Dovolená Maledivy 2015 | Invia.cz

Maledivy Maledivy

Mapa - Republika Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 31 520 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 31 520 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 5,6 Ostrov samotný je velmi pěkný a pláže jsou jako na obrázku. Naopak ubytování je průměr a je zde velmi draho - i voda 1,5 litru stojí 5...

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ostrov samotný je velmi pěkný a pláže jsou jako na obrázku.

Naopak ubytování je průměr a je zde velmi draho - i voda 1,5 litru stojí 5 dolarů.

Co je náročné, je doprava na ostrov, protože cestovní kancelář vám sděluje pouze informaci o doletu do Male a už nezmiňuje, že Vás čeká další vnitrostátní let + doprava lodí, které zabere dalších cca 5 hodin.Dále si dávejte pozor na čas odletu, protože my jsme měli ve 23 hodin, což v praxi znamenalo, že Vás ve 12 hod vystrnadí z pokoje a zbytek dne jste bez jídla/ pití a pomalu cestujete do Male zpět. Zobrazit celou recenzi

Petr Břoušek, 07.10.2015, Datum pobytu: 19.9. - 29.9.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Petr Břoušek 2015-10-07 5.6 1 10 Sun Island Resort & Spa

Celkem: 9,2 Jednalo se o příjemnou dovolenou na klidném ostrově. Personál velmi ochotný a vstřícný - někdy pomůže nějaký ten dolar do kapsy. Pláže...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jednalo se o příjemnou dovolenou na klidném ostrově. Personál velmi ochotný a vstřícný - někdy pomůže nějaký ten dolar do kapsy. Pláže téměř prázdné. Většinou rusové a indové. Jelikož bylo monzunové období, tak cca 1/2 polovina pobytu byla pod mrakem se občasným deštěm a 1/2 polojasno až skoro jasno. Docela jsme to nakonec kvitovali, protože přímé slunce bez mraků bylo obtížně snesitelné a takto jsme nemuseli vyhledávat stín. Celkově hodnotíme dovolenou s plnou spokojeností. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké čisté bungalovy. Vybavení starší, ale bez většího opotřebení. Nová LCD TV, klima, větrák - vše funkční. Měnili jsme druhý den bungalov, kdy se uvolnil na straně s molem, kde je hezčí pláž. Drobné bakšiš pro recepčního a vše bylo bez problémů. Jedinou kaňkou bylo, že se nám během pobytu ubytovala do koupelny myš - po komunikaci s recepcí člověk z hotelu vyřešil. Jinak venkovní sprcha a úklid 2x za den.

Strava
Měli jsme plnou penzi - pití k obědu a k večeři se platí u snídaně vše v ceně. Jídla chutná, výběr dostatečný. Hodně Kari. Ceny pití mimo sezonu 1,5 l vody 3 dolary. Pivo cca 5,5 USD za 0,33l. Víno lahev od 20 do 50 USD. Na pokoji každý den 2x 0,5 l vody.

Služby hotelu
Masáže za poplatek, plážové sporty. Vše dle popisu.

Pláž
Hezká, udržovaná - cca obden úklid. Na straně s molem dlouhá a písečná - 2 lehátka pro každý bungalov připravena na pláži. Slunečníky spíše nejsou, ale je zde stín palem dále od moře, pokud někdo chce.

Josef B., 30.09.2015, Datum pobytu: 15.9. - 25.9.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Josef B. 2015-09-30 9.2 1 10 Holiday island Resort 9/2015

Celkem: 5,4 Hrůza

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hrůza Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo laciné a levné. očekávala jsem alespoň čistotu, ale tu mi tento hotel nepotvrdil:)

Strava
Moc jsem se nenajedla, čekala jsem alespoň něco sladkého, ale pořád jenom ty jejich domorodská jídla.

Služby hotelu
Nevím jestli nějaké služby byly, nebo jsem je nepotřebovala a tudíž o nich nevím.

Pláž
Pláže super, málo lidí :) šnorchlování dokonalé, ale moc jsme toho neviděli. parasailing také skvělý, vidět vše z ptačího pohledu :) nejvíc emě asi překvapilo jezdění na skůtru. dokonalé.

Anonym, 24.09.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Velidhu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Velidhu Island Resort, Atol Ari, Maledivy Anonym 2015-09-24 5.4 1 10 Velidhu Island Resort

Celkem: 10 Dovolenka jedným slovom úžasná, Maledivy sú rajom na zemi a každému odporúčam aspoň raz v živote tam íst. K hotelu , organizácii nemám...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka jedným slovom úžasná, Maledivy sú rajom na zemi a každému odporúčam aspoň raz v živote tam íst. K hotelu , organizácii nemám ani jednu výčitku, všetko prebehlo podľa našich predstáv takže vrelo odporúčame. Zobrazit celou recenzi

Lucia R. D., 15.09.2015, Datum pobytu: 1.9. - 11.9.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Lucia R. D. 2015-09-15 10 1 10 Dovolenka August 2015 Maledivy

Celkem: 10 Boli sme veľmi spokojní s výberom dovolenky. Celý ostrov pokrýva veľa zelene. Wifi dostupné vo všetkých reštauráciach a baroch.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Boli sme veľmi spokojní s výberom dovolenky. Celý ostrov pokrýva veľa zelene. Wifi dostupné vo všetkých reštauráciach a baroch. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vila bola na severnej strane, kde bol veľmi dobrý prístup na krásnu pláž. Čistota izby bola veľmi dobrá, dva krát do dňa vám prídu upratať a ustlať.

Strava
Strava bola veľmi pestrá, každý si nájde niečo, čo mu ulahodí. Každý deň majú venovaný niečomu inému, takže ochutnáte z každého kúska sveta.

Služby hotelu
Veľmi milí a ochotní ľudia (personál) od začiatku až do konca ochotní pomôcť a zabezpečiť všetko na čo len pomyslíte. Odporúčam dať si namaľovať obraz v obchodíku pri recepcii.

Pláž
Prístup od plážovej vily bol veľmi dobrý, hneď na svitaní záhradník vyhrabal všetko lístie čo v noci popadalo a tak bolo možné aj na boso prejsť k pláži. Pláž bola čistá s bielym pieskom a mnoho hodín šnorchľovania medzi farebnými rybičkami veľmi potešila.

Ján Medvec, 30.08.2015, Datum pobytu: 16.8. - 25.8.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel:Adaaran Select Meedhupparu

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

4 fotografie

Adaaran Select Meedhupparu, Lhaviyani Atol, Maledivy Ján Medvec 2015-08-30 10 1 10 Meedhupparu

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800