Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 11 060 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 11 060 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 9 Paradise Island Resort je jedním slovem dokonalý. Ostrov nabízí to nejkrásnější z Malediv, šnorchlování a dlouhé procházky po pláži jsou...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Paradise Island Resort je jedním slovem dokonalý. Ostrov nabízí to nejkrásnější z Malediv, šnorchlování a dlouhé procházky po pláži jsou součástí všedních dní v tomto ráji. Blízkost k letišti a rychlý transfer do hotelu (cca 15 minut člunem) nabízejí příjemný komfort po dlouhé cestě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v plážových bungalovech odpovídalo přesně popisu CK. Bungalov pro dvě osoby je až v nadstandardní velikosti, vše čisté a hezké.

Strava
Stravování formou bufetu v hlavní restauraci bylo opět bez jakéhokoli problému. Převaha indického jídla se však může českému cestovateli brzy zajíst. Potraviny byly však vždy čerstvé, nabídka džusů, zeleniny a ovoce bohatá.

V nabídce masa převažuje kuřecí, jehněčí a hovězí upravené na všechny možné způsoby, hlavně ve stylu indické a čínské kuchyně.

Služby hotelu
Služby hotelu co se týče úklidu, číšníků a recepce jsou na vysoké úrovni, setkali jsme se jen s příjemným vystupováním. Extra služby jako jsou masáže, cvičení, a jiné různé aktivity jsme osobně nevyzkoušeli. Je třeba se připravit na poměrně vysoké ceny za jakoukoli službu navíc.

Pláž
Pláže kolem ostrova jsou čisté a denně upravované. Čistota moře a jemnost písku je dána lokalitou, tedy dokonalé.

Lucie F., 26.07.2016, Datum pobytu: 14.7. - 23.7.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel:Paradise Island Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pláž 2 fotografie

Paradise Island Resort & Spa, Severní Atol Male, Maledivy Lucie F. 2016-07-26 9 1 10 Paradise Island Resort & Spa

Celkem: 10 Kvalita zájezdu byla výborná ... až na jedno... na tu příšernou paní, která se chovala, že jí patří aerolinky EMIRATES. Takovou příšernou...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kvalita zájezdu byla výborná ... až na jedno... na tu příšernou paní, která se chovala, že jí patří aerolinky EMIRATES. Takovou příšernou a neochotnou paní, která je asi vedoucí na přepážkách odbavování zavazadel, bych s prominutím kopnul do p....e. Pán, který nás odbavoval hledal letenky a požádal tu paní o pomoc se slovy "prosím tě mám tady rodinu v počtu 3 lidí a nedaří se mi najít 3 mista u sebe, mám tři místa po celém letadle". Paní se na to koukla a řekla "to mají let z cestovky, to mě nezajímá, mají smůlu". Ta paní určitě nemá děti a vůbec si neuvědomovala co říkala. I když co vám budu povídat, když jsem tu paní viděl, ani jsem se nedivil, že nemá děti ... to by chlap musel být na sebe hodně naštaný, aby s něčím takovým dítě měl. Ale dopadlo to dobře, než jsem nastoupily do letadla, tak nás vyvolali a dali nám letenky nové s informací, že nám ten pán dokázal sedadla vedle sebe přeházet s ostatními cestujícími (kteří letěli sami), aby naše malá holčička neseděla někde sama. Pánovi tímto neskutečně děkuji a té paní vedoucí z CK bych poradil, aby si své komlexi řešila jiným způsobem... ikdyž ... paní už táhlo na dost let, takže to možná nestihne. Tímto jí radši polituji :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jsme měli krásné. Postele byly příjemné, televize fungovala, fén, adaptér na naše elektrické zásuvky.V koupelně šampony, mýdla, sprchové gely, kartáčky, zubní pasta, koupací čepice, základní šitíčko vše připraveno pouze pro vás. Klimatizace fungovala na jedničku a bylo to příjemné. Na pláž jsme to měli 10m z terasy s posezením.

K dispozici máte také plážové lehátka na kolečkách pro každého hosta. Ubytování výborné.

Strava
Měli jsme polopenzi a bohatě nám to stačilo. Ráno snídaně od 7:30 do 9:30. Švedské stoly dlouhé cca 20m po obou stranách a každý si tam vybere tolik, že to prostě není schopný sníst. Jojo taky jsem měl kolikrát velké oči.Nesetkal jsem se tam akorát se šunkou a vepřovým masem. Ale toho ostatního, ať je to ovoce, zelenina, kuřecí, hovězí, pečivo, brambory na mnoho způsobů, rýže, všelijaké ochucené omáčky, těstoviny ... no prostě neviděl jsem člověka, který by si nevybral. Ohledně pití - ke snídani máte na výběr ze 4 džusů u kterých můžete klidně stát a pořád si čepovat dokola. K večeři žádné pití není a všechno pití si musíte doplácet ... moje pivko stálo 6,50 dolarů, ale to všechno se dá zkousnout. 1,5 litr vody tam stál 5,00 dolarů.

Každý host tam na pokoj dostává příděl 0,5 litru vody od pokojové služby na každý den. Vezli jsme si karton vody z čech a vyšlo nám to akorád :-) Přinejhorším si tam vodu převaříte a uděláte si čaj nebo kafe, které také fasujete každý den po cca 3ks.

