Kanárské ostrovy - Fuerteventura Kanárské ostrovy

 • Doprava letecky

  05:00 h

 • Popis

  Fuerteventura je okouzlující ostrov, asi nejkrásnější ostrov Kanárských ostrovů. Splní Vám ty nejtajnější sny o koupání a o perfektní dovolené. Nachází se zde ty nejkvalitnější pláže z celého souostroví. Naprostá většina nejlepších pláží se nachází na jižním poloostrově Jandía a pak z části na severozápadním pobřeží kolem přírodního parku Dunas de Corralejo. Na své si tu přijdou také nudisti, jelikož v nudistické pláže se proměnilo velké množství pláží, i když nejsou oficiálně vedené jako nudistické. Stejně tak je Fuerteventura rájem pro vyznavače vodních sportů, zejména pak těch co milují windsurfing, jelikož zde najdou jedny z nejlepších podmínek pro tento sport. Nejen sportem a koupáním je tento ostrov známý. Je zde taky mnoho možností, jak trávit večery, můžete navštívit nádherné kavárny, noční kluby nebo se jen tak toulat.

  Poloostrov Jandía

  Zde se nachází největší množství luxusních pláží a letovisek. Pojďme si představit ty nejlepší z nejlepších.

  Playa de Sotavento

  Tato čtyřhvězdičková pláž se nachází na východním pobřeží poloostrova Jandía. Playa de Sotavento Vás naprosto uchvátí už svými rozměry. Playa de Sotavento je téměř pět kilometrů dlouhá a v některých místech při odlivu až kilometr široká s několika písečnými duny. Z důvodu neustálého příjemného větříku se Playa de Sotavento stala mekkou všech windsurfářů na ostrově. Tím že se pláž nachází na závětrné straně ostrova, nejsou na moři žádné velké vlny a tak je koupání bezpečné i pro děti.

  Playa de Cofete

  Playa de Cofete je téměř nekonečná pětihvězdičková pláž ležící na západním pobřeží poloostrova Jandía. Playa de Cofete je nádherná patnáct kilometrů dlouhá písečná pláž, kde si můžete auto zaparkovat až na okraji moře. Díky své poloze zde potkáte jen několik turistů a rybářů, jenž čekají na svůj úlovek. Lze si vypůjčit také bicykl a poznat tak krásy tohoto místa v kombinaci se sportem. Ze sedla lze pak spatřit nádherný výhled na celou Playa de Cofete, která dál pokračuje jako Playa de Barlovento.

  Morro Jable

  Nejznámějším plážovým letoviskem na poloostrově Jadía je Morro Jable, což je pěkně postavené moderní město z původní rybářské vesnice s několika domky. Díky velkému zájmu o tuto lokalitu se stavějí nové hotely stále více na prudkých svazích s výhledem na moře.

  Morro Jable se může také pochlubit velmi pěknou pláží Playa del Matorral, která se ve své délce táhne podél pobřeží na sever několika kilometrů. Hlavní dominantou je mohutný maják, jenž ční do výšky několika desítek metrů. Souběžně s koncem letoviska na severu se Playa del Matorral mění v nudistickou pláž.

  Sever ostrova


  Parque Natural de las Dunas de Corralejo

  Na severovýchodním pobřeží se nachází národní park s písečnými. Celková rozloha přírodního parku je kolem sedmi kilometrů čtverečních. Okolo celého parku se rozkládá několik nádherných, a také nudistických pláží.

  El Cotillo

  El Cotillo je to pravé místo pro vyznavače windsurfingu. Původně byla tato obec přístavem pro rybolov a export vápna a též odtud odplouvali lodě s lidmi, kteří se rozhodli emigrovat do Ameriky. V dnešní době je to poklidné městečko s kavárnami a restauracemi, jež nabízejí mořské specialitky. Nad hlavní písečnou pláží Playa del Castillo se pak tyčí malá strážní věž, jenž chránila obec před útoky z moře.

  Baku Water Park

  Pokud se chcete vyřádit na tobogánech, nenechte si ujít tento zábavní park. Můžete si zde užít tobogány, skluzavky, vířivky, umělé vlny a další speciality.

  Západní pobřeží ostrova


  Gran Tarajal

  Gran Tarajal je druhým největším městem ostrova Fuerteventura. Ve městě se nachází pěkná pláž a nábřežní kolonáda. Kousek od nábřeží pak najdete nejzajímavější objekt ve městě. Jedná se o krásnou kašnu vyzdobenou mořskými koníky, z nichž chrlí voda, která je obklopena vysokými královskými palmami. Pro oddechovou procházku po obchodech a posezení v restauraci na nábřeží je v Gran Tarajal příjemnější atmosféra, nežli v hlavním městě ostrova.

Nejnovější recenze Kanárské ostrovy - Fuerteventura

Celkem: 10 Nádherná dovolená ,vše bylo skvělé .

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená ,vše bylo skvělé . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné a čisté bungalovy. Dobře vybavené ,velká terasa,v pěkném a klidném místě.

Strava
Pestrá a rozmanitá.

Služby hotelu
Recepční nám podala dostatečné množství informací. Výhodou bylo,že mluvila česky.

Pláž
Pěkná ,čistá a dostatečně velká.

Jarmila Czerchová, 22.07.2021, Datum pobytu: 11.7. - 18.7.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Barceló Castillo Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Opět úžasná dovolená,i přes dodržování opatření jsme si dovolenou užili..všem doporučuji.Na své si přijdou i rodiny s dětmi.Idealní si...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Opět úžasná dovolená,i přes dodržování opatření jsme si dovolenou užili..všem doporučuji.Na své si přijdou i rodiny s dětmi.Idealní si půjčit auto a projet ostrov,je zde spousta krásných míst, které stojí za to vidět. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nábytek už něco zažil..ale na funkčnosti to neubírá. Na jejich posteli jsem se už tak dlouho a dobře nevyspala.

Strava
Vybere si úplně každý a věřte tomu, že tak dobrému jídlu se jen těžko odolává.Doporučuji udělat rezervaci do ala carte restaurace.

Pláž
Úžasný oceán, velké vlny, nejkrásnější pláž na ostrově. Počet lidí se rozprostře, takže si připadate, že jste tam sami.

Monika P., 19.07.2021, Datum pobytu: 1.7. - 15.7.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Riu Oliva Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Úžasná dovolená, perfektní a klidné místo ideální na dovolenou s dětmi.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená, perfektní a klidné místo ideální na dovolenou s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v rodinném pokoji mimo hlavní budovu hotelu. K našemu překvapení jsme dostali dvoupatrový apartmán, v každém patře balkón, takže ubytování nádherné. Čisté a každý den perfektní úklid.

Strava
Obrovský výběr jak pro nás nezvyklých jídel, tak i běžných jídel. I děti si vždy vybraly :)

Služby hotelu
Vždy nám ochotně pomohli a poradili, úklid perfektní, obsluha vždy příjemná a ochotná.

Pláž
Pláž se nachází hned před hlavní budovou hotelu, takže přístup velmi dobrý. Pláže jsou neskutečně dlouhé a vždy se najde místo kam si lehnout.

Lehátka byla za poplatek 9€, což mi přišlo poměrně drahé a zbytečné, jelikož jsme byli celou dobu v moři a lehátka jsme využili pouze na odkládání věcí.

Michaela H., 14.07.2021, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2021
Oblast: Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Riu Oliva Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

10 fotografií

Všechny recenze Kanárské ostrovy - Fuerteventura