Maledivy - Lhaviyani Atol Maledivy

 • Doprava letecky

  11:00 h

 • Popis

  Atol Lhaviyani leží cca 130 km severně od letiště Male. Patří svou délkou 1585 m a šířkou 380 m k jednomu z největších atolů. Okolo ostrova jsou krásné dlouhé pláže s průzračně modrou lagunou. Transfer z letiště Male je 40 minut hydroplánem nebo 4 hodiny jízdy lodí.

Nejnovější recenze Maledivy - Lhaviyani Atol

Celkem: 10 Všechno se vším!!! Klid, pohoda, sport, adrenalin, večerní show!!! Úžasné, překrásné !!!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všechno se vším!!! Klid, pohoda, sport, adrenalin, večerní show!!!

Úžasné, překrásné !!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Fantastický plážový bungalov.

Strava
Super.

Služby hotelu
Noblesní.

Pláž
Po celém ostrově písečná a každý den uhrabaná, navýsost nádherná

Tomáš Drobný, 03.12.2019, Datum pobytu: 20.8. - 31.8.2019
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel: Kuredu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 10 Krásný resort, vstřícný personál, plno aktivit, krásné moře s domácím korálem plným života.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný resort, vstřícný personál, plno aktivit, krásné moře s domácím korálem plným života. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytování v O části ostrova. Chtěli jsme se vyvarovat dětí. To se podařilo. Tato část ostrova má svou restauraci (večeříte přímo nad osvětleným molem) a bazén (ten jsme k ničemu nepotřebovali). Přístup k moři je vzhledem k odlivu/přílivu obtížnější, ale je kompenzován přítomností malých žraloků. Krásné pláže jsou na opačné straně ostrova.

Strava
Chutná a v dostatečném množství. Plno ovoce a sladkostí. Snad jen, že se moc orientuje na evropskou kuchyni. Raději bych místo hranolek a lasaní více indické, cejlonské a obecně asijské kuchyně.

Služby hotelu
Jako by vše organizovali Němci. Nádherné uvítání (už na letišti v Male), skvělé ubytování, jakmile dopijete v minibaru nějaký nápoj, ihned máte doplněné. 2 x denně úklid pokoje. Všude čisto. Stále sledujete práci zahradníků (sami si pěstují semenáče), všude ekologické třídění odpadů, v jídelně rozpoznáte, že se nic nevyhazuje (večer se podává roastbeef a ráno jsou k dispozici studené hovězí plátky). Krásné loučení včetně detailního rozpisu organizace vašeho odletu -- prostě super.

Pláž
Nádherná romantické kosa, kde se budete cítit romanticky osamělí. Pláže jsou čisté a nádherné. Moře je plné života. Šnorchlování je opravdu zážitek. Viděli jsme plno velkých želv, žraloků (oni je nazývají puberťáky - raději jsme se přeptali, protože nám přišlo, že si nás "měří"), rejnoků a matu. Na lodním výletě k dalším šnorchlovacím reefům nás provázelo velké stádo delfínů.

Jiří S., 02.04.2019, Datum pobytu: 17.3. - 27.3.2019
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel: Kuredu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 5,2 Cestujeme poměrně často. Ostrov Cocoon byla naše druhá dovolená na Maledivách. zaplatili jsme si beach vilu s bazénem a all inclusive. po...

 • 6 Ubytování
 • 3 Strava
 • 9 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Cestujeme poměrně často. Ostrov Cocoon byla naše druhá dovolená na Maledivách. zaplatili jsme si beach vilu s bazénem a all inclusive. po příjezdi na ostrov jsme dostali pokoj, který odpovídal obrázkům a popisům CK. pokoje veliké, krásně čisté, moře nádherné, pláže uklizené.

