehlém letovisku Maspalomas. Díky relativně malé vzdálenosti Afriky a příznivému směru větru vznikly duny v Maspalomas postupným navátím písku ze Sahary. Jelikož jsou písečné duny atraktivní zejména pro společnosti stavějící hotely až na samotném okraji dun, jsou od roku 1987 chráněné, čímž je tak zabráněno dalšímu zmenšování plochy.

  Z východní strany jsou duny připomínající kousek Sahary obleženy hotely, které volně navazují na rozlehlé letovisko Playa del Inglés. Ve střední části pláže se pak nachází jediná oficiální nudistická pláž. Při chůzi na západ je letovisko Maspalomas zakončeno vysokým majákem, za nímž se rozkládá nejluxusnější pětihvězdičkový hotel v Maspalomas. Ve směru od pláže do vnitrozemí je pak chráněná zóna s palmovými háji obklopena golfovým hřištěm.

  Puerto de Mogán

  Velice pěkně architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám při procházce mezi uličkami bude připomínat italské Benátky, avšak více živější a barevně probarvené s mnoha květinami. Oproti jiným letoviskům na Gran Canaria je svou rozlohou malé, zato velmi příjemné na posezení v restauraci kolem hlavního mola. Jen pár metrů od přístaviště rybářských člunů najdete uměle vybudovanou písečnou pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Největší zábavní vodní park na Kanárských ostrovech se nachází nedaleko letoviska Maspalomas. Díky slunečnému jihu a příjemné celoroční teplotě je aquapark otevřen po celý rok mimo extrémně nepříznivého počasí v některých zimních měsících. Aquapark se rozléhá na poměrně veliké ploše, a tak nabízí mnoho atrakcí včetně skluzavky Tornádo, jenž je z celého parku nezajímavější a stojí se na ní proto největší fronty.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Celkem: 10 Krásná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel opravdu rozlehlý, v době naší dovolené z 800 pokojů bylo obasazených tak 50... takže všude čisto a uklizeno. Nikde jsme nezažili fronty. Personál usměvavý, ochotný. Nikde s ničím problém. Snad jen mám trochu rozpaky z místních výtahů... Pokud nechcete běhat do 5. patra, pak strávíte dost času čekáním na prázdný výtah... Nám to nevadilo, hotel byl prázdný, neumím si to ale předastavit, jak to vypadá při plné obsazenosti.

Strava
Jídlo mají perfektní. Od zeleniny přes výběr mas, ovoce, sýrů, uzenin... prostě co si člověk vzpomene, tak najde. Ve snack baru pizza, burger, hranolky, hotdog, sendviče ... celý den. Pití až na džus super, vše kontinentální ne z přášků...

Služby hotelu
Služby hotelu byly omezené - nemohu více rozepsat.

Pláž
Pláž je tedy dost daleko, cesta z Playa del Ingles je klidně i na hodinu... je to tedy cesta z kopce a pak schody tak 3 patra dolů. Je lepší jít po promenádě až na 2. schody, tam je to pozvolnější a nemusí se tak dlouho jít v písku - je tam i sprcha na nohy... Od hotelu asi jezdí i bus, toho jsme ale nevyužívali. Je potřeba s tím tedy počítat, že oceán není daleko, ale cesta je dost vleklá. jinak pláž rozlehlá a nádherná, dá se jít daleko až k dunám a tam strávit nějaký čas. Je to nádhera za tu procházku to určitě stojí. Strávili jsme tam několik dní a velká spokojenost. Fouká tam vítr, tak není horko tak nesnesitelné... Prostě nádhera, uvidíte sami.

Eva Hančlová, 19.07.2021, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Abora Continental (ex. IFA Coninental)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 10 Perfektní dovolená, kterou jsme strávili převážně cestováním. Hotel má skvělou polohu cca 150 m od pláže, po které se dá dojít cca 10-15...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená, kterou jsme strávili převážně cestováním. Hotel má skvělou polohu cca 150 m od pláže, po které se dá dojít cca 10-15 min procházkou k písečným dunám. V blízkosti jsou krámky, supermarkety, obchodní centra a v případě potřeby i lékárna. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, velmi pěkné. Byli jsme ubytovaní v prostorném apartmánu. Každý den jsme měli uklizeno a čisté ručníky.

Strava
Jídlo bylo moc výborné, velký výběr. Vždy mám na dovolené velké obavy z jídla, protože jsem vybíravá. Hlady jsem netrpěla, naopak mi moc chutnalo :-).

Služby hotelu
Všichni velmi milí, vstřícní, ochotní, nic nebylo problém. Určitě tu nezažijete kyselé obličeje.

Možnost zařízení různých výletů, pronájmu auta, Wi-Fi na recepci zdarma, na pokoji za poplatek.

