Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy

 • Zajímavá místa

  Lanzarote

  Návštěvou národního parku Parue Nacional de Timanfaya určitě neprohloupíte. Kromě ostatních přírodních krás jsou zde k vidění mnohé endemické druhy žijící pouze v těchto končinách. Milovníci rostlin jistě ocení kaktusovou zahradu Jardín de Cactus a nádherný pohled na ostrov se vám naskytne z vyhlídky Mirador del Rio.

  V národním parku Timanfaya je možné pozorovat neustálou sopečnou činnost v podobě vřídel, jezírek a pozůstatků lávového proudu. K odpočinku vybízí restaurace El Diablo navržená architektem Césarem Manriquem, jehož stavby vás budou provázet po celém ostrově.

  Turistickým cílem jsou i lávové jeskyně Cueva de los Verdes. Uvnitř se nachází jezírko hluboké pouze 20 centimetrů. Oči turistů jsou však mateny optickým klamem, který budí dojem mnohem větší vzdálenosti mezi dnem a hladinou.

  Srdcem ostrova je původní hlavní město Teguise s romantickými uličkami a rušným nedělním trhem.

  Ve vesničce Tahiche stojí vila architekta, malíře a sochaře Césara Manriqua. Umělec vytvořil specifický "ostrovní urbanismus". Jeho inspirací bylo spojení přírody s architekturou. Ve vile můžete obdivovat zajímavé interiéry, ale i osobní sbírku obrazů architekta, ve které se vyskytují i díla Picassa nebo Miróa.

  Tenerife

  Zemědělský trh v Taraconte se těší velké návštěvnosti. Probíhá v sobotu a v neděli ráno a jsou zde k dostání domácí produkty a tradiční výrobky.
  Hlavní město Santa Cruz se pyšní nejen svými architektonickými památkami, ale především karnevalem probíhajícím v průběhu února.

  K záhadám Tenerife patří pyramidy v Guíamaru, které měly v minulosti obrovský kultovní význam pro původní obyvatelstvo kmene Gaučů. Vědci se dosud přou o jejich původ.
  Národní park Canadas del Teide v blízkosti dominanty ostrova a nejvyšší hory Španělska Pica del Teide nabízí jedinečnou turistickou atrakci. Za vstupné v hodnotě 12 ? vás lanovka vyveze téměř na vrchol do výšky 3555 metrů nad mořem.

  Na východním pobřeží ostrova se rozprostírá město Candelaria, jehož hlavní dominantou je bazilika Nuestra Se?ora de Candelaria se sochou patronky ostrova Panny Marie.

  Hlavní město ostrova, Santa Cruz de Tenerife, je zajímavé svým historickým centrem a kašnou na náměstí Plaza de los Patos.

  La Orotava je jedním z mála míst s původní historickou zástavbou.

  Gran Canaria

  Přírodní útvar Roque nublo, "mračné skalisko", patří k symbolům ostrova. Tento čedičový monolit se tyčí do výšky 1813 metrů nad mořem.

  Vesnička Teror se stala nejdůležitějším poutním místem celého souostroví, protože se zdejším pastýřům se v roce 1481 zjevila Panna Marie.

  Hlavní město Las Palmas je zároveň největším střediskem Kanárských ostrovů. Moderní výstavba je sem tam narušena původními historickými budovami. Katedrála svaté Anny z roku 1497 v jižní části města je jednou z nich. Severnímu přístavišti dominuje španělská pevnost z roku 1493 Castillo de la Luz.

  Nedaleko letoviska Maspalomas byl vystaven největší zábavní vodní park na ostrovech Aqualand Maspalomas.

  La Palma

  V hlavním městě ostrova Santa Cruz de la Palma se zastavoval už Kryštof Kolumbus při svých objevitelských výpravách. Naleznete zde námořní muzeum a za shlédnutí stojí i budova radnice.

  Významnou památkou je klášter Las Nieves zasvěcený patronce ostrova Virgen de las Nieves.

  El Hierro

  Hlavní město El Hierra se jmenuje Valverde a je jediným hlavním městem Kanárských ostrovů ležícím ve vnitrozemí. Celý ostrov je pod ochranou UNESCO.

  V centru Las Puntas můžete strávit noc v nejmenším hotelu světa. Je přestavěn z bývalé přístavní budovy a má pouze čtyři pokoje.

  La Gomera

  Hlavní město ostrova San Sebastian bylo oblíbeným přístavem Kryštofa Kolumba a jeho poslední zastávkou a zásobárnou před dlouhou cestou přes Atlantský oceán do Ameriky.

  Národní park Garanoay je pro své původní vavřínové lesy zapsán do kulturního dědictví UNESCO.


  Fuerteventura

  Jednou z mála místních památek je kostel v městečku Pájara s portálem zdobeným aztéckými motivy nebo městečko La Oliva, ve kterém sídlila vojenská správa ostrova v Casa de los Coroneles.

  K návštěvě vybízí i větrné mlýny Molino de Antigua a muzeum El Museo de la Sal.