Maledivy Maledivy

Mapa - Republika Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 33 350 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 33 350 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

10

MALEDIVY - ostrov GAN, hotel : Equator Village

09.04.2014 - Ján Vido - Přečteno: 104× - Datum pobytu: 25.3. - 5.4.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Krásné, ale krátké. Chtělo by to alespoň 14 nocí na místě už i z důvodu vzdálenosti a doby letu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování i strava odpovídala hvězdičkovému hodnocení hotelu.

Služby hotelu
Personál slušný a úslužný. Se službami hotelu celková spokojenost.

Pláž
Vzhledem k malé obsazenosti hotelu si každý mohl vybrat místo které se mu líbilo, pláž písčitá s dobrým a pozvolným vstupem do vody.

7,8

Sun Island resort, spa

28.02.2014 - Anonym - Přečteno: 226× - Datum pobytu: 20.2. - 27.2.2014

Ubytování: 8 Strava: 7 Okolí: 9 Cena: 7

Celkové shrnutí
SUN Island je veľký a rušný rezort , žiadna intimita, keď sú bungalovy jeden vedľa druhého o "súkromnej " pláži sa nedá hovoriť, aj keď nie je tak rušno ako na Makarskej, čistotu a slušný personál pri 4,5 považujem za normálne, rezort je vybavený všetkým možným, vydláždené chodníky, cesty, upravené záhrady,najzaujímavejšie je kŕmenie rají a žralokov, ak neovládate angličtinu, ťažko zistíte podstatné informácie napr. o odchode - cestovka nás o tom neinformovala vôbec, ak neviete kde hľadať - monitor na recepcii - na vlastné náklady kontaktujte delegáta. Nám sa stalo, že po príchode nám oznámili na recepcii - anglicky, že nemajú na prvé dva dni nami zaplatené ubytovanie superior beach a budeme bývať v bungalovoch bez priameho prístupu k oceánu, ako kompenzáciu nám ponúkli koš ovocia , fľašu vína a výlet do dediny zadarmo. Výlet ponúka v cene aj cestovka. Víno sa dalo piť, koš vína _ jeden ananás, 2 jablká, 2 pomaranče a 2 domáce ovocie, výlet do Mamigili bol životný omyl, ale odporúčali na recepcii, na iné výlety spojené s nakupovaním sme nemali dobrý termín, ale keď je to o tom istom, nech cestovka vráti peniaze, takú špinu v dedine som ešte nevidela, na "šoping" 8 obchodov, môžete si vybrať akurát magnetky, ale neviem, ako je to v iných dedinách . Rezort by som odporúčala rodinám s deťmi, druhý raz by som si vybrala iný rezort s menej turistami a menej vydláždenými chodníkmi a cestami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po dvoch dňoch nás ubytovali v bungalovoch s prístupom k oceánu, obidva typy ubytovania majú maličké atrium so sprchou, sympatickejšie je v bungalovoch bez prístupu k vode, je v ňom vonkajšia sprcha, ležadlá a malý "bazén", o čistotu sa starajú - vzhľadom na počet hviezdičiek by to malo byť normálne. V beach bungalovoch sme mali klímu nad posteľou a fúkala na hlavu, postele sme svojpomocne presunuli.

Strava
Strava bola dobrá, trochu sa opakovala, keď si zaplatíte, naozaj budete mať široký výber vín, čo sa týka nápojov pri all incl. výber kvalitnejších alkoholických je veľmi obmedzený.

Služby hotelu
All incluziv: ak si dáte pivo v jednom bare, v tom istom bare si kávu musíte zaplatiť, alebo opačne, ceny za vodné športy uvádzané v materiáloch ck sú značne podhodnotené: vodný skúter 15 min: 250 dolárov, masáže pod 100 dolárov sme nenašli, odporúčam požičať bicykle: jeden deň 4 doláre. Príchody a odchody turistov majú zorganizované výborne- ale musíte vedieť anglicky, aspoň základy. Internet najlepšie funguje pri Golf bare.

Pláž
Šnorchlovanie: môžem porovnávať s iným rezortom . Na konci móla pri talianskej reštaurácii, hlavne keď nie je veterno. Na západnej strane je možností viac, ale musíte hľadať živé koraly, určite to nie je ako v akváriu, ale dá sa.

Voda je čistá, priezračná, 100, 200 metrov od brehu po kolená.

10

Kuredu Island Resort

24.02.2014 - Libuše K. - Přečteno: 402× - Datum pobytu: 12.2. - 21.2.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Dovolená to byla skvělá - klidně bych jela znovu do tohoto hotelu. Nenapadá mě žádné negativum.

