Kanárské ostrovy - Fuerteventura Kanárské ostrovy

 • Doba letu

  05:00 h

 • Popis

  Fuerteventura je okouzlující ostrov, asi nejkrásnější ostrov Kanárských ostrovů. Splní Vám ty nejtajnější sny o koupání a o perfektní dovolené. Nachází se zde ty nejkvalitnější pláže z celého souostroví. Naprostá většina nejlepších pláží se nachází na jižním poloostrově Jandía a pak z části na severozápadním pobřeží kolem přírodního parku Dunas de Corralejo. Na své si tu přijdou také nudisti, jelikož v nudistické pláže se proměnilo velké množství pláží, i když nejsou oficiálně vedené jako nudistické. Stejně tak je Fuerteventura rájem pro vyznavače vodních sportů, zejména pak těch co milují windsurfing, jelikož zde najdou jedny z nejlepších podmínek pro tento sport. Nejen sportem a koupáním je tento ostrov známý. Je zde taky mnoho možností, jak trávit večery, můžete navštívit nádherné kavárny, noční kluby nebo se jen tak toulat.

  Poloostrov Jandía

  Zde se nachází největší množství luxusních pláží a letovisek. Pojďme si představit ty nejlepší z nejlepších.

  Playa de Sotavento

  Tato čtyřhvězdičková pláž se nachází na východním pobřeží poloostrova Jandía. Playa de Sotavento Vás naprosto uchvátí už svými rozměry. Playa de Sotavento je téměř pět kilometrů dlouhá a v některých místech při odlivu až kilometr široká s několika písečnými duny. Z důvodu neustálého příjemného větříku se Playa de Sotavento stala mekkou všech windsurfářů na ostrově. Tím že se pláž nachází na závětrné straně ostrova, nejsou na moři žádné velké vlny a tak je koupání bezpečné i pro děti.

  Playa de Cofete

  Playa de Cofete je téměř nekonečná pětihvězdičková pláž ležící na západním pobřeží poloostrova Jandía. Playa de Cofete je nádherná patnáct kilometrů dlouhá písečná pláž, kde si můžete auto zaparkovat až na okraji moře. Díky své poloze zde potkáte jen několik turistů a rybářů, jenž čekají na svůj úlovek. Lze si vypůjčit také bicykl a poznat tak krásy tohoto místa v kombinaci se sportem. Ze sedla lze pak spatřit nádherný výhled na celou Playa de Cofete, která dál pokračuje jako Playa de Barlovento.

  Morro Jable

  Nejznámějším plážovým letoviskem na poloostrově Jadía je Morro Jable, což je pěkně postavené moderní město z původní rybářské vesnice s několika domky. Díky velkému zájmu o tuto lokalitu se stavějí nové hotely stále více na prudkých svazích s výhledem na moře.

  Morro Jable se může také pochlubit velmi pěknou pláží Playa del Matorral, která se ve své délce táhne podél pobřeží na sever několika kilometrů. Hlavní dominantou je mohutný maják, jenž ční do výšky několika desítek metrů. Souběžně s koncem letoviska na severu se Playa del Matorral mění v nudistickou pláž.

  Sever ostrova


  Parque Natural de las Dunas de Corralejo

  Na severovýchodním pobřeží se nachází národní park s písečnými. Celková rozloha přírodního parku je kolem sedmi kilometrů čtverečních. Okolo celého parku se rozkládá několik nádherných, a také nudistických pláží.

  El Cotillo

  El Cotillo je to pravé místo pro vyznavače windsurfingu. Původně byla tato obec přístavem pro rybolov a export vápna a též odtud odplouvali lodě s lidmi, kteří se rozhodli emigrovat do Ameriky. V dnešní době je to poklidné městečko s kavárnami a restauracemi, jež nabízejí mořské specialitky. Nad hlavní písečnou pláží Playa del Castillo se pak tyčí malá strážní věž, jenž chránila obec před útoky z moře.

  Baku Water Park

  Pokud se chcete vyřádit na tobogánech, nenechte si ujít tento zábavní park. Můžete si zde užít tobogány, skluzavky, vířivky, umělé vlny a další speciality.

  Západní pobřeží ostrova


  Gran Tarajal

  Gran Tarajal je druhým největším městem ostrova Fuerteventura. Ve městě se nachází pěkná pláž a nábřežní kolonáda. Kousek od nábřeží pak najdete nejzajímavější objekt ve městě. Jedná se o krásnou kašnu vyzdobenou mořskými koníky, z nichž chrlí voda, která je obklopena vysokými královskými palmami. Pro oddechovou procházku po obchodech a posezení v restauraci na nábřeží je v Gran Tarajal příjemnější atmosféra, nežli v hlavním městě ostrova.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Fuerteventura

Celkem: 8.3 Příjemné klima, služby funkční, apartmány starší ho vybavení.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné klima, služby funkční, apartmány starší ho vybavení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Funkční, staré vybavení, matrace nekvalitní, úklid perfektní, denně.

Strava
Slabší čistota sklenic, jinak vše v pořádku.

Služby hotelu
Delegát nepodal kontakt na telefon v případě problému. Chyběly informace k času odletu.

Pláž
Perfektní!!! Čistá, oceán úžasný.

Šárka S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.07.2024, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2024
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Riu Oliva Beach Resort

Celkem: 10 Velice profesionální a ochotný personál. Nádherné místo. Byla jsem moc spokojena.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice profesionální a ochotný personál. Nádherné místo. Byla jsem moc spokojena. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super.

