Papua Nová Guinea Papua Nová Guinea

  • Jak trávit čas

    Papua Nová Guinea je země plná zábavy a sportovních aktivit. Plavání, opalování se na prázdných plážích, nákupy na tržištích a ochutnávání místní kuchyně jsou na denním pořádku. Papua Nová Guinea však nabízí mnohem víc! Ideální podmínky k potápění panují podél celého pobřeží země. S potápěčskou výbavou a základním kurzem se můžete ponořit k vrakům japonských válečných lodí porostlých korály. Útesy pod hladinou tvoří domov pestrobarevným rostlinám a živočichům. Informace o lokalitách, instruktora potápění a kurzy nabízí Národní potápěčská organizace.

    V horských oblastech a tropických lesích žije mnoho druhů ptáků. Vezměte si s sebou dalekohled a nebojte se požádat vesničany o pomoc při hledání a pozorování vzácných druhů. Obdivování přírody můžete spojit s vysokohorskými túrami. Většina stezek v horách i v národních parcích je dobře značená a snadno vás zavede k cíli. Trasa Kokoda prochází oblastmi, kde se střetávaly nepřátelské armády za druhé světové války.

    Festivaly místních kultur patří k nejvyhledávanějším lákadlům ostrova. Velkolepá show se chystá každý rok ve městech Goroka a Mount Hagen. Představí se více než 50 souborů v tradičních kostýmech z celé země. Nejlepší soubor festivalu získává roční angažmá v restauracích a hotelích v zemi.

    Aerolinky Papuy Nové Guiney organizují vyhlídkové lety nad ostrovem s možností přistání v odlehlých vesnicích a služby průvodce. Z ptačí perspektivy uvidíte horské řetězce pokryté sem tam zbytky sněhu, zelenající se tropické lesy, meandrovitá koryta řek, křišťálovou hladinu oceánu a roztroušená osídlení izolovaných kmenů.