Kuvajt Kuvajt

  • Jak trávit čas

    Většinu území Kuvajtu pokrývá nehostinná poušť. Zábava se koncentruje v hlavním městě Kuvajt, kde stojí luxusní hotely, kavárny, čajovny, restaurace, nákupní centra, kina, zábavní parky a vyhlídkové věže. Pohled na město z ptačí perspektivy se vám naskytne na vyhlídce ve 120 metrech na nejvyšší ze tří vodárenských věží. Otevřeno je denně od 9 do 23 hodin. Vstupné stojí 3 KWD. O historii země vypovídá expozice v muzeu Rajab Tareq, Červená pevnost, Velká mešita a Šejkův palác. Ostatní památky byly zničeny během okupace Kuvajtu iráckými jednotkami nebo odvezeny do Iráku.

    Kuvajťané milují nakupování, nejnovější trendy v módě a poslední modely telefonů a tabletů. Celé dny tráví v nákupním centru The Avenues, zastřešené a klimatizované spleti ulic s obchody světoznámých značek. Turisty zaujme spíše starý trh Souk Al-Mubarakiya, jeho ruch, smlouvání s obchodníky, vůně koření a smažených dobrot. Na Souk Al-Mubarakiya poznáte autentický Kuvajt.

    Odpočinek na plážích si užívají turisté a hoteloví hosté. Rodilí Kuvajťané vlastní vily na pobřeží se soukromými plážemi, služkami, kuchaři a rozlehlými pozemky, kam zvou své známé a pořádají rodinné sešlosti. Nejkrásnější pláž v Kuvajtu El Masila má rozlohu 73 000 m2 a je vybavena veškerou infrastrukturou. Každé pondělí, čtvrtek a sobotu je vyhrazena pouze ženám. Druhou vyhlášenou pláží je Oqialah Beach.

    V podvečerních hodinách, kdy teploty mírně klesají, ožívá promenáda Corniche. Romantické procházky vedou zelenými parky a přinášejí příjemné osvěžení. Trochu adrenalinu zažijete v zábavním parku a zvířata z různých kontinentů si prohlédnete v kuvajtské ZOO.