Maledivy Maledivy

Mapa - Republika Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 35 190 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 35 190 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

27.08.2014 - Soňa M. - Přečteno: 21× - Datum pobytu: 16.8. - 24.8.2014

 • Celkem: 6,4
 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Pokud od Malediv očekáváte příjemnou dovolenou strávenou spíš u bazénu, s dobrým jídlem a pitím tak doporučuji tenhle resort. Zvlášť pro rodiny s dětmi je moc dobře vybavený, vrátaně přístupu personálu.

Pokud je pro Vás důležitějsí moře, podmořský svět, tak tenhle resort nedoporučuji. Rozhodně jsme v tomto směru zažili mnohem lepší resort na Maledivách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli spokojeni - velké prostory, moc pohodlná matrace a polštář, čistota, skvělé vybavení pokojů. Na 5* hotel jsme sice viděli celkem dost detailů, ktoré jeho ůroveň trochu shazovali (nespárované kachličky ve sprchovém koutě a pod.) ale nijak zvlášť nás to nerušilo.

Strava
Nejlépe z celého hotelu hodnotím stravu a nápoje. Obojí bylo moc rozmanité a kvalitní, možnost vybrat si různé restaurace, navíc malé jídlo bylo k dispozici v baru u bazénu témeř celé odpoledne.

Služby hotelu
Služby byly v pořádku, ale rozhodně ne skvělé. Někteří zaměstanci byli trochu rozpačití, nejistí. A u osoby, na recepci nebo u telefonického hot desku bych očekávala mnohem lepší angličtinu. Taky načasování některých aktivit jako úklid pokojů a čištění pláže nebo chemické ošetření zeleně by mohlo být lepší, tak aby méně rušilo klienty.

Doporučuji skvělé masáže, rozhodně za to stojí.

Pláž
Z pláže je špatný přístup do moře (množství polámaných koralů Vám hodně znepříjemní vstup do moře, hrozí i malé zranení), šnorchlovat se dá pouze formou výletů lodí pořádaných hotelem, které se ale v našem případě za celý týden ani jednou nekonaly z důvodu špatného počasí (dle našeho nározu ne vždy zrušeno opodstatněně). Ostrov má atypický tvar - je úzký a dlouhý, pláž je jenom z jedný strany (je hezky široká a dlouhá) , ta druhá strana je nehezká, divoká a bez přístupu do moře.

Atmosphere Kanifushi Maldives, Lhaviyani Atol, Maledivy Soňa M. 2014-08-27 6.4 1 10 Atmosphere Kanifushi Maldives

19.07.2014 - Natália S. - Přečteno: 435× - Datum pobytu: 5.7. - 14.7.2014

 • Celkem: 7,8
 • 8,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolenky bol príjemný, príroda na ostrove je veľmi nádherná rovnako ako aj rôzne živočíchy na nej (kraby, chameleóny, netopiere, pelikán, jašterice), čo sa týka pláže a oceánu tak tomu sa nedá nič vytknúť, bolo to naozaj nádherné, čo bolo slabšie tak to bol personál, organizácia a strava. Maldivy sa určite oplatí vidieť, my sme boli sami, dovolenku sme si spravili na mieru a vyšlo nás to o mnoho lacnejšie ako cez cestovku, keby sme mali zaplatiť cestovke také veľké peniaze, za aké Maldivy ponúkajú tak asi by sme boli aj sklamaní, nakoľko cena/kvalita dovolenky nie je až tak priamo úmerná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalov bol veľmi pekný, izba bola priestranná rovnako ako kúpeľňa (mínusom boli veľké mravce) + vonkajšia sprcha, pláž je pár metrov od bungalova, k dispozícií 2 lehátka, uteráky, na izbe kanvica (káva, čaj, cukor, smotana), chladnička, tv.

Strava
Strava bola na priemernej úrovni, ale vždy sa dalo niečo vybrať, každý deň polievka, cestoviny, ryža, zemiaky, viac druhov masa, nejaká zelenina, ovocie, čo sa týka dezertov tak tie boli slabšie, žiadne koláčiky,(možno jeden druh za celých 10dní) skôr peny, želatíny, puding.....čo sa týka nápojov tak na raňajky bol na výber 3 druhy džúsov (dosť presladené) + mlieko,k dispozícií sú miniatúrne poháriky, rozlievaná káva, čo sa ani kávou nedá nazvať a čierny čaj, žiadny kávovar a už vôbec nie obyčajná čistá voda. Na ostrove je dosť draho, treba sa pripraviť na veľký nedostatok vody, 1,5l čistej vody 3€, 0,75l perlivej minerálky 6€, cola 3dc 4€, pivo 4,50€.

Služby hotelu
Bezplatne bola k dispozícií posilňovňa, ping pong, badminton,wifi..zvyšok sa platil ako napr. tenis na 1hod/12€, pri recepcii bol obchodík, dosť predražený.

Organizácia na recepcii bola nulová, obsluha v reštaurácii ani nehovorím,v reštike každý dostane svoj stôl ako aj čašníka, ale tak s nepríjemným čašníkom sme sa ešte nestretli a to už máme precestovaného celkom dosť, celkovo personál bol nemastný- neslaný - katastrofa až na pár výnimiek čo bol náš upratovač, ktorému sme nechávali každý deň 1USD + 1 recepčný, ktorý bol naozaj veľmi ochotný, milý s dobrými anglickými znalosťami.

