Maledivy Maledivy

Mapa - Republika Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 33 350 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 33 350 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 9,2 Neuvěřitelná přehlídka služeb, skvělého jídla všech kontinentů a zájmu o klienta.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Neuvěřitelná přehlídka služeb, skvělého jídla všech kontinentů a zájmu o klienta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo nabídce

Strava
V resortu je strava gastronomickým snem

Služby hotelu
Služby odpovídaly nabídce

Pláž
Pláže byly každodenně udržované a čištěné. Pláže s ohledem na maximální množství hostů v resortu se stávaly spíše privátními. Je to místo jako stvořené pro relaxaci a odpočinek.

Zdeněk T., 14.12.2014, Datum pobytu: 30.11. - 9.12.2014
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel:Gili Lankanfushi Maldives

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Gili Lankanfushi Maldives, Severní Atol Male, Maledivy Zdeněk T. 2014-12-14 9.2 1 10 Gili Lankanfushi Maldives

Celkem: 9 Naprosto dokonalá svatební cesta v ráji! Nejúžasnější po příjezdu na ostrov bylo zjištění, že fotky CK tohoto resortu naprosto odpovídají...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto dokonalá svatební cesta v ráji! Nejúžasnější po příjezdu na ostrov bylo zjištění, že fotky CK tohoto resortu naprosto odpovídají skutečnosti bez jakýchkoliv úprav či retuše. Jediné negativum je dlouhá cesta, která se ale dá přežít a příjezd do cíle rozhodně stojí za to! Co jsme ale s manželem nečekali (jsme oba vysocí), že tak velké letadlo z Zurichu na Male, kde jsme strávili 9 a půl hodiny, bude mít mezi sedadly mnohem méně místa než letadlo z Prahy do Zurichu (cca 1 hod.). Navíc jsme bohužel měli smůlu na plné letadlo malých nudících se a řvoucích dětí. To ale bohužel není chyba cestovky a příště na to budeme s manželem myslet a požádáme cestovku o sedadla, kde víc místa na nohy. Jinak přesun z Prahy až na ostrov proběhl naprosto bez problémů. Delegát na nás čekal na letišti v Male, kde nás nasměroval na vnitrostátní letadlo. Dalších služeb delegáta nebylo potřeba. A to jsem člověk, který neumí moc dobře anglicky a můj manžel už vůbec. A přesto, že je na ostrově tuším kolem 200 bungalovů, známí a kamarádi se divili našim fotkách, na kterých nejsou vidět žádní jiní lidé než my. Vypadalo to, jako bychom na ostrově byli sami. Tzn. naprosté soukromí jak na pláži, tak u bazénu, tak při procházkách po ostrově. Všichni "dovolenkáři" byli vidět maximálně ráno u snídaně nebo večer na večeři, jinak přes den po všech lidech jako by se slehla zem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní jsme byli v beach vile asi 10 metrů od moře a nemám jí absolutně co vytknout. Krásná, čistá, uklizená 2x denně včetně ranního ustlání a večerního rozestlání postele :-) Personál se staral ráno o nachystání a večer o sklizení plážových lehátek, o výměnu osušek o vymetení písku z vilky a umytí použitých skleniček, o ranní čistění pláže od korálů a dalších nečistot,... Prostě opravdový luxus! Nemohu posoudit ubytování v garden vilkách, protože jsme neměli možnost do nich nakouknout, ale vzhledem k tomu, že jsou uprostřed ostrova bez výhledu na moře a přímému přístupu k moři, rozhodně bych ubytování v nich nevolila. Není nad krásnější pohled ráno přímo z postele na azurové moře, které přímo vybízí k okamžitému vyběhnutí z vilky do vody. U schodů do vilky byl i vodovod k opláchnutí nohou od písku.

