Maledivy Maledivy

Mapa - Republika Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 30 942 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 30 942 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 9,4 Naprosto pohádková dovolená! Indický oceán nemá konkurenci, ty barvy, čistota, život...takhle si já představuji ráj.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto pohádková dovolená! Indický oceán nemá konkurenci, ty barvy, čistota, život...takhle si já představuji ráj. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokojík skromnější, ale naprosto dostačující. Každý den perfektně uklizeno, vyvoněno. Denně čisté ručníky i osušky na pláž.

Strava
Strava naprostý luxus. Opravdu pestrý jídelníček, vždy velká nabídka ovoce či zeleniny. Člověk mohl ochutnat jídla, na která není evropan úplně zvyklý, stejně jako ta, která dobře zná. Já osobně měla chuť ochutnávat neustále, takže to bylo vždy o několika chodech. Vždy jsme se byli zvědaví, co si pro nás kuchař přichystá. A zákusky? Pastva pro oči, dokonalá tečka.

Služby hotelu
Nevím, jaké měli zkušenosti jiní, pár recenzí jsem si přečetla, ale za mě na jedničku. Personál ochotný, milý, usměvavý, nemám co vytknout.

Pláž
Musím opět pochválit. Cokoli moře přineslo, bylo ihned uklizeno. Celý ostrov je písečný a každý den bylo všude pohrabáno, opadané listí z pod keřů vymeteno. Moře azurové průzračné se spoustou ryb, které připlouvají až pod břeh, hlavně malí žraločci. U mola pak šnorchlování stojí za to, šťastlivci narazí i na obrovské želvy...úžasný zážitek:)

Martina M., 04.01.2016, Datum pobytu: 11.12. - 20.12.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Jižní Atol Male, Hotel:Fun Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Fun Island Resort, Jižní Atol Male, Maledivy Martina M. 2016-01-04 9.4 1 10 Fun Island Resort

Celkem: 8,6 spokojný

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
spokojný Zobrazit celou recenzi

Anton M., 01.01.2016, Datum pobytu: 19.12. - 27.12.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Jižní Atol Male, Hotel:Fun Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Fun Island Resort, Jižní Atol Male, Maledivy Anton M. 2016-01-01 8.6 1 10 Fun Island Resort

Celkem: 10 Skvělá dovolená, krásné prostředí, výborné služby resortu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, krásné prostředí, výborné služby resortu. Zobrazit celou recenzi

Petr N., 29.12.2015, Datum pobytu: 16.12. - 26.12.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Petr N. 2015-12-29 10 1 10 Sun Island Resort and Spa

Celkem: 9 super s drobnými nedostatky

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
super s drobnými nedostatky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
super

Strava
super

Služby hotelu
vlastní apartmán byl super. Drobný problém byl s čistotou WC ve společných částech ostrova - recepce, restaurace, bary atd. Lidé se asi neumí trefit tam kam mají. Pokud by ale na ostrově zaměstnanci měli systém úklidu po hodině , nebo i častěji, tak se tyto problémy nemohou stát.

Pláž
pláž byla ve většině bezva, písečná. Normálně plavat se dalo tak do 13 hodiny, než nastal odliv. Poklesem hladiny vody se potom v těsné blízkosti břehu vynořily korály a byl problém se dostat za ně, aby se dalo plavat. Museli jsme sami vyjistit jak na to.Jinak jste se o korály dřeli až do krve. Personál by mohl být trošku informovanější. Obecně turisté si nosí vodu v lahvích na pláže a chovají se asi jako doma - odhazují ty prázdné lahve na pláž. Spláchne se to do oceánu a pak se to vrací zpět. Personál ostrova chodil hrabat vyplaveniny z moře, ale ty lahve tam nechali, jako by se jich to netýkalo. Takže něco odnesete, protože se na to nedá dívat ale ...... Ostrov je cca 15 min lodí od Male. Male je vidět na horizontu a stejně tak ostrov vedle Male na kterém je umístěna nějaká spalovna nebo elektrárna ? Každopádně na horizontu vedle Male je vidět velký komín, ze kterého stoupá neustále masivní dým. Takže velmi romantické..... Ale jsou horší věci - člověk se může dívat jinam, uklidit si ten kousek kde se pohybuje a proč si to kazit takovými drobnostmi. Vždyť ta dovolená nebyla zcela zadarmo ... Určitě je ale lepší vyrazit na Bandos než sedět doma.

Petr P., 17.12.2015, Datum pobytu: 5.12. - 14.12.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel:Bandos Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bandos Island Resort, Severní Atol Male, Maledivy Petr P. 2015-12-17 9 1 10 Maledivy ostrov Bandos

Celkem: 8,8 Holiday Island je malý, čistý, palmový romantický ráj na zemi. Pěkné čisté domečky přímo u moře. Každý den ve 21h tu jeden místní...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Holiday Island je malý, čistý, palmový romantický ráj na zemi. Pěkné čisté domečky přímo u moře. Každý den ve 21h tu jeden místní nadšenec krmí z mola žraloky, rejnoky a černou mantu. To stojí za to. Jen pár věcí nám trošku pokazilo celkový dojem z jinak nádherné dovolené. Velice drahé nápoje i voda. A nakonec nás při závěrečném účtování obrali o 40 us. dolarů. To samé se stalo i Ruskému páru. Nebyli jsme jediní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytovaní v bungalovu 20m od moře, který se dá přirovnat k malému domečku. Vše čisté, nové, krásné, prostorné. Naprosto dostačující. 2x denně čištění od písku, denně výměna ručníků a povlečení. Zametání okolí od větviček spadlých na zem.

Strava
Strava formou švédských stolů, v evropském stylu, našli jsme si svoje oblíbené. Protože jsme bydleli na ostrově, čekali jsme nějaké mořské speciality, ale bohužel. ryby byly přesušené, bez chuti, nebo na rajčatovém pyré. Lepší bylo kuřecí a nebo těstoviny. Chutnalo nám ovoce a dortíky.

Služby hotelu
Ostrov byl celkově zaplněn jen asi z 10% hostů. V restauraci byla vždy jen hrstka lidí. Obsluhující personál byl snaživý. Absolvovali jsme 2 výlety. První byl po stopách delfínů. Hodinu s námi jezdili kolem ostrova a hodinu zpátky, žádné delfíny jsme neviděli. Po stížnosti na recepci nám účtovali jen 50% z ceny. Druhý výlet byl zadarmo, v rámci služeb, navštívili jsme Sun Island. Veliký, s pěkným bazénem, s krásným východním cípem a plážovým barem, na druhé straně se špinavým západním cípem ostrova, kam z velikých trubek stříkali splašky přímo do vody.

Pláž
Naší pláž jsme měli hned před domkem, k vodě jen 20m. Klidné romantické místo, potkávali jsme tam jen občas naše sousedy, ale jinak jsme tam byli skoro sami. Voda průzračně čistá a teplá, i bez šnorchlu a brýlí byly vidět nádherně barevné rybičky, které za námi plavali jak pejsci. Občas se tam zatoulal i malý žralok. Voda byla hluboká jen do pasu a to daleko do moře. Nejhezčí místo pro plavání bylo na západním cípu ostrova, kde vám proudy vody umožnily plavat na jednom místě jako v řece.

Zdeněk Vávra, 17.12.2015, Datum pobytu: 4.12. - 13.12.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Zdeněk Vávra 2015-12-17 8.8 1 10 Holiday Island

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800