Pláž
Pláž a oceán tvorili najkrajšiu časť z celej dovolenky, oceán je príjemne teplý a krásne modrý, na pláži sa po zotmení vyrojilo kopec krabov, krásne bolo aj mólo okolo ktorého plávali žraloky a raje.

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Natália S. 2014-07-19 7.8 1 10 Holiday Island

18.07.2014 - Hana Andryskova - Přečteno: 411× - Datum pobytu: 6.7. - 15.7.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
dovolená ve zvoleném resortu maximálně splnila naše celková očekávání, pohoda, příroda, klid a nádherný oceán -:) večerní zážitek z krmení žraloků a mant Zobrazit celou recenzi

Ubytování
původně plánované ubytování ve vodních bungalovech jsem změnili na plážové bungalovy a pokud bychom jeli znovu, budeme je preferovat opět - soukromí ve stínu kokosových palem, kde nám Maledivané každé ráno nabízeli čerstvé kokosy, soukromá lehátka i pláž , nadstandartně vybavené bungalovy včetně služeb v proběhu dne, velmi pěkné

Strava
strava je zaměřená na místní možosti , ale velmi pestrá a dobrá , vynikající -:))) maso je vesměs kuřecí, ovězía samozřejmě ryby doplněné rozmanitou úpravou zeleniny a ovoce na místní způsob, několik druhů příloh,myslím, že každý našel svoje oblíbené či přišel na chuť něčemu novému , velmi chutnému -:)) a nechyběla ani sladká tečka v podobě krémů, pudingů, dortů a ovoce

Služby hotelu
uvítací rituály, od počátku se setkáváte s ochotou , úsměvem a pohodou, včetně vlastí obsluhy jak po stránce služeb tak v restauraci, velmi milí, příjemní a ochotní, široký výběr výletů, možností šnorchlování, služeb diving centra

Pláž
pokud bych mohla poradit, jeli jsme na Maledivy šnorchlovat a užít si podmořský život, pláže bych tedy v tomto směru doporučila na stranu ostrůvku do laguny, nikoli ke vstupnímu molu, jsou tu menší podmořské proudy, ikdyž i tak jsou poměrně silné, ale je tu spousta korálů a přišla nám i čistší průzračnější voda, přímo u břehu \\\vám budou plavat - baby sharks -:))) černocípí, je to úžasný zážitek a vůbec ten podmořský život i pláže jsou tu dle našeho názoru hezčí, měli jsme to štěstí, že jsem byli ubytováni právě na této straně ostrůvku, pláže jsou čisté, denně upravované, naprostá spokojenost.

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Hana Andryskova 2014-07-18 10 1 10 Holiday Island Resort & Spa

09.07.2014 - Milan Seichter - Přečteno: 211× - Datum pobytu: 28.6. - 6.7.2014

 • Celkem: 9,4
 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
dovolená splnila očekávání ve všech směrech Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj dostatečně prostorný, čistý, udržovaný, nádherně umístěný přímo u pláže, dostatek soukromý

Strava
velký výběr, velice dobré, kvalitní a milá obsluha

Služby hotelu
služby předčila naše očekávání

Pláž
nejlepší pláž jakou si dovedeme představit. Fantastické. Výhodou že pláže jsou prakticky prázdné a skvěle jsme si to užili.

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Milan Seichter 2014-07-09 9.4 1 10 SUN ISLAND RESORT

22.05.2014 - Bedřich T. - Přečteno: 566× - Datum pobytu: 28.4. - 14.5.2014

 • Celkem: 8,4
 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání, velmi pěkná dovolená za rozumnou cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo kategorii hotelu, nábytek byl nový a velmi pěkný. Zvlášť vyzdvihuji postel, která umožňovala kvalitní zdravý spánek. Klimatizace byla dosti hlučná, ovladač se rozpadal. Podložky na plážová lehátka byly velmi tvrdé. Naštěstí jsme si, jako zkušení cestovatelé, vezli ještě tenké molitanové podložky, které ležení trochu změkčily.

Strava
Zákusky, dezerty a ovoce byly výborné. Papája, mango, melouny různých druhů, malé banány, ananas i další ovoce. Hlavní jídlo nabízelo relativně malý výběr ale bylo chutné a člověk se vždy najedl. Je běžné, že v těchto končinách bývá hovězí často tuhé, ale specialitou tohoto hotelu bylo, že se nedalo ukrojit maso ze skopové kotlety, natož aby se dalo rozžvýkat. Ani ryby nedosahovaly kvalit ryb servírovaných např. v Egyptě. To je snad jediná výtka k tomuto hotelu

Služby hotelu
Ke službám hotelu, kterých jsme využívali, nemáme výhrady. Personál byl milý a vstřícný

Pláž
Pláž byla pravidelně uklízena, bohužel moře stále přinášelo ke břehu odpadky z kolem plujících lodí, např. slupky z ovoce a PET lahve. Laguna na východní straně ostrova je úžasná, klidné blankytné moře a i při největším odlivu, který jsme tam během pobytu zažili, jsou místa kde se dá plavat. Co se týká plavání, bylo to zdaleka nejlepší místo, které jsme během 4 návštěv Malediv poznali. Šnorchlování velmi pěkné, nádherní koráli desítek druhů a nespočet druhů ryb.

Fun Island Resort, Jižní Atol Male, Maledivy Bedřich T. 2014-05-22 8.4 1 10 Příjemná dovolená na Fun Island

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800