Bohužel služby hotelů a jídlo nás hodně zklamalo a pokazilo celkový dojem z dovolené v ráji. Dovolená byla velmi drahá, v resortu jsme strávili 8 nocí. na webu bylo uvedeno, že ostrov má 3x bary, 1x bar u moře byl po celou dobu dovolené úplně zavřený. druhý bar byl otevřen pouze do 19hod - pokud by jste si chtěli veče posedět v klidu máte smůlu. hlavní bar u hotelové restaurace byl dost rušný což by nevadilo, ale po příchodu do baru jsme zjistili, že all inclusive je pouze na dané vybrané pití. měli tam velký nápojový a jídelní lístek, ale vše se platilo. Pro all inclusive tam byl výběr pár míchaných drinků, nějaké nealko a jeden druh kávy s mlékem. žádné jídlo, nic. vše za peníze. očekávali jsme, že pokud si zaplatíme za all inclusive na Maledivách takovouto částku tak all znamená vše a ne jen výběr toho nejhoršího. Žádná káva, espresso, latte, cappucino prostě nic. Za mě to vše byla bídná kopie 3 hvězdičkového resortu v Egyptě. Jídlo na all se podávalo pouze ve veliké hlavní restauraci, kde ale když bylo náhodou něco navíc jako humr tak se to muselo zaplatit. hotel byl popisován jako vhodný pro děti. celý týden bylo v kids corneru pouze hranolky a nějaké smažené maso. když jsme chtěli pizzu první dva dny nám ji ochotně přinesli, ale poté už jen za poplatek. Žádný odpolední snack v baru jak jsme zvyklý nebyl. kopeček zmrzliny odpoledne pro děti stál 8 dolarů. největší šok ale byl když jsme si přes den došli pro pití do baru, že si ho vezmeme v plastu do naší vily, která byla 20m od beach baru. bylo nám řečeno, že pokud to chceme zdarma v rámci all inclusive musíme to vypít tam. to byl asi největší gol celé dovolené. stručně řečeno. hotel krásný, moře úžasné, ale služby hotelu a strava příšerná.Celkový dojem z dovolené mám to bohužel zkazilo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v pořádku

Kateřina D., 11.03.2019, Datum pobytu: 26.2. - 8.3.2019
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel: Cocoon Maldives

Byla tato recenze užitečná? Ano (15) Ne (1)

Celkem: 9,8 Bylo to úžasné. Byli jsme na ostrově 9 dní. Každý nám říkal co tam budeme tak dlouho dělat, ale každý den jsme měli tak plný program, že...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bylo to úžasné. Byli jsme na ostrově 9 dní. Každý nám říkal co tam budeme tak dlouho dělat, ale každý den jsme měli tak plný program, že jsme se ani pořádně nestačili povalovat na plážích. Moře a pláže u tohoto ostrova jsou opravdu nádherné, obvzlášť západní pískový cíp zasahující asi 200 m do moře. Zapoměl jsem si pantofle, ale celých 9 dní jsme na ostrově chodili bosi. Všude je příjemný písek dokonce i v restauracích a barech. Počasí bylo také super, trochu foukalo, ale teplota se pohybovala mezi 27 a 30 stupni, takže úplně super letní počasí, žádné extrémní vero. Měl jsem strach že bude vlhko, ale vůbec to nebylo znát, prostě vlhko jako když jste u vody, ale příjemné klima. Dle informací zaměstnanců resortu byl prý ostrov v této době dosti plný, ale vůbec to nikde nebylo znát, pláže, bary a lehátka prázdné. Jako bychom byli na ostrově sami. K potápění je na ostrově celé centrum, a pořádají se různé výlety, to jsme nevyužili, nestihli jsme to. Šnorchlování bylo super, sice u našeho ostrova nebyl nejlepší korálový útes a foukal trochu vítr, takže ve vlnách to nebylo úplně ono ale vynahradili jsme si to výlet k sousednímu ostrovu, který měl nádherný korálový útes.

