Senegal Senegal

Oficiální název: Senegalská republika
Hlavní město: Dakar
Státní zřízení: prezidentská republika
Náboženství: islám (96%), křesťanství (3,8%), domorodá a jiná náboženství (0,2%)
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: letní čas -2h, zimní čas -1h

Lokality v Senegalu

Senegal - zájezdy od 17 190 Kč

Senegal leží na západním pobřeží Afriky. Sousedí s Gambií, Guineou, Guineou-Bissau, Mali a Mauritánií. V minulosti byl Senegal nazýván Paříží černého kontinentu. Prosluněné dny, překrásné pláže, malebná krajina, množství exotických zvířat, kosmopolitní hlavní město Dakar a památky zapsané na seznamu UNESCO činí ze Senegalu jednu z nejvyhledávanějších destinací Afriky.

Senegal - zájezdy od 17 190 Kč

Nejnovější recenze Senegal

Celkem: 9,2 Jedním slovem zážitek! Výborné služby delegáta, skvělá organizace výletů. Přestože jsem měla trošku obavy cestovat do téhle země s dětmi...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedním slovem zážitek! Výborné služby delegáta, skvělá organizace výletů. Přestože jsem měla trošku obavy cestovat do téhle země s dětmi (10 a 14 let), bylo o nás výborně postaráno a strach nebyl na místě. Podnikli jsme spoustu zajímavých výletů a odvezli si velké množství vzpomínek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na místní poměry na výborné úrovni. Jen jsme měli smůlu na pokoj, kde s námi žili i šváby. Bohužel místní personál nemá moc zájem cokoliv řešit. Ačkoliv delegát o problému informoval a požadoval pro nás jiný pokoj, tak se nám ho dostalo až dva dny před odletem. Nicméně ostatní klienti tento problém neměli, takže jak říkám, měli jsme smůlu.

Strava
Výborná

Služby hotelu
Skvělé - zdarma jsme se nechali svézt na katamaránu. Bez poplatku je možné zapůjčení loďky, kanoe, surfu a jiných nemotorovných pomůcek na sport. Za poplatek pak zapůjčení jízdního kola, čtyřkolky, vodní skútr aj.

Pláž
Písčitá, čistá, poměrně velké vlny, což ale děti braly jako pozitivum.

Jana K., 27.11.2018, Datum pobytu: 16.11. - 24.11.2018
Oblast: Senegal Senegal, Hotel: Royal Horizons Baobab

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 5,2 Dovolená byla pouze průměrná očekávali jsme daleko lepší podmínky jak na ubytování tak i na vlastní prožití dovolené.

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pouze průměrná očekávali jsme daleko lepší podmínky jak na ubytování tak i na vlastní prožití dovolené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo již zastaralé, obklady měly hodně za sebou.

Strava
Strava byla naprosto bez problémů, každý měl možnost vybrat si podle své chuti. Maso neumí v Africe tradičně dochutit.

Služby hotelu
Pozornost hotelu, personálu a ostatních pracovníků byla velmi dobrá.

Pláž
Velké kameny, díky kterým nebyl přístup do moře. Ochranka nedovolovala vstup do moře. U vesnice pláž bez kamenů, ale kvůli smradu a zbytkům ryb se také nedalo moc koupat. Takže koupání v moři, kvůli kterému jsme cestovali, nebylo možné.

Ladislav D., 20.11.2018, Datum pobytu: 9.11. - 17.11.2018
Oblast: Senegal Senegal, Hotel: Royal Horizons Baobab

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (4)

Celkem: 10 Moc se nám líbil celý komplex. Všude byla čistota, neustále pracovníci uklízeli, zalévali rostliny a všechna zeleň byla úžasná.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc se nám líbil celý komplex. Všude byla čistota, neustále pracovníci uklízeli, zalévali rostliny a všechna zeleň byla úžasná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na to, že se šel člověk jenom do bungalovu vyspat, bylo ubytování v pohodě. Dostačující. Byla dodržovaná čistota.

Strava
Strava rozmanitá, dost mořských plodů a celkový výběr jídla bohatý. Ani jsme všechno neochutnali, ani by se myslím nedalo. Bylo hodně ovoce, sladkostí, hotových jídel, příloh, zkrátka všeho. Personál ochotný.

Služby hotelu
Nedá se nic vytknout. Kufry nám odnesli až do bungalovu.