Krásná pláž, křišťálové moře, výborné jídlo a pití, milí lidé - co si více přát Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni jsme byli v bungalovu na pláži. U bungalovu je velká terasa s křesílky a lehátky. Před bungalovem jsme měli houpací síť, kterou jsme hojně využívali. Velká pohodlná postel, dostatek úložných prostor, sejf, Úklid minimálně 2 krát denně, výměna ručníků a povlečení každý druhý den. Nejvíce se nám líbila koupelna a WC pod širým nebem. Minibar byl neustále doplňovaný (alkoholické nápoje za poplatek), dostatek pitné vody.

Strava
Se stravováním jsme byli velmi spokojeni. Denně čerstvé ryby (např. grilovaný tuňák byl senzační), na snídani uzený losos… Výběr jídel byl vždy velmi pestrý a nezáleželo, kdy jste na jídlo přišli. I těsně před zavíračkou byl pořád stejný výběr. Výborné zákusky a spousta ovoce.

Služby hotelu
Všichni byli velmi milí a vstřícní. Nabídka sportů byla dostačující, výlety lodí skvělé.

I když je na ostrově velké množství lidí, tak jsou rozptýleni po ostrově, že pláže jsou téměř prázdné.

Také to, že ke každému typu ubytování patří jiná restaurace a bary je výhodou, protože nejsou přeplněné.

Pláž
Pláž a moře - to je další velké plus srovnatelné s Karibikem. Pláž neustále zametali a uklízeli od drobné trávy. Píseček jemný a bílý, na okraji s kousky korálů (boty do vody nejsou nutné).

Přístup do moře byl pozvolný. Voda teplá a čistá. Množství nádherných ryb kousek od břehu a želvy. Určitě výbavu na šnorchlování s sebou.

9,6

Equator Village

16.02.2014 - Václav J. - Přečteno: 1790× - Datum pobytu: 2.2. - 13.2.2014

Ubytování: 9,5 Strava: 10 Okolí: 9 Cena: 10

Celkové shrnutí
Ještě nikdy jsem nepsal hodnocení, ale tato destinace a hotel si to zaslouží.

Celá rodina jsme byli maximálně spokojeni. Přispěli k tomu i maličkosti, které v poslední době opravdu překvapí.

Nejenom, že bylo vše slíbené splněno a to v odpovídající kvalitě. Ale drobnosti, které slíbené v nabídce nebyly např. Wi-Fi hodinu na osobu denně zdarma, sportovní pomůcky na tenis, nebo míče zdarma, potěší. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje velké, čisté s perfektně pracující klimatizací.

Zažili jsme 4 i 5* ale takový přísun čistých ručníků a častou výměnu povlečení ještě nikdy.

Strava
I strava příjemně překvapila. Dalo by se říci, že se některá jídla častěji opakovala, ale vždy jsme si všichni k plné spokojenosti vybrali.

Služby hotelu
Veškerý personál byl stále usměvavý a vždy se snažil splnit jakékoli přání.

I obsluha baru byla příjemná až někdy rozverná a tím nás někdy i humorně sváděla ke konzumaci.

Delegátka Michaela nás rychle a přesně informovala a tak nedošlo k žádným trapasům a nedorozumění.

Pláž
Pláž při plně obsazeném hotelu by mnoho soukromí poskytnout nemohla, ale byla denně čištěna a v dosahu 40-50m nádherné korálové podloží s hojností ryb. Při nabídce každý den zdarma 2x výlet lodí pokaždé na jiné místo šnorchlování, se neví co dříve.

9,4

Kuredu Island Resort, 26.1.14-2.2.14 NÁDHERNÁ SVATEBNÍ CESTA V RÁJI!!!

06.02.2014 - Lenka Špidlenová - Přečteno: 380× - Datum pobytu: 25.1. - 2.2.2014

Ubytování: 9 Strava: 10 Okolí: 9 Cena: 10

Celkové shrnutí
Ostrov je nádherný, opravdu krásná svatební cesta (při příjezdu na pokoji připravená mísa s ovocem a láhev vína).

Při příletu na Kuredu, si s Vámi podají ruku, dál potom další 4 zaměstnanci bubnují. Usadí vás na recepci, hned se vás ujme zaměstnanec, podají vám vychlazený drink, vychlazený ručník na osvěžení, dají vám pásku na ruku, vše vysvětlí a dovolená začíná.

Po ostrově se chodí bosky i v restauraci, kde je také písek.

Jen delegátka! Nezajímala se o nás ani při příletu, při pobytu ani při odletu. Bez znalosti základní angličtiny by člověk měl potíže. Po příletu do Male jsme nejprve museli vypátrat, že máme vyřídit dokumenty k transferu, minibusem k hydroplánům…O info k odletu z Kuredu jsme museli delegátku také žádat, abychom vůbec věděli, v kolik máme být ráno připraveni.