Jediná výhrada je cesta se společností Aeroflot. Už nikdy, raději zaplatíme víc. Letěli jsem přes Moskvu. Cestou tam zpoždění letadla, měli jsem co dělat abychom stihli přestup. Běželi jsem přes celé letiště možná kilometr k našemu Gate. Cestou zpátky opět zpoždění letadla o hodinu, takže jsem přiběhli k Transfér přepážce cca 40 minut před odletem našeho letadla. Zaměstanci jsou neochotní řešit cokoli rychle. 3 lidi asi na 150 lidí, kteří se domáhali vydání nebo změnu letenky. Přesunuli nám let na další den za 15 hodin. Prý zajděte si dolů na info domluvit hotel. Na info. zase asi 100 lidí na 3 zaměstnance, kteří nejsou schopni cokoli řešit. Stále jen kamsi telefonují a trvá celé dvě hodiny abychom se dozvěděli, že hotel nebude. Spací místa na letišti jsou obsazená. Kdybychom se to dozvěděli hned, možná by bylo ještě místo. Spíme tedy na zemi! :-( Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme Beach Bungalow, což bylo cca 20 m od moře. Klimatizace fungovala super stačilo jen 25 stupňů a příjemně se spalo. Zajímavá je koupelna se záchodem, která se nachází pod střechou venku na zahrádce, která je zezadu obehnána dvoumetrovou zídkou. Má to svoje výhody, když jdete na záchod nemusíte mít obavy s větráním. Každý den několikrát nám pěkně uklidili a doplnili minibar. Bylo příjemné že jsme měli v bungalowu vinotéku, kterou nám zdarma každý den doplňovali. Stejně tak minibar všechny možné nealko (cola, sprite, ledová káva, ice tea, kit kat, tonik, voda, atd...) všechno v rámci All Inclusive kromě Šampusu a Red Bulu :-)

Strava
Jídlo bylo fantastické. Má u nás 10 bodů. Všechno co si dovedete představit. Vše se Vám snaží připravit místní zaměstnanci. Někdo smaží vajčka a omelety, někdo smaží slaninu a párečka, někdo dělá palačinky a lívance, další krájí ovoce všeho druhu na které si ukážete, sám bych nevěděl jak se které loupe a krájí. Desítky druhů pečiva , tedy kromě našeho chleba. Ale i sladké a různé saláty. Na oběd ryby, krásný tuňák, steaky, ale spousty druhů omáček, pasta, mě chutnala kari čočka i když čočku vůbec nejím , tam jsem si ji dával ke všemu. Silvestrovské menu bylo ještě mnohem větší a rozmanitejší. Sushi, langusty smažené banány, grilovaná prasátka, krůty no prostě všechno co si dovedete představit. Na barech jsme taky mohli mít co jsme chtěli, všechny možné koktejly, víno, pivo, nealko, výborné espresso, kromě značkového alkoholu vše zdarma.

Služby hotelu
Zaměstnanci resortu jsou ůžasní, milí ochotní, každý vesele zraví, snaží se udělat co Vám na očích vidí. Vše se snaží zajistit aby byl člověk spokojený. Byly jsme na masáži, měli jsem 15 minut zdarma a nakonec jsem vybrali 90 minutovou masáž a bylo to super. Zahráli jsme si jednou i golf, je tam driving a 6 jamkové hřiště. Moc pěkně upravené. Odpaluje se ale z koberečku, který si nosíte sebou, abyste neponičili trávník. Greeny jsou umělé. Každá jamka je tak kolem 80 metrů, ale pro pobavení na odpoledne úplně super. Snažili jsem se obejít všechny bary, ale ani to se nám za těch 9 dní nepodařilo. Jinak je možné si půjčit všechny možné věci k vodním sportům. Wakeboard s řiditelným padákem, surf, malý katamarán, loďku, potápěčské vybavení, nebo jen na šnorchlování , kolo atd....

V areálu je tenisový kurt, fotbalové hřiště fitko,biliard, dětské hřiště a spousty různých zábavných zastavení. Každý den, jsme měli nějaký program. Rúzné rauty, živá kapela, novoroční tombola o týdenní pobyt, místní tanečníci a řemesla, ochutnávky místních pokrmů, na silvestra taky živá muzika i DJ půlnoc byla o 5 hodin dříve než v ČR, na ostrovech se posouvá čas ještě o 1 hodinu oproti Male.

Jediné co nás trochu rozladilo, když nám v jedné restauraci, která bylo určené pro vodní bungalowy odmítli obsloužit.

Pláž
Krásný bílý písek krásně čisté pláže, stále tu spousty zaměstnaců chodí a zemetá pláže a cestičky aby nebyly na zemi listí, které padají z okolní zeleně, která krásně ostrov zastiňuje a vytváří úžasné cesty a zákoutí. Prostě úžasné, nezapomenutelné , budeme se chtít určitě vrátit.

Martin Procházka, 15.01.2019, Datum pobytu: 27.12.2018 - 4.1.2019
Oblast: Maledivy Maledivy, Lhaviyani Atol, Hotel: Kuredu Island Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (16) Ne (0)

Západní písečný výběžek 12 fotografií

Všechny recenze Maledivy - Lhaviyani Atol