Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 11 100 Kč

O MALEDIVÁCH



Maledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 11 100 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 9,8 Dovolenou jsme si moc užili. Holiday island je ráj na zemi, opravdu úžasné místo, klid, čisto, minimum lidí. Lze jen doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si moc užili. Holiday island je ráj na zemi, opravdu úžasné místo, klid, čisto, minimum lidí. Lze jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v bungalowech na pláži. Bydleli jsme na samotném kraji ostrova, což bylo perfektní, protože tam byl o to větší klid. Pokoje byly čisté, venku bylo příjemné posezení a skvělá byla taky venkovní sprcha :)

Strava
Strava byla výborná, pestrá - od snídaně až po večeře. Jediné, co bychom na příště asi objednali asi jinak - namísto plné penze bychom brali spíše all inklusive, protože nápoje jsou v resortu hodně drahé a nechali jsme tam na nich o x tisíc více.

Služby hotelu
Služby hotelu výborné. Ač občas nerozuměl personál úplně anglicky, vždy se snažili vyjít vstříc a nějak jsme se nakonec domluvili :) Samozřejmě je třeba počítat s tím, že tamní klima sebou nese jistou ležérnost, takže všechno není hned, ale jak se na to jeden naladí, není s ničím problém.

Využili jsme např. i služby praní oděvů, vše bez problémů a dobře odvedená práce.

Pláž
Pláž přímo před bungalowem, čistá, nádherná, průzračná voda. Jednotlivé bungalowy, resp. prostor před nimi, byly oddělené palmami, takže bylo max. soukromí a pokud člověk nechtěl, tak celý den nemusel skoro nikoho potkat. Ve vodě lidí minimálně, často jsme tam byli široko daleko sami. Je to tam ideální na šnorchlování, čehož jsme taky hojně využívali (dokud jsme tedy nepotkala takto žraloka, pak už jsem se, pravda, trošku ostýchala).

Zuzana D., 15.06.2016, Datum pobytu: 19.10. - 28.10.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Zuzana D. 2016-06-15 9.8 1 10 Holiday Island Resort

Celkem: 9,2 Výborné. Úplná spokojnosť.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborné. Úplná spokojnosť. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalow hneď s prístupom na pláž, čistý, 2x denne upratovaný.

Anonym, 15.06.2016, Datum pobytu: 3.6. - 12.6.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Anonym 2016-06-15 9.2 1 10 Holiday Island

Celkem: 10 Nejkrásnější dovolená v naprostém ráji!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nejkrásnější dovolená v naprostém ráji! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování přímo na krásné bílé pláži, pokoj denně uklizený, každý den čisté ručníky, včetně plážové.Součástí vybavení byla lednice, fén.Každý bungalov své vlastní lehátka s číslem pokoje.

Strava
Vynikající! Pestrý výběr ovoce, zeleniny, dezertů.Hlavní jídlo skvěle kořeněné, velký výběr příloh, těstoviny na různé způsoby, spoustu ryb, hovězího, kuřecího masa, vše velmi dobré!

Služby hotelu
Hotel i personál velmi milí, využili jsme možnost bezplatné návštěvy druhého ostrova.Na recepci vždy ochotní.Veliký zážitek z večerního krmení žraloků a rejnoků!

Pláž
Pláž byla nádherná, opravdový ráj.Písek bělejší než bílý.Oceán teplý, naprosto čistý, všude kolem mušle.Oceán poloprázdný, rovněž i pláže.Nádherná procházka podél ostrova, na jedné straně ostrova překrásný výběžek.Šnorchlování je perfektní z mola.

Michaela D., 13.06.2016, Datum pobytu: 1.5. - 13.5.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Michaela D. 2016-06-13 10 1 10 Sun Island Resort & Spa

Celkem: 9,6 Nádherné miesto pre oddych,všetci domaci sú tam velmi mily.Doprava na ostrov bola dobre zorganizovaná.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherné miesto pre oddych,všetci domaci sú tam velmi mily.Doprava na ostrov bola dobre zorganizovaná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie pekne,stačilo na prespatie:-)ale najlepšia bola vonkajšia sprcha kde stale chodili jašterice.Dva razy do dňa chodili upratovať izby a za kazdym dali čiste uteraky a osušky.

Strava
Ranajky,obedy večere podavane bufetovou formou.Velky vyber jedal rozneho typu,nevedeli sme čo skor si nabrat.Kazdy si tam pride na svoje.Nam najviac chutili ich domace banany ktore s nasimi sa nedaju porovnavať.

Pláž
Plaž pekná čista,stale upratovaná a more prenadherne čisté,tyrkysove.

Anonym, 12.06.2016, Datum pobytu: 28.5. - 4.6.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Anonym 2016-06-12 9.6 1 10 Sun Island 2016

Celkem: 8,8 Fantastická, nezapomenutelná dovolená!!!

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická, nezapomenutelná dovolená!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé, každý den perfektně uklizeno. Naprostá spokojenost.

Strava
AI: v celku velký výběr, místní i mezinárodní kuchyně. Výborné ryby a perfektní steaky. Trošku horší výběr zeleniny...

Velmi dobrá zmrzlina :)

Služby hotelu
Služby klasické, odpovídající hotelu a lokalitě.

Pláž
Dokonalá!!! Pár kroků od našeho pokoje....oceán naprosto super, lepší šnorchlování jsem nezažila. Voda krásně teplá, čistá, no prostě pohádka!!!

Šárka B., 09.06.2016, Datum pobytu: 7.4. - 16.4.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Jižní Atol Male, Hotel:Adaaran Club Rannalhi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Adaaran Club Rannalhi, Jižní Atol Male, Maledivy Šárka B. 2016-06-09 8.8 1 10 Adaaran

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800