Slovensko Slovensko

  • Zajímavá místa

    Míst, která stojí za návštěvu, je na Slovensku dostatek. Jsou zde památky kulturní i přírodní. Mezi nejznámější památky patří Spišský hrad, který patří k největším hradům ve střední Evropě, jeho rozloha je celkově čtyři hektary. Další památkou je Bojnický zámek, který je romantický a přitažlivý pro velký počet turistů. Patří k nejnavštěvovanějším památkám Slovenska. Další známým hradem pro milovníky historie je středověká Krásna Horka dochovaná ve výborném stavu. Turisty oblíbený je také Oravský hrad, jehož konečná podoba je ze 17. století. Na Slovensku je populární lázeňství. Na východě Slovenska se nachází lázeňská oblast Bardejovské Kapele.

    V areálu se také nachází skanzen zaznamenávající život šarišskej dědiny. Lázeňstvím je známé také městečko Lučky, kde mimo jiné najdete Lučanský vodopád. Populární jsou Lázně Piešťany, lázně Trenčianske Teplice, termální park Velký Meder a mnoho dalších.

    Dobšinská lanová jaskyňa je první osvětlená jeskyně na světě a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud jste milovníky muzeí, doporučujeme vám Ukrajinské muzeum, které mapuje život ukrajinského obyvatelstva okolo Svidníka. Dalším zajímavým muzeem a skanzenem je Muzeum oravskej doliny Zuberec Prestová. Je veliké a k vidění jsou stavby všeho druhu, mlýny, obyčejné domy i škola.

    Samozřejmě neopomeneme Vysoké a Nízké Tatry, které nabízí překrásné vyhlídky do krajiny a ideální podmínky pro horskou turistiku. Vlkolinec je osada na úpatí Malé Fatry a je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.