Maledivy Maledivy

Oficiální název: Republika Maledivy
Hlavní město: Male (60 000 obyvatel)
Státní zřízení: republika, jednokomorový parlament
Náboženství: islám
Úřední jazyk: Úředním jazykem na Maledivách je divéhština, využijete ale i angličtinu
Časový posun: + 4 hodiny vůči středoevropskému času

Maledivy - zájezdy od 11 050 Kč

O MALEDIVÁCHMaledivy, přesněji Maledivská republika, jsou ostrovním státem ležícím na jihu Asie v Indickém oceánu. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka. Maledivy jsou tvořeny stejnojmenným souostrovím devatenácti korálových ostrovů - atolů. Každý atol je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů.

Maledivy zaujímají celkem 1196 ostrovů, z nichž je obydleno kolem dvou set. Zajímavé na Maledivské republice je také to, že je nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádná jiná země neleží níže jak 2,5 metru nad mořem.

Hlavním městem Malediv je město Malé, které se rozprostírá na stejnojmenném ostrově a vlastně jej zaujímá celý. Město Malé čítá na 104 tisíc obyvatel. Nejvíce osídlenými ostrovy jsou vedle Malé dále Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo.

Na celém souostroví Maledivské republiky žije kolem 280.000 obyvatel. Zdejší lidé vyznávají Islám, a to sunnitský islám. Ostatní náboženství a vyznání jsou místními úřady zakázány. Úřední řečí je zde tzv. Dhivehi (maledivština), což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů domluví téměř všude.

Maledivy bychom mohli charakterizovat jako zemí slunce, jemného bílého písku, všude přítomných kokosových palem a pestře kvetoucích nádherně vonících keřů. Zdejší podmořský svět je plný života. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektním místem pro vaši zaslouženou dovolenou, a to téměř po celý rok.

Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítejte ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Určitě nebudete zklamáni! Užijete si jedinečnou dovolenou.

Maledivy - zájezdy od 11 050 Kč

Nejnovější recenze Maledivy

Celkem: 9,8 Pohodová bezpečná a klidná dovolená v krásném prostředí. Milí a ochotní lidé.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pohodová bezpečná a klidná dovolená v krásném prostředí. Milí a ochotní lidé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj vždy čistý, 2x denně jej uklízeli. Pouze žádost o výměnu ručníků musíte dát najevo zanecháním volně ležících na terase - vysící nejsou vyměněny.

Součástí výbavy na pokoji je lednice i varná konvice a volně k dispozici čaj a káva, které jsou průběžně doplňovány.

Lůžka jsou prostorná a pohodlná.

Strava
Bohatý výběr z několika druhů jídel. Kuchyně asijská i evroská s tématickými večeřemi (mořský veřer, gril párty italský večer apod..). Naprostu úžasné zákusky a hojnost sezónního ovoce.

Služby hotelu
Standardní hotelový servis.

Milým překvapením byl dárkový koš plný ovoce a květinové lůžko pro syna v den jeho narozenin a překvapení na rozloučenou večer před odjezdem.

Pláž
Po celém ostrově jsou volná plážová lehátka a je možno si vybrat kterékoli z nich, jen plážové ručníky nejsou k dispozici. Pláž byla čistá s jemným pískem akousky korálů, vždy ráno pečlvě uhrabaná a zbavená nepořádku, který přiliv přinesl. Kolem celého ostrova jsou úžsné korálové útesy s množstvím ryb a mořských živočichů. Další mořské tvory jako manty, trnuchy, želvy a delfíny je možno vidět při krátkých výletech s místním potapěčským centrem.

Monika A., 12.10.2016, Datum pobytu: 30.9. - 8.10.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Kaafu Atol, Hotel:Embudu Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Embudu Village, Kaafu Atol, Maledivy Monika A. 2016-10-12 9.8 1 10 Embudu Village

Celkem: 10 Byl to nezapomenutelný zážitek

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byl to nezapomenutelný zážitek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super dle očekávání

Strava
Rozmanitá a každý den jiná... Opravdu výborné

Služby hotelu
Úžasné a báječné

Pláž
Čistá každý den a výborný přístup pro 2leté dítě

Michaela Mrštíková Novotná, 12.10.2016, Datum pobytu: 30.9. - 9.10.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Hotel:Royal Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Island Resort, n/a, Maledivy Michaela Mrštíková Novotná 2016-10-12 10 1 10 Royal Island resort

Celkem: 10 Super

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super

Strava
Super

Služby hotelu
Super

Pláž
Suoer

Jana Trejbalová, 06.10.2016, Datum pobytu: 19.9. - 1.10.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Hotel:Royal Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Island Resort, n/a, Maledivy Jana Trejbalová 2016-10-06 10 1 10 nepamatuji si