Strava
Stravování formou "švédských stolů" (jak ráno, tak večer) také není absolutně co vytknout. Měli jsme zaplacenou polopenzi a bohatě stačila. Přes den jsme využili rychlovarné konvice, která byla na pokoji a vařili si instantní jídla, protože v restauraci bylo stravování opravdu drahé. Ale jelikož snídaně byly vydatné, tak instantní pokrmy spolu s nějakými sušenkami/oplatky přes den bohatě stačili. Člověk v tom vedru stejně nemá moc hlad, raději jsme si dali míchaný (nešizený) nápoj v bazénu. V jídelně byl tak obrovský výběr všeho, na co si jen člověk vzpomene, že i ti nejnáročnější z nejnáročnějších si prostě museli něco vybrat. Ani nemá cenu vyjmenovávat, co všechno tento resort nabízel, protože tam bylo opravdu snad všechno jídlo světa a na všechny možné způsoby. Člověk by rád ochutnal úplně všechno, ale to prostě nebylo v našich silách. V životě jsem ale nejedla lépe připravené ryby a ráno ke snídani vajíčka na všechny možné způsoby (ty chutě bez použití soli či koření byly neuvěřitelné). Každý stůl měl po celou dobu pobytu předěleného číšníka, který se o ně staral - doléval nápoje a odnášel ze stolu použité nádobí.

Služby hotelu
Jsme s manželem skromní, nepotřebujeme široké sportovní vyžití a různé atrakce, takže jsme vybavení a službám hotelu nevěnovali moc pozornosti. Ale všimli jsme si, že na ostrově jsou tenisové kurty, stoly na ping pong, spa s masážemi, nějaké vodní aktrakce - jízda na vodním skútru nebo na různých nafukovacích matracích, které se táhnou za lodí, dále možnost půjčení kánoí, surfů apod. Resort nabízí i různé výlety včetně romantických večeří na privátním malém ostrůvku kousek lodí od hlavního ostrova. Ale vše je poměrně drahé :-( Stejně tak obchůdky se suvenýry. Ty jsme kupovali až při odletu na letišti v Male. Jinak personál je velmi milý a vstřícný. Jen mi přišlo, že mluví moc rychle a trochu huhlají, takže jsem měla trochu problém porozumět všemu, co říkali. Ale možná je to jen moje domněnka, protože anglicky moc neumím.

Pláž
Pláž byla čistá a udržovaná. Jen jsme měli s manželem smůlu, že přímo před naší vilkou a několika sousedícími byl od vody vymletý asi 60 cm vysoký schod, takže přístup do vody, ale hlavně pak z vody k vilce nebyl moc pohodlný. S tím ale asi personál nemohl nic dělat, protože podle našich domněnek by nové navezení písku a vyrovnání schodu nemělo cenu, jelikož při odlivu by ho voda zase odnesla. Před ostatními vilkami byl mírný svažitý kopeček nebo skoro rovinka. Kolem celého ostrova jsou vlnolamy a písčité dno sahá pouze k nim. Voda tu sahá asi do pasu. Za vlnolamy už je hloubka (nedá se stoupnout na dno) a jsou tam útesy a korály s nejrůznějšími rybičkami = výborné šnorchlování (pozor na spálení zad a zadku). Doporučuji vzít sebou body do vody, protože tam kde není písek, jsou velmi ostré korály a hrozí poranění nohou. A i při snorchlování si člověk potřebuje na nějakou chvilku stoupnout (na nějaký ten korál) a pořádně se vydýchat. Po pláži běhá spoustu krabů všech velikostí, v písku hned na okraji moře nebyl problém spatřit rejnoky, jednou jsme měli štěstí i na babyžraloka a jednou při šnorchlování k nám připlavala na vzdálenost asi 1 metru krásná velká želva s průměrem krunýře asi 60 cm - nepopsatelný úžasný zážitek!!

