Kanárské ostrovy - Fuerteventura Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Fuerteventura je okouzlující ostrov, asi nejkrásnější ostrov Kanárských ostrovů. Splní Vám ty nejtajnější sny o koupání a o perfektní dovolené. Nachází se zde ty nejkvalitnější pláže z celého souostroví. Naprostá většina nejlepších pláží se nachází na jižním poloostrově Jandía a pak z části na severozápadním pobřeží kolem přírodního parku Dunas de Corralejo. Na své si tu přijdou také nudisti, jelikož v nudistické pláže se proměnilo velké množství pláží, i když nejsou oficiálně vedené jako nudistické. Stejně tak je Fuerteventura rájem pro vyznavače vodních sportů, zejména pak těch co milují windsurfing, jelikož zde najdou jedny z nejlepších podmínek pro tento sport. Nejen sportem a koupáním je tento ostrov známý. Je zde taky mnoho možností, jak trávit večery, můžete navštívit nádherné kavárny, noční kluby nebo se jen tak toulat.

  Poloostrov Jandía

  Zde se nachází největší množství luxusních pláží a letovisek. Pojďme si představit ty nejlepší z nejlepších.

  Playa de Sotavento

  Tato čtyřhvězdičková pláž se nachází na východním pobřeží poloostrova Jandía. Playa de Sotavento Vás naprosto uchvátí už svými rozměry. Playa de Sotavento je téměř pět kilometrů dlouhá a v některých místech při odlivu až kilometr široká s několika písečnými duny. Z důvodu neustálého příjemného větříku se Playa de Sotavento stala mekkou všech windsurfářů na ostrově. Tím že se pláž nachází na závětrné straně ostrova, nejsou na moři žádné velké vlny a tak je koupání bezpečné i pro děti.

  Playa de Cofete

  Playa de Cofete je téměř nekonečná pětihvězdičková pláž ležící na západním pobřeží poloostrova Jandía. Playa de Cofete je nádherná patnáct kilometrů dlouhá písečná pláž, kde si můžete auto zaparkovat až na okraji moře. Díky své poloze zde potkáte jen několik turistů a rybářů, jenž čekají na svůj úlovek. Lze si vypůjčit také bicykl a poznat tak krásy tohoto místa v kombinaci se sportem. Ze sedla lze pak spatřit nádherný výhled na celou Playa de Cofete, která dál pokračuje jako Playa de Barlovento.

  Morro Jable

  Nejznámějším plážovým letoviskem na poloostrově Jadía je Morro Jable, což je pěkně postavené moderní město z původní rybářské vesnice s několika domky. Díky velkému zájmu o tuto lokalitu se stavějí nové hotely stále více na prudkých svazích s výhledem na moře.

  Morro Jable se může také pochlubit velmi pěknou pláží Playa del Matorral, která se ve své délce táhne podél pobřeží na sever několika kilometrů. Hlavní dominantou je mohutný maják, jenž ční do výšky několika desítek metrů. Souběžně s koncem letoviska na severu se Playa del Matorral mění v nudistickou pláž.

  Sever ostrova


  Parque Natural de las Dunas de Corralejo

  Na severovýchodním pobřeží se nachází národní park s písečnými. Celková rozloha přírodního parku je kolem sedmi kilometrů čtverečních. Okolo celého parku se rozkládá několik nádherných, a také nudistických pláží.

  El Cotillo

  El Cotillo je to pravé místo pro vyznavače windsurfingu. Původně byla tato obec přístavem pro rybolov a export vápna a též odtud odplouvali lodě s lidmi, kteří se rozhodli emigrovat do Ameriky. V dnešní době je to poklidné městečko s kavárnami a restauracemi, jež nabízejí mořské specialitky. Nad hlavní písečnou pláží Playa del Castillo se pak tyčí malá strážní věž, jenž chránila obec před útoky z moře.

  Baku Water Park

  Pokud se chcete vyřádit na tobogánech, nenechte si ujít tento zábavní park. Můžete si zde užít tobogány, skluzavky, vířivky, umělé vlny a další speciality.

  Západní pobřeží ostrova


  Gran Tarajal

  Gran Tarajal je druhým největším městem ostrova Fuerteventura. Ve městě se nachází pěkná pláž a nábřežní kolonáda. Kousek od nábřeží pak najdete nejzajímavější objekt ve městě. Jedná se o krásnou kašnu vyzdobenou mořskými koníky, z nichž chrlí voda, která je obklopena vysokými královskými palmami. Pro oddechovou procházku po obchodech a posezení v restauraci na nábřeží je v Gran Tarajal příjemnější atmosféra, nežli v hlavním městě ostrova.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Fuerteventura

Celkem: 8,8 celkový dojem z jinak skvělé dovolené nám na závěr pokazila organizace ohledně parkování. Využili jsme služby CK a objednali si...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem z jinak skvělé dovolené nám na závěr pokazila organizace ohledně parkování.