Jediná škoda je, že hotel nemá parkoviště a z důvodu atraktivní lokality je to s parkováním obtížné buď počkat než se někde místo uvolní nebo další alternativa je parkoviště u hotelu za max taxu 17,5 EUR.

Pláž
Krásná písčitá pláž, čistá voda. Možnosti dlouhých procházek po pláži. Možnost surfování, cca 500 m nalevo od hlavního vstupu na pláž lehátka (neví, zda jsou zdarma nebo za poplatek, nevyužívali jsme).

Anonym, 14.07.2021, Datum pobytu: 30.6. - 11.7.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Sahara Playa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Celkový dojem byl nad rámec našeho očekávání a velmi mile nás vše překvapilo!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem byl nad rámec našeho očekávání a velmi mile nás vše překvapilo! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto komfortní se všemi náležitosti dané úrovně hotelu. Už jen vstup na recepci byl dechberoucí, celý komplex byl moderně zařízen, vše tématicky avšak vkusně laděno do afrického stylu :)

Strava
Strava byla velmi pestrá, a pro ty, co nejsou konzervativní si dovolím napsat, že každý den bylo něco nového, za dobu 8dnů našeho pobytu jsme nebyli ani schopni vše ochutnat. Snídaně, obědy a večeře jsou plnohodnotné, od předkrmů, polévek, před hlavní chody, plno ovoce a zeleniny, čerstvé džusy, ruznodruhové maso a mořské plody, přílohy na bázi vařené gril.zeleniny, brambory, rýžě, luštěniny na tisíc způsobů a v neposlední řadě famózní dezerty. Při plné penzi je potřeba si jen doobjednat/přikoupit nápoje (cenově naprosto únosné, platí jen u oběda a večere. U snidaně jsou studené a teplé nápoje, vč.alko prosecca gratis).

Služby hotelu
Veškerý personál velmi ochotný a usměvavý v jakoukoliv hodinu, nápomocný ve všech ohledech.

V areálů je vícero barů, kde mají skvělé drinky, vecer hraje živá hudba a samozřejmě je k dispozici i doprovodný program. Bazén je členitý, V okolí je hezky vybudované letovisko s mnoha obchody, butiky, promenáda kolem pobřeží s restauracemi a večerním životem. Celkově na nás lokalita působila velmi bezpečně.

Pláž
Pláž není přímo u hotelu, ale vzhledem k poloze letoviska je cca 5-10min chůze, záleží kde se komu zalíbí. U pláže je sprcha u omývatko na nohy/obuv. Pláž je na jedné straně vymezena majákem, od kterého lemují pláž malé bary s občerstvením a na druhou stranu vede nekonečná a široká písčitá pláž, vždy čistá a upravená. Oceán studenější, ale mnohem teplejší, než jsme s obavami očekávali. V dostupné vzdálenosti jsou i malé duny, což nám opakovaně sloužilo jako cíl procházky. Lehátka zde nejsou, ale písek je čistý a v hotelu půjčují velké osušky. Určitě doporučuji i vysokoochranný faktor přípravků na opalování, sluníčko je ostřejší než na severu Afriky! (Možno zakoupit i lokální produkty s Aloe po opalování)

Alžběta M., 14.07.2021, Datum pobytu: 16.6. - 23.6.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Baobab

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

17 fotografií

Celkem: 10 Hotel 5 hvězd, odpovídá svému hodnocení. Na recepci profi přístup, ochotní, na úrovni, příjemní, ale nevtíraví. Hotel vkusně zařízený,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel 5 hvězd, odpovídá svému hodnocení. Na recepci profi přístup, ochotní, na úrovni, příjemní, ale nevtíraví. Hotel vkusně zařízený, prostorný, působí klidným dojmem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, vybavené, nepotřebujete s sebou téměř nic

Strava
Velmi bohatá nabídka, možno vybrat si z nabízených připravených jídel, nebo vyčkat na teplou přípravu od místních kuchařů.

Každý den jiná nabídka, někdy zaměřené na nějakou mezinárodní kuchyni. Předkrmy, polévka, velká nabídka hlavních chodů, spousta zákusků a ohromné množství ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
Denní úklid pokojů s výměnou všech ručníků, doplnění lednice, ustlání postele. Vlastní bazény, bar a občerstvení, příjemná obsluha.

Pláž
Pláž umístěná hned za hotelem, čistá, hlídaná plavčíkem. Moře chladnější, ne studené, o to více osvěžující. Písčitá, příjemná pláž, téměř žádné známky po životě pod hladinou. Podmínky pro potápění a šnorchlování nezjištěny.

Jiří Pekař, 13.07.2021, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Meliá Tamarindos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Gran Canaria