Anonym, 11.12.2014, Datum pobytu: 21.4. - 28.4.2014
Oblast: Maledivy Maledivy, Hotel:Royal Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Royal Island Resort, n/a, Maledivy Anonym 2014-12-11 9 1 10 Royal Island Resort

Celkem: 7,8 Výborná cena zájazdu. Hotel by potreboval menšiu rekonštrukciu. Strava na primeranej úrovni, slabý vyber ovocia na raňajky, džúsy...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná cena zájazdu. Hotel by potreboval menšiu rekonštrukciu. Strava na primeranej úrovni, slabý vyber ovocia na raňajky, džúsy presladene, takmer žiadne ryby a morské plody, co v tejto destinácii očakávalo. Ale vzdy sme boli najedeni. Plaz a okolie hotela bolo udržiavané každý deň, vysoká cena suvenírov a výletov. Personál príjemný a ochotný. Výborná dovolenka, oplatí sa navštíviť! Zobrazit celou recenzi

Jozef V., 09.12.2014, Datum pobytu: 26.11. - 4.12.2014
Oblast: Maledivy Maledivy, Jižní Atol Male, Hotel:Fun Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Plaz2 1 fotografie

Fun Island Resort, Jižní Atol Male, Maledivy Jozef V. 2014-12-09 7.8 1 10 Fun Island Resort

Celkem: 8,4 byl jsem naprosto spokojenej

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
byl jsem naprosto spokojenej Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani bylo na dobre urovni, cisto, ciste rucniky. plaz u kazdeho domecku prazdna a jen cela pro Vas. tohle jsem nikde nezazil

Strava
strava byla podle me genialni. jsem jedlik a jidlo si umim vychutnat. tady byl obrovsky vyber vseho. od zdrave vyzivy az po sladke. bylo vse vynikajici.

Služby hotelu
sluzby bezny standard

Pláž
plaze ciste. jen obcas nekde byly pytle naplnene piskem. ale v zemi, kde hrozi kazdou chvilou tsunami nebo, kde jsou plaze umele vytvorene nic neobvykleho. je to i v jinych zemich

Dalibor Macko, 09.12.2014, Datum pobytu: 13.11. - 26.11.2011
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

14 fotografií

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Dalibor Macko 2014-12-09 8.4 1 10 Sun Island

Celkem: 10 Najlepšia dovolenka akú som kedy zažil. Proste raj. Neuveriteľné, kto nezažil nepochopí. Let sme síce mali dosť hrozivý, ale ostatné to...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Najlepšia dovolenka akú som kedy zažil. Proste raj. Neuveriteľné, kto nezažil nepochopí. Let sme síce mali dosť hrozivý, ale ostatné to prevyšuje mnohonásobne. Inde už nechcem ísť. Dúfam, že sa mi ešte niekedy podarí vrátiť na Kuredu. Je to top. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mali sme Jacuzzi bungalov č. 159. Veľmi dobré miesto, jedno z naj na ostrove. O iných ako Jacuzzi bungalovoch od 130 do 160 ani nemá zmysel uvažovať. "O" villy sú na zlej strane ostrova, domčeky na koloch sú bez možnosti priameho kúpania, garden bungalovi boli nič moc atď.. My sme boli ďalej od móla, takže bez hluku lodí a lietadiel.

Strava
Strava bola super, nám plne vyhovovala. Nemal som potrebu meniť reštauráciu. Mali sme allinclusive plus a úplná spokojnosť. Drinky fajn. Bez allinclusivu sa to ani asi neoplatí.

Služby hotelu
Top služby, personál milý a vždy usmiaty. Sprepitné je však skoro nutnosťou.

Pláž
Super pláž, čisté more, bez potreby topánok do vody. Všade sa chodí bosy. Za celú dovolenku sme si nič nezapichli do nohy a to sme prešli celý ostrov niekoľko krát a denne sa kúpali v oceáne.

Anonym, 08.12.2014, Datum pobytu: 24.11. - 3.12.2014
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel:Kuredu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Kuredu Island Resort, Lhaviyani Atol, Maledivy Anonym 2014-12-08 10 1 10 Kuredu Island Resort

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800