Maledivy Maledivy

Mapa - Republika Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 29 990 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 29 990 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 8,6 před odletem jsme měli velká očekávání a ta se nám splnila. Užili jsme si to tam a je to opravdu nádhera.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
před odletem jsme měli velká očekávání a ta se nám splnila. Užili jsme si to tam a je to opravdu nádhera. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování je v útulných chatkách na pláži. Chatky jsou vybavené už starším nábytkem, ale kvůli tomu sem nejedete takže to vůbec nevadí. Naopak je velmi příjemná venkovní sprcha, kterou jsme využívali pravidelně. Úklid byl vždycky perfektní, ručníky denně vyměněné, pití doplněné a pokud máte all-inclusive pak máte denně v minibaru i 6 lahví nápojů po 300ml (soda, sprite, cola).

Strava
jídlo bylo dobré a každý si našel to své. Samozřejmě nečekejte knedlo-vepřo-zelo :-) Na druhou stranu by neuškodilo více ryb v nabídce.

Služby hotelu
služby byly na odpovídající úrovni, personál milý, usměvavý a ochotný. Někteří číšníci trochu jako ze zpomaleného filmu, ale to bude tím podnebím. Asi bych se taky moc nehonil v tom vedru.

Pláž
bílý písek kam se podíváte, ale! My jsme měli štěstí a byli jsme v chatce 171 což je až na konci vedle sportovního centra kde se půjčují kajaky a pod. Jednak máte absolutní soukromí a jste uplně u vody, prostě paráda. Je to na jihozápadním konci ostrova, takže hlubší voda a korály se spoustou rybiček. Na straně u mola je voda plytší, při odlivu tak po kolena, a korály tam téměř nejsou takže šnorchlování ne. Každopádně východní konec ostrova není tak hezký a malebný, jsou tam ubytovny zaměstnanců, budova s agregátem, který vyrábí elektřinu pro ostrov a na jižní straně máte před sebou letištní dráhu a hned vedle velkou starou a rezavou loď co čeká na sešrotování.

Daniel R., 18.05.2015, Datum pobytu: 6.5. - 14.5.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

před chatičkou 1 fotografie

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Daniel R. 2015-05-18 8.6 1 10 spokojenost

Celkem: 9,4 Do Lux Maldives jsme jeli na 7 nocí v rámci svatební cesty a ukázalo se, že to byla výborná volba. Naše obavy z uzavření na relativně...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Do Lux Maldives jsme jeli na 7 nocí v rámci svatební cesty a ukázalo se, že to byla výborná volba. Naše obavy z uzavření na relativně malém (z pohledu Malediv však velkém) ostrově s množstvím ostatních návštěvníků se ihned po příjezdu rozplynuly. V době naší návštěvy bylo na ostrově cca 400 návštěvníků a cca 580 zaměstnanců různých národností (v té době z toho 3 Češi). Celkově můžeme s jistotou říci, že prozatím nejlepší dovolená, jakou jsme zažili. Naše představa o vylidněném ostrově a dobrém jídle byla do puntíku splněna. Ovšem má to jednu velkou nevýhodu - už se vám nebude chtít nikam jinam :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme ve water vile na východní straně ostrova, která zajišťovala dokonalé soukromí. Kosmetika vlastní značky vždy k dispozici a vlastně cokoliv vás napadne, od fénu a kosmetických pomůcek, zubní pasty a kartáčku po šití. Ve vile je k dispozici sejf, chladnička plná nápojů (v ceně all-inclusive s výjimkou alkoholu), vana, sprcha, dostatek úložných prostor, venkovní terasa s posezením a lehátky, venkovní sprchou s odsolenou vodou a vstupem do moře. Úklid probíhal 2x denně, ale respektují, pokud si nepřejete být rušeni a uklidí ve chvíli, kdy se z vily vzdálíte.

Strava
Doporučuji all-inclusive, protože při místních cenách se opravdu vyplatí. Můžete v ceně využívat minibar na pokoji plný nápojů (od ledové kávy, přes soft drinky po pivo), který se denně doplňuje, chodit si pro zmrzlinu místní výroby i několikrát za den, v klidu si dát na recepci kávu z místní pražírny, občerstvit se na jakémkoliv baru jak ve formě koktejlu tak svačinky. Výhodou ostrova je jeho velká rozloha a tím i několik různých restaurací, kde se můžete stravovat ať ve formě bufetu nebo výběrem z menu. Restaurace jsou různě zaměřené, každý si vybere.V případě all-inclusive pouze hlásíte číslo pokoje a podepisujete účet s nulovou částkou. Pokud je výjimečně nějaké jídlo, víno, atd. mimo rámec all-inclusive, jste na to dostatečně upozorněni a vyhnete se překvapení ve formě doplatku při odjezdu. Obsluha vždy milá a usměvavá.

Služby hotelu
Hotel nabízí mnoho aktivit, rozhodně se nebudete nudit - místní lázně, joga, cvičení na pláži, soutěže v míchání koktejlů, noční pozorování hvězd na moři, šnorchlařské výlety na house reef či za žralokem velrybím, potápění, vodní sporty, každé ráno se můžete účastnit hledání lahví poschovávaných v ostrovní vegetaci a na pláži, které obsahují poukazy na různé aktivity, krmení baby žraloků a rejnoků,... doporučuji po setmění navštívit molo pro hydroplány, v době našeho pobytu se tam každý večer krmily krásné manty, úžasná podívaná . Za těch 7 dní jsme ani nestihli vše co jsme měli v plánu. Náramky na ruce či čekání na pokoj v tomto resortu nečekejte. Součástí ostrova jsou také dva sladkovodní bazény.

Pláž
Měli jsme pocit, že jsme na ostrově sami. Pláže byly prázdné, jen občas někoho potkáte, můžete využít jakýkoliv slunečník a lehátka, osušky jsou vždy připravené, nikde žádná omezení v podobě zákazu koupání. Šnorchlovat šlo rovnou za vilou, ale záleželo na výšce hladiny - od kotníků po krk, v případě zájmu vás zdarma odvezou na house reef. Voda čistá, pláže pravidelně čištěné od vyplavené mořské trávy, pod vodou je na co se dívat. Při procházkách po pláži můžete také využít samoobslužných barů s nápoji nebo se povalovat v závěsných sítích nebo houpačkách, které najdete na každém kroku.

Jana Nápravníková, 13.05.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Lux Maldives

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Lux Maldives, Atol Ari, Maledivy Jana Nápravníková 2015-05-13 9.4 1 10 Lux Maldives

Celkem: 10 Byl to ráj na zemi

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byl to ráj na zemi Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo čisté, bungalov byl daleko od jídelny /asi 1 km) ale procházky k občerstvení byly příjemné

Strava
Strava výborná, jenom mi vadilo, že u našeho bungalovu nebyl v blízkosti žádný stánek s občerstvením i když jsme měli on iclusive.

Služby hotelu
vynikající

Pláž
čistá, plno zřaloků

Květoslava Netíková, 11.05.2015, Datum pobytu: 22.4. - 4.5.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Květoslava Netíková 2015-05-11 10 1 10 Sun Island Resort & Spa

Celkem: 8,4 Nádherný resort, milý personál, skvělé jídlo, vše čisté a upravené. Množství sportovního vyžití korunované nádherným šnorchlováním....

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nádherný resort, milý personál, skvělé jídlo, vše čisté a upravené. Množství sportovního vyžití korunované nádherným šnorchlováním. Doporučujeme. Zobrazit celou recenzi

Veronika M., 08.05.2015, Datum pobytu: 26.4. - 5.5.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel:Kuredu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kuredu Island Resort, Lhaviyani Atol, Maledivy Veronika M. 2015-05-08 8.4 1 10 Kuredu Island Resort

Celkem: 9 Co se týče hotelu tak nebylo co vytknout, prostě pohádka. Co však nikdy více je let se společností Fly Dubai, malé letadlo minimum...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Co se týče hotelu tak nebylo co vytknout, prostě pohádka. Co však nikdy více je let se společností Fly Dubai, malé letadlo minimum prostoru a mám za to, že u dovolené tohoto typu není úspora na letecké společnosti na místě. CK mi bylo sděleno, že letecká společnost není o mnoho horší než Emirates, ale s tímto zásadně nesouhlasím, bylo nám napsáno, že během cesty bude několik jídel a nápojů a všeho všudy bylo při cestě Praha-Dubaj 1 jídlo a asi 1,5 dc nápoje, palubní personál se nevěnoval cestujícím, ale hovoru mezi sebou v zadní části letadla. Na cestě Dubaj-Malé bylo vše včetně vody placeno. Při všech nočních letech byla v letadle příšerná zima. Standard jako deky, polštářky, sluchátka, na to rovnou zapomeňte. Let s takovouhle odpornou nízkonákladovkou si mohla CK odpustit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásná plážová vilka s dostatečným prostorem. Úklid 2x denně. Koupelna byla otevřená a venkovní sprcha paráda, bydlela tady s námi i ještěrka ;-). Doporučujeme v pokoji používat sprej proti hmyzu, který byl k dispozici, štípance svědí několik dnů. Doporučujeme vilky na jihovýchodě či jihozápadě.

Strava
Absolutně nebylo co vytknout, vždy dostatek velmi chutného jídla a vybere si opravdu každý. Personál ochotný a usměvavý. Měli jsme polopenzi a jediné co nám nechutnalo byla pizza k obědu kterou jsme si objednali, tu moc neumí. Velký výběr míchaných nápojů, které jsou opravdu skvělé.

Služby hotelu
Vždy ochotný personál který byl připraven pomoci. Doporučujeme masáže, ceny jsou sice vyšší, ale stojí to za to.

Pláž
Myslela jsem, že nic hezčího než moře na Bahamách být nemůže ale pletla jsem se. Krásná průzračná voda. Přímo před vilkou jsme měli horší vstup díky kamenům, ale stačilo ujít pár metrů. Viděli jsme rejnoka, želvu, delfíny a nepřeberné množství rybek. U mola se dá krásně šnorchlovat a ryby jsou na návštěvníky zvyklé, každý den jsme je z mola krmili. Partner se byl potápět a přestože byl na Maledivách už potřetí, tento ponor hodnotil jako nejlepší, viděl dvoumetrového žraloka a plaval s karetou. Doporučujeme výlet na ostůvek který vidíte vlevo od severního mola, neskutečná nádhera na 2h vás tam zavezou člunem za cca 120USD a byli jsme tam sami, kolem plavali baby žraločci, prostě romantika...

Anonym, 06.05.2015, Datum pobytu: 24.4. - 3.5.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Hotel:Royal Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Island Resort, n/a, Maledivy Anonym 2015-05-06 9 1 10 Royal Island resort - Maledivy

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800