Strava
Velice chutná.

Služby hotelu
Perfektní.

Pláž
Nádherná.

Alena K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.07.2024, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2024
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Riu Calypso

Celkem: 8 Velmi příjemné ubytování. Místo pokojů s výhledem na bazén a s terasou. Bar velmi blízko. Ubytování čisté a každý den uklizeno. Výměna...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemné ubytování. Místo pokojů s výhledem na bazén a s terasou. Bar velmi blízko. Ubytování čisté a každý den uklizeno. Výměna ručníků bez problémů taky každý den. Jídlo chutné a zmena častá. Pořád plno, pití doplňováno bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté a dobré postele. Úklid každý den. Koupelna s vanou. Perfektní místo nad bazénem. Blizko do baru i jídelny.

Strava
Velmi dobrá. Chutnalo a měly i změny. Ryby super. I snídaně velmi dobřé. Více mořských plodů to chtělo...

Služby hotelu
Velmi spokojen. Ručníky, osušky výměna každý den. Úklid každý den. Velmi příjemné paní na úklid. Žádný problém jsme neměli.

Pláž
Velmi pěkná. Trochu kopec a vstup velmi zvláštní. Jinak možnost přecházení mezi plážemi úžasná. Slunečníky za 6 Eur, ne zdarma jak bylo psáno... jinak super.

Miroslav V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.07.2024, Datum pobytu: 27.6. - 4.7.2024
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Riu Oliva Beach Resort

Celkem: 8.4 Na Kanáry jsme s manželem nejeli prvně. Zvolili jsme tento hotel, protože jsme měli auto, tudíž nám byla lokalita hotelu spíše jedno. Na...

 • 8.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na Kanáry jsme s manželem nejeli prvně. Zvolili jsme tento hotel, protože jsme měli auto, tudíž nám byla lokalita hotelu spíše jedno. Na hotelu jsme trávili pouze večery. Celkově hodnotíme kladně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj odpovídal standardům Kanárských ostrovů. Měli jsme čisto, dle potřeby vše doplňkováno. Jediné co mi trochu chybělo byla skřín - ta místní byla velmi stará, nahoře byla jen jedna dlouhá úzká police, zbytek prostoru na pověšení, ale bez ramínek. Takže vlastně k ničemu. Měli jsme prádlo v komodě pod televizí, ale vzhledem k tomu, že jsme na hotelu jen spali, moc nás to netížilo.

Strava
Výběr dostačující. Pravdou je, že snídaně jsme měli už lepší, ale k večeři jsme si vždy něco vybrali. Na obědy jsme na hotelu nikdy nebyli, takže nemohu plně posoudit. Kladně hodnotím střídání různých druhů kuchyně: mezinárodní, Asie, Itálie, Řecko...

Služby hotelu
Veškerý personál byl velmi příjemný. Od recepce až po baristy, když jsme něco potřebovali, ihned nám bylo vyhověno. Hotel má až "rodinný charakter" a atmosféra tam byla velmi příjemná. Koktejly a drinky na baru byly TOP!

Pláž
Na blízkou pláž se dá dostat hotelovým autobusem. Byli jsme se tam podívat autem ihned po přijezdu (v podvečer), ale pak už ne. Pláž byla udržovaná, velká, nejspíš tam bývá hodně lidí. Byly tam i lehátka a deštníky.

Veronika Marie J., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.07.2024, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2024
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Elba Lucia Sport & Suite

3 fotografie

Celkem: 9.3 Hotel má starší vybavení, ale pokoj byl čistý, personál ochotný a nápomocný. Bazény hezké, čisté. Pláž nádhera. Strava také OK -...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel má starší vybavení, ale pokoj byl čistý, personál ochotný a nápomocný.

Bazény hezké, čisté. Pláž nádhera. Strava také OK - vzhledem k tomu, že nejsme s dětmi nároční (jinak menší výběr odpoledního snacku). Snídaně, obědy a večere perfektní - velký výběr jídla, teplého, studeného, dezerty - jediné, co mně chybělo, byla možnost dát si kávu po obědě a večeři přímo v restauraci při jídle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel odpovídá tomu, jak je prezentován - tzn. starší nábytek, závěsy, které už by potřebovaly vyměnit... Jinak vše čisté, hezký prostorný balkon - vzhledem k tomu, že jsme na pokoji trávili velmi málo času (a to jsme brali v potaz už při výběru hotelu), bez problémů.

Strava
Pestrá, vybere si snad každý. Děti byly nadšené - bohatý, rozmanitý výběr snídaní, obědů i večeří.

Služby hotelu
Perfektní - kdykoliv jsem potřebovala poradit - např. ohledně odjezdu autobusu na výlet - přivolání taxi služby - ochotní, mluví perfektně německy i anglicky (jiné jazyky nevím, nemohu posoudit). Paní na úklid příjemné, usměvavé - kdykoliv jsme je potkali. Výhodou je, že přímo v hale recepce má stánek autopůjčovna - kterou jsme využili - super rozhodnutí a rozhodně doporučuji.

Pláž
Nádherná, přesně podle recenzí - trávili jsme tam zejména ráno a večer čas při procházkách - moc se nám líbila.

Renata M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.07.2024, Datum pobytu: 30.6. - 4.7.2024
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: SBH Club Paraíso Playa

Výhled z balkonu 3 fotografie

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Fuerteventura