Pláž
Byli jsme ubytováni přímo na pláži, asi 20 metrů od pláže. Byla to paráda. Akorát kvůli velkým vlnám, nešlo plavat a jít dál do moře. Pro ty, co rádi šnorchlují, tak to není.

Marcela Gurová, 14.11.2018, Datum pobytu: 30.10. - 10.11.2018
Oblast: Senegal Senegal, Hotel: Royal Horizons Baobab

Byla tato recenze užitečná? Ano (8) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 4 Když pominu to, že někoho jako delegáta jsme viděli jen po příletu na letiště (jindy už se nedočkáte žádného delegáta ani nikoho, kdo by...

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Když pominu to, že někoho jako delegáta jsme viděli jen po příletu na letiště (jindy už se nedočkáte žádného delegáta ani nikoho, kdo by vám pomohl s případným problémem) tak samotné ubytování bylo dle očekávání. Skromné a jednoduché. Prostředí resortu je zastaralé, ale to by mi nevadilo. V hotelu jsme byli jediní Češi, jinak tam jezdí převážně Francouzi. Problém je bordel na pláži a oceán smrdí až k bazénu. Pokud vyrazíte do Senegalu, neočekávejte čisté krásné pláže, ale samé plasty, kola od aut a odpadky. Jak na plážích, tak u silnic a vlastně všude. Výlety jsme podnikali s místními. Natrefili jsme moc fajn kluky, kteří nás vzali na spoustu turistům skrytých míst. I když nám v CK tvrdili, že si máme vzít dolary, tak v žádném případě nedoporučuji (většinou je nechtějí a když se vám je podaří udat, je to šílený kurz). Eura v pohodě rozměníte všude. Upřímně kdybych tam jela sama bez CK, jediná změna by byla, že by mě to vyšlo o dost levněji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je skromné a zastaralé. Hned po převzetí pokoje jsem několik věcí reklamovala, protože byly rozbité. V koupelně jsme měli neustále mravence, ale na ty jsem si po pár dnech zvykla. Do postele nám naštěstí nelezli :)

Strava
Strava se často opakuje. Vždy najdete kuře a nějaké ryby. Většina lidí byla na hotelu jen pár dní, tak to problém asi nebyl. Já už po 14 dnech tato jídla nechci dlouho vidět :) U každého chodu jsou výborné sladkosti a spoustu čerstvého ovoce, což se hodí v tomhle horku.

Služby hotelu
Personál v hotelu byl velice milý a příjemný. Většinou bohužel mluví jen francouzsky (s tím si tam vystačí), ale mají naučené i některé anglické fráze a snaží se s vámi pořád mluvit. Na recepci mi vždy zjistili vše, co jsem potřebovala. Sice jim to trvá delší dobu, ale to je normální v celám Senegalu. Na všechno je prostě čas :)

Pláž
Hotelová pláž sousedí s veřejnou pláží, kde jsou všude odpadky. Ty se samozřejmě dostanou i na hotelovou pláž. Sice je v hotelu hodně zaměstnanců, ale nikdo pláž neuklízí (přikládám několik foto, které u CK asi neuvidíte). Voda je hodně zakalená a smrdí. Určitě doporučuji boty do vody, na pláži jsou kromě mušlí i střepy z rozbitých lahví. Přístup do vody je špatný i z důvodu 2 řad velkých kamenů. Jsou jen dva úzké průchody, když si chcete jít zaplavat.

Petra P., 08.11.2018, Datum pobytu: 21.10. - 5.11.2018
Oblast: Senegal Senegal, Hotel: Filaos Saly (Saly Plage)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

8 fotografií

Celkem: 9,8 Dovolená super!!! Doporučuji !!!

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super!!! Doporučuji !!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování jednodušší, ale protože se zde jdete jen vyspat tak plně dostačující. Hlavně že byla klimatizace, neb večer bez ní by se spát nedalo. Měli jsme bungalov tak to bylo super, hned u moře

Strava
perfektní, výběr veliký, hodně ryb, bez front, všeho fakt dostatek

Pláž
hned u ubytování, vlny příjemné, teplota moře skvělá

Kateřina M., 05.11.2018, Datum pobytu: 23.10. - 31.10.2018
Oblast: Senegal Senegal, Hotel: Royal Horizons Baobab

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Všechny recenze Senegal