Služby hotelu
Služby hotelu byly nad mé očekávání. Všichni byly usměvavý ke všem vstřícní a i já, který absolutně neumím anglicky jsem se vždy domluvil, protože ty lidi tam prostě mají porozumění. Pro příjezdu vás vítají jako nejlepšího kamaráda a při odjezdu vám příjdou s úsměvem a transparentem "SEE YOU SOON" zamávat až do přístavu. Vstřícnější lidi jsem opravdu ještě nikdy a nikde nepotkal. Servis na pokojích byl perfektní a ještě se vás chodí ptát, jestli prostě nepotřebujete ke své spokojenosti něco více. Nemusíte si absolutně brát žádné ručníky - dostanete na osobu 1x malý, 1x velký a 1x osušku na pláž. Když půjdete k bazánu tam vám také dají osušku na lehnutí a kolik budete chtít. A když se vám budou ručníky zdát špinavé - vložíte je na pokoji do koše a hned vám je vymění za nové a čisté. V celém resortu pořád uklízí a zametají, aby byly všechno v naprostém pořádku. Služby hotelu ... vynikající !!!

Pláž
Pláž nemá absolutně chybu. Čistá voda. Více lidí najdete pouze na pláži u bazénu ... cca 30 lidí jinak si můžete lehout kam chcete a pláž je jednoduše pouze vaše. Žádné tlačení, přešlapování lidí a proseb o kousek místa k ležení. Prostě neskutečné ... pláž je jenom vaše.

Jiří S., 26.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 23.7.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Jiří S. 2016-07-26 10 1 10 Sun Island Resort & Spa

Celkem: 10 Byla to naše svatební cesta a celkově nejlepší dovolená, kterou jsme zažili

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to naše svatební cesta a celkově nejlepší dovolená, kterou jsme zažili Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krásné domečky u pláže

Strava
výborná

Pláž
nádherná pláž, jako z katalogu

Tomáš D., 25.07.2016, Datum pobytu: 21.4. - 30.4.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel:Paradise Island Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Paradise Island Resort & Spa, Severní Atol Male, Maledivy Tomáš D. 2016-07-25 10 1 10 Paradise Island

Celkem: 10 Raj na zemi. Precestovala som vela krajin, videla vsetko mozne aj nemozne, bola ubytovana vo vela hoteloch ale toto proste nemalo...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Raj na zemi. Precestovala som vela krajin, videla vsetko mozne aj nemozne, bola ubytovana vo vela hoteloch ale toto proste nemalo konkurenciu nikde na svete. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
TOP. po prichode nas privital sluha (kazda vila ma svojho vlastneho ktory sa o vas stara pocas celeho pobytu), pobyt zacal masazou noh co bolo dost nezvycajne :) Vila na plazi bola obrovska, taktiez aj kupelna v ktorej sa dalo nahanat, vzdy cisto nebol jediny jeden problem s ubytovanim. Nechybalo absolutne nic, nemali sme ani ziadne prianie lebo snad vsekty boli splnene.

Strava
Stravovali sme sa kazdy vecer v hoteli a la carte. Vyberie si urcite kazdy, aj dospeli aj deti. K kazdeho rozku trosku. Vo vacsine pripadov mam problem so stravou na dovolenkach (jem dookola to iste) ale tu nebol ziaden.

Služby hotelu
Sluzby boli asi to co bolo NAJ NAJ NAJ. Sluha bol k dispozicii 24/7 od upratovania, pripravu kavy, vybalovanie / balenie kufrov, ... na co si len clovek spomenie. Personal ochotni, vsetci stale usmiati, pred kazdou villou boli k dispozicii bicykle co bolo super lebo rezort bol dost velky (trebalo chodit s mapkou v ruke lebo kazda cesticka vyzerala rovnako :) internet zadarmo, plaz cistucka (boli sme v juli cize sem tam cez den vyplavilo nejaku riasu ale nelezala na brehu ani minutu). k dispozicii rozne druhy aktivit, sportov, animacne sluzby pre deti, nechybalo nic.

Pláž
Najkrajsia na svete, belsi piesok som zatial nevidela. Cistota na plazi. Neviem ci vsetky vily (skor ano ako nie) maju svoju sukromnu plaz, samozrejme dostanu sa nanu ludia ktoi sa prechadzaju pri mori ale nikto vas neotravuje, opalovat sa mozte rovno pri mori, pri ville pod palmami, na hojdacej sieti (len pozor na padajuce kokosy :D) villa mala aj svoj bazen ktory bol tiez uzasny. Ked budete mat stastie rano okolo 6 sme par krat zazreli plameniaky prechadzajuce sa po plazi. More cistucke, v okoli viliek ktore su na brehu pozvolny vstup do mora, cca 20 metrov sme sa dotykali dna. zo zaciatku krasny biely piesok, dalej koraly, rybky , ... od vymyslu sveta. Proste raj na zemi (precestovala som viacero exotickych krajin ale na tuto + One & Only nemalo zatial nic a mam pocit ze nic sa tomu ani len nevyrovna.

Anonym, 24.07.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Severní Atol Male, Hotel:One & Only Reethi Rah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

One & Only Reethi Rah, Severní Atol Male, Maledivy Anonym 2016-07-24 10 1 10 One & Only Reethi Rah

Celkem: 9,2 úžasné klidné místo na odpočinek

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
úžasné klidné místo na odpočinek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování jsme měli v garden bungalov

Strava
strava byla rozmanitá, spíše lehčí, velký výběr exotického ovoce

Pláž
nádherná písčitá pláž, moře plné života

Kamila D., 19.07.2016, Datum pobytu: 2.7. - 11.7.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel:Kuredu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kuredu Island Resort, Lhaviyani Atol, Maledivy Kamila D. 2016-07-19 9.2 1 10 Kuredu Island Resort

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622