Maledivy Maledivy

Mapa - Republika Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 34 980 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 34 980 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 6,2 Dovolenka fajn ale napriek vysokej cene človek očakáva viac

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka fajn ale napriek vysokej cene človek očakáva viac Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba priemer opotrebované veci, ktoré sa napriek tomu každodenným upratovaním snažili udržiavať v čistote

Strava
Strava-my čo gro našej stravy tvorí ovocie, zelenina a ryby- slabé, až na to posledné čo bolo každý deň aj keď opäť nie podľa našich predstáv, prišli sme si na svoje na každodenných bicyklových výletoch pitím kokosovej vody a následne si pochutnaním na vnútrajšku orecha

Služby hotelu
Hotel zodpovedal 3 hviezdam personál veľmi snaživý

Pláž
Pri odlive absolútne nemožné plávanie, vhodné pre ľudí, ktorí sa "močia" nie plávajú, keď človek vystihol príliv tak sa dalo, voda normálna čiže žiadne terno, po sviatkoch evidentne odpadky končili v mori, šnorchlovanie fajn, je čo vidieť - pri prílive, inak každý deň možnosť šnorchlovania loďou 2 krát denne z hotela - fajn.

Mária M., 13.01.2015, Datum pobytu: 27.12.2014 - 7.1.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Hotel:Equator Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Equator Village, n/a, Maledivy Mária M. 2015-01-13 6.2 1 10 manta

Celkem: 9,6 Vše bylo dokonalé, není co vytknout. Snad jen malá rozladěnost z dlouhé čekací doby od času opuštění ubytování do odjezdu z ostrova,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo dokonalé, není co vytknout. Snad jen malá rozladěnost z dlouhé čekací doby od času opuštění ubytování do odjezdu z ostrova, rovněž bez zajištění stravy.(poslední snídadně a odjezd 18.45 ). Následuje další přeprava bez možnosti se občerstvit. Mohly být zajištěny alespoň balíčky s ovocem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování splňovalo naše představy.

Strava
Určitě si mohli všichni vybrat, dokonalé.

Služby hotelu
Vše 100% zvládnuto.

Pláž
Z ubytování 20 m na pláž, čisté, nádherné a klidné prostředí.

Marie Šigutová, 05.01.2015, Datum pobytu: 22.12.2014 - 2.1.2015
Oblast: Maledivy Maledivy, Hotel:Royal Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Island Resort, n/a, Maledivy Marie Šigutová 2015-01-05 9.6 1 10 Royal Island Resort & Spa

Celkem: 9,2 Výborná odpočinková dovolená

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná odpočinková dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super

Strava
Nejlepší tuňák

Služby hotelu
Všichni ochtní a vstřícní. I když občas trochu pomalejší

Pláž
Krásná čistá

Anonym, 05.01.2015, Datum pobytu: 20.12. - 28.12.2014
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Anonym 2015-01-05 9.2 1 10 Holiday Island Resort

Celkem: 9 velmi příjemné a klidné prostředí, personál velmi vstřícný, pláž i přístup na šnorchlování velmi dobré, celkově doporučuji.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
velmi příjemné a klidné prostředí, personál velmi vstřícný, pláž i přístup na šnorchlování velmi dobré, celkově doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobrá kvalita, velmi čisto

Strava
pestrá a kvalitní

Služby hotelu
dostačující

Pláž
velmi dobrá dostupnost jak na pláž, tak pro šnorchlování, soukromí na pláži dobré, zajímavé pozorování ryb při večerním osvětlení moře

Bohuslav M., 23.12.2014, Datum pobytu: 6.12. - 14.12.2014
Oblast: Maledivy Maledivy, Jižní Atol Male, Hotel:Olhuveli Beach & Spa Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Olhuveli Beach & Spa Resort, Jižní Atol Male, Maledivy Bohuslav M. 2014-12-23 9 1 10 olhuveli resort

Celkem: 10 Kvalitní hotel na opravdu krásném ostrově. Vhodný i pro náročnější. V termínu těsně před vánocema byl ostrov obsazen zhruba z jedné...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kvalitní hotel na opravdu krásném ostrově. Vhodný i pro náročnější. V termínu těsně před vánocema byl ostrov obsazen zhruba z jedné třetiny, takže jsme měli dostatek soukromí a klidu. Většina hostů mladé páry. Rodiny s dětmi spíš výjimečně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v plážové vilce (č. 155) v jižní, pravděpodobně nejlepší, části ostrova. Ke každé plážové vile náleží vlastní část pláže a vlastní lehátka. Vnitrozemí je porostlé bujnou vegetací, takže se můžete v případě potřeby vždy skrýt před sluncem. Úklid dvakrát denně. Prostorný pokoj s velkou koupelnou, ve které byla kromě vany i venkovní sprcha. Každý den na pokoji 1,5l vody, čaj a káva zdarma.

Strava
V nabídce jídla italské, evropské a asijské kuchyně, takže si každý vybral. Maso ryba, kuřecí a hovězí. K večeři navíc i čerstvé saláty a grilované maso. Dezerty slabší - krémy ve stále stejném duchu. Co se týče míchaných drinků - to bylo velké zklamání, ale to je dáno pravděpodobně tím, že sami alkohol nepijí a neví jak na to. Milá vstřícná obsluha s dostatečným citem pro, aby nebyli úslužní až příliš.

Služby hotelu
Na ostrově je k dispozici fotbalové a tenisové hřiště, badminton, stolní tenis, potápěčské centrum, lékař a další lázně. Také jsou k dispozici masáže, které jsme ale nevyzkoušeli. Večer byly k dispozici doprovodné programy, občas diskotéka, ale nebyl o ně příliš velký zájem. Lidé si radši užívali sami sebe a příliš se nedružili. Pokud chcete "pařit", tohle není ostrov pro vás. Pokud ale chcete romatickou dovolenou pro dva, je to ideální volba.

Pláž
Pláž byla každé ráno uklizena personálem, vždy čistá a upravená. Na okraji pláže jemný bílý písek, dále hrubější s kousky mrtvých korálů, hloubka vody po krk zhruba po 10m. Dále následovala 2-3 m dlouhá skalnatá bariéra sloužící pro ochranu ostrova proti erozi. Tato bariéra se dá přejít (boty do vody s sebou) a po ní už se dostanete do hluboké vody se spoustou korálů a ryb. Šnorchlovat se dá podél téměř celého ostrova. Rovnou do hluboké vody se dá i přes molo, takže nemusíte přes skalnatou bariéru. Potápění jsme bohužel nevyzkoušeli.

Anonym, 22.12.2014, Datum pobytu: 10.12. - 19.12.2014
Oblast: Maledivy Maledivy, Hotel:Royal Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Royal Island Resort, n/a, Maledivy Anonym 2014-12-22 10 1 10 Skvělá dovolená pro pár

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800