Maledivy Maledivy

 • Zajímavá místa

  Při návštěvě Malediv zavítejte do hlavního města Malé, které je rovněž obchodním centrem, sídlem vlády a kulturním střediskem oblasti. Město zaujímá plochu celého stejnojmenného ostrova. Je nejlidnatějším a nejživějším ostrovem celého souostroví Maledivy. Mezi památky, které byste měli navštívit, patří dominanta města - mešita The Grand Friday Mosque, což je největší mešita na Maledivách. K mešitě patří samozřejmě také minaret, který spatříte už z dálky. Ve městě můžete dále obdivovat prezidentský palác nebo národní muzeum, kde se můžete seznámit s celou historií Malediv. Do Malé jezdí turisté rovněž za nákupy. Je tu velký výběr obchodů, které nabízejí nejrůznější zboží. Čerstvé potraviny nakoupíte na místním trhu s ovocem a zeleninou, nebo na rybím trhu. Na ten rybí zavítejte raději odpoledne, kdy se začínají vracet rybáři se svými denními úlovky.

  Maledivy lákají turisty hlavně svými bílými písečnými plážemi a sytou zelení vzrostlých palem. To vše je dokresleno tyrkysovou modří oceánu, jež omývá zdejší břehy. Nabízí se tu nespočet možností, jak trávit volný čas - vyzkoušejte šnorchlování, potápění, koupání, plachtění, windsurfing, opalování, nebo můžete jen tak ležet na pláži a užívat si zdejšího klidu.

  Turistická centra

  Mezi hlavní turistická centra patří patří Ari Atol, North Male Atol, South Male Atol, Lhaviyani Atol, a Addu Atol nebo Baa Atol.

  Baa Atol je velice luxusní turistickou oblastí, které je vzdálena od letiště v Male zhruba 110 km. Turisté jej vyhledávají pro jeho klidnou atmosféru. Je ideálním místem pro potápění.
  Ari Atol je druhým největším atolem Malediv. Člení se na severní a jižní část a zahrnuje kolem stovky ostrůvků. Atol je velmi oblíben hlavně pro jedinečné možnosti k potápění a šnorchlování. V některých místech tu můžete zahlédnout vraky lodí nebo velká hejna ryb.

  Addu Atol zahrnuje ostrovy, které tvoří obrazec ve tvaru kříže. Milovníci potápění tu mohou pozorovat krásy podmořského světa. Zvláštností tohoto atolu je také to, že jednotlivé části jsou propojeny mosty.
  Severní Male Atol najdete pouhých 10 minut cesty lodí od mezinárodního letiště Male. Ostrov nabízí velkou řadu sportovních zařízení, jako je např. velice dobře vybavené potápěčské centrum. Laguna je ideální místem pro různé vodní sporty, jako jsou vodní lyže nebo windsurfing.

  Jižní Male Atol se svými překrásnými ostrovy je oddělen od Severního Atolu Male asi čtyři kilometry širokým kanálem. Nachází se 12 km od mezinárodního letiště v Male. Místo je vhodné pro vodní sporty, kurzy windsurfingu, katamaránu a potápění.

  Lhaviyani Atol je vyhledáván zejména vášnivými potápěči. Můžete tu obdivovat tyrkysové laguny s průzračnou vodou a mořskou faunu a floru. Rovněž jeho téměř 3km dlouhá pláž s bělostným pískem je neodolatelným místem pro relaxaci.
  Rasdu Atol se rozprostírá 8 km severovýchodně od Ari Atolu. Milovníci podmořského světa a fauny tu mohou v moři spatřit nepřeberné množství ryb a vodních živočichů, mnohdy i ohrožených druhů.