Transfer z Male na Kuredu hydroplánem trvající 30-40 min pro 15 lidí je také fajn zážitek – let nad malými ostrůvky z krásnými plážemi.

Na stránkách Kuredu si můžete přečíst více informací, prohlédnout fotky, mrknout na nabídku výletů i s cenami, je tu i webkamera se snímky po minutě, takže příbuzní vás potom mohou u bazénu sledovat :-) Byli jsme na jediném výletě – na opuštěném ostrově vzdáleném od Kuredu asi 15 minut loďkou, přes noc, kam Vás dovezou a druhý den pro vás přijedou – neuvěřitelný pocit mít ostrov sami pro sebe, spát v chýši a večeřet na pláži (večeři a snídani přivezli) :-) )

Někoho by mohli překvapit ještěrky v koupelně, případně občas i v pokoji.

Let 10-11 hodin přes Zurich byl náročnější, ale Kuredu za to stojí! Filmy, hudba a hry v sedačce před ním člověka zabaví…

Kýčovitá modř oceánu, palmy, jemný písek a nádherný podmořský svět! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kuredu má několik typů ubytování (ve water vilách, beach vily s vířivkou, beach bungalovy, garden bungalovy, sultan vily s vlastním bazénem, „O“ beach villy). My byli ubytovaní v bonthi beach bungalovu (č. 475)-druhý nejhorší typ ubytování na ostrově, přesto nejhezčí ze všech dovolených! Toaleta i sprcha pod širým nebem (občas i pod palmami za tropických zvuků), hezké vybavení (postel s nebesy), klimatizace, větrák, v koupelně je fén, na pokoji trezor, kávovar, CD přehrávač, i v beach bungalovech je free přístup k internetu. Výhled na water vily opravdu nic moc, pokud chcete výhled na moře ze své verandy s hezkou palmou na pláži, případně síťovou houpačkou, tak rozhodně si připlatit za beach villy.

Chtěli jsme si vyměnit po příjezdu beach bungalov za beach vilu s jacuzzi na hezčí straně ostrova, ale nebylo jediné místečko…

Strava
Na jídlo je to sice dál, ale zase je to hezká procházka po pláži…

Každé ubytování má svou kmenovou restauraci, sangu watter mají svou, O beach vily svou, bungalovy chodí do bonthi restaurace ….

Jídlo bylo vynikající. V rámci all inclusive si vybere každý. Drůbeží, jehněčí, hovězí, vepřové, rybky – vždy nějaké jídlo dělají „live“ na grilu + italské pokrmy. Sladkosti vynikající, čerstvé ovoce, nejrůznější saláty. U večeře obsluha nosí pití. Na barech v rámci all inclusive nejrůznější koktejly z alkoholu místní výroby. Jídlo se za 7 dní pobytu neopakovalo. Snídaně bohaté – dělají palačinky sladké, vaječné, párečky, i jedno hlavní jídlo je ráno k dispozici, salámy, sýry – no prostě na co si vzpomenete, tak to tam je :-)

Služby hotelu
Služby hotelu jsou na té nejlepší úrovni. Všichni jsou tam milý a příjemní, žádný Egypt, Tunis apod., kde jsou vlezlí a tahají z lidí bakšiš. Tady se o Vás starají jak o vlastní, ale nevtírají se.

V rámci all inclusive se na barech podepisujte vždy nulový účet. Vše, co kupujete v obchůdku, půjčení potápěčské výbavy, výlety, placené koktejly, hradíte na recepci až při odjezdu. Můžete platit eury nebo americkými dolary.

Dvakrát denně úklid, stále čisto. Do minibaru dodávají každý den (v rámci all inclusive je zdarma fanta, ledová káva, cola, sprite, ice tea, vodu), vždy dvě láhve vody na pokoji připraveny.

Každý večer v babuna baru jiný program (závody krabů, golf s mířením do bazénu, white párty apod.).

Pláž
Pláže jsou nádherně bělostné, jemný písek jak hladká mouka. Šnorchlování špicové. Na JV straně se dá šnorchlovat kolem house reefu. Běžně k vidění želvy, které se nebojí, žraločci, rejnoci, nejrůznější ryby i mantu jsme jednou potkali. Krásný pocit plavat s želvami a žraloky, kteří neútočí (poslední napadaní žralokem na Maledivách v r. 1976 :-) ) Žádné mačkání na pláži, lidí je na pláži „po málu“. I přes naplněnou kapacitu máte skoro pocit, že jste Robinson :-) Pláž neustále od listí uklízí místní ženy „hrabošky plážové v červeném stejnokroji“ :-)

Všechny recenze Maledivy

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná