Zanzibar Zanzibar

 • Vlastnosti elektrické sítě

  Elektrické zásuvky jsou zde britského či jihoafrického typu, napětí je 230V/50Hz.

 • Další upozornění

  Lidé na Zanzibaru vyznávají převážně islám, proto respektujte jejich náboženské zvyky. Ženy by se měly oblékat tak, aby zakryly ramena a kolena. U mužů se doporučují dlouhé kalhoty. Během ramadánu by turisté neměli jíst a pít na veřejnosti v denních hodinách. Vynechávejte i kouření, žvýkání a povídání si o dobrém obědě, který jste právě měli. Alkohol pijte jen v hotelích a v ubytovacích zařízeních.

  Homosexualitu zakazuje zákon, proto se vyhněte jejím projevům na veřejnosti. Hrozí trest odnětí svobody, v krajním případě i doživotí.

  Pouliční kriminalita ve velkých městech je běžná. Nenoste drahé šperky či hodinky a obnos peněz v peněžence neukazujte místním. Drže se dál od přeplněných míst a neustále dávejte pozor na své věci. V případě přepadení hned nahlaste událost na policii a pečlivě si prostudujte policejní protokol, abyste se přesvědčili, že je událost popsaná tak, jak se opravdu stala.

  Voda z kohoutku není pitná. V supermarketech snadno seženete vodu v pet lahvi. Neobjednávejte si led do koktejlů a jezte jen dobře tepelně upravené pokrmy. Dbejte na základní hygienické návyky.