Sv. Vincent a Grenadiny Sv. Vincent a Grenadiny

Oficiální název: Svatý Vincenc a Grenadiny
Hlavní město: Kingstown
Státní zřízení: konstituční monarchie s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: protestanté 0%, anglikáni 0%, Metodisté 28%, Románští katolíci 13%
Úřední jazyk: angličtina
Časový posun:

Lokality na ostrově Svatého Vincenta a Grenadinách

Sv. Vincent a Grenadiny - zájezdy od 14 760 Kč

O SVATÉM VINCENTU A GRENADINÁCH


Tato oblast se v nedávné době proslavila jako zdroj vysoce kvalitní marihuany. Na ostrovech, především na odlehlých Grenadinách se pěstuje marihuana pro Karibskou oblast. Na ostrově sv.Vincenta pak pouze pro vnitřní trh ostrova. Země kvůli tomu, že pod touto vlajkou pluje hodně námořních lodí je využívána jako tranzitní země pro drogy z Jižní Ameriky, které pak putují do Evropy nebo do USA.

Země společně s dalšími zeměmi Karibské oblasti je v mezinárodním sporu s Venezuelou, která zabrala ostrov Aves, který je součástí Karibských ostrovů a na kterém se nachází nerostné bohatství, především ložiska ropy.
Od 6.února 1952 hlavou státu Královna Alžběta II, která jmenuje hlavního guvernéra ostrovního státu. Řadu let jím byl Sir Charles Antrobus. Od 2.září 2002 byl jmenován královnou nový hlavní guvernér ostrovů Sir FREDERICK NATHANIEL BALLANTYNE.

Podle výsledku parlamentní voleb jmenuje guvernér premiéra vlády. Od března 2001 je premiérem RALPH E. GONSALVES, který je zároveň ministrem financí, informatiky, vědy a ekonomického plánování. Jeho zástupce je v současné době LOUIS STRAKER, který je zároveň ministrem obchodu a zahraničních věcí.
Země má Parlament ve kterém je 15 osob voleno v parlamentních volbách a 6 osob v senátních volbách. Nyní je nejsilnější politickou stranou ULP(Unity Labor Party)(12 mandátů) a nejsilnější opoziční stranou je NDP(New Democratic Party)(3 mandáty).

Ostrovy v roce 1994 a 1995 postihly ničivé tropické bouře, které způsobily rozsáhlé škody v zemědělství a v cestovním ruchu. Postupně se ekonomika země vzpamatovává z těchto přírodních katastrof především tím, že pod vlajkou těchto ostrovů pluje v mezinárodních vodách 704 nákladních lodí.
V zemi je nejrozšířenějším náboženstvím anglikánské pojetí katolické víry(47%), následováno metodisty(28%), římskokatolickým náboženstvím (13%), adventisty sedmého dne a protestanty.

Země je součástí Britského Společenství Národů

Sv. Vincent a Grenadiny - zájezdy od 14 760 Kč

Nejnovější recenze Sv. Vincent a Grenadiny

Všechny recenze Sv. Vincent a Grenadiny