Využili jsme služby CK a objednali si parkování u letiště (společnost PARKIA).

Přiletěli jsme v neděli ve 22,15 hodin načas. Podle instrukcí jsme měli volat parkovací službu až budeme mít

vyzvednuté zavazadla. Poprvé jsme volali 22.55, a během následují hodiny asi 3x. Více než hodinu jsme čekali na odvoz na parkoviště, které mělo být zajištěno do 10 min. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
příjemné standardní, jen by mohly být na pokoji ledničky

Strava
výborná, rozmanitá

Jiřina N., 17.10.2017, Datum pobytu: 7.10. - 14.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Costa Caleta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Vyborne,spokojenost nad miru,pristi rok bereme stejný hotel i pokoj diky

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vyborne,spokojenost nad miru,pristi rok bereme stejný hotel i pokoj diky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj v přízemí s možností posedět venku,v klidné lokalitě hotelu

Strava
Vyber z mnoha jidel

Služby hotelu
Služby nadmiry

Pláž
Fantastickaaaaaa

Alena Hlouchová, 17.10.2017, Datum pobytu: 7.10. - 14.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: ClubHotel Riu Oliva Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Vše odpovídalo naší představě o této dovolené

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše odpovídalo naší představě o této dovolené Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na úrovni,pouze jsme postrádali wifi na pokoji,či patře a zarazilo nás ,že použití pokojového

trezoru bylo zplatněno 2,5E /den.

Strava
Výborná ,velký výběr a stále doplňovaná

Služby hotelu
Pesonál ochotný a vstřícný, Pouze večerní animační program pokulhával

Pláž
Dostupnost pláže nelze hodnotit ,protože na celý pobyt jsme měli zapůjčené auto

Zuzana Zídková, 17.10.2017, Datum pobytu: 7.10. - 14.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Costa Caleta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž Ajuy 3 fotografie

Celkem: 7,6 Velká spokojenost, příští rok se sem vrátíme. Dlouhá písečná pláž je super. Ideální pro rodiny s dětmi. Strava výborná. Jediná věc,...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost, příští rok se sem vrátíme. Dlouhá písečná pláž je super. Ideální pro rodiny s dětmi.

Strava výborná. Jediná věc, která mám scházela bylo venkovní posezení večer v areálu hotelu. Zobrazit celou recenzi

Hana K., 16.10.2017, Datum pobytu: 27.9. - 4.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Sol Jandía Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Celkem: 10 Všichni jsme byli naprosto spokojení a užili jsme si dovolenou na 100%

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všichni jsme byli naprosto spokojení a užili jsme si dovolenou na 100% Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je to obrovský hotelový komplex s bazény a umělou lagunou v jejichž okolí jsou k dispozici lehátka. Byli jsem 3 a neměli jsme problém nějaké to lehátka si zabrat. Obrovská recepce se spousty sedaček a křesílek kde můžete chtít Wi-Fi zdarma. Na pokoji se musí za Wi-Fi priplacet. Nám stačilo vždy po večeři se připojit na Wi-Fi zdarma. Pokoj jsme měli krásně zařízený s velkou kouzelnou. Každé ráno hotelový personál uklízet jak pokoje tak i okolí hotelu.

Strava
Strava je formou bufetu. My jsme měli polopenzi, která nám bohatě stačila. U snídaně je dovoleno si vzít sebou nějaké to ovoce či nějakou tu housku. Každý den jsme měli k večeři jídla z různých zemí. Takže jsme mohli na nějakou tu dietu pěkné rychle zapomenout :) Za pití u večeře jsme si museli připlatit.

Služby hotelu
Hotel nabízí spoustu služeb jako je spa, pronajmutí auta, nějaké ty zájezdy apod. My jsme využili dvouch výletů nabízených cestovní kanceláře . Jeli jsme se podívat do oasis parku kam nás vzal autobus patřící parku přímo od hotelu zcela zdarma. Jeden den jsme strávili S velice příjemnou paní delegátkou od CK která nás vzala po ostrově. Ukázala nám kozí farmu, aloe vera farmu, písečné duny apod. Jeden den půjčili auto abychom si vykoupali i na jiné pláži.

Pláž
Pláže jsou krásné písečné. Je zde velký odliv a příliv takže je třeba si hlídat věci pokud je odložíte míč blízko k oceánu. My jsme se snažili každý den jít na jinou pláž.

Lucie K., 15.10.2017, Datum pobytu: 4.10. - 11.10.2017
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: R2 Río Calma

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Fuerteventura

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622