Celkem: 8,2 Krásna dovolenka

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Krásna dovolenka Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší ale pekný rezort

Strava
Tip top bohatý výber

Služby hotelu
Náš zákazník náš pán, skvele

Pláž
Krásna udržiavaná

Ondrej Halaj, 04.10.2016, Datum pobytu: 19.7. - 27.7.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Sun Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sun Island, Atol Ari, Maledivy Ondrej Halaj 2016-10-04 8.2 1 10 Sun Island Resort & Spa

Celkem: 10 Jeli jsme poprvé na takovou dovolenou a proto jsme zbírali informace a přečetli spoustu recenzí.Organizace zajezdu byla perfektní,v Male...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jeli jsme poprvé na takovou dovolenou a proto jsme zbírali informace a přečetli spoustu recenzí.Organizace zajezdu byla perfektní,v Male po příletu nás čekal delegat pán Ondřej Koníček,který nam vše vysvětlil a zařídil v Male salonek než nam letělo letadlo a pak jsme přistáli v ráji.Obavy jsme měli z nedostatku vody a vzali jsme si sebou 6 litru balené vody,Každý den jsme obdrželi 1 litr vody na pokoj a nakonec dokupovali 1,5l vody za 3 dolary takže to nebyla žádná hrůza,pivko 5 dolaru drink cca 10,navíc každý večer je discount hodinka a máte vše o 20% levnější.Dovolená je skutečně na totálni relax,i když bylo v resortu kolem 150 lidi ,které vidíte pouze u jídla a pak se někam všichni rozlezou ,tak na pláži jste téměř sami.Pokud se vám znudí ležení na pláži,tak doporučujem zapsat se na výlet podle vašeho gusta na výber je jich dost,rybaření,snorchlování s velrybím žralokem nebo mantami a želvami,picnik den na lokal islandu ,delfini atd ,vše kolem 50 dolarů za os.Příjemné zpestření.Resort je menši ale o to příjemnější,Težko se nám odjíždělo ,určite se na Maledivy chcem vrátit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pro nás bylo ubytování plně dostačující,nábytek je sice starší a některé skřínky působi docela low levlem ,ale postel a matrace pohodlná a ratanový nábytek je velmi pěkný,venkovní sprcha je super věc.Varna konvice ,lednička trezor,jen televize mi přijde jako zbytečnost ,ale je tam.Trochu nám vadila klima umístěná nad postelí.

Strava
Měli jsme polopenzi a stačila nám,snídaně a večeře formou bufetu,co si naberete a sníte od ovoce zeleniny zákusku po kuřecí na různé způsoby,rybí speciality nečekejte ,jen par filetů,jídlo je dost kořeněné ,ale chutnalo nám a měli jsme z čeho vybírat.Při polopenzi ,máte džusy při snídani zdarma ,na večeři je třeba piti dokoupit.

Služby hotelu
Všichni tam jsou vstřícní a ochotní,měli jsme problém z klimatizací ,kapala nám z ní voda ,tak během chvilky přiběhli a problém vyřešili.Uklizeno 2x denně,na vaše věci vám nešáhnou.I přez slabou znalost angličtiny ,jsme se domluvili.

Pláž
Pláž je to kvůli čemu stoji za to letět 3x letadlem jedním směrem.Strana od mola je bez korálu s krasným výhledem na tyrkysový oceán a sem tam propluje metrový žralok ,který je neškodný.Západní cíp ostrova je nádherný a právě tam budete chodit šnorchlovat,jen si sednete do vody a máte kolem sebe hejna zvědavých rybek,šnorchlovali jsme denně několik hodin ,ale mnohem lepší je to na rifu,takže doporučujeme jet na oceán šnorchlovat .Pláž je každý den čištěná a upravena po přílivu.Trochu nepěkná je část naproti ostrova ,na kterém je letiště,vidíte tam staré lodě a si by mně mrzelo byt ubytovan na strane s tím vyhledem,koukněte na google maps na Mamigili a budete se orientovat.Ze strany mola je to nádhera.

Jaroslav Kusnierz, 04.10.2016, Datum pobytu: 20.9. - 29.9.2016
Oblast: Maledivy Maledivy, Atol Ari, Hotel:Holiday Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

pujcovna lodek 3 fotografie

Holiday Island, Atol Ari, Maledivy Jaroslav Kusnierz 2016-10-04 10 1 10 HOLIDAY ISLAND RESORT

Všechny recenze Maledivy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622